Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

TWERPS ismertető

• Válasz írásához lépj be
15 hozzászólás érkezett eddig

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.23, 13:57

Hát igen, nem mertem ennél többet írni a szabályokról, mert azzal már majdnem leírtam volna az egész játékot. Ahogy 1PG-nél is írtam, ezek a játékok részben a nagy és "komoly" szerepjátékok karikatúrái, amik különösen jók arra, hogy szerepjátékokkal kapcsolatban laikus emberekkel is lehessen játszani. Vagy vonaton utazva. Vagy bárhol. Könnyű elővenni, könnyű belekezdeni, könnyű hozzá bármit kitalálni akár menet közben is.
(Bár már rég játszottam utoljára, de ilyen célra készítettem névjegykártya tartó füzetkéből alapszabálykönyvet. 24 névjegykártya fér el benne, vagyis 24 oldalba kellett tömöríteni az alapkönyvet. Aztán van a másik hülyeségem, amikor 240 pixel szélességű szöveges JPG fájlokat készítettem és ráraktam a mobiltelefon memóriájára...)

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.23, 12:02

Vannak ezek a neten fellelhető, egyébként komoly céllel fejlesztett OGL variánsok, minijátékok, amikből én pl. csak néhány ötletet emeltem át más, általam használt rendszerekbe. (pl. Old School Hack-ből azt, hogy laza beszólásért jár "dráma pont", amit a játékosok egymásnak adhatnak a közösből)

Ezekről a rendszerekről nincs valahol egy linkgyűjtemény, vagy ilyesmi?
Érdekelnének...

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.23, 07:20

gorak
ahogy atfutottam a basic rules-t, kb vele egy kategoriaban van.

_gorak (NPC/NJK)

_gorak (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.01.23, 04:24

Ez a játék amúgy mennyire komoly? Mint a Gallia?  

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 14:57

Esélyes, hogy maga az ismertető hosszabb terjedelmű, mint az rpg, amiről szól. :)

Nekem valahogy furcsa, hogy vannak ezek a minijátékok, de vajon van ezeknek stabil, állandó tábora, vagy csak annyi, hogy páran kipróbálják, és kész? :titok:

Esetleg még ötletbányának is jó. Vannak ezek a neten fellelhető, egyébként komoly céllel fejlesztett OGL variánsok, minijátékok, amikből én pl. csak néhány ötletet emeltem át más, általam használt rendszerekbe. (pl. Old School Hack-ből azt, hogy laza beszólásért jár "dráma pont", amit a játékosok egymásnak adhatnak a közösből)

Módosította galu22: 2013.01.22, 14:57

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 14:51

Nekem valahogy furcsa, hogy vannak ezek a minijátékok, de vajon van ezeknek stabil, állandó tábora, vagy csak annyi, hogy páran kipróbálják, és kész? :titok:

Vagy ki se próbálják, megy a polcra a gyűjteménybe.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 14:00

eppenseggel lehet, de attol meg tartom magam a velemenyemhez, miszerintem nem arra van kitalalva
bar ha jol latom, te nem konkretan a TWERPSre, hanem altalaban a minimalista RPG-kre gondoltal, ami azert nem ugyanaz, egy Risus pl. ezerszer osszetettebb mint a TWERPS, pedig mindketto eleg minimalista :)

szerintem itt van némi fogalomzavar, mert nem azonos egy minijáték és egy mininalista rendszer, mert például az elsőre jó példa az ismertető témája, de ott van pl. a Kém, amivel sok-sok éve játszunk, és van egy kisebb, de stabil tábora is, akik szintén azzal játszanak, én magam is ismerek sok ilyen embert.

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 11:43

Lehet minimalista RPG-vel is hosszú kampányokat játszani, szóval annyira nem egyértelmű.

eppenseggel lehet, de attol meg tartom magam a velemenyemhez, miszerintem nem arra van kitalalva
bar ha jol latom, te nem konkretan a TWERPSre, hanem altalaban a minimalista RPG-kre gondoltal, ami azert nem ugyanaz, egy Risus pl. ezerszer osszetettebb mint a TWERPS, pedig mindketto eleg minimalista :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 10:22

Lehet minimalista RPG-vel is hosszú kampányokat játszani, szóval annyira nem egyértelmű.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 10:21

Esélyes, hogy maga az ismertető hosszabb terjedelmű, mint az rpg, amiről szól. :)

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 10:19

az egyertelmu hogy nem hosszu, komoly kampanykalandokra van kitalalva, nem is ertem ez miert meglepo :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 10:04

Értem én, hogy egy ilyen rövid hangvételű kiadványnál nehéz jó arányban bemutatni, de kár, hogy magáról a játékmechanikáról nem sok szó esik.
Minden esetre kösz a cikket. Megerősített abban, hogy a TWERPS inkább vicces kuriózumként kerül a képzeletbeli könyvtáramba, mint kipróbálandó szerepjátékként.

A Remember Tomorrow érdekesebben hangzik. Várom az írást róla. Előre is köszi!

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 08:40

Nekem a basic rules van meg, az inkább tűnt egy pár oldalas poénkodásnak, mint rpg-nek.

A hozzá adott kocka is erősen gagyi volt.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 07:42

Nos...
Érdekes az ismertető (kösz érte), de tipikusan az amivel nehezen hiszem hogy játszanak bárhol hosszútávon. Mondjuk láthatólag a készítők sem vették komolyan magukat.

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 01:16

birom az egyszeru, es az ujszeru szerepjatekokat, a TWERPS is egy ilyen, koszonom az ismertetot! :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 01:16

...azaz The World’s Easiest RolePlaying System - Szó szerint olyasmit jelent, hogy "krapekok", "csávók", "hapsikák" és a GURPS játékok fricskázásából született. A szabályrendszere a figurás, négyzetrácsos modellezős hagyományokat vette alapul... TWERPS ismertető

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]