Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Mi társasjáték és mi nem az? (kérdőív eredmény)

• Válasz írásához lépj be
11 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8024 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.28, 09:51

Attól még Gambling game, de inkább azon aspektusa miatt, hogy pénz fordul meg az asztalon játék közben, nem a szerencsefaktora miatt. Lehetsz játszani sakkot pénzben, még sem lesz Gambling.

Mi dönti el azt, hogy egy játék gambling game?
Ha lényegesen többen játszanák a sakkot pénzben, akkor az az lenne?
Fonák: a pókert és a madzsongot is lehet pénz nélkül játszani.
Szerintem itt minden a szokásokon múlik...

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 12:28

" ...mint Perudo, Bridzs, Mah-jongg. Micsoda? Aki már játszott valamelyik előbb említett játékkal, tudhatja, hogy részük ugyan a szerencse, de a tudásnak és gyakorlatnak bennük legalább ekkora szerepe van…"

Attól még Gambling game, de inkább azon aspektusa miatt, hogy pénz fordul meg az asztalon játék közben, nem a szerencsefaktora miatt. Lehetsz játszani sakkot pénzben, még sem lesz Gambling.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 11:41

rendben, meggyőztetek. :)

igazság szerint abból indultam ki, hogy még régebben egy ilyen anonim közvéleménykutatásra válaszoltam (országos felmérés volt, aminél kiderült, hogy a véleményem állítólag valami 1500 emberét tükrözi, megkérdezetem) de az biztosan más dolog, mint egy kérdőív.. :hogymi:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4329 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 11:31

"Reprezentatív felmérést az kap, aki megfizeti." (régi klingon bölcsesség)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 11:16

Orastes
attol fuggetlenul, hogy nem az LFG felmerese volt ez, annyit le lehet vonni belole, hogy a kozel 300 fos csoport tagjai mit tartanak tarsasjateknak. se tobbet, se kevesebbet.

"Egy felmérés során két korcsoportban összesen 200 embert kérdeztek meg arról, hogy. évente hány alkalommal járnak színházba"

"Az Annals of Family Medicine című folyóiratban közölt tanulmány készítői 354 embert kérdeztek meg arról, hogy szerintük milyen hatékonysággal bír a mammográfiás mellrákszűrés"

"A bonni kutatócsoport az elmúlt _években_ összesen 843 embert kérdeztek meg internetezési szokásaikról"

Ha ezen /lenyegesebb komolyabb/ tanulmanyokra ez a mintavetelezesi szam elfogadhato, akkor erre a hazielemzesre is az.
/Btw a 10-15-20-bol egy valaszado teljesen jo arany a netes kerdoivezesnel./

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 10:58

köszi Bepe, ezt nem vettem észre :shootme: Szerintem mondjuk ez nem egy túl nagy szám, egy meglehetősen gík közösségből -igaz, nem vagyok statisztikus, de kicsinek tűnik a szám.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 10:41

Orastes:
"Köszönjük, hogy a segítségünkre voltatok, és ilyen sokan (284-en) időt szántatok a teszt kitöltésére."

Savior

Savior

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 68 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 10:12

Érdekes kérdőív, az elemzés is nagyjából rendben van. Viszont a hármas és az ötös kérdés közötti ellentmondást (miért is társasjáték a mah-jongg, ha a römi vagy kanaszta nem?) szerintem egy kerdőív-metodikai hiba is okozhatta. Pl. ha az ember elolvassa a hatos kérdést, akkor hajlamos átértékelni az ötösre adott válaszát ("ja tényleg, ez más, akkor a hagyományos kártya mégse legyen társas!").

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 10:07

mennyien válaszoltak a kérdőívre? Mert lehet, hogy ha nagyon kicsi a szórás, akkor az eredmények sem biztos, hogy a valóságot tükrözik.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 08:28

Az én szememben a kártya az kártya (a Bang, a póker és a pasziánsz is). Pl erről a Texasról még nem is halottam. Társas számomra nagyrészt az ahol van egy tábla, és kártya max kiegészítő elem. ettől egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál csupán én így látom a határvonalakat.

catapultier

catapultier

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 08:24

Érdekes, hogy a dominót besorolták az emberek a társasjátékok közé, a klasszikus kártyákat pedig nem. Pedig például a Texas 42 teljesen olyan mintha dominó kövekkel kártyázna az ember.

Nem lehet, hogy a legtöbben az asztalon található (akár virtuális) táblára asszociálnak társasjátéknál? A speciális kártyás játékok legtöbbje használ ilyesmit, nem csak a kézben tartott lapok számítanak.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6382 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.27, 08:24

Emlékszel még a nyárra? Volt egy tesztünk, amelyben azt próbáltuk felmérni, a közvélemény szerint mi számít társasjátéknak és mi nem. Most ennek az eredményével jelentkezünk - némi saját véleménnyel megfűszerezve. Köszönjük, hogy a segítségünkre voltatok. Mi társasjáték és mi nem az? (kérdőív eredmény)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]