Ugrás tartalomhoz

Fotó

Blogfigyelő

• Válasz írásához lépj be
451 hozzászólás érkezett eddig

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.24, 12:48

Plenni érdekes cikke után most ismét egy kis különlegesség a Húzópaklin:
1. Társasjáték Video Review ;)

A fene, a fórummotor nem enged szerkeszteni.

Az előző hsz-ben a részletes szabálymagyarázatra gondoltam, viszont a játék kinézetének, alkatrészeinek, alapvető mechanizmusának bemutatására tényleg jó lehet.
(Bár, különösen az ismertebb játékoknál, a bgg-én gyorsabban át lehet nézni képeket, mint egy 12 perces videót végignézni.)

Szóval, hajrá, csináljátok, csak időnként érdemes átgondolni, hogy érdemes-e!
(Persze, van amit az ember saját magának is szívesen megcsinál.)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.24, 12:32

Érdekes az ötlet.
(Hozzáteszem: jómagam nem néztem meg a blogon a konkrét videót.)
Elvileg a módszer akár hasznos is lehet(ne).
Azért a feltételes mód és a magam részéről azért nem rajongok a videó bemutatókért, mert lehet, rosszakat néztem, de eddig egyiktől se lettem okosabb, azaz amit a szabálykönyvből nem értettem meg magamtól, azt videó bemutatóból se.

csibu

csibu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1750 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.24, 11:01

Módosította csibu: 2013.02.24, 11:01

viito

viito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 374 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.22, 10:04

de ez még most így max egy jövőbe mutató lehetőség

Én inkább a tárolásban látnám a nagy előnyt a digitális kiadványoknál.

Már a könyvekkel vagy a zenével is ugyanez a bajom, ami miatt jobban kedvelem az ebookot vagy a könyvtárat, mp3-at, hogy nincs hol tárolnom őket. A játékoknál ez talán azért is rosszabb, mert több gyártó (megjegyzem tényleg érthető okokból) imád levegőt csomagolni a dobozokba, nekem viszont nincs külön társas gyűjtemény tároló házikóm, mint a BGG-s csókának aki a ketjében épített magának egyet.

Néha töprengek rajta, hogy mekkora húzás lenne 1-1 cégtől pár játékokból geek editiont is csinálni ami abban különbözne a simától, hogy a lehető legkisebb doboz méretet használnák, semmi "karácsonyi meglepetés élmény", meg boltok polcain figyelem felkeltés, vagy a "pénzemért valami nagyot akarok" érzés, csak színtiszta célszerűség. A kisebb darabszámot talán ellensúlyozni is tudná a logisztikán elérhető megtakarítás. Én biztos, hogy ilyen esetben a geek dobozt választanám :)

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 721 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.22, 08:49

...
Nagy előnye a játékok leginkább nem szeretem részének a megszűnése: előpakolás, visszapakolás a dobozba.

Az eredeti temahoz abszolute nem kapcsolodva:
A visszapakolast en sem szeretem, de az elopakolast nagyon :) Akkor mar mindjart jatszunk, meg kulonben is elmeny ahogy a sok szep jatekalkatresz elokerul, es elokeszul egy jo jatek.
Ezzel a reszevel nincs bajom. :)
Ez tavolrol olyan mint egy "buli" elokeszuletei jok, de utana a takaritas, pakolas az nem.

nalam sztem pont forditva van, ha mar elokerult valami es esetleg tobben is vagyunk akkor gyorsan ossze lehet dobni, de ha vminek nagy az elokeszulete akkor sokkal ritkabban kerul elo, es van h nagyon unalmas kipakolaszni es felallitani a palyat stb amig a masik csak nezi es elunja magat es a kedvet is

Artax

Artax

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 23:58

...
Nagy előnye a játékok leginkább nem szeretem részének a megszűnése: előpakolás, visszapakolás a dobozba.

Az eredeti temahoz abszolute nem kapcsolodva:
A visszapakolast en sem szeretem, de az elopakolast nagyon :) Akkor mar mindjart jatszunk, meg kulonben is elmeny ahogy a sok szep jatekalkatresz elokerul, es elokeszul egy jo jatek.
Ezzel a reszevel nincs bajom. :)
Ez tavolrol olyan mint egy "buli" elokeszuletei jok, de utana a takaritas, pakolas az nem.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 20:26

Oszt' nemsokára nyomhatjuk a holo-sakkot, csak ne egy vuki legyen a játékostárs.
:ok:

Módosította scaurus: 2013.02.21, 20:26

Dunda

Dunda

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 20:13

Kicsit tovabbgondolva es kinyitva egy kicsit a dobozt:

Mi van, ha a jatek sokkal jobban megnyilik mint ahogy egy dobozos jatek megnyilik. Mi van ha egy kozponti szerver oszt vadabbnal vadabb kartyakat, tablakat terepeket feladatokat, MINDIG mast. Ez

Sima játékot is jól helyettesíteni, de ez még picike, ahhoz h kényelmes legyen nagyobbnak kéne lennie, asztal méretűnek, plusz a "filmek holografikus megjelenítése" kéne, h életszerű legyen. (azaz térbe kiemelkedik) Ejkkor emgoldóna az egymásra pakolás, és sok más egyéb.

mestertolvaj

mestertolvaj

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 17:32

Volt egy surface-es video a jútyubon, ahol a kártyákhoz paravánt használtak, de most nem lelem:
- a kártyáid hátlappal jelentek meg a felületen,
- ha leraktad a saját paravánod a felületre, a sw azt felismerve azonnal megjelenítette mögötte a lapjaid,
- ha felemelted, a sw azonnal "megfordította" a lapjaid.

Azt hiszem, erre gondoltál. Lássuk hát, elvégre mindenki kedvenc játékáról van szó. :)

http://www.youtube.com/watch?v=sdUFT01vzyI

üdv: a mestertolvaj

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 16:14

Kicsit tovabbgondolva es kinyitva egy kicsit a dobozt:

Mi van, ha a jatek sokkal jobban megnyilik mint ahogy egy dobozos jatek megnyilik. Mi van ha egy kozponti szerver oszt vadabbnal vadabb kartyakat, tablakat terepeket feladatokat, MINDIG mast. Ez nem nagyon fer bele egy papirdobozba, de belefer egy digitalizalt vilagba. Mi van, ha bizonyos meeple karaktereim fejlodnek es megorzik tulajdonsagaikat jatekokon keresztul ( szamitogepes jatekokban ismert es ez a gondolat ha jol tudom a Risk Legacyval a tarsasjatekokban is megjelent, nem is kis sikerrel). mi van, ha az, amit ti csinaltok a masik asztalon, az befolyasolja azt ami mi tehetunk a mi asztalunkon ( gondolok mondjuk egy taktikai haborus es egy strategiai haborus fuziojara ) . Ezt csak igy kozos gondolkodasra vetem fel, nem kidolgozott gondolat. Maga atehnologia sok ujdonsagot hozhat es lehet hogy attol, hogy en azt mondom nem, tobb ezer (meg) nem tarsasozo ezaltal fedezi fel a tarsasozast.

viito

viito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 374 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 14:25

OFF/
Te is félreértetted. Nem tudom, végigolvastad-e Plenni írását... Idéznék a véleményezendő blog-bejegyzésből:

"A nagyobb társasjátékboltok polcai üresek, egy-két ütött-kopott doboz áll a polcokon."

Szóval ebben az utópiában nem arról van szó, hogy társasjáték és az e-társasjáték egymás mellett létezik, mint az élő zene meg az mp3... Hanem a boardgame megszűnt. Így az általad említett összehasonlítások, párhuzamok nem állják meg a helyüket
/OFF

Olvastam, és gondolom az érdekli, hogy az utópiája hogyan fog megvalósulni. Nos valószínűleg pont abban a formában ahogy leírta nem (a spektrum egészen széles lehet kezdve a semmi nem változiktól egészen a mindenki otthon fog ülni egy virtuáis játéktábla előtt és még egy szobában sem lesznek a jövő játékosai amikor éppen munchkinoznak). Szerintem pont az a gondolatébresztő, hogy adott esetben akár 100%-osan digitalizálódhat ez a világ, a jelenlegi trendek viszont más iparágakból azt mutatják, hogy ez nem történik meg, bár kétségkívül helyet követel és kap a digitális technológia is.

ferq

ferq

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 14:21

OFF/
Te is félreértetted. Nem tudom, végigolvastad-e Plenni írását... Idéznék a véleményezendő blog-bejegyzésből:

"A nagyobb társasjátékboltok polcai üresek, egy-két ütött-kopott doboz áll a polcokon."

Szóval ebben az utópiában nem arról van szó, hogy társasjáték és az e-társasjáték egymás mellett létezik, mint az élő zene meg az mp3... Hanem a boardgame megszűnt. Így az általad említett összehasonlítások, párhuzamok nem állják meg a helyüket
/OFF

Félreérted :) Engem nem ráz ki a hideg a zene miatt, és nem is offtopic.

Csak megpróbáltam rávilágítani, hogy más területeken a digitális tartalom megjelenése ugyanezt a "kiráz tőle a hideg" áradatot váltotta ki, emberek esküdtrek meg, hogy ők sosem, meg kitartanak a végsőik, és a többi... Aztán a végén mégsem lett katasztrófa, nem tűnt el a régi sem, nem lett ördögtől való az új sem, mindkettő megtalálta a maga helyét...

A zene azért jó példa, mert kb 10 évvel előtte jár nagyon sok másik digitális területnek (pl könyv vagy társasjáték), így ott már megvalósult folyamatokon keresztül lehet látni, hogy mi történik ha jön egy új technológia.

fki

fki

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 14:05

Szerintem a legjobb megoldás az volna, ha lenne a "nagy kütyühöz" kapcsolható (mondjuk bluetooth-szal), több kisebb mobil eszköz, amelyből egyet-egyet mind játékos a kezében tart (amelyeken pl. a kezében tartott lapjai lennének, vagy egyéb "paraván mögötti" műveleteket csinálhat vele).
Költségtakarékossági szempontból ezeket a kisebb eszközöket könnyedén kiválthatnák az Android, vagy iOS op.rendszerű mobiltelefonok/tabletek, amik *elvileg és általában* amúgy is vannak játékosoknál.

Volt egy surface-es video a jútyubon, ahol a kártyákhoz paravánt használtak, de most nem lelem:
- ha leraktad a saját paravánod a felületre, a sw azt felismerve azonnal megjelenítette mögötte a lapjaid,

Módosította fki: 2013.02.21, 14:05

viito

viito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 374 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 13:36

Félreérted :) Engem nem ráz ki a hideg a zene miatt, és nem is offtopic.

Csak megpróbáltam rávilágítani, hogy más területeken a digitális tartalom megjelenése ugyanezt a "kiráz tőle a hideg" áradatot váltotta ki, emberek esküdtrek meg, hogy ők sosem, meg kitartanak a végsőik, és a többi... Aztán a végén mégsem lett katasztrófa, nem tűnt el a régi sem, nem lett ördögtől való az új sem, mindkettő megtalálta a maga helyét...

A zene azért jó példa, mert kb 10 évvel előtte jár nagyon sok másik digitális területnek (pl könyv vagy társasjáték), így ott már megvalósult folyamatokon keresztül lehet látni, hogy mi történik ha jön egy új technológia.

OFF/
Sajnálom, hogy téged más miatt ráz ki a hideg...
Itt azonban a társasjátékozásról van szó.., és ebben a témában kérdezték a véleményünket. Tehát ne offoljunk.
/OFF

kiráz a hideg, ha élő zene helyett lemezt kell hallgatnom
kiráz a hideg, ha lemez helyett vacak digitális cd-t kell hallgatnom
kiráz a hideg, ha vacak digitális cd helyett MP3-at kell hallgatnom
[...]

ferq

ferq

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 13:27

OFF/
Sajnálom, hogy téged más miatt ráz ki a hideg...
Itt azonban a társasjátékozásról van szó.., és ebben a témában kérdezték a véleményünket. Tehát ne offoljunk.
/OFF

Röviden: kiráz a hideg, ilyen jövőben nem akarok élni, hogy nincs normál dobozos társas. Amiről írsz, az számítógépes játék...

[...]

Aztán mégsem tűnt el sem a koncert, sem a CD, sem az MP3, mindegyik megtalálta a helyét (talán a bakelit a legnagyobb vesztes de az sem halt ki).

Mellesleg ha felmész bármelyik olvasással kapcsolatos fórumra, akkor kb ugyanekkora az ellenállás a digitális könyv miatt is, és még kitudja hol máshol, de ettől ezek a technikák még terjednek, nem is feltétlen ördögtől valóak, van ahol van helyük máshol nincs.

h-alga

h-alga

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 12:57

viito

viito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 374 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 12:56

Röviden: kiráz a hideg, ilyen jövőben nem akarok élni, hogy nincs normál dobozos társas. Amiről írsz, az számítógépes játék...

[...]

Aztán mégsem tűnt el sem a koncert, sem a CD, sem az MP3, mindegyik megtalálta a helyét (talán a bakelit a legnagyobb vesztes de az sem halt ki).

Mellesleg ha felmész bármelyik olvasással kapcsolatos fórumra, akkor kb ugyanekkora az ellenállás a digitális könyv miatt is, és még kitudja hol máshol, de ettől ezek a technikák még terjednek, nem is feltétlen ördögtől valóak, van ahol van helyük máshol nincs.

viito

viito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 374 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 12:52

szerintem gépen nem nagyon lesz ez megoldható...hogy lehet az, hogy a többiek ne lássák a lapokat a kezemben? addig mindenki elfordul?

Például úgy, hogy hibrid lesz? Lesznek igazi kártyalapok, de a hátlapjukon csak a gép számára olvasható infók vannak, ha rárakod a digitális játéktérre, akkor az rögtön mondjuk kiosztja a neked járó győzelmi pontot (ilyen cucc már most is van hozzá, tehát nem kell feltalálni a spanyol viaszt).

Aztán megoldható úgy is, hogy mindenki a kezében egy egyéb eszközt (mondjuk egy hagyományos tabletet tart), és azon kezeli a saját titkos tartalmát, esetleg paraván? Persze ehhez mindenkinek kell egy talbet-okos telefon, de ez is kezd egyre kisebb problémának tűnni.

Egy szó mint száz, ezek a dolgok egyelőre elég futurisztikusak, egész Mo-n pár darab Surface Table van, ahhoz pedig, hogy ez elterjedjen arra lesz szükség, hogy egy ilyen eszköz ne legyen ritkább, mint egy TV. (tudom erre most lesz aki azt mondja, hogy olyan sosem lesz, de a TV-re is mondták ezt a rádió tulajdonosok :)).

Ennek ellenére azt gondolom én is, hogy ez nem fog megvalósulni. A PC-s játékok megjelenésekor is temették nagyon sokan az asztali társast, aztán az emberek rájöttek, hogy mi a jó hálózatban és mi a jó a közös térben, hogy mi a jó a digitálisban és mi a jó a kézzel fogható fa mapple-ben, és a vége az lett, hogy minekettő megmaradt, sőt a hagyományos játékokok komoly reneszánszukat élik.

Módosította viito: 2013.02.21, 12:53

ferq

ferq

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 12:41

Közzétettem egy utópisztikus, rövid eszmefuttatást az "e-társasjátékolvasókról"...
Kiváncsi lennék a véleményetekre...

Kydaira

Kydaira

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 813 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 12:23

szerintem gépen nem nagyon lesz ez megoldható...hogy lehet az, hogy a többiek ne lássák a lapokat a kezemben? addig mindenki elfordul? sokszor egy táblán a mélység és magasságnak is van értelme (átláthatóság)
Akkor lesz ennek valami esélye, ha 3d-ben kiemelkedve a lap felett lehet majd játszadozni, UHD grafikán :)
de a tapintást nem lehet helyettesíteni a társasjátékokban, itt ez az egyik fő érzékelés (a látás mellett term)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]