Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Messiások és Antikrisztusok - Kingdom Come képregény

• Válasz írásához lépj be
5 hozzászólás érkezett eddig

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.04, 20:22

És jövő hónapban már végre olvashatjuk magyarul is a Kingdom Come-ot!

jclayton

jclayton

szótlan szemtanú

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.16, 15:52

Szép részletes és alapos kritika. Különösen jók voltak a kapcsolódó linkek is.
Egy megjegyzés az antihősök - közös veszély hiányához. Ugyan nem mostanában olvastam a képregényt, de nekem határozottan úgy rémlik, a szupergonoszok szerepét teljes mértékben átvették az antihősök. Azaz a morális határvonalak elmosódásával nincs "jó" és "rossz" hős többé, akik esetleg felbukkanhattak volna, azokat megölték, nem is zavart a hiányuk.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.15, 17:15

Ha szuperhős-étosz "bekoszolása", akkor szerintem még mindig a Wanted, vagy a No Hero a nyerő a témában. De a Superior is elég jó (szintén Millar), az Absolution jól indult, de csak karcolgatja a felszínt, a Doctor Sleepless meg egészen elborult és kissé nehezen is követhető. :) Ja, és a Supergod, mint az önmagunk teremtette szuperhős-apokalipszis.
(Amúgy a Waccsmenért én nem vagyok úgy oda, sem filmben, sem képregényben...)

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 340 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.15, 16:04

A Kingdom Come szerintem sem rossz képregény. Csak nem az igazi.

Mondjuk nekem a DC az "átlagember" szemével a "Gotham Central" (avagy "Gyilkos utcák: Gotham City", futott 2003-2006, és sajnos nem befejezték hanem abbahagyták) szóval nem biztos, hogy megbízható a véleményem. ^^;

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.15, 10:11

Egy kicsit bele a közepébe kezdés volt egy kicsi elősző nem ártott volna, mert azt sem tudtam az elején hogy ezt mos eszik vagy isszák - főleg amikor láttam h '96-os cuccról van szó.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6382 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.15, 10:11

Aranyszabály, hogy ha valami sikeres lesz, rögtön megjelennek a követői. Nem történt ez másképpen a Watchmennel sem, mely sokak szerint újradefiniálta a szuperhősök szerepét, nem egy tabut döntve le a műfaj világában. Alan Moore művének hatása tagadhatatlan, mérföldkőnek számít... Messiások és Antikrisztusok - Kingdom Come képregény

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]