Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Játék a terepasztalon 1. rész

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

Viharmadar

Viharmadar

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4287 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.30, 18:42

Szerintem kicsit kevés az 50.000 HUF (gondolom már játszható seregre gondoltál). Ettől eltekintve a cikk jó és hiánypótló...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.29, 12:22

Szóval, aki mindenképp szeretné kipróbálni, milyen egy terepasztalos játék, szvsz tegyen egy próbát a Dealing In Lead-del. [...] Emellett a szabályok ingyen, magyar nyelven letölthetőek, csak jó helyen kell keresni.

Nagyon messzire sem kell menni hozzá:
http://lfg.hu/forum/index.php?app=downloads&showfile=343

HarkonneN1

HarkonneN1

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.29, 11:57

Tudom, hogy ez nem a reklám helye, de úgy vélem ez meghozhatja a kedvét a játékoz azoknak, akik nem szeretnének egy vagon pénzt rákölteni a hobbira, a klubozás túl nagy macera lenne, esetleg még nem festettek, és nem is tervezik, hogy nagyon fejlesztenék ilyen irányú képességeiket, vagy, és ami a legfontosabb, most látnak életükben először ilyet, és szeretnék kipróbálni a lehető leggyorsabban, a legkevesebb ráfordítással.

Szóval, aki mindenképp szeretné kipróbálni, milyen egy terepasztalos játék, szvsz tegyen egy próbát a Dealing In Lead-del:
Ez egy western környezetben játszódó játék, nincs megkötve, hogy a figurákat honnan szerzed be, csak legyenek kb. 28 mm-es méretarányúak (még az is lehet, hogy a gyerekkorodból megmaradt játékfigurák is megfelelnek a célnak. A saját, 11 fős csapatomat pl. a Knuckledustertől szereztem 4000 Ft-ért, ez már egy olyan csapat, amit akár ketté is lehet osztani, és egy haverral letolni vele akár több meccset is, különböző frakciókkal).
Emellett a szabályok ingyen, magyar nyelven letölthetőek, csak jó helyen kell keresni.
A játékban nem seregek, hanem csapatok csapnak össze, ezek kb. 3-12 fő létszámúak, és a 12 figura az már elég sok szokott lenni. Ennek ellenére komoly stratégiai érzék kell hozzá, tucatnyi, hasonló csapatokkal lejátszott meccs után is tudtam bőven újat tanulni.
A western jellegből adódóan a terepasztalnak sem kell túl bonyolultnak lennie, nincs szükség hatalmas kastélyokra, tekergőző gyárkomplexumokra, csak kisebb sziklákra, néhány házikóra, meg ízlés szerinti vegetációra. (Azonban vadnyugati kellékekből, úgymint hordók, szekerek, árnyékszék, nem árt, ha van egy pár)

Az egyetlen dolog, amire fel kell készülni, hogy a játék szabályrendszerét nem árt többször átolvasni, mivel igen terjedelmes(bár ez minden terepasztalos játéknál így van) és mindenképp meg kell érteni, mielőtt az ember játékra adja a fejét.

Ennek ellenére hozza a nagybetűs játékok hangulatát, több mint elég frakciót vonultat fel ahhoz, hogy bárki megtalálja a neki tetszőt, és lehetőséget biztosít a csapatunk teljes mértékű testreszabhatóságára.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.29, 09:09

Remélem a következő részben szó lesz a szebb napokat látott Mordheimről is, ami véleményem szerint egyértelműen a legjobb hangulatú figurás játék!

Üdv,

Tilleo

+ Necromunda.

soloka

soloka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.29, 08:59

Az ilyen játékok nagy előnye, hogy elég egy emberrel egyeztetni és mehet a gyilkolás, míg szerepjátékoknál "kell egy csapat" :)

Én egészen véletlenül a Space Hulkot reklámoznám :)

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.28, 15:11

jó kis összefoglaló cikk, köszi. :)

beornmaci

beornmaci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 100 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.28, 14:05

W40k-s orkokat eladni??
Waaaagh! :)

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.28, 13:20

Dr Csernus!

Nem tervezek ilyet, mert Én is vidéken vagyok és piszok ritkán jutok le klubokba. A következő részben megemlítettem a klubokat és, hogy van vidéken is bőven, de az ismertetésük a tagokra marad. :)

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.28, 13:18

Oh, persze, hogy lesz róla szó. Bár hasonló helyzetben vagyok vele, mint az Epic-kel. Egyszer tutira lesz egy Pit Fighter csapatom 40k orkokból. Mindig az elgondolásig jutok. :D

DrCsernus

DrCsernus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.28, 13:18

Ez miért nem jutott eddig senkinek eszébe? Nagyon jó ötlet, mert itt sok embert el lehet érni, akiknek a kezdőlöket (szerepjáték) már megvan nagyrészt, de legalábbis a téma iránti érdeklődés is játszhat.

Klub ismertetőket tervezel írni valamelyik részben? Mert itt vidéken elég nehéz új embereket találni, hátha itt a nagyobb publicitás miatt jönnének olyan emberek is, akik nem is tudták, hogy van ilyen lehetőség.

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.28, 12:52

Remélem a következő részben szó lesz a szebb napokat látott Mordheimről is, ami véleményem szerint egyértelműen a legjobb hangulatú figurás játék!

Üdv,

Tilleo

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.28, 10:42

Mea culpa!

McMordain!

A Warmachine-os hibát elismerem. Sajnálom is. A szabálykönyvet nem olvastam, és korábban a bemutatókból valamiért ez maradt meg. Azért remélem, hogy senkit nem ez fog visszatántorítani a játékkal való ismerkedéstől. :)

Leaxe!

A következő részben lesz szó az Epic-ről is. Bár nem sok, mert nem vagyok túlságosan otthon a rendszerben. Emlékeim szerint a ti linketeket nem raktam bele, talán Bepe megteszi, mert már nála van a cikk, meg a szerkesztés joga.

Leaxe

Leaxe

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.28, 10:16

idepofátlankodok az általam kedvelt figurás játékkal az Epic: Armageddon-nal.

6mm lépték, sok tank, titánok, grandiózus csaták.

Kevesen játszák, de többen kellene, talán a következő részben meg lehetne említeni:

http://epichq.blog.hu/

Ha gondolod, segítünk információval.

pl. http://epichq.blog.hu/2011/06/09/ismerteto_51

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.28, 10:16

Érdekes cikk volt kösz. Néha kacsingattam rá de a kézügyesség (azaz hiánya) és a pénz eléggé visszatart engem.

McMordain

McMordain

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1911 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.28, 09:48

Érdekes cikk. Viszont a WM/H nem pont így működik.

Fontos különbség a Warhammerhez képest, hogy a WM/H-ban az egységeket felváltva aktiválják a játékosok, nem úgy megy le a kör, hogy az egyik játékos a teljes seregének kiadja az összes parancsot, majd jöhet a másik játékos, hanem egyet te – egyet én rendszerben zajlik a játék.

Az adott játékos köre úgy néz ki, hogy aktiválja valamelyik egységét (jack, unit, solo stb.) és vele mozog és/vagy támad, majd aktiválja a következőt és így tovább amíg van nem aktivált egysége. Aztán jön a másik játékos.
Az egyet te-egyet én rendszer többek közt a szintén népszerű Malifauxban van.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4667 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.28, 08:44

Thx! Az aktualis osszegek okan ez kulon hasznos cikk :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6601 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.28, 08:44

Aki ezt a hobbit választja, annak számolnia kell azzal, hogy már a játékeszközök beszerzése is időbe kerülhet. Ezen kívül a játékok többsége festetlen figurákkal jön ki, és hogy a majdani sereg hogyan fog mutatni az asztalon, az is gazdája türelmétől és persze pénztárcájától függ... Játék a terepasztalon 1. rész

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]