Ugrás tartalomhoz

Fotó

Only War

• Válasz írásához lépj be
194 hozzászólás érkezett eddig

_Necro_

_Necro_

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 85 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.01, 12:34

Szerintem is. Azonban azt jó ha tudja a Játékos és a karaktere is hogy a gyógyulás a sebre vonatkozik. Teszem azt a karja nem fog visszanőni meg hasonlók. 

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1798 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.21, 11:39

"When applying healing, the character is always considered Lightly Damaged"

Nekem elég egyértelműnek tűnik.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.21, 07:18

Tegnapi játékon merült fel, próbáltam utánakeresni, de nem találtam egyértelmű választ:

A karakter kritikus sebzést kapott -5 be került. Ez egy -50-es Medicae hogy ellássák. Volt autosanguine implantja* és itt kezdődött a vita:

- játékos szerint itt is lightly wounded, tehát nincs negatív módosító a próbára annak aki ellátja őt

- szerintem van módosító, amiért jó az implant hogy úgy gyógyul mintha lightly w. lenne nem pedig critical (kb mint a hardy talent)

Végül elfogadtam a játékos verzióját, mínuszok nélkül dobtak gyógyítást.

*This ancient and blessed technology of the Mechanicus flows
through the character’s blood. These miniscule machines repair
minor injuries and speed healing. When applying healing, the
character is always considered Lightly Damaged, and heals at
an increased rate, removing 2 points of Damage per day.

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.13, 09:17

Érdeklődnék,hogy a Shield of Humanity kiegészítőben a Prelate-at-arms csak szerintem hibás?

Egy full közelharci papot kéne kapni erre lesz belőle egy lövész. A Ballistic Skill aptitude inkább weaponskillre kéne cserélni. Kap egy boltgunt vagy egy boltert...ok de ez nem stimmel, még megérthető,de nem stimmel az összkép.

A közelharc az közelharc.

Ráadásul a   Praetor pf Penance meg explosive slugs lőszert kap...hmmmm FFG nem vagytok semmik :D

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.12, 16:03

Yep, van neki. De a Warhammer a sikeres találatnál "teli találatnak" minősíti a dolgot (ha jól tévedek), míg a Shadowrunnál a betalált gránát is szóródik, amit a sikerrel lehet csökkenteni teli találatra.

_Necro_

_Necro_

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 85 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.12, 15:45

mellékes de a shadowrunban a gránátvetőnek is van szóródása bár pontosabb mint a kézi hajítás emlékeim szerint. (fegyverek kézi könyve)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.12, 15:27

Nemhogy az RPG-kben, de szinte minden 20mm-es és afölötti, robbanó lövedéket kilövő eszköznél van valami biztonsági mechanizmus, hogy pár méterig nem élesedik.

De akármilyen gyújtó (esetenként több is) van egy gránátban (legyen az 20mm-es gránát vagy akár egy sima buta bomba), van, hogy nem robban fel.

Hol egyáltalán nem, hol csak később.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.12, 14:52

Rpg esetén hallottam olyat (vagy keverem valami játékból?), hogy (majd ki leszek javítva ha hülyeséget mondok...) x méterig nem is élesedik be, így fel sem robbanhat a kilövés helyétől x méteren belül.

Persze balesetek mindig mindenhol lehetnek, a 00-ra pedig tudjuk, hogy 50% az esély :D .

_Necro_

_Necro_

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 85 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.12, 14:48

függ a gránát típusától is vannak olyan gránátok amik becsapódás esetén robbannak és vannak amik időzítő szerkezettel vannak el látva.  kézigránát esetén kb 80%-a időzítős.

a nehéz fegyverekből és rpg-ből kilőtt gránátok esetében pont fordítva becsapódáskor robbannak 

(nos ha úgy nézzük a bolterek az időzítős kategóriába esnek átütik a páncélt becsapódnak és a testen belül robbannak a 'la tearing minőség és x azaz robbanó sebzés) 

a gránátvető érdekes eset itt szerintem fele fele arányban. (bár talán nagyobb a becsapódás kor robbanók aránya 

Módosította _Necro_: 2014.08.12, 14:49

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.12, 09:39

Igen, a félrement "sima" lövedékek is eltalálhatnak ám valamit (lásd Aliens/Bolygó neve Halál)...

Plusz a gránátoknak is van egy ritka, de annál kellemetlenebb szokása: van, hogy nem robbannak fel, amikor kellene...

...majd csak valamikor később. 

Sőt, a "sima" lőszereknél is előfordul elcsettenés és utána akár percek múlva is elpukkanhat (az ilyen 

"hangfire" skulókat lőtéren egy vödör vízbe kellene üríteni).

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.12, 08:56

Ha mellemegy akkor is felrobban, de celpontban nem tesz kart. Nagyon mellement (magas dobas) granat (nem szorodastol hanem meseloi elbiralas alapjan) okozhat galibat: rossz helyre repul/pattan es kellemetlen helyen robban. Szvsz :).

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.12, 06:47

Ilyen elven a mellément sima lövés is becsapódik valahol :)

geza

geza

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.11, 19:37

Há persze! Annak a gránátnak fel kell robbania valahol, csakúgy mint a kézből eldobott gránátnak

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.11, 12:37

Kis beesési szög alatt pattognak a gránátvetőből kilőtt gránátok is... Már a valóságban.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.11, 07:29

Tegnapi OW alatt jött elő: ha grenade launcher-ből lősz (frag) gránátot és mellémegy a lövés akkor figyelembe kell venni a szóródást?

Eddigi játékaim alatt nem volt gránátvető mindig csak dobtuk kézből, én azt mondanám h nem.

geza

geza

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.02, 13:47

Kérdés: Ki szeretne csatlakozni egy olyan formálódó kampányhoz, amit a szokásosnál kicsit grimdarkabb stílusban mesélnék (általában inkább akasztófahumorral állok minden Warhammer RPG-hez), és amelynek keretében a JK-k egy büntetőregiment tagjaiként lennének rászabadítva egy lázadó bolyvárosra...

matthew4

matthew4

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.15, 06:12

Az egyik hivatalos deathwatch modulban említik az adott bolygón bányászható decavane kristályt, amit nagymennyiségű energia tárolására használnak. Aztán persze ott van a Watson regényeiben leírt pszíkurium kristály, amiből az asztropata-jelerősítőket, más pszíker eszközöket készítik. Illetve találtam rá említést a Dark Heresy-ben, hogy a Sepheris Secunduson is sok ritka ércet bányásznak (többek közt a szkepszinit ércet a kogitátor-áramkörökhöz).

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.15, 00:08

HÁt összeségében rengeteg mindent bányásznak....de a nevesebb dolgok a Prométheum és az Adamantium.

Ilyen nevesebb anyagokat találtam de ezek már ötvözetek vagy pedig különleges úton összerakott és a Mechanicus által elkészített dolgok.

Ha az Internet igazat mond :D

Plasteel: Magyarul Plasztacél, ez egy olyan polimer melyet fémmel kevernek be. Az "olcsóbbik felhasználási területe a Flak páncélokban ,ajtókban és egyéb fémes dolgokban nyílvánul meg.....az elitebb körökben Terminátor páncélokon is helyet foglalnak,

Armplas: Ez a 41-dik évezred műanyaga. Nevét onnan kapta,hogy javarészt a hadiipar alkalmazza...tehát a Warhammer világában innentől kezdve rengeteg előfordulási területe van. A keményebb Armplas flakpáncélokon is megtalálható..

Ceramite: A jó öreg keramit.  Hát ez bizony nem fém, ez amint a neve is jelzi kerámia. Méghozzá nem csak a hőelnyelő fajta hanem az igazán szívós kivetelű strapabíró kerámiaféle.

Adamantium: A 41-dik évezred szuperanyaga. Nem ritka dolog, tehát ezt igen is nagy tételben bányásszák. Alapjáraton hajók készülnek belőle....hadihajók. A Kisebb civil transportok csak nyomokban tartalmaznak ilyen anyagot. Gyakori felhasználási területe a már említett hadihajók, Titánok és persze Terminátor páncélok. Gyakorisága ellenére viszont rendkívül kényes anyag, megmunkálására rendkívül magasrangú és tapasztalatú Mechanicus csapat kell.

Ezeket találtam.

geza

geza

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.14, 21:04

Az az! Az volt az Edge of the Abyssban

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.14, 20:01

Lucin's Breath nevű bolygón van említés róla, hogy valami ritka értékes anyagot szeretnének bányászni róla, de a hideg miatt nehéz. Valamelyik könyvben volt, már nem emlékszek pontosan a nevére.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]