Ugrás tartalomhoz

Lofegyver halando magyaroknak

• Válasz írásához lépj be
450 hozzászólás érkezett eddig

grey

grey

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.05, 11:56

Igen marad a futás mint megoldás(czikkczakkban)
Esetleg a predátor álca ruhája, de az nehezen beszerezhtő.

_LeComte (NPC/NJK)

_LeComte (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.05, 09:50

Amennyiben tényleg minden még nem büntetett nagykorú magyar vásárolhat

Üdv Néked!

Jelenleg ez a flóbert fegyverekre és a gumilövedékes cuccokra igaz, de ezek sem viselhetők töltve közterületen. Távlatilag valószínűleg kipottyan innen a flóbert és bejön a gáz/riasztó.
A flóbi rendkívül veszélyes töbnyire cinköntvény (spiáter) tokja miatt; ha azzal fejbevágnak megérzed. Mint lőfegyver... hát. Hatásos célzott lőtávja 2-8 méter, ebből a távolságból a vastag téli ruha már megfogja. Könnyű öltözéknél sem okoz mélyreható sérülést; leginkáb felületi hámsérülés várható tőle. Igazából a szemlövés tud veszélyes lenni, a többi inkább kellemetlen, mint hatásos. És ne feledjük: zúzófegyverként is megállja a helyét.

A gumilövedékes állítólag hatásosabb, felületi, igen fájdalmas sérülést okoz. Még nem volt alkalmam kipróbálni, mert amikor szívesen rámlőttek volna vele épp nem volt megfelelő ruházatom :-)

Gáz/riasztóra vizsga és engedély kell (ezt vizsonylag könnyen megadják, összköltsége 30 000 HUF körül, időráfordítás 3 hónap), maroklőfegyverre ("éles fegyver") meg... hagyjuk.

Persze az illegális fv megint más kérdés...

A skineket meg ne azért kerüljük, mertlelőnek; ha nagyon akarnak megvernek pusztakézzel is, ha elegen vannak :-) Arról meg a Hatóság gondoskodott, hoy Nálad, amennyiben betartod a törvényeket ne legyen semmi, amivel megvédheted Magad :-((((

Üdv: LC

grey

grey

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.04, 14:38

Hi.
Emlegette itt valaki a kis csoport Börfej regulázását...
Amennyiben tényleg minden még nem büntetett nagykorú magyar vásárolhat, szerintem az ilyen csoportok vásárolják úgy tele a zsebüket mint egy kisebb vaskereskedés..
Úgyhogy az afféléket továbbra is el kell kerülni, csak most nem húszméterrel, hanem legalább kétszázzal, mert messzebbről is veszélyesek lesznek..

_LeComte (NPC/NJK)

_LeComte (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.20, 15:49

Konnichi-wa!

A kérdeseimből maradtak rendesen, hogyan véded meg magad fegyverrel? Otthon, utcán.

A fv. torkolatát az agreszor felé fordítva (de nem rá irányozva!) felszólítod a cselekmény beszüntetésére. Kitérő vagy további támadó magatartás esetén kétszer megfelelő nyomást gyakorolsz az elsütőbillentyűre, miközben a fv-cső az agresszor mellkasára mutat.
Ez a jó válasz vagy nem értem a kérdést? :-)

Ha iszol akkor ugye nem lehet nálad fegyver?

Nem. De ha fv-tartó leszel akkor eszedbe sem jut, hogy korlátolt cselekvőképességgel fv-t végy a kezedbe.

Ha bemész egy klubba, ahol motozás van mi történik?

Jó kérdés. Mivel a tartási engedély feljogosít a Magyar Közt. területén (a kiemelt biztonsági zónák kivételével) a fv tartására érdekes helyzet áll elő. dr. Bokros fv-jogász álláspontja szerint az épület (jelen esetben a klub) tulajdonosa korlátozhat, vagyis mondhatja, h fv -rel nem mehetsz be, tehát a.) leadod egy fv-tartási engedéllyel rendelkező biztonságinak az ágyút, amíg ott vagy b.) nem mégy be. Ha nincs tartásival rendelkező biztonsági vagy nem vállalja akkor b.)

Ha már elő kell venned akkor kell figyelmeztető lővés?

Csak hivatásosokál és csak akkor, ha van rá lehetősége. Vagyis: nem.

Utána meg kell várni a rendőrt?

Ha nem akarsz sokáig hűvösön ülni barátságos végbéltágítással egybekötve akkor célszerű.

Ezzel buktam a fegyvertartást?

Ha a jogos védelem megáll akkor nem. Ha nem áll meg akkor a legkisebb gondod lesz, hogy mi lesz a fv-tartásiddal, mert jön a hűvös tágítás, jó pár évre prolongálva.

Összefoglalva, azonkivűl, hogy nyugodtabb fellépést* vált ki belőlem a fegyver, nem láttom, hogy még hogyan védhetne meg (úgy, hogy közben megúszam a börtönt...

Úgy, hogy csak végszükség esetén, jogos védelmi helyzetben alkalmazod. Egyébként a statisztikák és a tapasztalatom is azt támasztja alá, hogy nem kell fv-használatra (lövés leadása) sor kerüljön egy fv-es védelmi helyzetnél; az esetek 99.9% -ában elég megmutatni a vasat. A maradék lehetőség meg naggyon gáz...

Üdv: LC

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.14, 08:51

Ástam... :D sőt a fegyver.org faq-ját is elolvastam :P

A kérdeseimből maradtak rendesen, hogyan véded meg magad fegyverrel? Otthon, utcán.
Ha iszol akkor ugye nem lehet nálad fegyver?
Ha bemész egy klubba, ahol motozás van mi történik?
Ha már elő kell venned akkor kell figyelmeztető lővés? Utána meg kell várni a rendőrt? Ezzel buktam a fegyvertartást?

Összefoglalva, azonkivűl, hogy nyugodtabb fellépést* vált ki belőlem a fegyver, nem láttom, hogy még hogyan védhetne meg (úgy, hogy közben megúszam a börtönt... igen én sem bízok a rendőrségbe).
(ez nem kötözködés, hanem csak nem értem.)
*mondjuk ez az esetek 90%-át megoldja, ebben igazatok van

Üdv
Kavics

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 15:47

ok... ások :D

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 15:27

Nem azért, Kavics, de ha folytatsz egy kis ásatást ezen fórum archivumában, minden kérdésedre megtalálhatod a választ. :D

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 14:09

Néhány kérdés:
Hogy működik a fegyvertartás a gyakorlatban?
Hordhatom magamnál, rejtve?
Otthon el kell zárni, ugye? Akkor hogy fog megvédeni?

Megtámadnak az utcán, késsel?
Betörnek (mondjuk annyira kezdők, hogy azt hiszik nem vagyok otthon), mondhatom, hogy maradjon a seggén amíg megjön a rendőr vagy ez már illegális fogvatartásnak minősül?

Üdv
Kavics

Ui: Nekem tetszenek a fegyverek, és tőlem nyugodtan legyen mindenkinek, ha ért hozzá és van felellőségtudata, akkor szvsz nem okoz bajt. DE elképzelni nem tudom, hogy egy fegyver képes lenne bárkit is megvédeni. :halott:

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.08, 19:06

megitten vanezazúj fegyvertv. a drogról nem is beszélve.Hát csinájjunk má csikágót m.o.-ból-peace

Hát te meg mi a francról beszélsz, nagyon okos barátom? Tagoltabban, értelmesebben, tényekkel, mert ez büfinek is kevés.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.08, 16:59

Haliho!

Miert, betiltjak az alkoholt, s elkezdik importalni a Thomsonokat? :lol:

R.

_zair (NPC/NJK)

_zair (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.08, 16:32

megitten vanezazúj fegyvertv. a drogról nem is beszélve.Hát csinájjunk má csikágót m.o.-ból-peace

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]