Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Bíborhold - 25. szám

• Válasz írásához lépj be
15 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4285 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.22, 08:31

Marvin: síktranzit glória. Nagy jellemei voltak a kornak. :bezzeg:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.21, 21:10

Igen, jellemző, hogy pl. a magyar MERP megjelenése után lejött a Rúnában egy elég gusztustalan, név nélküli (pontosabban a "Walesi Bárdolatlanok Akciócsoport" által szignált) lehúzás a nagy konkurensről. Pedig ez a bénácska Középfölde RPG nem valószínű, hogy fenyegette volna a Szent Ződet, de úgy tűnik, még ettől is be voltak gazolva.

Ma már persze (bár a honi rpg-piac elképesztő vásárlóerejét tekintve tulképp már akkor is) kissé megmosolyogtató az egész. Az egyik nagy don Új-Zélandon terelgeti a birkákat, izé, rendszergizdul vagy micsinál, és nevelgeti újszülött gyermekét kínai feleségétől, a Mérhetetlen Vének (a Bíborholdas stáb) közül meg van, aki népművelő sátánista után kisfőnök lett a Disneynél, más közgazdász-animés főszerkesztő-filozófus, Massár Mátyás ősz fejéről a múlt héten láttam egy képet, én meg itt gépelgetek, bár csak sima szerző voltam.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6140 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.20, 23:04

igen, volt ilyen, sajnos, de hát ez még a boldog, internet előtti időkben volt :bezzeg:

nem csak két újság, hanem két kiadó versengéséről volt szó, és emlékszem, a Rúnákban ilyen koponyás, meg gyászkeretes figyelmeztetések voltak, hogy akik szent M*-anyagokat illegálban publikálnak, azok rettegjenek :rohog:
A Bíborhold/Holdtölte azért ennél józanabb volt.

Seul

Seul

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.20, 18:37

nem mondjátok, hogy a két újság rivalizált egymással? Már kezdem érteni, hogy a BH-ban miért nincsenek M*-os cikkek. Tudom, elég kicsi a magyar piac, de már akkor is ment a marakodás?

Leaxe

Leaxe

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.19, 12:21

ó, a régi szép idők...

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.17, 10:42

Azt hittem már nem is jön több. Köszi!

Meglivorn

Meglivorn

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.17, 09:34

Nem hiszem. Eleve kevés ember van aki mindkét oldal dolgaiba, motivációiba belelátott akkor, pláne aki a kavarásban is résztvett.
Én akkoriban szinte naponta ültem a BH szerkesztőségben, ezt viszont már a kefelevontaban tolták az orrom alá, és néztem mint a lőttmedve hogy miafranc.

Mára meg már majdhogynem mindegy. Része a "mítosznak" :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.16, 21:09

Remélhetőleg egyszer valaki megírja a Bíborhold-Rúna "háború" igaz történetét. Én a Bíborhold pártján álltam, de kíváncsi lennék a másik oldalra is.

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.16, 17:34

Magyar szerepjáték történelem egy fontos darabja ez a szám.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.16, 13:00

Ez a szám volt az első Bíborhold, amit megszereztem (igaz, előtte nem is hallottam sajnos róla) :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6140 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.16, 11:13

Ismer valaki olyan csapatot, mely használta a "Fagyöngy tüskéi" cikk 2. részében ismertetett varázsmagvakat, esetleg az ott kidolgozott méreg- és gyógyfüves rendszert?

hát, nagyon régen, még a '90-es években, mikor még AD&D-t játszottunk, sőt, egy része a világunkba is belekerült :bezzeg: Bár közös megegyezés miatt a világ (nagyon részletesen ki van dolgozva) nem került föl netre, volt utóélete, ja.

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 211 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.16, 10:30

Köszi Kabal!

Ismer valaki olyan csapatot, mely használta a "Fagyöngy tüskéi" cikk 2. részében ismertetett varázsmagvakat, esetleg az ott kidolgozott méreg- és gyógyfüves rendszert?

Más -- a "Karácsonyi meglepetés" miatt ez a szám kortörténeti. Kórtörténeti...

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6140 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.16, 08:57

köszi, hogy fölraktad! :cool:
Amúgy ez a szám volt az utolsó Bíborhold, innentől lett Holdtölte.

csak nekem jelenik meg úgy a fórumon, hogy a cikkek képét mutató linksorban a fórumon a 24. szám borítóját mutatja, hogy "Bíborhold 24. szám" de ha rákartintok, akkor a 25. számot tartalmazó cikkre ugrik? :hogymi:

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.16, 08:14

Bocs a várakozásért, volt közben egy PC csere (sajnos nem jobbra), háromszori újraszkennelés három különböző szkennerrel (csókoltatom, aki ezt a remek papírt választotta a nyomdában), PS problémák, és a Guild Wars 2. Még tíz szám van hátra, egy év alatt csak megleszek vele...

Szabtom

Szabtom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.16, 07:00

Kösz!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6297 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.16, 07:00

Hogyan játsszunk bárdot?, Dreampark ismertető, A Bölcs tanácsai, Nephilim ismertető, Fagyöngy (AD&D cikk), A fertőzött hegy (modul), A város, a préda és a ragadozó (képregény), Szezonnyitás, Magic: The Gathering, Setét Patkány naplója, AD&D varázslatok, Árnyékmagyarország Bíborhold - 25. szám

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]