Ugrás tartalomhoz

Fotó

Blogfigyelő

• Válasz írásához lépj be
451 hozzászólás érkezett eddig

pityka

pityka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.04, 09:40

20 ezer eurót rejt egy Monopoly

Párizs – Több mint húszezer eurót rejt a Monopoly egyedi darabja. A népszerű társasjáték nem mindennapi ajándékkal ünnepli 80. születésnapját: igazi eurót rejtenek el nyolcvan dobozba...

h-alga

h-alga

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.10, 10:22

Most mi figyeltünk be a blogfigyelőbe, hogy elmondjuk a pattintásról véleményünk.

saabee

saabee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.05, 20:26

Itt a folytatás:

https://boardgamegeek.com/blogpost/37346/gyumi-kronika-2-resz

Egy magyar társasjáték az ötlettől a megvalósításig, avagy a tervezés/kiadás buktatói a Gyümi-n keresztül:

https://boardgamegeek.com/blogpost/37061/gyumi-kronika-1-resz

csibu

csibu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.03, 17:04

A 2014-es karácsonyi licit során tett vállalásom teljesítve, már ami a társasjátékkritikát illeti. :)
Leaxe a Cycladest kérte, így erről szól a Húzópakli legújabb írása:

http://huzopakli.blog.hu/2015/01/03/cyclades

vzoli

vzoli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.30, 09:40

A Galaxis roncsderbi és az Ascension miatt kicsit ide is illik:

http://geekz.444.hu/2014/12/29/gugu/

saabee

saabee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.28, 00:05

Egy magyar társasjáték az ötlettől a megvalósításig, avagy a tervezés/kiadás buktatói a Gyümi-n keresztül:

https://boardgamegeek.com/blogpost/37061/gyumi-kronika-1-resz

fisha

fisha

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 899 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 09:38

A Díványos jó lett nagyon, mind reális alternatíva a fa alá. Hajrá. :)

h-alga

h-alga

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 09:34

H-alga megint bent van az újságban (meg a Marbushka, meg a Dixit, meg Maura Kalusky, meg a Kreml :) ): Látványos társasjátékok - igényes tartalom. HVG, 2014. december 20., 48-49. p.

Köszönöm a jelzést.

Kicsit túllihegtem a dolgot. Olyan válaszokat faragtam a kérdésekre, amik reménytelenek voltak a megjelenésre. :o)

Az már más kérdés, hogy ami a Kremlről megjelent, azt én a StPete-ről írtam. De persze a Kremlnek is akad új verziója, és bizonyára akad rajongója az eredeti verziónak e játéknál is.

Hamlet

Hamlet

dán kalózherceg

• Fórumita
  • 602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.18, 17:11

Warcraft, Doom, Odalent, Trónok harca és Redacted mellett volt azért Catan, Agricola, 7 csoda, Évszakok, Dominion, BANG!, Condottieri, Rumis, Zooloretto, Small World, Maori, Piratissimo és Elvarázsolt Labirintus ajánlás is karácsonykor a "népnek" - és jé, ezeket is az elmúlt évekből szemezgettem. ;)

Az ilyen vitákban rendszeresen elfeledkezünk azokról, akik nem társasjátékos szakblogokból nézegetik a karácsonyi ajándéknak szánt társasokat, hanem az ilyen nagy portálokon, a karácsony előtt megjelenő cikkekből - viszont a Catanon és Gazdálkodj okosan!-on túli társasjátékvilágból kizárólag azok érdeklik őket, ami valami ismertebb brandhez, kedvenc filmhez vagy tévésorozathoz kötődik (Battlestar Galactica, Trónok harca, Walking Dead óta újra népszerű zombik, Lovecraft, Star Wars, stb.), viszont mivel nem ismerik a Catanon és Gazdálkodj okosan!-on túli társasjátékok világát, nem is tudnak a tipikusan amerikai típusú műanyagfigurás-eseménykártyás-harcolós játékok létéről.

Az elmúlt 6 évben a szerzőtársaim meg én mindig igyekeztünk olyan játékokat összegyűjteni a cikkekbe, amik a Rizikót már unó családoknak, a régen még szerepjátékozó, ma már csak hébe-hóba összejárogató geekeknek és a sorozatfüggőknek is nyújt valami érdekeset.

Persze volt, hogy az arányok el-elbillentek valamelyik oldal felé, ezt nem is tagadom.

Lehet, hogy a jövő évi karácsonyi ajánlóban lesz egy szavazás is, hogy honnan szedi az olvasó az infót a karácsony előtti társasjátékvásárláskor. :)

Amúgy már a Díványon is van karácsonyi társasjátékajánló:

http://divany.hu/poronty/2014/12/18/ezt_vedd_a_gyerekednek_karacsonyra/

Évről évre előjön ugyanez a problémakör, láthatóan nem meggyőzhetőek az érintettek arról, hogy nem World of warcraftot, doomot, odalentet, trónok harcát, redactedet kell ajánlani a népnek (ezeket tényleg az elmúlt évekből szemezgettem). Pont ezeket kéne meghagyni a "szakblogoknak". Bármily' meglepő, de minden évben megjelenik legalább 4-5 (sokkal-sokkal több) családi/gateway játek, ami magyar/nyelvfüggetlen és bátran ajánlható a fa alá.

Az persze nagyon is üdvözítő, hogy a magyar megjelenésekről írnak karácsonytól függetlenül Mondjuk ez esetben lehetett volna azért háromnál több játékot említeni, ha már rekordévet zártunk ezen fronton. Még talán tekintetvonzó címnek se lett volna rossz. :)

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1813 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.18, 13:44

H-alga megint bent van az újságban (meg a Marbushka, meg a Dixit, meg Maura Kalusky, meg a Kreml :) ): Látványos társasjátékok - igényes tartalom. HVG, 2014. december 20., 48-49. p.

Simulacrum

Simulacrum

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.15, 23:00

Világos, de talán még mindig jobb az ilyen cikk, mint amelyik a szokásos Gazdálkodj Okosan, Monopoly és Ki nevet a végén hármast ajánlja a fa alá.

fisha

fisha

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 899 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.15, 20:06

Évről évre előjön ugyanez a problémakör, láthatóan nem meggyőzhetőek az érintettek arról, hogy nem World of warcraftot, doomot, odalentet, trónok harcát, redactedet kell ajánlani a népnek (ezeket tényleg az elmúlt évekből szemezgettem). Pont ezeket kéne meghagyni a "szakblogoknak". Bármily' meglepő, de minden évben megjelenik legalább 4-5 (sokkal-sokkal több) családi/gateway játek, ami magyar/nyelvfüggetlen és bátran ajánlható a fa alá.

Az persze nagyon is üdvözítő, hogy a magyar megjelenésekről írnak karácsonytól függetlenül Mondjuk ez esetben lehetett volna azért háromnál több játékot említeni, ha már rekordévet zártunk ezen fronton. Még talán tekintetvonzó címnek se lett volna rossz. :)

Remélem, azzal is tökéletesen egyetértetek, hogy nem vitattam a megírt három játék jóságát, tőlem azt nem kell megvédeni.

És bizonyára az is feltűnt, hogy büszkeségre okot adó dolgot sem vitattam.

Nincs gondom olyan cikkel sem, ami arról szól, hogy hahó! itt vannak a magyar fejlesztők!

Megjegyzem, fentiek ellenkezőjét sem állítom, például, hogy királyság bármelyik játék a három közül.

És remélem, olyan vád sem érhet engem, hogy pont a társasjátékos szakblogságot várom el egy ilyen újságtól, és ilyen cikkétől. Sőt! Szerintem a Redacted-nek inkább lenne ilyen blogban a helye.

Feltételezem, hogy az indexet tömegek olvassák, s persze e tömegek jellemzően nem gémerek.

Így ha benne megjelenik egy cikk, ami karácsonyi társasjátékos ajánló kíván lenni, talán nem megfelelő az a három leírás, mely kevéssé beszerezhető játékokat ajánl.

(Persze ha ez nem karácsonyi ajánló, ...)

h-alga

h-alga

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.15, 19:53

Remélem, azzal is tökéletesen egyetértetek, hogy nem vitattam a megírt három játék jóságát, tőlem azt nem kell megvédeni.

És bizonyára az is feltűnt, hogy büszkeségre okot adó dolgot sem vitattam.

Nincs gondom olyan cikkel sem, ami arról szól, hogy hahó! itt vannak a magyar fejlesztők!

Megjegyzem, fentiek ellenkezőjét sem állítom, például, hogy királyság bármelyik játék a három közül.

És remélem, olyan vád sem érhet engem, hogy pont a társasjátékos szakblogságot várom el egy ilyen újságtól, és ilyen cikkétől. Sőt! Szerintem a Redacted-nek inkább lenne ilyen blogban a helye.

Feltételezem, hogy az indexet tömegek olvassák, s persze e tömegek jellemzően nem gémerek.

Így ha benne megjelenik egy cikk, ami karácsonyi társasjátékos ajánló kíván lenni, talán nem megfelelő az a három leírás, mely kevéssé beszerezhető játékokat ajánl.

(Persze ha ez nem karácsonyi ajánló, ...)

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.15, 16:04

Abszolút egyetértek. Ez a cikk meg még az Indexhez képest is a jó kategóriába sorolható.

Tökéletesen egyetértek.

Egyébként meg legyünk csak büszkék a hazai fejlesztőkre, amikor megérdemlik. :)

A cikktől függetlenül is elég jókat hallottam mindhárom játékról.

Simulacrum

Simulacrum

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.15, 14:28

Abszolút egyetértek. Ez a cikk meg még az Indexhez képest is a jó kategóriába sorolható.

Hamlet

Hamlet

dán kalózherceg

• Fórumita
  • 602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.15, 12:41

És mi is a baj vele már megint? :)

Nem lehet minden évben megírni ugyanazt, hogy a Rizikón és a Catanon túl is van élet, meg hogy

vegyen Carcassone-t, BANG!-et és 7 csodát a gyereknek karácsonyra!

Idén három magyar fejlesztő is összehozott egy-egy olyan játékot, ami a nemzetközi piacon is simán megállja a helyét. És mikor venne az emberek többsége társasjátékot, ha nem karácsony előtt?

A Redacted ráadásul egy nagyon f***a kis kémesdi (bár úgy tudom, mostanra szinte minden előrendelhető példányt elkapkodtak), a Kendo is egész szórakoztató villámjáték, ráadásul a sportháttere is abszolút rendben van, és bizony van egy elég komoly potenciális vásárlóréteg (hogy ez most jó-e vagy sem, azt mindenki döntse el maga), akik Britannia és Westeros helyett a Kárpát-medencében szeretnének harcolni a trónért.

Sokszor leírtam már itt, és megteszem újra: az olyan mainstream újságoknak, mint a Hvg, az Origo vagy az Index nem társasjátékos szakblogok, és sosem volt feladatuk napi szinten rajtatartaniuk az ujjukat a külföldi és a hazai társasjátékvilág ütőerén!

Erre a célra ugyanis tökéletesen megfelel az Lfg.hu, a Húzópakli meg a társai.

Az viszont igenis hír, hogy idén 3 hazai fejlesztésű társasjáték is megjelent, amik ráadásul nem is rosszak (ellentétben mondjuk a Krysisszel vagy az idei focitippes izével).

Ha valaki elkerülte volna az Index címlapján: karácsonyi társasjáték ajánló. (Kard és korona, Redacted, Kendo Taikai)

Az Origon pedig Carcassonne Déltenger.

Karácsonyi ajánlónak azért nagyon nem megfelelő.

h-alga

h-alga

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.14, 14:23

Ha valaki elkerülte volna az Index címlapján: karácsonyi társasjáték ajánló. (Kard és korona, Redacted, Kendo Taikai)

Karácsonyi ajánlónak azért nagyon nem megfelelő.

vihor

vihor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.13, 21:01

vihor

vihor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.08, 22:37

Mice & Mystics bemutató.

csibu

csibu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.05, 18:55

Három a MAGYAR igazság, szintén ma jelent meg a Húzópakli blog ismertetője Desrix tollából. :)

http://huzopakli.blog.hu/2014/11/05/gyumi_940

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]