Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Mágikus lapok - 2. rész

• Válasz írásához lépj be
7 hozzászólás érkezett eddig

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2012.09.07, 12:20

De ha "megcsíp a kígyó" akkor dobhatod újra, elölről! :D

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.07, 10:01

Kabal,
ugyan, mindenki belefutott szerintem ilyenekbe a régi időkben, nekem is van olyan sztorim, hogy összemeséléskor a varázsló arra ébredt, hogy a barbár széttépte a varázskönyvét. A játékos válasza az volt a mesélői kérdésre, hogy: "Mit csinálsz?" Varázsló: "Csörgetem a láncaimat." :rohog:
Mivel a dolog éppen memorizálás előtt történt, sok esélye nem volt a játékosnak. Az ilyen hülyeségeken túl kell lépni, ha nem tettem volna, már régen nem is játszanék. :asit:

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.07, 08:28

Üdv!
Jessz, method V... Életem 2. Ad&d karaktere így lett kidobva, 3 15-ös, 3 16-os értékkel. Mesélő közölte, túl táposak a karik, dobja mindenki újra. Így dobtam IQ-ra 4 db 6-ost, és lett 19-es :) Táposabb lett, mint volt. És anno hallottam egy ojat, h. 3 d10, és a legkisebbet kiveszed, 7*, és ezekből a legkisebbet kiveszed, a maradék 6-ot elosztod. Miskolc, 1995 környéke...

Ennyi erővel nyugodtan ki lehetne 18-azni mindegyiket, és megspórolnák a dobálást...
"Túl táposak a karik, dobja mindenki újra"? Kb. abban a pillanatban felálltam volna az asztaltól, oszt jónapot ! Mint annál a mesélőmnél, aki könnyelműen szórta a jutalmakat, aztán mikor rájött, hogy borítják a mesét, jöttek az olyan megoldások, hogy "éjszaka ellopták a kardodat", meg "sajnos a tűz PONT azokat az oldalakat égette el, ahová a varázslatod volt leírva".

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.06, 20:37

Üdv!
Jessz, method V... Életem 2. Ad&d karaktere így lett kidobva, 3 15-ös, 3 16-os értékkel. Mesélő közölte, túl táposak a karik, dobja mindenki újra. Így dobtam IQ-ra 4 db 6-ost, és lett 19-es :) Táposabb lett, mint volt. És anno hallottam egy ojat, h. 3 d10, és a legkisebbet kiveszed, 7*, és ezekből a legkisebbet kiveszed, a maradék 6-ot elosztod. Miskolc, 1995 környéke...

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.06, 09:36

Teljesen jó kis írás, így visszatekintve, hangulatos. A kedvenc mondatom: "A lehetőségek végtelenek." :rohog:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.06, 08:05

Pedig megvan a megközelítés haszna: változatosságot hoz a játékba, és arra sarkallja a játékost, hogy a kapott értékekkel kezdjen valamit. Párhuzamos példaként a Warhammer életpályáit tudom említeni, ahol a kezdő karakter a kocka szeszélyétől függően lehet például gátőr, koldus, éjjeliőr vagy csempész - és ebből a szerencse adta helyzetből kiindulva kell a játék során kialakítania a karakterét.

Az első kiadású AD&D-ben egyébként az itt táposnak aposztrofált Method V. (4d6-os módszer) az alap; ez életképesebb karaktereket ad, mint a 3d6.

Módosította elGabor: 2012.09.06, 08:07

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.06, 06:25

Az egyik legérdekesebb jellemzője a hőskornak: "Amit egyszer már kidobott a játékos, az szent."
Változnak az idők...

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6308 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.06, 06:25

A kilencvenes évek elején hazánkban a szerepjáték csak esetlegesen szerepelt a sajtóban. Húsz éve a GURU magazin e témában állandó rovatot indított, a Mágikus Lapok rovat pedig 1992-től 1994 közepéig létezett... Mágikus lapok - 2. rész

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]