Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * - - 1 Szavazat

Holtak vágtája

• Válasz írásához lépj be
7 hozzászólás érkezett eddig

zsolln08

zsolln08

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.19, 11:08

Engem nagyon zavart a Szűz Mária előtt térdeplő és vele "társalgó" Susan. Szerintem nem illett bele a történet festette képbe. Az, hogy a pap a "szobortól" kapott, vélt vagy valós utasítások alapján üldözte a bűnt a városban, még érthető volt. De hogy mi köze lehetett hozzá Susannek, az nincs megalapozva a történetben.

Karakterformálás szempontjából viszont nagyon tetszett. A seriffnek ebben a történetben volt tartalma, voltak érzései. Embernek formálta meg a szerző és ennek megfelelően élt a történetben.

Nem tudom, hogyan gondolta az író, de szerintem Susan akkor már nem is Máriával, hanem az indián-szellem "társalgott".
Aki ugye a sheriffen bosszút akart állni és a Mária szobor képében utasította Susan-t

zsolln08

zsolln08

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.19, 11:03

Tetszett a novella! Jó a szöveg, jó a stílus lendületes a történet. Gratula!

Egyet nem értek (azon kívül, hogy a pap gondolatban káromkodik egy igen nagyot, és ez hogy fér össze a szent életével?)

miért mondja azt a pap, hogy zavarja Máriát amit csinál?

"A pap közelebb lép, a reszketés újra visszaköltözik tagjaiba. Felpillant Szűz Mária szobrára.

– Ó, zavar, hogy meglátja, mit csinálsz? – kérdezi a szajha. Blake atya a fejét csóválja:

– Nem. Nem engem zavar. Hanem őt."

Hiszen Mária mondta neki, hogy tisztogasson, más dolog persze, hogy a gyilkosság bűnös cselekedet és ezért zavarja a szentet. Nem tudom így gondolta-e a szerző?

Ren_the_Unclean

Ren_the_Unclean

Gyűrűlidérc

• Fórumita
  • 702 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.18, 21:58

Engem nagyon zavart a Szűz Mária előtt térdeplő és vele "társalgó" Susan. Szerintem nem illett bele a történet festette képbe. Az, hogy a pap a "szobortól" kapott, vélt vagy valós utasítások alapján üldözte a bűnt a városban, még érthető volt. De hogy mi köze lehetett hozzá Susannek, az nincs megalapozva a történetben.

Karakterformálás szempontjából viszont nagyon tetszett. A seriffnek ebben a történetben volt tartalma, voltak érzései. Embernek formálta meg a szerző és ennek megfelelően élt a történetben.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1742 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.18, 09:01

A sikerültebbek közé tartozik.

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.18, 08:12

Na ez végre megint egészen élvezhető volt. Vannak persze elírások, meg a jelenidejű történetvezetés néha kicsit megbicsaklik, de összességében nem rossz.
Esetleg érdemes lett volna a "szajha" szó helyett legalább elvétve valami szinonimát használni (a magyar nyelv bővelkedik a lehetőségekben, pl. örömlány, ringyó, stb. :)).
Lenne még munka vele, de szerintem megérné.

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.18, 00:55

Szép munka :taps:

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.18, 00:50

Szép munka :taps:

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.18, 00:50

Harvey végigsimít a nő barna bőrén, a derekától a combjáig, míg tenyere el nem akad a fekete harisnyatartóban. Susan elmosolyodik, ajka vörös, arcán elkenődött a pirosító, haja akár a szénakazal. Egyik kezével a mellét takarja, mintha lennének egymás között titkaik, pedig a szajha többet tud róla, mint a felesége... Holtak vágtája

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]