Ugrás tartalomhoz

Fotó

Blogfigyelő

• Válasz írásához lépj be
451 hozzászólás érkezett eddig

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 17:46

Én meg épp azt akartam mondani, h szerintem elég béna lista, "mentségére" szóljon, hogy eleve az ötlet (társasból film) is elég béna. :)

Pont amiatt, amit említettél is - a társasok 99.99%-a vmi egyéb ötletből születik (valóságos szituáció vagy kitalált világ vagy "csak" vmi játékelméleti probléma, stb.), és teljesen értelmetlen azt az "egyéb ötletet" (amiből a társas született) visszaeredeztetni az adott társasra.

Pl. vegyük a Pandemic-et: tök jó játék, maga a téma is elég izgalmas (úgy általában), de könyörgöm, kapásból kb. 20 filmet/könyvet fel lehetne sorolni a témában, a Pandemic, mint társasjáték semmit nem adna egy filmhez - aminek a "jósága" különben is az egyéb körülményeken múlna (rendező, színészi játék, dramaturgia).

Szóval max olyan játék jöhetne szóba, aminek a témája, sztorija legalább vmennyire eredeti, nem ötszázszor feldolgozott, stb. és még épp eléggé érdekes is.

Jópofa. Mondjuk vannak olyanok a listában, amik eleve film/könyv utánérzések, ezért nem jogos szerintem a szereplésük.

fisha

fisha

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 899 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 17:23

Jópofa. Mondjuk vannak olyanok a listában, amik eleve film/könyv utánérzések, ezért nem jogos szerintem a szereplésük.

rokarege

rokarege

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 596 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 12:37

11 társasjáték amiből jó film készülhetne.

rokarege

rokarege

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 596 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 10:14

Dobozkép?

ajánlom bggfigyelo figyelmebe is

PORTAL tarsasjatek keszul
http://www.polygon.com/2014/2/24/5443102/portal-board-game-cryptozoic-fall-2014

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 721 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.24, 23:14

ajánlom bggfigyelo figyelmebe is

PORTAL tarsasjatek keszul
http://www.polygon.com/2014/2/24/5443102/portal-board-game-cryptozoic-fall-2014

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.24, 18:20

Csatatesók blog a Spartacus nevű társasról: http://csatatestverek.gportal.hu/gindex.php?pg=34454484&postid=1126903&pageno=1#comment_1126903_List

Régebben kerestem tapasztalatokat a játékról, de nem nagyon volt a fórumon senki aki tudott volna adni, szóval szerintem kifejezetten hasznos lehet, ha valaki olyan cipőben jár, mint én anno.

RaveAir

RaveAir

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.12, 11:55

A geekz blog most a Smash Up-ról írt: http://geekz.blog.hu/2014/02/12/smash-up

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.06, 13:42

A Csatatesók blog ezúttal az Arkham Horror kiegészítők egy részéről ír, nem kis terjedelemben: http://csatatestverek.gportal.hu/gindex.php?pg=34454484&postid=1121275

kgyuri

kgyuri

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.01.30, 10:33

A játékbolt, amely minden évben megduplázza bevételeit - Játéknet.hu (tulli.hu)

nocadlee

nocadlee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 291 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.30, 09:27

Escape: A templom átka. "Feel-good"-blogposzt. :-))

blekk

blekk

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.28, 08:12

Amúgy meg ez nem mindig jön be, nem tudom, min múlik, nekem egyszerűen sehol nincs ilyen opció.

én megtaláltam, aztán majd talán az következő fizetésnél kiderül, használt-e valamit

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.27, 20:34

X-winges, Star wars LCG-s blog: http://usetheforce.gportal.hu/

KeMSyT

KeMSyT

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 859 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.27, 13:47

Igen, jó cucc a tinydeal, én is sokat használom (telefont is innen rendeltem), de micsoda "véletlen", hogy pont akkor jelent meg ez a reklám cikk, amikor kiírták, hogy lehet tinydeal pontokat kapni minden blogon megjelent cikk után... :D

Amúgy meg ez nem mindig jön be, nem tudom, min múlik, nekem egyszerűen sehol nincs ilyen opció.

blekk

blekk

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.27, 12:44

külföldről játékot (és minden mást) vásárlóknak lehet hasznos tipp (szürke keretes írás a cikk elején), hogyan lehet egy kicsit spórolni a PayPal fizetésen (elméletileg a PayPal fizetésre ingyenesen használható, de azért a valutakoverziónál egy kicsi sápot leszednek maguknak)

amúgy ki még nem próbáltam, de működőképesnek tűnik a dolog.

saabee

saabee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.27, 11:27

Egyszemélyes TS magyarul

kgyuri

kgyuri

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.01.24, 10:01

Beszélgetés a társasjátékokról az Orient Rádióban (felvétel) MATE

Köszönjük a tartalmas és lényegretörő interjút Gábornak és Tamásnak. :bravo:

thomtech

thomtech

Érdeklődő fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 69 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.01.22, 17:01

Sziasztok!

Én talán először úgy igazán 15-16 évesen kezdtem el társasozni. Nyáron minden este strand után a barátaimmal össze ültünk  és Monopoly-ztunk meg Cluedo-ztunk. Nekünk akkor az volt a csúcs. Néha sikerült élet játékát szereznünk, de akkor úgy éreztük ránk mosolygott a szerencse. Aztán pár évvel később a sógorom és a nővérem mutattak nekünk pár akkor újdonságnak számító játékot. A Catan-t és a Carcassonne-t . Ez már meg indított a nem kifejezetten multik polcaira kerülő tömegjátékok irányába. Az igazi változást az okozta, amikor megismertette az egész családdal a Rettegés Arkhamban társasjátékot. Rá ment egy este és a család nagy része szenvedett, mire "végre" elbuktunk. Nekem viszont tetszett, és azóta is ez az eső számú játék számomra. Évekbe telt mire találtam belőle én is magamnak egy magyar példányt, de gondolom ti is tudjátok mi a helyzet Arkham terén. Aztán idő közben elkerültem egyetemre ahol megmutattam pár embernek H.P. Love Craft világát. Aztán megindult a lavina. Nagy lett az igény a társasozásokra. Elkezdtem a felvásárlásokat. Az odalenttel, aztán sorba jöttek a delta visione-os játékok. Elég sok spórolt pénzem rá ment de minden pénzt megérnek. Nem csak én kezdtem meg a vásárolgatást, hanem a barátaim is. Aztán az egyetemen a koliba (ahol külsősként szoktam a kolisokkal társasozni)megalakítottuk a társasjáték klubot. Ami mára odáig jutott, hogy kaptunk némi támogatást, hogy a kolinak vegyünk társast, ne a "saját társasainkat koptassuk". Hogy a mátrixszal párhuzamot vonjak mióta "felébredtem", hogy van a monopoly-n túl is játék minél több emberrel megakarom ismertetni ezt a tudást. Félre értés ne essék. Jó játékok azok is de az nem jó, hogy nem lehet ugyan olyan könnyen beszerezni mondjuk egy Civilizationt mint egy Cluedo-t. Most is tervezünk egy jó kis kolis versenyt, különböző kategóriákban, amit díjazunk is pár grafitozott korsóval. A gravírozás amúgy is hobbim és talán egy korsó meggyőző érv az embereknek, hogy a délutáni filmnézés helyett kipróbáljanak pár újdonságot. Sokan úgy gondolják, hogy mi társasosok torz elvont föld alatt lévő lények vagyunk, az első aranyásók-ig :) És hogy miért fontos nekem, hogy elterjesszem a társasozós életformát? Egyrészt támogatni szeretném, a magyar játék boltokat, hogy tudjanak még sok jó játékot fordítani.  (egyébként sok helyen jártam külföldön, és szerintem büszkék lehetünk! Nem állunk rossz helyen a hazánkban kapható társaspalettával szerintem) Másrészt társasjátékot kapsz boltban de társasjátékost nem árulnak sehol. Nem szabad elfelednünk mi honnan indultunk, de úgy gondolom, hogy építenünk kell az utat a sok jó játéknak :)    

Üdv TT

kgyuri

kgyuri

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.01.22, 08:40

Gyermeki társasjátékok és Vuk kalandjai

"Azt hiszem, hogy először mindenki gyermekként találkozik a társasjátékok világával. Ilyen korunkban még nem tudjuk befolyásolni, hogy mivel is játszunk és szinte a döntésünk arra korlátozódik, hogy akarunk játszani vagy sem."

h-alga

h-alga

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.21, 15:50

Természetesen majd mindig előjön a téma - saját múltunkat felidézve vagy hobbinkat újoncok felé propagálva - honnan indultunk, hogyan fogott meg bennünket ez a világ.

Így említésre kerül a gazdokosanos, kinevetes, lóversenyes, rizikós, ektivitis múlt, majd a katanos, karkaszónos, későbbi években dominionos és egyéb játékos rácsoda és szemkinyílás, amit a mi esetünkben követett egy kapu hatalmasra nyitása.

Igen vannak, akik úgy tűnik nem érdeklődnek, akik úgy tűnik megfoghatatlanok, és persze mi sem gondoljuk, hogy természetjárást, akvarisztikát, monopoly és sakk karriert vagy bármi mást kell félredobni és felcserélni effajta társasjátékozásra. De állítom, hogy mióta az egyesülettel a népszerűsítéssel foglalkozva modern társasjátékokat mutatunk be rendezvények sokaságán, a (csak régi játékokat ismerő) megszólítottak elhanyagolható töredéke volt olyan, aki határozott elzárkózással és elutasítással felelt ezen újdonságokra. (Persze mindig a helyzetnek megfelelőt igyekeztünk ajánlani, és persze van esély rá, hogy a közelünkbe és asztalainkhoz is már előszűrt közönség került.)

Köztük (és köztünk) vannak azok, akik fiatalon pl csak kinevetet játszottak, később csak ektivitit, s aztán lenyűgözte őket a karkaszón, s e téma figyelőivé váltak.

De most mellettünk növekszik fel az a nemzedék, melynek némely tagja mondjuk Elvarázsolt labirintussal és toronnyal kezdi, Appenzellel, Kackaccal folytatja, eljut a Carcassonne-ig, 7csodázik, és így tovább, és úgy jut majd el eddig és tovább, hogy gyakorlatból nem tudja mi az a Ki nevet a végén és Gazdálkodj okosan és Monopoly.

Ők - nosztalgikus érzések híján - mit fognak mondani e játékokról, ha egy ismerősüknél ezt teszik eléjük, s kíváncsian belevágva végigjátsszák?

csibu

csibu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1750 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.21, 13:43

"Azokat úgysem fogod meggyőzni, akinek a társasjáték csak gyerekes hülyeség, vagy annyira rest (szellemileg), hogy a Kinevetavégén-nél bonyolultabbat nem akar/képes játszani."

Pedig a legtöbbünk így kezdi! Tehát nem tudható, ki az akiben van rá hajlam, amíg meg nem ismeri. Ettől függetlenül szerintem nem meggyőzni kell, csak megmutatni. A többi már megy magától. Beszélhetünk, írhatunk róla amennyit akarunk - mindez addig nem fog változni amíg nem látják, hogy milyen élvezet játszani, amíg nem ülnek le egy Carcassonne-hoz vagy ahhoz hasonló játékhoz. És igazad van, így sem biztos a "győzelem", de így már egyből más képet kap ezekről a játékokról és el tudja dönteni, hogy szüksége van erre, vagy sem.

Viszont én sem nem díjazom, sem nem kárhoztatom a HVG-s cikket és H-Alga reakcióját. A MATE-t képviselve biztos vagyok benne, hogy a lehető legmegfontoltabban, átgondoltan írta meg a levelet a HVG-nek, tudván, hogy nagy a felelőssége, hiszen nem mindegy, hogyan fogalmaz. Azaz hozzászólásom nem magát a cikket és a választ értékelte, csak kifejtettem egy személyes véleményt, ha már így előjött ez a téma. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]