Ugrás tartalomhoz

Lofegyver halando magyaroknak

• Válasz írásához lépj be
450 hozzászólás érkezett eddig

Tulelo

Tulelo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.01.19, 05:04

Sikerült egy ilyet is beszereznem.

Tulelo

Tulelo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.19, 04:17

Rég írtam ide, úgyhogy itt az ideje.

Ezért (is) szeretek kesztyűben lőni. :rotfl:

Módosította Tulelo: 2012.08.19, 04:17

Tulelo

Tulelo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.07.22, 02:39

Tulelo

Tulelo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.23, 09:49

Rám se jellemző se a profi sportlövészet, se a vadászat. Csak úgy hobbi szinten tolom.
Tanulás, gyakorlás, tapasztalatszerzés. :bezzeg: haha

Módosította Tulelo: 2012.06.23, 09:50

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6709 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.21, 07:01

Nem vagyok sportlövő. :)

Szeritnem a .22lr a legelterjedtebb Magyarországon, a sportlövészet miatt. Ott leginkább gondolom a 22lr-t használják. (Az a legolcsóbb, ami a gyakorláshoz fontos.) Persze a 9mm lehet a második legelterjedtebb maroklő kaliber.

Tulelo

Tulelo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.20, 23:13

Szeritnem a .22lr a legelterjedtebb Magyarországon, a sportlövészet miatt. Ott leginkább gondolom a 22lr-t használják. (Az a legolcsóbb, ami a gyakorláshoz fontos.) Persze a 9mm lehet a második legelterjedtebb maroklő kaliber.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6709 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.20, 11:13

Amiket leírsz lőszerek a 9mm luggeren kívül itt mind különlegesek, szóval mindegy ebből szempontból.
Kormányaink meg valójában félnek fegyvert adni az Istan adta nép kezébe...
Vadászat: egy vadászhegy gyorsabban és "tisztábban" öl, minta legális vadászlőszerek többsége. Csak macerásabb, mert valóban cserkészni kell és közel menni a vadhoz.

Úgy tudom, hogy van egy tervezet, de már módosítót is beadtak hozzá. Egy egész párt, meg egy darab fideszes képviselő. De tényleg nem lesz nagy változás. Választások előtt még sok volt az ígéret, meg hogy önvédelem lesz, meg talán önvédelmi lőfegyvervásárlásra enyhítések, de nem igazán lett és nem is lesz belőle semmi. Választások előtt ígéretek, aztán választások után visszatáncolások és a választók lepattintása. Majd újra megígérik, ha jön a következő választás 2 év múlva.

A Long Colt-ra nem fizetnék be. A legjobb ha olyat kaliberre rendezkedik be a vásárló, amihez könnyen hozzá lehet jutni a boltokban. .22lr, 9mm, .45 ACP, .38 spl/357 mag.

A vadászat szerintem akkor elfogadható, ha elszaporodott kártevők irtása a cél, vagy amit lelő a vadász azt valaki megeszi. Azt nem igazán szeretem, ha csak azért tenyésztenek ki vaddisznókat, hogy aztán valaki szórakozásból lődözze le őket.

Késsel nem tudom milyen a vadászat. Az íjjal talán jobban fájhat az állatoknak. Akkor inkább egy tiszta lövés, fejre, akkor nem szenved a vad.

Tulelo

Tulelo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.20, 09:12

Úgy tudom, hogy van egy tervezet, de már módosítót is beadtak hozzá. Egy egész párt, meg egy darab fideszes képviselő. De tényleg nem lesz nagy változás. Választások előtt még sok volt az ígéret, meg hogy önvédelem lesz, meg talán önvédelmi lőfegyvervásárlásra enyhítések, de nem igazán lett és nem is lesz belőle semmi. Választások előtt ígéretek, aztán választások után visszatáncolások és a választók lepattintása. Majd újra megígérik, ha jön a következő választás 2 év múlva.

A Long Colt-ra nem fizetnék be. A legjobb ha olyat kaliberre rendezkedik be a vásárló, amihez könnyen hozzá lehet jutni a boltokban. .22lr, 9mm, .45 ACP, .38 spl/357 mag.

A vadászat szerintem akkor elfogadható, ha elszaporodott kártevők irtása a cél, vagy amit lelő a vadász azt valaki megeszi. Azt nem igazán szeretem, ha csak azért tenyésztenek ki vaddisznókat, hogy aztán valaki szórakozásból lődözze le őket.

Késsel nem tudom milyen a vadászat. Az íjjal talán jobban fájhat az állatoknak. Akkor inkább egy tiszta lövés, fejre, akkor nem szenved a vad.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6709 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.20, 07:02

Nyáron inkább kisebb, mert a látogatók java diák. Törvények: hát, hiszem ha látom. Hallom az enyhítéseket, de az apróbetű minidig kimarad. Pl várhatóan most sem kerül be a tulajdon-magán birtok védelem lehetősége. És a támadások többsége ilyen esemény.
Lőszer töltés: valóban enyhítés, de igazából visszetértünk a korábbi rendszerhez. Én amúgy örülök neki, mert kicsit olcsób lesz talán a dolog. (Egy .45 LC-t használó forgó beszerzésén merengek, de idehaza horror hozzá a lőszer.)
Vadászat: íjjal, vagy késsel még elnézném, de egyébként mészárlásnak tartom.

Tulelo

Tulelo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.20, 00:36

Kérdés nem volt semmiről, gondolatolvasó meg nem vagyok.

De sorra szavaznak törvényekről a Parlamentben, önvédelemről, itt-ott a fegyvertörvények is változnak illetve változtak. A lőszerújratöltés legális lett. Folyamatban van valami önvédelmi törvény is. Pár poitikus enyhítené. Lőterek, tapasztalat, vadászat, meg rengeteg dolog van még amiről lehetne írni.

Csak azért teszek ide néha egy-egy videót, hogy hátha eszébe jut valakinek valami téma. :ninja: Eddig sajnos kevés eredménnyel.

Nyáriszünetben nagyobb itt a forgalom? Vagy mikor szoktak többen a fórumra írni?

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6709 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.19, 07:32

Nincs mihez. Nézzük a Te posztod: maszkos emberke lövöldöz. Fegyverről, lőszerről, semmi, lőkészségről kevés derül ki.

Tulelo

Tulelo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.19, 00:29

Ahogy nézem a főoldalt, látogató van, meg fórumtag is mindig van itt, csak nem igazán szólnak hozzá semmihez. Pedig jó lenne. Itt a lőfegyveres topicban is jó sok hozzászólás volt régen.

Módosította Tulelo: 2012.06.19, 00:30

Sistorem

Sistorem

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.18, 14:27

De kihalt a fórum, sehol egy hozzászólás a fegyveres témakörben.

gyakorlatilag az egész oldal behalt. már nincsen az a fórum élet, mint volt korábban. eredetileg ez egy rpg oldal volt (és természetesen fórum), de ahogy a szerepjáték veszített a népszerűségével, úgy kezdtek el innen is elmaradni az emberek.

Tulelo

Tulelo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.16, 19:47

De kihalt a fórum, sehol egy hozzászólás a fegyveres témakörben.

Tulelo

Tulelo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.13, 17:25

:nod:

Módosította Tulelo: 2012.06.13, 17:27

Tulelo

Tulelo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.07, 00:59

Szervusz!

Az átlag magyarországi bűnözőt ugyanúgy megállítja a .357-es, mint az itteni bűnözőt. De ahogy a magyar törvényeket alakítják -vagyis hogy pont hogy nem alakítják- így lőfegyvert használni bűnöző ellen nem túl jó dolog. Hatásos, csak a bíróságok nem szeretik.

Medvét itt nem láttam, de tudom hogy van aki az enyémhez hasonló revolverrel -csak hosszabb csövűvel- megy erdőbe sétálni.

1911-esem van nekem is -videót majd később töltök fel róla. 45 ACP.

No, nekem az a pisztoly sem tetszett.

Gyakorolni kell vele. Szerintem ha majd ellövök vagy 500-at, akkor addigra már én is belejövök. Eddig csak kicsit tesztelgettem, annyira nem ugrottam neki én se a pontlövészetnek.

naná, szerintem baromi jó, hogy van biztonsági szerkezet a félautomata pisztolyon...

Én is úgy gondolom, azért se vettem Glock-ot. Úgy tudom hogy azon nincs túl sok biztonsági kütyü. Csak persze minél több rajta a biztosítás, annál többet kell vele gyakorolni. Stersszhelyzetben könnyebben hibázik a használója, például nem tölti csőre, elfelejti kibiztosítani.

Sokkal kisebb a vétlen sütés veszélye

Ez attól függ, hogy honnan nézzük. A revolvernek elég nehéz a ravasza -legalábbis az enyémnek biztosan-, és a 1911-esnél szerintem könnyebben előfordulhat, hogy elsül.

A sütés után a kisebb kaliber mellett a jelentéktelenebb hátrarúgás szól. NÁLAM. Gyorsabb, pontosabb lövéseket tudtam vele leadni

Én a .45-ösnél erősebb hátrarúgást éreztem. De ez lőszerfüggő is. A .38-as speciálban kevesebb az energia, a 357 mag lövedék pedig könnyű súlyú volt -már amit én teszteltem vele.

De úgy érzem elbeszélünk egymás mellett, szerintem másképp látjuk a fegyvertartás miértjét.
Te erdőben járkálsz és nagyvad elleni védelemre (is) használod, én pedig ha tartanék itthon, az önvédelmi célra szolgálna.

Sajnos nem lakom erdős területen, a revolvert itthonra vettem. Az egyszerűsége és a kalibere miatt.

Nem néztem mostanság, de töltve nem is tárolhatsz fegyvert itthon

A magyar törvények azok sajnos ilyenek. De szerintem a legtöbben nem is használnák végső helyzetben sem, mert aki használja, az biztosra veheti, hogy a bíróság elveszi majd tőle, vagy egyéb komoly büntetésre számíthat.

Nekem nagyon tetszett a a P99-es (walther), igaz csak 2-3 tárnyi ( 9-es para lőszer) lövést adhattam vele, a régi lőtérvezető jóvoltából.

Én 9mm-el még sose lőttem. Talán majd egyszer. Van itt 50 darab az asztalon, csak azért vettem, hogy legyen abból is.

Tulelő, a képeden az egy 12.7-es rombolópuska? Azt odakinn mire használják, mármint a civilek? :D Egyáltalán lehet azt kapni vagy csak a hadsereg használja?

A kép egy filmből van. Szerintem egy .50 BMG mesterlövész puska lehet. Nekem olyan nincs, mert több ezer dollárba kerül. Meg ki se tudnám használni a mi lőterünk 100-150 méteres lehet. A képen lévőkkel meg másfél kilóméterre is el lehet lőni.
De civilek is vásárolják, már ha van 5.000-9.000 dolláruk és lövésenként $3.50-ük. Ami azért itt is drágának számít.

Én megelégszem a pisztoly, revolver, AK-74, AR-15-el. Most talán összerakok egy második AK-t, még nem tudom. :) Ha sikerül is hónapokig fog tartani, mert drága az alkatrész. De nem kerget a tatár. Se az indián. :lol: Úgyhogy ráérek.

Módosította Tulelo: 2012.06.07, 01:04

Amir

Amir

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 97 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.06, 19:47

Tisztában vagyok vele, hogy népszerű, odáig vannak a stophatástól is ( jogosan).
Csak amit Te írsz az nem az átlag magyarnak való..
Nyilván odakinn az USA-ban gyakrabban találkozol medvével meg hasonló dolgokkal az erdőben, de az átlag magyar halandó nem.

Az általad említett colt-ot próbáltam lőtéren ( elég rég volt, asszem 45-ös ACP vel tüzel ugye?)
No, nekem az a pisztoly sem tetszett. Számomra nem állt kézre, de a szórásával emlékeim szerint túl nagy gond nem volt.

Ami még a 357-est meg a revolvert illeti. Sajnos elég kevéssel van személyes tapasztalatom, de ha akadályom is volt velük, az lőszerhiba okán volt, megbízhatósággal semmi gond.

naná, szerintem baromi jó, hogy van biztonsági szerkezet a félautomata pisztolyon... Sokkal kisebb a vétlen sütés veszélye és őszintén szólva egyáltalán nem éreztem, hogy a megfelelő ergonómiájú biztonsági eszközzel felszerelt fegyver lassabb volna. Arról nem beszélve, hogy célra emelés alatt bőven van rá idő.
A sütés után a kisebb kaliber mellett a jelentéktelenebb hátrarúgás szól. NÁLAM. Gyorsabb, pontosabb lövéseket tudtam vele leadni

De úgy érzem elbeszélünk egymás mellett, szerintem másképp látjuk a fegyvertartás miértjét.
Te erdőben járkálsz és nagyvad elleni védelemre (is) használod, én pedig ha tartanék itthon, az önvédelmi célra szolgálna.
Nem néztem mostanság, de töltve nem is tárolhatsz fegyvert itthon ( ha változott a szabály akkor bocs). Na most ha hallom, hogy törik a zárat, vagy hasonló, akkor szerintem nem mindegy, hogy belecsapod a tárat, kibiztosítod és kész is vagy, vagy pedig a speedloaderrel vacakolsz ( asszem így hívják).

Én a gyorsabb, kisebb kompaktabb cuccokat jobban szeretem, de ez abszolút magánvélemény meg sportlövő/hobbilövő pályafutásom eredménye.
Nekem nagyon tetszett a a P99-es (walther), igaz csak 2-3 tárnyi ( 9-es para lőszer) lövést adhattam vele, a régi lőtérvezető jóvoltából.

Tulelő, a képeden az egy 12.7-es rombolópuska? Azt odakinn mire használják, mármint a civilek? :D
Egyáltalán lehet azt kapni vagy csak a hadsereg használja?

köszi!

szép estét!

Tulelo

Tulelo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.06, 18:33

Sziasztok!

Hát, őszintén szólva nem vagyok elájulva attól a 357-es-től.

Szerintem ez is a van de minek kategória, ahogy a Smith and Wesson 500 meg a többi agyament kéziágyú...

Nehézkes, lassú, nagy és azt hiszem használhatatlan a lőtéren kívül...

magánvélemény, de egy könnyen rántható és tűznyitási pozícióba súlyánál és méreténél fogva gyorsabban helyezhető pisztolyt sokkal szívesebben tudok az oldalamon.

Ezekkel a dögökkel egyszer lősz (jó esetben), míg egy kompaktabb fegyverből két célzott lövést is leadsz, különösebb gond nélkül.
Persze, ha le tudod adni a lövést a naggyal és az talál is, akkor ritkán van szükség duplázásra, de mi van ha nem....

Mindenesetre így látványra nem rossz, de én nem vagyok híve ezeknek.

Szép napot mindenkinek!

A .357-es az egyik legnépszerűbb lőfegyver. Az egyik oka az, hogy ha rövid csövű, akkor rejthető is. A másik oka, hogy ha súlya van, akkor egy nő is tudja használni, nem beszélve, hogy a sokkal gyengébb .38-as special is kilőhető belőle. Egy lőfegyver, két kaliber. Ez mindenképpen előny.

Nehézkesnek a 1911-es is az, gondolom a Glock nem nehézkes. De úgy tudom hogy Glock-ban is van .357 Mag kaliberes kiszerelés.

Az hogy gyorsan előrántható legyen, az nem a mérettől függ, a pisztolyok nagy részénél pedig van több kevesebb biztonsági funkció is. Előrántod, aztán meg így fogd, mert nem sül el, vagy ott kattintsd fel a kart, mert úgy nem sül el. Vagy csőre is kell tölteni, mert lehet hogy a tár tele van, de a csőben nincs lőszer. Ha egy revolvert előkapsz, annál csak meghúzod a ravaszt és lősz.

Ahogy Fattyu is írja, az ilyen nagyobb kaliberű kézifegyvereket akár erdőbe is lehet vinni. Északabbra vannak kóbor medvék, délebbre jellemzőek a kojotok, de még pumák is vannak a hegyekben.

De mivel itt a választék hatalmas, így mindenki vehet magának akár 100 fegyvert is, abba belefér a 22lr revolvertől kezdve az, AK-47-esen át az .50 BMG mesterlövészpuskáig minden. Nem az a kérdés, hogy miért veszed meg, hanem hogy miért ne vennéd meg, ha egyszer tetszik.

:bezzeg:

Módosította Tulelo: 2012.06.06, 18:34

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6709 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.06, 17:54

Valójában normál hordás esetén egy régebbi forgó sokkal gyorsabb reakciót biztosít, mint egy félauto: nem kell csőre tölteni és kibiztosítani.
A betegnek tűnő amerikai lőszerek esetében meg nem árt tudni, hogy egy részüket nagy állatok elleni önvédelemre, más részüket meg a korabeli mellények ellen fejlesztették ki. Persze ott vannak a marhaságaik is...

Amir

Amir

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 97 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.06, 14:52

Sziasztok!

Hát, őszintén szólva nem vagyok elájulva attól a 357-es-től.

Szerintem ez is a van de minek kategória, ahogy a Smith and Wesson 500 meg a többi agyament kéziágyú...

Nehézkes, lassú, nagy és azt hiszem használhatatlan a lőtéren kívül...

magánvélemény, de egy könnyen rántható és tűznyitási pozícióba súlyánál és méreténél fogva gyorsabban helyezhető pisztolyt sokkal szívesebben tudok az oldalamon.

Ezekkel a dögökkel egyszer lősz (jó esetben), míg egy kompaktabb fegyverből két célzott lövést is leadsz, különösebb gond nélkül.
Persze, ha le tudod adni a lövést a naggyal és az talál is, akkor ritkán van szükség duplázásra, de mi van ha nem....

Mindenesetre így látványra nem rossz, de én nem vagyok híve ezeknek.

Szép napot mindenkinek!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]