Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

World of Dungeons ismertető

• Válasz írásához lépj be
9 hozzászólás érkezett eddig

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.21, 13:18

Látszólag puristának, minimalistának tűnhet a játék, szerintem azonban nem az.

Nyilván minden viszonyítás kérdése, csak egy példa, mire gondolok: Az Original D&D az tényleg olyan. A World of Dungeonsban a MOVE-ok miatt teljesen egyéniekké válnak a karakterek, csak erre nem tért ki bővebben a kritika.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.16, 23:05

Köszönöm, hogy felhívtad a játékra a figyelmem :)
A cikk jó volt, bár egészen biztos voltam benne, hogy nem mindenki fogja értékelni (újszerű mechanizmus és old-school és szuperminimál? ez már aztán mindennek a teteje :ordog:)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.16, 22:39

Ansilus: Elnézést, ez eszembe se jutott! Az alap mechanizmus szerint működik ez is, fogsz két kockát, dobsz, s az eredményből meghatározható a tulajdonság értéke: 0-6:0, 7-9:1, 10-11:2, 12:3.

Ha bármi más felmerülne, írj nyugodtan, s igyekszem válaszolni.

Ansilus

Ansilus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.16, 22:13

Biztos velem van a baj, de az ismertetőt helyenként nem tudom értelmezni pl "A szokásos 6 tulajdonságra 2d6-tal kell dobni, s így 0-tól 3-ig terjedő számot kapunk" - hogy jön ki a nulla, és mi van 4-12 számokkal? Kifejtenéd bővebben?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6238 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.14, 11:13

Az ötlet jó de, nekem ez már túlságosan purista felfogású. Van egy határ, ami alá nem szeretek menni egyszerűségben.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.14, 10:34

DiMalto: A szerzo a blogjan igert ingyenes megjelenest, talan nincs is mar olyan messze.

Kabal: A Dungeon World nem retroklon, max annyira, mint az Apocalypse World :P. Mindossze oldszkul szellemisegu, ugyanakkor rendszereben meglehetosen modern, ha a dobasmechanizmusrol irt reszt megnezed, lathatod, hogy mennyire nem "hagyomanyos". Majd irok a DW-rol is egy ismertetot, ha megjott a fizikai peldany.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8217 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.14, 10:19

Szerintem van létjogosultsága a retróklón RPG-knek, de lassan már azokból is lesz annyi, mint égen a csillag. :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.14, 10:15

Egy retroklón szerepjáték gondolatkísérletéből született minimál-retro szerepjáték? Uhh! Kösz, nem.
Továbbra sem értem a retroklónokat.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.14, 07:27

Affene!
Ha ezt tudom, lehet, hogy 5 dolcsit én is rááldozok. Utólag nem lehet vhonnan beszrezni?

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.14, 07:27

Az embernek érdemes a nyugati szerepjátékos életet fürkésznie, mert bizony jobbnál jobb játékok születnek a tengeren túl, ezek között ott van egy igencsak fiatal rpg, ismertetőm tárgya, az utóbbi idők egyik legizgalmasabb minijátéka, a World of Dungeons. World of Dungeons ismertető

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]