Ugrás tartalomhoz

Fotó

Blogfigyelő

• Válasz írásához lépj be
451 hozzászólás érkezett eddig

fisha

fisha

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 899 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.30, 08:26

Ez a mondat azért elég jól sikerült. :)

Passziánsz jellegű játékból mi inkább a GOSU-t kedveljük, több benne az interakció.

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.30, 07:59

Szerintem ez egy olyasmi "vita", mint a: melyik a jobb star wars, a klasszikus vagy az előzménytrilógia? Nem lesz vége soha, és valsószínűleg attól függ, hogy ki mit gondol, hogy mikor kezdett el társasozni. Nyilván akiknek a catan volt "Az Első Játék", vagy legalábbis köztük volt, annak szúrni fogja a szemét, ha valaki negatív dolgokat ír a játékról.

Nekem is van már jó pár játékom (lassan félszáz), de a 4-ből csak a dominion van még, az se kerül elő nálunk túl gyakran. Passziánsz jellegű játékból mi inkább a GOSU-t kedveljük, több benne az interakció.

Simulacrum

Simulacrum

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 574 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.30, 07:39

Nem szeretem a Dominiont, de abszolút elfogadom a sikerét így a listán való helyét is, ahogy a Pandemic is teljesen jó választás. A másik kettővel én sem értek egyet úgy, hogy kiváló játéknak tartom az RFTG-t.

Én mondjuk e kettő helyett egy Dixit, Puerto Ricót mondanék és akkor választottam egy komolyabbat és egy családit. De teljesen jó a Carca és a TTR is, ahogy írtátok. Sőt, ha megjelenik a Kinf of Tokyo magyarul, akkor az is méltán lehetne egy ilyen listán, hihetetlen jó hangulatú partyjáték.

Pl. nekem 100 fölötti játékom van és nincs Catanom és nem is tervezem, hogy valaha a polcomon legyen.

Módosította Simulacrum: 2014.03.30, 07:40

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.29, 20:44

Szerintem ez a 4 játék erősen magánvélemény.

És igen, mind a 4 játékon lehet fogást találni. A Catan a kiegészítők (főleg a Lovagok és az eseménykártyák nélkül) igazi lutri. Az alap Dominion eléggé passziánsz jellegű. A RftG is erősen szerencsefüggő. A Pandemic pedig szerintem az On the Brink kieggel lett igazán nagy játék, az alapjáték önmagában hamar megunható.

a 4 játék erőteljesen általános vélemény, illetve ki van választtva mondjuk 10 játékból 4 a szerző véletlengenerátora alapján.

és amiket felsorolsz, azok miatt vannak éppen kiválasztva. hogy szerencsealapú némelyik, illetve, hogy pasziánsz, vagyis nem annyira konfrontatív (persze ez egyáltalán nincs így) - a Pandemic pedig a kiegészítő nélkül is hatalmas durranás volt. És nem azt a kérdéskört vizsgálja a cikk, hogy mi unható meg, hanem, hogy mi nem hiányozhat.

ez a négyes olyan sznepontból jó, hogy van köztük egy örök klasszikus, egy divatos deckbuilder, egy coop és egy haladóbb fokozatú, de gyors kártyajáték.

Módosította winnie: 2014.03.29, 20:45

Count_Zero_Interrupt

Count_Zero_Interrupt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.29, 20:36

Szerintem ez a 4 játék erősen magánvélemény. Első ránézésre azt hittem, hogy ez a cikk családoknak, kezdőbb játékosoknak szól. Aztán jött a RftG, ami szerintem abszolút nem illik a listába, mert kaliberét tekintve szerintem messze súlyosabb játék az első háromnál. Persze azzal egyet értek, hogy egyik sem hiányozhat, csak a játékok mélységének szórása miatt nem értem, hogy ki is volt a cikk célközönsége. Én innen nagyon hiányolom a Carcassonne-t és a TtR-t is. (És esetleg az Aranyásókat is, mint olcsó és gyors partijátékot.)

És igen, mind a 4 játékon lehet fogást találni. A Catan a kiegészítők (főleg a Lovagok és az eseménykártyák nélkül) igazi lutri. Az alap Dominion eléggé passziánsz jellegű. A RftG is erősen szerencsefüggő. A Pandemic pedig szerintem az On the Brink kieggel lett igazán nagy játék, az alapjáték önmagában hamar megunható.

Most a szellemlovas is cikkez mindenféle játéklistáról. Náluk a legajánlottabb 3 "kezdő" játék a Catan, a Carcassonne és az Alhambra. Itt az Alhambrával vitatkoznék, valószínűleg csak az árkategóriája miatt lett ez és nem pedig a Ticket to Ride.

Aztán van most legnépszerűbb játék listájuk is. Munchkin, Bang!, Carcassonne, A Game of Thrones, Vigyáz(z)6! Ez is érdekes lista. Először is bekerült egy nem magyar nyelvű játék, egy "alap" játék és három parti játék.

Üdv!

Gróf

Módosította Count_Zero_Interrupt: 2014.03.29, 20:38

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 20:20

Rftg-t nem bantani akartam, en szeretem, de bizonyos megvilagitasbol lehet legalabb anyni fogast talalni rajta minta  Catanon. A Catant szokas manapsag ilyen olyan megkopott tarsasjateknak belyegezni (lasd Monopoly hasonlat ) de egy Rftg sulyu, tipusu jatekra szentsegtores lenne.

De nem kell nagyon akarni, hogy barmelyik 4 emlitett jatekon lehessen fogast talalni.

scythian

scythian

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 17:02

Bár bevezető és gyerek kategóriákban nem vagyok otthon, de biztos, hogy ezekben is van már jobb. A trendiség sosem érdekelt, a Carcassonne sem trendi, de arra mégsem mondanám, hogy el kéne tűnnie.

Azért mert már nem terndi vagy nem oylan bonyolult társas, nem érzem jogosnak ezt a hozzáállást. Bevezető játéknak még mindig tökéletes, nem kevésbé gyerekekkel játszani.

Azért a Catan már lassanként ki kéne koptatni az "igazi" társasjátékok közül...

RaveAir

RaveAir

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 15:29

Tudom, hogy felesleges kérdések...

De miért csak 4?

Miért a Catan és miért nem a Carcassonne?

Az RftG-t pedig ne bántsuk!

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 377 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 13:43

Azért mert már nem terndi vagy nem oylan bonyolult társas, nem érzem jogosnak ezt a hozzáállást. Bevezető játéknak még mindig tökéletes, nem kevésbé gyerekekkel játszani.

nargoth

nargoth

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 13:01

Kapudrognak még mindig tökéletes játék.

Kydaira

Kydaira

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 813 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 12:42

Vagy a Race for the galaxyt... :-)

Like +1 :D

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 12:25

Vagy a Race for the galaxyt... :-)

scythian

scythian

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 12:14

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 10:40

Hianyozni hianyozhat a polcrol barmelyik, de azert ez sztem egy eleg korrekt 4es.

guszty

guszty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 09:21

nem szemetsegbol, es soha nem civilizationoztem, de azert hallottam mar rola, szoval ez nem tulzas kicsit?: "Ha szétnyűtted PC-n a Civilization-t, akkor ideje beruháznod a Catan telepeseire. "

4 társasjáték, ami nem hiányozhat a polcodról
Ha megmentenéd a világot, vagy éppen építenél egy sajátot, de lusta vagy kimozdulni a szobádból, van megoldás. Lehet, hogy uncsinak hangzik, de a társasjátékozni valójában menő. Elmondjuk, melyik néggyel próbálkozz először.

Inkább örüljünk, hogy nem az Activity-t és a Monopoly-t ajánlotta :-)

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 721 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 09:13

nem szemetsegbol, es soha nem civilizationoztem, de azert hallottam mar rola, szoval ez nem tulzas kicsit?: "Ha szétnyűtted PC-n a Civilization-t, akkor ideje beruháznod a Catan telepeseire. "

Ha megmentenéd a világot, vagy éppen építenél egy sajátot, de lusta vagy kimozdulni a szobádból, van megoldás. Lehet, hogy uncsinak hangzik, de a társasjátékozni valójában menő. Elmondjuk, melyik néggyel próbálkozz először.

pityka

pityka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 09:00

Ha megmentenéd a világot, vagy éppen építenél egy sajátot, de lusta vagy kimozdulni a szobádból, van megoldás.  Lehet, hogy uncsinak hangzik, de a társasjátékozni valójában menő. Elmondjuk, melyik néggyel próbálkozz először.

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.25, 09:49

Egy Blood Bowl filmet mondjuk tuti megnéznék. :)

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.24, 17:18

Lord of the Rings LCG: http://csatatestverek.gportal.hu/gindex.php?pg=34454484&postid=1134702

csibu

csibu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1750 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 17:52

Szerintem az alapvető elgondolás nem rossz. De tény, a tematikus játékokból valóban könnyebb filmet készíteni.

Viszont azt a szót ne hagyjuk ki, hogy adaptáció. A játékok ilyen szempontból jól adaptálhatóak filmekbe is (vagy ugye akár fordítva) - és vannak olyan társasjátékok, melyeknél ez az adaptáció kevésbé nehézkes. Én legalábbis simán elnézném a Mice & Mystics-et, a Mage Knight-ot vagy éppen a Pandemicet filmfeldolgozásban, Cthulhu-s témát pedig pláne. És azért adott esetben egy film is beépíthet olyan ötleteket, melyek a játékból ismertek (pl. a Pandemicből azt, hogy egyszerre 4 vírus is felüti fejét pl. a klónozásnak, vagy egyéb katasztrófának köszönhetően).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]