Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Dark Shadows filmkritika

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

miklas

miklas

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.15, 07:20

Azért Burtont Uwe Bollal ey lapon emlegetni nem kis merészség.

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.03, 11:05

Nem sok rendező van, akit névről ismerek, és nem sok olyan ember van, aki miatt inkább nem nézek meg egy filmet, de Tim Burton kiharcolta magának mindkettőt, így bekerült abba a kategóriába, ahol Uve Boll is van. Szóval a "nem tud mellényúlni" kiejelntést én sem érzem helytállónak. Persze ízlések és pofonok... :)

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 355 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.03, 08:43

Kedvenc részem a színpadi verzióból (a film kihagyta legalább a felét). A sorozatgyilkosság tervezése ritkán ilyen fülbemászó és még ritkábban van tele ilyen sok hülye szóviccel. :D

Darkmore

Darkmore

Marine

• Fórumita
  • 1838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.03, 06:42

A film rossz. Mikor a végén a kiscsaj benyögi, hogy igen én meg egy vérfarkas vagyok, olyan érzésem volt mintha az arcom fostak volna.

Depp szörnyő, a hülyegyerek pufi arcával, ami össze van kormolva, hogy ne legyen már olyan pufi..., ehh nem is szapulom tovább a többieket, csak visszajönnek a rossz emlékek.

Rorschach viszont nagyon tetszett, nem gondoltam volna, hogy elboldogul egy ilyen szereppel is, brávó.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1012 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.02, 11:29

Üdv!

Ha már néhány embert megmentettem a kritikámmal, akkor megérte. :D

Köszönöm a hozzászólásokat.

Annyit még hozzáfűznék, hogy a kritikám elején írt kis bevezető nem véletlen született. Nem mondanám magam Tim Burton rajongónak, de tényleg nagyon jól szórakoztam a filmjein. Talán elmebeteg kijelentésnek tűnik, de jól szórakoztam a Charlie és a csikigyáron, az eredeti musical ismeretének hiányában a Sweeney Todd-on is, imádtam az Alíz Csodaországban látványvilágát (az amúgy is kusza történet továbbgondolását nem), sorolhatnám. Valamiért számomra megfelelő szórakozást tudtak nyújtani, más-más okokból persze.

Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy ha egy olyan embernek is szenvedést okozott ez a "film" aki a rendező kevéssé jól sikerült művein is képes volt szórakozni akkor ott már tényleg nagy baj van. :)

Tisztelettel:

Morak

U.i.: A Jockey Ewinges hasonlatért tartom a hátam a hölgyek előtt. :D

Dralius

Dralius

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.01, 12:11

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.01, 09:51

Burton nagyszerű látványtervező, de minden más filmes munkától tűzzel-vassal-nukleáris fegyverekkel kellene távol tartani.
Még úgyis, hogy mindig jár mellé egy ajándék Johnny Depp.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.01, 09:35

Az elso benyomasom az volt a mozival kapcsolatban: Burton+Depp, jol hangzik! A masodik: Depp, mint vampir...? Ez meg erdekes is lehet, hatha valami uj megkozelites! Aztan meglattam a film elozeteseit, es ott el is dolt a mozi sorsa nalam - mar az elozetesek is nagyon eroltetettek, es totalisan erdektelenek voltak, gagyi poenokkal (pedig azokbol a legjobbakat nyomjak bele). Asszem, ez meg otthoni vetitesre sem lesz erdemes nalam.
A kritikad elegge egybevag a prekoncepcioimmal, igy megerositest nyert a "kimarad" kategoria. Kösz!

sly0007

sly0007

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 58 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.01, 08:17

Sok régi dallas rajongó hölgy kritizálhatja ezt a kijelentésed: "Csak ellentétben Jockeyval, Eva Green valami elképesztően szexi!" :)
Amúgy a kritika jó, énis úgy álltam fel a film elől, hogy nem értettem egyáltalán miért néztem végig. Megjegyzem elég sok filmmel vagyok így. Lehet nekem nagyok az elvárásaim?

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 355 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.01, 06:52

Általában én is kedveltem Tim Burton filmjeit (amelyiket láttam persze)... egészen a Sweeney Todd-ig (B@zz, hogy lehet így hangulatilag agyonvágni az egyik legsötétebb humorú Broadway musicalt?).

A kritikákat elnézve a Dark Shadows-t is kihagyom. Vagy lehet megpróbálom levadászni a TV sorozatot amit állítólag átdolgoz az a bemutatók alapján nem volt olyan nagyon rossz. :)

Efti

Efti

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.31, 22:30

Azért ez a Tim Burton nem tudott mellényúlni kijelentés nekem is erős volt.
Sweeney Todd, Charlie és a csokigyár, A majmok bolygója? Ezekkel mi van?

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.31, 21:53

Burton mindig is hullámzó színvonalú rendező volt. Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a régi filmjei jók voltak (Pee Wee nagy kalandja, Beetlejuice, Támad a Mars?), vagy hogy az újak ócskák. Ha képes lesz egy időre elfelejteni Deppet és az asszonyt, képes lesz újra jó filmeket csinálni.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1012 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.31, 19:57

Üdv!

A kritikát én követtem el, csak elfelejtettem a login nevem csatolni. ^^

Attila: Ez ízlés kérdése. Én speciel szerettem a filmjeit - ahogy írtam is - és tisztában vagyok vele,hogy eme véleményem nem feltétlen fogják sokan osztani. :) Viszont még saját szintjével mérve is tragikusan pocsék a film.

Marvin: Látod ennek nem jártam kellőképp utána, de ettől még mindig rossz a film. :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.31, 17:47

"Eddig nem tudott mellényúlni"

Itt félrenyeltem az italomat a röhögéstől...

Lehet, hogy van egy másik Tim Burton is, akit mi nem ismerünk?

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.31, 16:00

"Eddig nem tudott mellényúlni"

Itt félrenyeltem az italomat a röhögéstől...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2612 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.31, 14:51

Talán megemlítendő, hogy egy régi tévésorozatból csinálták:

http://www.imdb.com/title/tt0059978/

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6584 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.31, 14:51

Azért, hogy ne söpörjön el a népharag egy vallomással kezdeném. Szeretem Tim Burtont. A filmjeit legalábbis szeretem. Eddig nem tudott mellényúlni, bármikor is ültem le a filmjei elé tudtam, hogy garantált a szórakozásom. Eddig. Dark Shadows filmkritika

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]