Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Dead Reckonings - Call of Cthulhu modulgyűjtemény

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

Johann

Johann

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.10, 13:40

ahojte!

Szerintem nem csak a lé volt a lényeg, hanem egy ügyes húzás az érdeklődés fenntartására, rajongói tábor kiépítésére. Ha megnézitek, milyen extrákkal jár az exkluzív adakozás (pl. prémium kivitelű játék, elnevezhető NPC-k, vacsora a modulírókkal, extra tábor), szerinem nem is kell tovább magyarázni. Én r...tul sajnálom, hogy épp akkor ment ez az egész, amikor le voltam égve és nem tudtam befizetni valamelyik sávra...
:drool:
PS. klassz az összeállítás, maxirespect. Létezik ez vajon valamilyen elektronizált formában a szájbertér eldugott, tiltott és sötét zugaiban? ;)

Módosította Johann: 2012.10.10, 13:43

Geger

Geger

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 179 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.04, 17:20

Strato
Remélem, hogy így van, mindensetre az biztató, hogy "csöppet" túlteljesítették az adakozók a kitűzött alapot.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.04, 16:12

Ez az Orient Express elég nagy falat, de még ezzel együtt is elgondolkodtató, hogy egy kickstarteres gyűjtés kell ahhoz, hogy újra megjelenhessen minden idők egyik legjobb szerepjátékos kampánya.

Szerintem nem arról van szó, hogy kell-e hozzá, vagy sem. A Chaosiumnál egyszerűen úgy gondolták, hogy a HotOE modulra ráférne egy felújítás, lennének hozzá friss ötleteik is, de inkább biztosra mennek, és afféle előfinanszírozás jelleggel meghirdették a Kickstarteren. Ha a gyűjtés sikeres, akkor örömmel megcsinálják, ás már az is látszik, hogy lesz, aki megvegye/elolvassa, ha nem, akkor meg nem. Én inkább a bebiztosítás eszközének látom ez esetben a Kickstartert.

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.04, 11:50

Geger:

Igen, a Bumps In The Night nemrég készült el, pár hete hozta a postás. :D

Az Álomföldeken játszódó The Sense of The Sleight of Hand Man kampányt én is nagyon várom, a Kickstarter gyűjtésében is részt vettem. Az írója Dennis Detwiller, aki egy sötétebb és félelmetesebb Álomföldet ígért - neki el is hiszem, szerintem az egyik legjobb Cthulhu/Delta Green modulíró.

Tőled és Marvintól is várjuk az új ismertetőket! :D

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.04, 07:38

A Walker in the wastes sztem annyira nem nagy szám, max. történeti érdekesség:

http://lfg.hu/41709/ismerteto/walker-in-the-wastes/

A Kingsportról meg majd írok, ha nem leszek ilyen lusta.

Geger

Geger

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 179 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.03, 17:35

Messor
Ez a Bumps in the Night már meg is jelent? Még Kickstarteren láttam valamikor. Jó lenne, ha írnál róla!

Egyébként én is inkább a fizikai formátumban hiszek, remélem így is ki fog jönni a Walker in the Wastes.

Még van egy ígéretes kickstarteres könyv, az Arc Dream-féle álomföldes modulgyűjtemény. Remélhetőleg ez is meg fog jelenni hamarosan. Egyébként kíváncsi vagyok, hogy a Chaosium tartani tudja-e az idei terveket (gyanítom, hogy nem), mivel elvileg négy kiadványnak is ki kellene jönnie még 2012-ben. Szerintem ez a legígéretesebb.

Leírások terén nekem a következő terveim vannak:
-egyrészt a már ígért monográfos ismertető (már négyet meg is írtam, de ezek persze nem lesznek olyan hosszúak, mint a mostani cikk)
-másrészt a Terror Australis
-harmadrészt néhány elfeledett, nem chaosiumos rövid kiadvány (The Horrible Secret of Monhegan Island, Pursuit to Kadath, stb.)

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.03, 17:03

Geger:

Ismét egy remek ismertető és a leírásod alapján a Behold The Mother tényleg nagyon jó modul lehet. Megpróbálom majd valahogy beszerezni ezt a füzetet.

Amúgy az írásaid - valamint Levedi1 remek Belga Kongó ismertetője - meghozták nekem is a kedvemet egy-két ismertetőhöz, így már el is kezdtem írni egy összefoglalót a Pagan Publishing legújabb modulfüzéréről, a Bumps In The Night-ról.

A Pagan amúgy ígérte, hogy a drivethru-n keresztül előbb-utóbb a mára már beszerezhetetlen könyveit újra kiadja pdf és POD formátumban is. Sajnos pont pl. a Crowe művekkel - így a Walker In The Wastes-tel - van egy kis gondjuk, ugyanis Crowe nem igazán hisz az elektronikus megjelentetésben. Reméljük, sikerül meggyőzni őt valahogy a Pagan srácoknak! :D

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.03, 16:54

Geger:

Ismét egy remek ismertető és a leírásod alapján a Behold The Mother tényleg nagyon jó modul lehet. Megpróbálom majd valahogy beszerezni ezt a füzetet.

Amúgy az írásaid - valamint Levedi1 remek Belga Kongó ismertetője - meghozták nekem is a kedvemet egy-két ismertetőhöz, így már el is kezdtem írni egy összefoglalót a Pagan Publishing legújabb modulfüzéréről, a Bumps In The Night-ról.

A Pagan amúgy ígérte, hogy a drivethru-n keresztül előbb-utóbb a mára már beszerezhetetlen könyveit újra kiadja pdf és POD formátumban is. Sajnos pont pl. a Crowe művekkel - így a Walker In The Wastes-tel - van egy kis gondjuk, ugyanis Crowe nem igazán hisz az elektronikus megjelentetésben. Reméljük, sikerül meggyőzni őt valahogy a Pagan srácoknak! :D

Geger

Geger

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 179 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.03, 15:54

Köszi!
Szép lassan kiadják újra az összes jobb könyvet, ha megnézitek, sorban jelennek meg a klasszikus modulgyűjtemények (Shadows of Yog-Sothoth, Masks of Nyarlathotep, Spawn of Azathoth, stb.) ráadásul az aukciós portálokon viszonylag olcsón hozzájuk lehet jutni (az angol Amazonon 3-4000 Ft-ba kerülnek). Ez az Orient Express elég nagy falat, de még ezzel együtt is elgondolkodtató, hogy egy kickstarteres gyűjtés kell ahhoz, hogy újra megjelenhessen minden idők egyik legjobb szerepjátékos kampánya.
Ami még hasonlóan nagy falat lenne, az a Beyond the Mountains of Madness, szerintem arra fogják meghirdetni a következő gyűjtést.
Igazából nem is a chaosiumos kiadványok beszerzésével van a baj, mert ezeket tényleg újranyomják előbb vagy utóbb (legalábbis a jobbakat), inkább a Pagan Publishing ill. mások által kiadott cuccokkal van baj, mert legtöbbször már a kiadójuk sincs sehol. Pedig nem sajnálnám a pénzt mondjuk egy Walker in the Wastesre.
Ezt a Dead Reckoningsot már csak drágábban lehet megvenni, nekem szerencsém volt, mert itthon eladta valaki a példányát viszonylag olcsón. Furcsállom is, hogy nem csapták hozzá valamelyik miskatonicos modulgyűjtemény újrakiadásához.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.03, 09:15

Kösz az ujabb ismertetot, csatlakozom galu elso mondatahoz!
Ezeket olvasva mindig megjon a kedvem CoC-t meselni, amibol elobb-utobb lesz is valami. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.03, 08:38

Kíváncsi vagyok, hogy a Horror on the Orient Express Kickstarteres sikere után (lásd @lfghu Twitter) belevágnak-e a Chaosiumnál további kalandmodulok újra kiadásába és felújításába...

Módosította strato: 2012.10.03, 08:39

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4694 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.03, 07:22

Köszi az ajánlót, szerintem jól eltaláltad azt a bizonyos arányt ahol már el tudod dönteni hogy érdekel-e a dolog, de nincs minden poén lelőve :)
Nekem külön azért hasznos, mert annyi modulgyűjtemény van (szerencsére!), hogy nehéz átlátnom mire éri meg beruházni!

"Miért kapnak pontot a nyomozók, ha elmegyógyintézetbe záratnak egy feltámasztott embert"

A kaland utáni bónusz Sanity az egyik leggonoszabb dolog a CoC-ban. A játékosok abban az illuzióban hihetnek, hogy hosszú távon is van esélyük, miközben ilyenről szó sincs.
(időben visszavonult nyomozóink szép számmal vannak, de olyan nincs akinek az épelme értéke a kezdeti szinten maradt. Összességében ez lassan de biztosan mindig csökken)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6453 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.03, 07:22

A Miskatonic-völgyben játszódó modulgyűjtemények sorozatának egyik elfeledett darabja a '98-ban megjelent, 78 oldalas Dead Reckonings. A három kaland közül kettő kiváló, ráadásul azóta nem is lett után nyomva a kiadvány... Dead Reckonings - Call of Cthulhu modulgyűjtemény

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]