Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Az Elefánt Tornya

• Válasz írásához lépj be
24 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3951 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.14, 14:08

Üdv!

Én mostanra tudtam elolvasni a modul magyar verzióját, és szerintem egy eleve jó anyag igényes magyarítása. A szerző jól tudott egyensúlyozni az eredeti munkához hű adaptáció és a szükséges bővítés között. Toronyban játszódó kalandot nem nagyon könnyű írni (mert hát az bizony egy függőleges cső), de ezen belül tisztességes megoldást ad.

Thulsától egyébként az Ancient Kingdoms of Mesopotamia is nagyon jó anyag; a mezopotámiai történelmi-mitikus közeg legjobb D&D-s adaptációja.

Szívesen látok még több hasonló kalandot. :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.03, 21:18

Szerintem meg nem baj, ha kilóg egy teljesítmény az emberi határokból. A játékosaimat feltüzeli, ha extrém dolgokat tesznek a karaktereik.
A csáklyázást azért hoztam fel mert kissé keveselltem a nehézséget.

No, ez legyen a legnagyobb baja a modulnak. ;) Legfeljebb dobalnak egy darabig, es annal nagyobb a para, hogy felfigyel-e erre valaki, sikerul-e idoben felmaszni, es a tobbi...

Jah, meg tekintsd ugy, hogy a tolvajhercegnel levo, halott asszonyok hajabol font kotel +5-ot ad a probara. :)

Módosította Nocturna: 2012.08.03, 21:19

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.03, 13:01

Szerintem meg nem baj, ha kilóg egy teljesítmény az emberi határokból. A játékosaimat feltüzeli, ha extrém dolgokat tesznek a karaktereik.
A csáklyázást azért hoztam fel mert kissé keveselltem a nehézséget.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5619 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.02, 21:15

persze, meg az űrcsatában sincs hangja a lézerágyúk lövésének, meg különben sem működne, fantáziagyilkos vagy, Marvin :drama: :durci:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1752 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.02, 19:25

Sztem baromság, ha lemesélném, max. alacsonyabb lenne a torony, oszt kész. Azért a fantasztikum sem attól az, hogy bármi megtörténhet, mert ha bármi megtörténhet, akkor semmi sem érdekes, mondta egyszer egy bölcs.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.02, 17:12

Nos igen itt jön be a fantasztikum, egy +3 Erő bónusszal rendelkező 7. Szintű harcos 40 % eséllyel dobja meg.
Egy ilyen kaliberű ember kb. olimpiai bajnok dobó. Ott pedig vízszintesen sem dobnak 100 méternél messzebb. (gerely)
Ráadásul itt célozni kell függőlegesen egy fal tövében. Szóval szerintem minimum NF 30, hogy csak extrém esetben sikerüljön vagy varázstárgy segítségével.
Természetesen. ez itt fantasztikum és minden lehetséges, az is, hogy a hősök lehetetlen dolgokat visznek véghez.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.01, 22:53

Persze, hogy van, a novellaban is azonnal sikerul. Nem holmi suttyok probalkoznak vele!!! :)

Nekem tetszik, talán kicsit jobban mint a hivatalos Kém modulok. Ami fura számomra, hogy közel 20 emelet magasba van esély feldobni a csáklyát.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.01, 17:20

Nekem tetszik, talán kicsit jobban mint a hivatalos Kém modulok. Ami fura számomra, hogy közel 20 emelet magasba van esély feldobni a csáklyát.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 864 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.31, 20:07

Nagyon jó lett, köszönjük!

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1752 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.31, 18:02

A kaland nem túl rétegzett, de fantáziadús plájerekkel, kellő kavarással a környéken még jó is lehet.

Olvastam úgy 6 éve, mostanra jórészt elfelejtettem, úgyhogy lehet játszani!

hysteria

hysteria

Kalandor

• Banned
  • 107 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.07.31, 17:54

Feltétlenül érdekelni fog a tettre kész rendszered, Orastes! :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5619 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.31, 10:54

jónak tűnik, megy a "gyűjteménybe" de szerintem ez lemesélésért kiált! :hc: Főleg, hogy talán két-három héten belül a rendszerem nagyjából tesztre kész lesz.

Módosította Orastes: 2012.07.31, 10:54

hysteria

hysteria

Kalandor

• Banned
  • 107 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.07.31, 09:04

@hysteria: esetleg ezek a szabályok elérhetőek valahol online? Engem is érdekelne, akár le is játszanám a modult, de a köv két hétben biztosan nem leszek elérhető.

Sajnos nincs online verzió, mint korábban említettem, perpill. minden energiámat leköti a Basic Fantasy. De természetesen elGabor tradicionális Kard és Mágia szabályaival is tökéletesen lejátszható a modul. Ha így nem felel meg, akkor ajánlom az eredeti angol nyelvű verziót, mely erősen módosított D&D 3.5-ös szabályokra íródott - ez csak online nézhető meg, Itt.

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.30, 20:12

@hysteria: esetleg ezek a szabályok elérhetőek valahol online? Engem is érdekelne, akár le is játszanám a modult, de a köv két hétben biztosan nem leszek elérhető.

hysteria

hysteria

Kalandor

• Banned
  • 107 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.07.30, 15:18

@Chomy: Tervezem mesélni néhány olyan (házi)szabállyal, mely a K&M: Hybóriába már be van illesztve (csak ember karakterek öt nagy kultúrkörbe sorolva, módosult osztályok, kevésbé látványos mágia, több rituális/ceremoniális varázslat, stb.). Ha gondolod, egyeztessünk privben.

@PierredeLacroix: Mindenképpen idevág, és ez esetben még az sem baj, ha elolvassák a játékosok. A lehetséges végkimenetelek száma ugyanis jócskán túlmutat az eredeti novellán.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1880 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.30, 14:42

Oké, nincs kedve valakinek lemesélni a közeljövőben? :)

Szívesen kipróbálnám, mielőtt átrágom.

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.30, 14:41

Nem tudom, hogy ideillik, de a novellából készült képregény megtalálható a Hálózsákon több más Conan történet mellett (játékosok ne olvassák el).

http://halozsak.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=2137&catid=15&Itemid=78

hysteria

hysteria

Kalandor

• Banned
  • 107 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.07.30, 14:38

Aha, szoval sajat fejlesztes! Jol hangzik, ami engem illet, varom!
Egyebkent ez az anyag is tetszik, de a novellat ismerok szamara szerintem semmilyen extra vagy csavar nincs benne (ezt azert irom, mert a kedvcsinalo mast sejtetett).

A kedvcsináló a modul bevezetőjének fordítása, azt Thulsán kell leverni, mert az eredetit ő írta... :D Szerintem egyébként arra gondolt, hogy a torony lényegesen részletesebben ki van dolgozva, mint ahogy azt Howard mester megtette volt.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.30, 14:26

Aha, szoval sajat fejlesztes! Jol hangzik, ami engem illet, varom!
Egyebkent ez az anyag is tetszik, de a novellat ismerok szamara szerintem semmilyen extra vagy csavar nincs benne (ezt azert irom, mert a kedvcsinalo mast sejtetett).

hysteria

hysteria

Kalandor

• Banned
  • 107 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.07.30, 14:14

Á, egy régi ismerős. Remek, mint általában a hyboria.xoth.net-es anyagok. :)

Egyetértünk! :) A "Slavers Caravan" c. modulról esetleg tudsz valamit? Én nem ismerem, mert azt ígérte valaki, hogy le fogja mesélni. Ebből ugyan nem lett semmi, de ha jó az anyag, valamikor majd szívesen lefordítanám és K&M-ra szabnám azt is.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]