Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Netrunner kártyajáték: Újratöltve

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

Dercon

Dercon

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 589 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.23, 20:25

Nem, ez nem igaz, csak a Cthulhu-nál váltanak. Valószínűleg azért, mert az fogy legkevésbé; így próbálják életben tartani.

Csak egy kis javítás. Az ffg pont a netrunner megjelenésére időzitte a kiegek kiadásának változtatását. Így minden LCG kártyára igaz (Cthulhu, Game of Thrones, Lord of The Rings és Warhammer), hogy mostantól nem havonta jön egy kis doboz 20 új fix kártyával mindegyikből 3 db, hanem 4 havonta fog jönni, egy deluxe doboz. Benne 65 új kártya, minden lapból itt is 3 db és lesz egy "témája" is a delux dobozoknak.Így egy kicsit olcsóbb lesz a bővítés, mert eddig 12x2600 forint volt a dolog, most csak 3x7000 kell kiadni évente.

BigJoe

BigJoe

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.07.30, 16:33

Üdv.

Lcg kevesebb pénzt termel a kiadónak mint egy tcg.
Aki versenyeket akar szervezni, az inkább tcg-t ad ki szerintem.
Viszont a tcg-ből később lehet lcg-t faragni, fordítva elég nehéz.

flyinghair

flyinghair

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.17, 13:42

@ariam: Én névelőkkel vagyok így. Különösen az 'a' és 'az' bosszant. Módszeresen kerülöm azon bejegyzéseket, amelyekben ezek előfordulhatnak. ;) :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.17, 13:30

Még egyszer meglátom az újratöltve/reloading szót egy címben, tikkelni kezdek, komolyan.

Már tudom, mi lesz a következő cikkem címe. ;)

ariam

ariam

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.17, 12:08

Még egyszer meglátom az újratöltve/reloading szót egy címben, tikkelni kezdek, komolyan.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.17, 10:27

nehany hozzaszolas elveszett, idemasolom amit sikerult megmenteni beloluk:

by algi
A CCG és LCG közti legfontosabb különbség kimaradt. Az, hogy a CCG-ben nyakló nélkül akárhány példányt bekeverhetsz egy adott kártyából, vagyis minél több pénzt ölsz a játékba, annál jobb paklid lesz. Ezzel szemben az LCG az inkább olyan, mint egy tábla nélküli táblásjáték. Nem kell minden játékosnak külön indulópaklit vennie, és nincs értelme ugyanazt a

by Blob
Játszottam az eredetivel, s noha szabályai nem nagyon rémlenek, arra emlékszem, hogy kegyetlenül izgalmas tudott

by Baka
algi: Én Warhammer LCG-t játszom, arra ez annyira nem igaz. Vannak játékosok (megkockáztatom CCG játékokból átigazoltak) akik képesek "csakazértis" megvenni pl. két tízezres alapdobozt hogy a keményebb lapokból, ritkább spellekből amikből alapesetben 1-2 van az alapjátékban, meglegyen a maximális három. Igazából annyira nem zavar

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.17, 08:57

...hogy mostantól nem havonta jön egy kis doboz 20 új fix kártyával mindegyikből 3 db, hanem 4 havonta fog jönni, egy deluxe doboz. ...

Szia!
Ezt be tudnád linkelni hol olvastad? Mert elég aktív LCG-s játékosként én annyit találtam, hogy csak a Cthulhu-t csinálták így meg.

algi:
Amennyire én tudom minden kártyajátékban le van korlátozva, hogy melyik lapból mennyit rakhatsz egy dekkbe. Az LCG és a CCG között annyi a különbség, hogy az egyikben fixen megveszel x lapot havonta, míg a másikban véletlenszerűen bontasz és vagy mázlid vagy nem. Az LCG az egy pénzbarátabb megoldás (kevesebb, mint az 1/5-ből kijön) és minden lapod megvan.

Elég sok kártyajátékkal játszottam eddig, de nekem az FFG-sek jönnek be a legjobban, design és játék, és pénztárca szempontból is.
Ha FFG-s kártyajáték arra érdemes odafigyelni, mert jellemzően amit kiadnak, az megnyer valamilyen díjat, sokszor az Originst, ami egy igen rangos elismerés. A Trónok Harca pölö idehaza nem pörög annyira (50-60 ember max), de külföldön folyamatosan hiánycikk és elképesztő játékosbázisa van.

A Netrunner azért egy elég ismert dolog, és akik most hozzányúltak azok azon kivül hogy piszok nagy geek-ek, még rosszat nem adtak ki a kezükből. Érdemes lesz félretenni.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.17, 06:52

algi:

Én Warhammer LCG-t játszom, arra ez annyira nem igaz.
Vannak játékosok (megkockáztatom CCG játékokból átigazoltak) akik képesek "csakazértis" megvenni pl. két tízezres alapdobozt hogy a keményebb lapokból, ritkább spellekből amikből alapesetben 1-2 van az alapjátékban, meglegyen a maximális három.

Igazából annyira nem zavar mert főleg egy dobozzal játszunk baráti társaságban, de ha pl. versenyen próbálnám ki magam kvázi esélytelen lennék normális helyezésre.

Illetve a neten talált "top" pakliösszeállítások mind alapnak veszik hogy rendelkezésedre áll minden kártyából három.

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.17, 06:31

Játszottam az eredetivel, s noha szabályai nem nagyon rémlenek, arra emlékszem, hogy kegyetlenül izgalmas tudott lenni.

algi

algi

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.17, 01:53

A CCG és LCG közti legfontosabb különbség kimaradt. Az, hogy a CCG-ben nyakló nélkül akárhány példányt bekeverhetsz egy adott kártyából, vagyis minél több pénzt ölsz a játékba, annál jobb paklid lesz. Ezzel szemben az LCG az inkább olyan, mint egy tábla nélküli táblásjáték. Nem kell minden játékosnak külön indulópaklit vennie, és nincs értelme ugyanazt a terméket huszonhétszer megvásárolni. Magyarul nem pénznyelő.

Kappadokiai_Epeiros

Kappadokiai_Epeiros

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.16, 15:13

Jó régen játszottam egy klubban Netrunner-rel, és csak azért nem ruháztam be rá azonnal, mert akkoriban még zsebpénzen éltem. Azóta játszottam Magic-et, HKK-t, M×K-t, stb. De igen, az első hely megosztva jár a játéknak a Middleearth mellett. Kár, hogy mire meg akartam mindkettőt venni, már nem volt kapható... Játékostársakról nem is beszélve.

flyinghair

flyinghair

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.16, 09:24

@bad_angel: Köszi a helyesbítést! :)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.16, 09:10

strato
thx, javitva :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.16, 08:53

A címszövegben az Android szó el van írva Andoidra. ;)

bubmac

bubmac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.16, 07:42

Én 1997 óta játszom Netrunnerrel! Igen, annyira jó, amennyire mondjuák. Nagyon sok kártyajátékot ismerek, de biztosan merem állítani, hogy ez a legjobb. Szerencsére barátnőmnek is tetszik, úgyhogy rendszeresen tudunk játszani! :)
Az benne a fantasztikus, hogy az alapcsomaggal simán el lehet játszogatni már 15 éve! :)
Részemről nagyon várom az FFG-s verziót. Remélem végre elfoglalhatja méltó helyét a játék, a kártyajátékok trónján! :)

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.16, 05:36

Csak egy kis javítás. Az ffg pont a netrunner megjelenésére időzitte a kiegek kiadásának változtatását. Így minden LCG kártyára igaz (Cthulhu, Game of Thrones, Lord of The Rings és Warhammer), hogy mostantól nem havonta jön egy kis doboz 20 új fix kártyával mindegyikből 3 db, hanem 4 havonta fog jönni, egy deluxe doboz. Benne 65 új kártya, minden lapból itt is 3 db és lesz egy "témája" is a delux dobozoknak.Így egy kicsit olcsóbb lesz a bővítés, mert eddig 12x2600 forint volt a dolog, most csak 3x7000 kell kiadni évente.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.16, 05:36

A Fantasy Flight Games idén ősszel újra kiadja a minden idők egyik leghíresebb kártyajátékát, a Netrunnert. Richard Garfield mára már klasszikus CCG-jét, az Andoid univerzumba helyezi kiadó, és kora ősztől, a rajongók már neki is állhatnak a pakliépítésnek. Netrunner kártyajáték: Újratöltve

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]