Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Stars Without Number ismertető

• Válasz írásához lépj be
23 hozzászólás érkezett eddig

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2658 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.28, 08:15

Van még a Terminal Space, ami tán a legdirektebb kísérlet az originál D&D és a sci-fi összeházasítására, helyenként elég furcsa eredménnyel (űrgoblinok és hasonlók). A blogja már nem működik, de a játék elérhető a linken:

http://terminalspace.blogspot.hu/

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.28, 00:29

Egyébként azoknak, akiket nem annyira érdekel a SWN vagy a sci-fi játékok úgy általában, érdemes lehet megnézni a szerző egyéb munkáit is, különösen a Red Tide címűt.

... amihez szépen lassan készül már az ismertető, illetve a szerző külön engedélyével pár passzus fordítása, kedvcsinálóként.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 21:37

Valóban remek játék, és köszönet az ismertetőért! A közeljövőben szeretném befejezni a Tales of the Space Princess ismertetőmet, amely szintén D&D-esque sci-fi játék (bár teljesen más premisszákkal és célokkal).

Egyébként azoknak, akiket nem annyira érdekel a SWN vagy a sci-fi játékok úgy általában, érdemes lehet megnézni a szerző egyéb munkáit is, különösen a Red Tide címűt.

edit: Wow, 666. hozzászólás :) Elő is veszek néhány alkalomhoz illő zenét.

Módosította Ynas_Midgard: 2012.11.27, 21:39

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 20:41

Nekem is tetszett az ismertető és olvastam a játékot is. Utóbbi sem kutya: azt hittem, a scifi vendégtémájú Véletlen találkozások délelőtti része dugig lesz SWN játékokkal (értsd, lesz belőle 1-2), de nem lett igazam.

Én is arra számítottam, aztán nem. Az eggyel ezelőttin én meséltem SWN-t, csak most egyéb szervezési és időbeosztási okokból nem tudtam leülni és megírni+tesztelni egy kalandot (a Star Wars kalandom meg amúgy is megvolt).

Módosította Premier: 2012.11.27, 20:41

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4519 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 13:18

A "fakció" szerintem sem magyarul van.

A Pallas Nagylexikon más véleményen van. (Furcsán hangzik, mert nem használják gyakran)

(lat.) a. m. párt, különösen szenvedélyes politikai párt; fakciózus, pártoskodó, aki mindenekelőtt saját pártjának, vagy magának az érdekét tartja szem előtt.

Módosította elGabor: 2012.11.27, 13:19

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 12:31

Nekem is tetszett az ismertető és olvastam a játékot is. Utóbbi sem kutya: azt hittem, a scifi vendégtémájú Véletlen találkozások délelőtti része dugig lesz SWN játékokkal (értsd, lesz belőle 1-2), de nem lett igazam.

Kabal:

Azért a "ne csináljunk új (scifi) szabályrendszert, mert van elég" csak nagy általánosságban jó tanács, mert pl. a 3:16-al szegényebbek lennénk, ha nem borítja ránk Gregor Hutton ezt a kincset. És azóta csak 4 év telt el. Sajnos nem volt még társaságom hozzá játszani, így inkább olyanra bíznám, aki működés közben is élvezhette. Ha az illető befejezte a rendezvényének az utómunkálatait, talán ideje is lesz rá. *jelentőségteljesen Urbanra pillant*

Premier:

A "fakció" szerintem sem magyarul van.

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 12:16

2012-ben, a fillérekért, vagy ingyenesen hozzáférhető cuccok korában nincs értelme új rendszert tervezni.

Naaaa, "A levegőnél nehezebb tárgy márpedig nem repülhet..."
A szerepjáték még nem sakk, aminek a jelenlegi fejlettségi fokán forradalmian új kombináció már nem képzelhető el. Az rpg-ben szerintem még igen. :D

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1271 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 12:03

Ilyen az én szerencsém, az ember akar egy sci-fi játékot írni de valaki már sokkal jobbat írt, Nagyon ötletes és egyszerű a szabályrendszer, főleg hogy d&d-re épül.

Tényleg szerencséd van, megspóroltál egy csomó időt magadnak. 2012-ben, a fillérekért, vagy ingyenesen hozzáférhető cuccok korában nincs értelme új rendszert tervezni. Egy kis ízelítő az utóbbiakból:
http://scifi411.com/RPG/free.html

Más! Könyörgöm, egy nálam magasabb kvalitásokkal bíró írástudó rittyentsen már egy ismertetőt a 3:16- Carnage Amongst The Stars-ról, vagy én teszem meg, de abban nem lesz köszönet (értsd: sz** lesz)!

cyberdog

cyberdog

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 90 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.26, 22:38

Ilyen az én szerencsém, az ember akar egy sci-fi játékot írni de valaki már sokkal jobbat írt, Nagyon ötletes és egyszerű a szabályrendszer, főleg hogy d&d-re épül.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.26, 20:27

A világ nem annyira Mega/Traveller, mint inkább Traveller: The new era hasonlóságokat mutat. Ha annál normálisabb a rendszere, akkor érdemes lehet csekkolni, thnx az ismertetőt.

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.26, 17:10

@Premier:
IC, koszi az infot, mar megint tanultam valamit (es meg mondja valaki hogy a szerepjatek nem oktat es nevel :D)

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.26, 17:06

Biztosan nem. :P Fakció: párt. Frakció: egy adott pártnak a parlementen belüli képviselőcsoportja, tehát egy kisebb, szűkebb, és az itteni általános értelemben nem használható fogalom.

Azért szúrja a szemed, mert magyarul sokkal gyakrabban használt szó a másik, de nem azt jelenti, amire itt szükség van.

Módosította Premier: 2012.11.26, 17:08

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.26, 16:59

egesz hangulatosnak tunik, koszi az ismertetot!
viszont a "Fakció" csak az en szememet szurja? biztosan nem fRakcio akart lenni? :S

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.26, 13:35

Végre egy olyan játék amire azt mondom h nem csak kipróbálnám, de játszanék is vele.
A világ mennyire van kidolgozva? Teljesen a km fantáziája pár támponttal, vagy rendes játszható szintig?

Van egy alapvilág, ennek rendesen megvan a történelme, az extra kiadványok pedig folyamatosan adnak hozzá új elemeket. Mivel az alapfelvetés az, hogy az emberiség hatalmas területen elterjedt, amolyan teljes "földrajzi" térkép meg teljes város-/bolygó-/akármi lista persze nincs hozzá. Van egy kidolgozot példaszektor (kb. 20-25 bolygó, ha jól emlékszem, és a Hard Light és Polychrome modulok is itt játszódnak), és könnyen lehet további, ugyanekkora szektorokat alkotni.

Ha valaki akar, akkor persze mesélhet teljesen másmilyen univerzumban is, a mesélői eszközök túlnyomó részét ott is lehet hasznosítani.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4519 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.26, 13:33

Érdekes amúgy, hogy az évtizedek során a (Mega)Traveller fokozatosan egybefonódott hivatalos hátterével, a Third Imperiummal, mostanában rendszeres rívást váltva ki az ortodox régisuli-drukkerekből, hiszen mint tudjuk, a sandbox az árja, kész világgal csak képzeletszegény véglények és a marketingosztály áldozatai szoktak játszani.

Gyakori, korunkban sajnos mindennapos problémával állunk szemben.

A SWN amúgy megvan pdf-ben, egyszer tán el is olvasom, mondjuk valószínűbb, hogy csak akkor, ha megrendelem eredetiben.

Never change! :D

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2658 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.26, 12:47

Inkább ezek ez extrák, mivel mindkettő elég egyéni, karakteres világhoz készült, míg a SWN inkább általános tu-fa játék, amiből mindenki kihozhatja a magáét, hasonlóan az eredeti Travellerhez.

Érdekes amúgy, hogy az évtizedek során a (Mega)Traveller fokozatosan egybefonódott hivatalos hátterével, a Third Imperiummal, mostanában rendszeres rívást váltva ki az ortodox régisuli-drukkerekből, hiszen mint tudjuk, a sandbox az árja, kész világgal csak képzeletszegény véglények és a marketingosztály áldozatai szoktak játszani.

A SWN amúgy megvan pdf-ben, egyszer tán el is olvasom, mondjuk valószínűbb, hogy csak akkor, ha megrendelem eredetiben. Premiernek hála volt szerencsém kipróbálni, elég jó.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.26, 11:10

Menő, de mondjuk egy Rogue Traderhez vagy Serenity RPG-hez képest milyen extrákat tud?

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.26, 10:20

A WH40K és az Eclipse Phase szentségtelen gyermeke engem megfogott. Külön tetszik a bolygó meg a társadalomgeneráló, egy jó sandbox kidolgozásának a felénél kezd kifolyni az ember agya, de ebben még az is benne van, hogy a külső frakciók mit, hogyan, miként. Vagány, hogy ezt modellezi. Ha már sandbox, legyen sandbox! :D

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.26, 09:49

Nagyon jónak tűnik az ismertető alapján, köszi!

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.26, 09:03

Végre egy olyan játék amire azt mondom h nem csak kipróbálnám, de játszanék is vele.
A világ mennyire van kidolgozva? Teljesen a km fantáziája pár támponttal, vagy rendes játszható szintig?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]