Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A sötét várkastély (egylapos kalandmodul)

• Válasz írásához lépj be
36 hozzászólás érkezett eddig

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.16, 14:17

Amúgy mindig mondtam, hogy a M.A.G.U.S. is alkalmas - megfelelő szellemiségben játszva - az oldschool típusú szerepjátékra. :)

Ha elhagyod a morális szabályt, nem csinálsz 0.szintű városőr NPC-ket akkor simán. (nekem DnD-be nem fér bele a "kiválasztottság", a karakterek saját maguk miatt lesznek erősek, ha lesznek)

Egyébként elég megnézni az Ynevi kalandozások előtti modulokat: ami nekem megvan (A démon átka?) az egy egész jó többszintes dungeon, legfelül ásogató orkokkal, alatta földalatti törpe várossal, legalul pedig elárasztott termekkel.

Gulandro

Gulandro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 825 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.16, 14:02

hysteria: a Kastély című darab is egy érdekes "mesterhármas". Még nem volt alkalmam mesélni-játszani, de most megjött a kedvem hozzá.

A M* gyökerei is az ADD-hez kötik. A kaland még azon a határértéken belül tartalmazott labirintust, amennyit még a játékosok elviselnek.

_hysteria (NPC/NJK)

_hysteria (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.01.16, 00:59

Részemről a megtiszteltetés! :) Öröm olvasni, hogy ilyen sok formában/játékhoz fel lehet használni egy ilyen egylapost. Ez véleményem szerint elGabort igazolja: minél kevesebb körítést tartalmaz egy modul, annál szélesebb körben alkalmazható. Lásd még: nemtommelyik régi Bíborhold magazinban a Kastély c. modult, mely gyakorlatilag csak egy helyszín volt. Adeptus CoC-hez, Setét Patkány Shadowrunhoz, Massár Mátyás pedig AD&D-hez körített minimodult köré.
Amúgy mindig mondtam, hogy a M.A.G.U.S. is alkalmas - megfelelő szellemiségben játszva - az oldschool típusú szerepjátékra. :)

Gulandro

Gulandro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 825 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.13, 13:58

Nagyon köszönöm a fordítást. Remek kalandot kerítettem köré és jó bevezetés volt egy új játékosnak is a szerepjátékba. Kis módosításokkal M*-ban meséltem le és a kaland jól viselte a tranzakciót. Örömmel várom az újabb egylapos darabokat.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.07, 14:41

Buildy: Összevetettem, de sok különbséget nem észleltem.

A donjon kreálta labirintus egy tök random dolog, mindenféle átgondoltság nélkül. Random x*x -es szobában van egy random szörny vagy tereptárgy. Semmi fogódzó, hogy mi-mi lehet, vagy mit csinálnak ott. Ráadásul steril az egész.

Az egylapos modulok vagy az elGabor által linkelt oldal moduljaiban pont annyi plusz van a sterilséghez képest, hogy elindítja a fantáziát. A különbség, bár hajszálnyi, mégis lényeges.

Bulldy

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.07, 11:53

Létezik olyan map generátor ami tartalmaz Dyson térképet is:

http://davesmapper.com/

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.07, 11:38

Buildy: Összevetettem, de sok különbséget nem észleltem.

_hysteria (NPC/NJK)

_hysteria (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.01.07, 00:57

Marvin: Mint másvalakinek is írtam, ízlések és... engem kimondottan szórakoztatnak a klisék, és az a gyakorlat (nem kis mértékben a játékosaimnak köszönhetően), hogy a legsablonosabb vázból is egyedi és emlékezetes élmény kerekedik, ha mindenki belepakolja, amit kell.
elGabor: Naná, a következő egylaposom, ami már csak jóváhagyásra vár, épp Dyson egyik modulja, a The Goblin Gully. Eszméletlen mit tud alkotni a fickó!
Strato: Ez csak természetes - a nagy közösből nem csak kivenni kell, néha beletenni is... :) Én is örülnék, ha többen lennének aktívak, akár még azok is, akik nem merik vállalni a munkáikat - néha azok a dolgok a legjobbak, melyeket alkotójuk gyengén sikerültnek tart.
Narmor: Email hamarosan megy :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.06, 21:49

elGabor:

Köszi a tippet, ezt nem ismertem!

Dyson Logos egy ász. Imádom a térképeit, s egyben irigylem is rendesen a srácot. Elképesztő, miket alkot. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.06, 20:21

elGabor:

Köszi a tippet, ezt nem ismertem!

Marvin:

Vesd össze a saját linkedet az elGaboréval és lásd a különbséget.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.06, 11:03

Strato: Lehet, hogy valamit félreértettél? :) A modul szerzője -mint az fel is van tüntetve rajta- Stuart Robertson - én csak lefordítottam, meg itt-ott megigazgattam, a saját kampányom, és az általam preferált játékrendszer igényei szerint (ami mellesleg kb. fél órát vett igénybe!!!), tehát nem én "készítettem" a modult, mint írtad. A véleményed meg egyébként helytálló. Ha én majd én írok hasonlót, egyértelműen figyelembe veszem.

Nem értettem félre, bár az eredetit valóban nem ismerem, így nem tudtam, pontosan mennyit dolgoztál vele, de attól még a feltöltött anyag a te munkád végterméke. És az sem utolsó dolog, hogy vállaltad a közszereplést a cikk megjelenésével, és a válaszolgatást is a hozzászólásokra. Én nem bánnám, ha több olvasó vetemedne ilyesmire, és azt sem, ha a többi cikk is ekkora párbeszédet váltana ki, szóljanak bármi érdekesről is.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.06, 10:30

Aki meg örül egy sima üres dungeonnak is, modern korunkban kb. 6000 generátort talál a világhálón, az egyiket itt:

http://donjon.bin.sh/d20/dungeon/

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4326 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.06, 10:19

Minden modul egyensúlyozás a túl általános (mindenre illik de senkinek nem nyújt újat) és a túl szűk (tele van egyedi ötletekkel, amelyek miatt azonban csak nagyon speciális esetekben mesélhető) megközelítés között. Jó, ha sikerül elkerülni ezeket az extrém eseteket, de még jobb, ha van egy széles választék, amelyből mindenki válogathat. Ennek szerintem aránylag jó az asszociációs ereje, ki lehet belőle hozni egészen érdekes dolgokat is. Újraolvastam; a sírbolt és a barlangok szerintem kifejezetten jó dolgokat tartalmaz.

Én simán örülök egy oldalnyi dungeon térképnek is. Igaz, mostanában nincs sok játék, de már kezdtem kifogyni a Középfölde kalandmodulok megforgatott, tükrözött térképeiből. :)

Dyson Logos térképei ismerősek? :)

Módosította elGabor: 2013.01.06, 10:24

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.06, 09:20

Nocturna mellé tudok felsorakozni: egy ilyen egyoldalasnak akkor lehet értelme, ha van benne bármi ötlet, ami kiemeli a bárki által 5 perc alatt összedobható klisék tömegéből (mint pl. a Year of the dungeon vagy az One page dungeon contest jobban sikerült darabjai), ilyet itt nem látok.

Én pl. biztos sértve érezném magam, ha annyi lenne a nagy kaland, hogy lehet orkot gyakni, ez a szint még egy értelmesebb 12 évesnek is kevés.

_hysteria (NPC/NJK)

_hysteria (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.01.06, 01:18

Ravenheart: A következő egylapost már fel is töltöttem, jóváhagyásra vár. :)
Strato: Lehet, hogy valamit félreértettél? :) A modul szerzője -mint az fel is van tüntetve rajta- Stuart Robertson - én csak lefordítottam, meg itt-ott megigazgattam, a saját kampányom, és az általam preferált játékrendszer igényei szerint (ami mellesleg kb. fél órát vett igénybe!!!), tehát nem én "készítettem" a modult, mint írtad. A véleményed meg egyébként helytálló. Ha én majd én írok hasonlót, egyértelműen figyelembe veszem.
Galu: Pont ezt a felhasználási módot szeretem én magam is. Azt ne felejtsd ki semmiképp, hogy a Mesélő is eszméletlen jót szórakozik, mire kitörpöli, hogy került a "datolyamag a jegesmedve barlangjába?"... :D
Bulldy: Te is így??? :D Megvan az összes Middle Earth-modulom pdf-ben. Csak írj, ha megszorulsz... :D :D :D
Chomy: Jogos... Bár ízlések, és.... én kimondottan szeretem a kliséket. Csak ne legyen olyan egyik, mint a másik. :D

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.06, 00:03

Ha már hiba, szvsz inkább az róható fel neki, hogy nincs benne semmi extra, semmi egzotikus, semmi különösen eredeti, ami vonzóvá tenné (...)

es

Lehet valami helyszínorientált, nincs ezzel semmi baj. De akkor a helyszín legyen érdekes, legyenek benne lehetőségek, érdekes karakterek - ne csak X leölendő ork, meg Y megmentendő falusi.

Igen, eppen errol beszeltem lentebb, mikor azt irtam, hogy "nem inditja be a fogaskerekeim". Szoval, egy _alap klise_ vagyon itt leirva (amit 1-2 ev meseles utan szerintem barki kirittyent, ezert en nem latom hasznat leirni)... es koltsel hozza dolgokat, amelyektol ez itt vonzo lesz. Szoval, eppen a lenyeget, az _otletet_ hianyolom belole. Ha ez nincs, akkor meg mire jo? En nem ismerem ezeket az egyoldalas cuccokat, de az ovacio utan, ami fogadta, nekem elegge csalodas volt. Oke, az en bajom. :)
En full maskepp kepzelek el egy helyszinorientalt, szabadon beillesztheto kalandmodult, de ez, annak szamara, akit erdekelt, kiderult a Wylheim tornya nevu cuccbol, amit 1-2 honapja irtam ide. Oke, nem is egyoldalas, de szamomra onmagaban ez nem is ereny.

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.05, 21:25

Nem értek egyet azzal, hogy "azon nyomban hasznosítható, ahogy a kezedbe kapod". Pontosan erre akartam rávilágítani az előbb is; ezzel a "modullal" rengeteg munka van még: kitalálni ki, miért, hol, meddig, mit stb.
Lehet valami helyszínorientált, nincs ezzel semmi baj. De akkor a helyszín legyen érdekes, legyenek benne lehetőségek, érdekes karakterek - ne csak X leölendő ork, meg Y megmentendő falusi.

Sőt, még azzal sincs bajom, hogy ha a történetben vannak fehér foltok, amit a mesélőnek kell kitalálnia, vagy hozzágondolnia. Viszont akkor legyen valami alapja, amire építhetek; mondjuk pár pletyka, amiből ki tudja melyik valós, melyik hazugság, vagy féligazság.

Szerk.:

galu22: Ezzel a problémával én is találkoztam; előfordult, nem is egyszer, hogy teljesen kidoglozott karakterek, helyszínek maradtak feltáratlanul. Ma már csak legyintek az ilyesmire és elteszem az ötletet talonba, jó lesz az még más sztorikhoz.

Módosította szabadid: 2013.01.05, 21:29

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.05, 21:20

Szerintem Noc arra célzott (és ebben egyetértek vele), hogy nincs értelme modulként aposztrofálni egy vázlatot/félkész öltetet. Vannak erre alkalmas topicoc a fórumon, ahol egy-egy kalandmagot be lehet mutatni, tanácsot lehet kérni, megvitatni, stb.

Jobb az, ha kikerül a főoldalra, legalább mindenki látja :)

Egyébként nem biztos hogy van értelme bővebben kidolgozni: én egy nagy rakás történettel bíró helyet/NPC-t írtam meg feleslegesen. Feleslegesen, mert bár teljesen logikus (és alkalmanként egzotikus) lett a hely, a játékosok nem a hely történetére kíváncsiak, hanem a jelenleg ott található probléma feloldására. Azaz, ha nem vetek be mindenféle erőltetett dolgot (mesél a szellem, víziókban látják a történelmet, stb.) akkor ott vagyok, hogy van egy története a helynek, amit kb. magamnak írtam, mert a játékosok nem tudják meg.

Módosította galu22: 2013.01.05, 21:21

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1996 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.05, 21:04

Szerintem Noc arra célzott (és ebben egyetértek vele), hogy nincs értelme modulként aposztrofálni egy vázlatot/félkész öltetet. Vannak erre alkalmas topicoc a fórumon, ahol egy-egy kalandmagot be lehet mutatni, tanácsot lehet kérni, megvitatni, stb.

Több félkész ötletnél, bár tény, hogy vázlatos.

Van a két véglet közt más is, de pl. a merev, túlírt kalandmoduloknál ez sokkal jobban rászolgál a "modul" névre, mivel nagyon könnyen (minimális módosítással/kiegészítéssel, 0 betanulóidővel) beilleszthető gyk. bármilyen kampányba. Tulajdonképp azon nyomban hasznosítható, ahogy a kezedbe kapod, csak épp a körítés marad rád, meg a nemjátékos szereplők cselekedtetése (nem feltétlen csak az adott jelenetben, ahol épp a parti tartózkodik).

Hogy hely- és nem pedig eseményorientált, az tény, de az megint nem hiányosság, hanem jellemző.

Ha már hiba, szvsz inkább az róható fel neki, hogy nincs benne semmi extra, semmi egzotikus, semmi különösen eredeti, ami vonzóvá tenné - egyszerű, klasszikus felfedezősdi.

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.05, 20:28

Nem titok, hogy ez nem igazan az en mufajom, de azt tenyleg nem latom magam elott, hogy lehet "otlethalmazkent" hivatkozni egy ilyen holmira?
Szoval ez egy kastely. Elrabolt falusiak. Gonosz kultistak. Orkok. Meg egy "irjal melle tortenetet!" felszolitas.

Szoval, nekem tobb kell ahhoz, hogy beinditsa a fogaskerekeim.

Van mondjuk egy barlangrendszer, az egyik teremben vannak mélységlakók, egy másikban meg ősemberek. Ez így logikátlannak tűnik. Ki kell találni hogy mit keresnek ott egyszerre, ha megvan, hogy mit, valszeg már kezd összeállni a barlangrendszer egy alsóbb szintje.
A saját tapasztalatom az, hogy egy bekezdésnyi ötlettel a játékosok órákat tudnak elszöszölni ("a parton Dariusz és csapata éppen két gályát vontat szárazra. Alkonyatkor indulnak fosztogatni a parton. Dariusz és a tisztek 3.szintű harcosok, a többi 60 fő első szintű)

A másik felhasználási módja, hogy berakod a térképed egyik hexébe, és ha a játékosok arra felé mennek, akkor egy héttel a játék előtt kidolgozod jobban. (így megspórolod a térképek és statisztikák kidolgozását)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]