Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Carcassonne - A Torony társasjáték + videós ismertető

• Válasz írásához lépj be
6 hozzászólás érkezett eddig

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 18:07

A katapultot nem is javaslom. Egy alapvetően stratégiai játékban ügyességi elemet hoz be - nem teljesen illik bele a többi koncepcióba. Nekem még mindig a második (Kereskedő és építész) kiegészítő tetszik a legjobban: konstruktivitásra ösztönöz...

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.08, 21:08

Számomra a Carcassonne sorozat eddigi leggyengébb, magyar kiadásban megjelent darabja, igaz a Katapultot még nem próbáltam. Az ismertető videó viszont jól sikerült, külön plusz pontot érdemel a Rhapsody dalbetét! :hedbeng2:
Köszi!

sype

sype

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.07, 19:36

Mi csak Trollonynak hívjuk egymás között :)

Egyébként torony tetejéről is le lehet ütni a követőt egy másik toronnyal (ebből egész izgalmas dolgok szoktak kisülni).

Köszi az ismertetőt, várom a következőt!

nonest

nonest

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.07, 17:02

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, nem egy univerzális boldogságot kiváltó kiegészítő. Vajh letornyozod-e másodszor is a barátnőd alattvalóját, bátor játékos? ;)

S szerintem a végjátékban könnyen királycsináláshoz vezethet az, hogy kit lőnek ki a mezejéről.

lacxox

lacxox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1302 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.07, 11:15

Szerintem éppen a Torony az, amely (a sárkányosnál is jobban) megmutatta, hogy a sorozatot különböző irányokba vivő kiegészítők nem feltétlenül mindenkinek valók. Jó a Torony, de a bevezetőben írottakkal szemben nem mindenkinek, mert megváltoztatja a játék jellegét, hangulatát.

A későbbiekben még két olyan kiegészítő jelent meg, amely nagyjából mindenkinek való, mert a játék jellegén nem módosított: az Abbey & Mayor (Abtei und Burgerbeister), illetve a Bridges, Castles and Bazars (Brücken, Burgen und Basare). A többi különböző irányokba vitte el.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 978 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.07, 08:23

Köszi az ismertetőt, felvettem a beszerzési listára.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.07, 08:23

Ahogyan azt az alapjáték bemutatásánál is írtam, a Carcassonne „mindenki kedvence”, és ezt az állítást az egyes kiegészítők csak tovább erősítik. Nem kivétel ez alól a Torony sem, amely néhány új térképdarab mellett egy új, és rendkívül élvezetes plusz elemet hoz be a játék menetébe. Carcassonne - A Torony társasjáték + videós ismertető

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]