Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Szenvedés a Szigonyhal-Szigeten (KéM modul)

• Válasz írásához lépj be
15 hozzászólás érkezett eddig

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.19, 09:58

Ah! Jól hangzik az biztos. Várom a kész (vagy alfa) anyagot :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.19, 09:21

galu22: A Helvéczia egy készülőben lévő (tesztelés alatt álló) Kard és Mágia variáns. Összefoglalva (a Véletlen Találkozások fórumról):
Spoiler

Eddig nem nagyon került szóba, mert még nem végleges, meg nem akarom lelőni a poénokat... lehetőleg más se tegye.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.19, 07:13

Néhány helyen a szóhasználatoknál kicsit Helvéczia érzésem támadt. :)

erre alapozva, lehet, hogy érdemes lenne kidolgozni a Helvéczia motorjával egy közel-keleti verziót,

Mi az hogy "a Helvéczia motorjával"? :nos:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.18, 23:55

erre alapozva, lehet, hogy érdemes lenne kidolgozni a Helvéczia motorjával egy közel-keleti verziót, a keleti keresztény államokban, a keresztes háborúk ideje alatt, és beletenni pár apróságot, pl. osztálynak templomost, és más lovagokat (keresztes vitéz harcos-verzió) vagy akár mór harcosokat, a tolvajokat kereskedőnek, és persze tolvajnak, a deák lehetne alkímista, a papok közül nagyon sok a lehetőség: bejöhet a képbe a muszlim vallás, katarok, keleti keresztények, zsidók és a többiek :cool:

a motoron sem kell sokat variálni, teljesen jól illeszkedik, kicsit az osztályokon faragni.

persze, nem hiszem, hogy feltétlenül jó ötlet a hadjáratokba, és más történelmi eseményekbe belevinni a karaktereket, de mint környezet, egészen érdekes lehet :nos:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.18, 15:56

Dor: az átkokra vonatkozó kritikát elfogadom, és igyekszem, de annál a bizonyos találkozásnál számomra pont a múmiarothadás volt a helyszínből adódó leglogikusabb megoldás.

A hangulati hasonlóság nem véletlen, a két anyag nagyja párhuzamosan készült múlt augusztusban (és hasonlóan keservesen vánszorgott a kész állapot felé azóta...)

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.14, 12:08

Végre áttanulmányoztam !
Az alapszituáció nekem nagyon tetszik és szerintem nagyon jó játéküléseket lehet köré keríteni. Lassan egy komplett tengeri kampányra elegendő modul lesz Fomalhautra.

Az azonnali/hírtelen halált hozó kihívások kezdenek egyre távolabb állni az ízlésemtől (öregszem :)).

Az új szörnyek, szörnyvariánsok minden modulban tetszenek, persze csak ha kellően ötletesek, ahogy most is azok voltak.

Az átkok (általánosságban a KéM modulokban) lehetnének frappánsabbak, egyedibbek. Persze simán lecserélheti a mesélő a múmiarothadást, de a modulhoz hozzáad, ha nem kell, illetve az ötlet átemelhető máshova is.

A falu leírása nagyon bejött! Csak önmagában a faluban is rengeteg lehetőség van.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 546 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.07, 17:20

Azért az is f***a lehet, amikor a szerepjátékos geek tönkreb*ssza a csapatépítő tréninget:

- Bocs, de ez nem glaive-guisarme, hanem voulge-glaive. A glaive-guisarme egyáltalán nem így néz ki.

- Miért van a birtok címerében narancssárga? Ezt a színt mifelénk csak kétszáz évvel később kezdték használni.

- És szerintetek a középkorban raktak szájkosarat a kutyára?

- Hátbaszúrom a személyzeti menedzsert. Dehogynem.

- Mi ez az agyagkorongos marhaság? Hol a páncélom meg a kardom?

- Persze, hogy kifosztottam az üzemeltetők páncélszekrényét, erre ment ki az egész, nem?

- Miért segítsek neki? Ő kálvinista, én meg katolikus vagyok. Igen, ez történelmileg így hihető.

- És EZÉRT volt a valódi középkorban éjszakai tűzőrség.

:)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.02, 17:12

Üdv!

Siffad, kabal: Az élet a legjobb múzsa. :) Kicsit sajnálom, hogy a modul pont akkor jelent meg, amikor a bikali élménybirtokon jártam kétnapos évnyitó/csapatépítő értekezleten, mert az a hely olyan szinten furcsa, hogy biztosan adott volna pár extra ötletet.

Orastes: Köszönöm; ezek azok a hibák, amelyeket öt-hatodszori újraolvasással sem lehet kiszűrni. Jövő héten lecserélem a PDF-et egy korrigált változatra.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.01, 14:04

Ezt le kell mesélnem! :D Ismételten egy remek modullal gazdagodott kis közösségünk. A korábbi hozzászólókkal egyet kell értsek, Gábor munkái példaértékűek.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1946 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.01, 09:28

A szopófürttel terveim voltak, nagy tömegben termesztve simán lehetett volna szexuális szolgáltató franchise alapja Fomalhaut kései korszakában, utána meg jöhetnek a leszámolások a megélhetésüket féltő ribancmaffiákkal, stb. (Ez tulképp kalandötletnek sem rossz, majd egyszer elsütöm máshol.) Most kiderült, hogy annyira mégsem szép a menyasszony, majd átírok pár dolgot.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1036 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.31, 22:22

Gábor munkáit kötelező olvasmánnyá tenném a kezdők számára, hogy lássák: a dungeon nem azonos a primitívséggel, sőt!

+1 (bár nem csak kezdőknek ajánlott olvasni őket)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.31, 13:27

"Szekszárdon születtem, színésznőt szerettem." :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.31, 10:24

Bárcsak az életből merítenének, akkor nem lenne annyi gagyi M* modul... :)
Gábor munkáit kötelező olvasmánnyá tenném a kezdők számára, hogy lássák: a dungeon nem azonos a primitívséggel, sőt!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.31, 10:20

elolvastam, mivel játszottam is a modult, egy apróság: "Sem Rúmil Gúf, sem Sharwár Mirza nem olyan ostoba, hogy kikezdjen a vérszopófürttel, ezért inkább a türbe köti le figyelmüket: embereik
azonban nem biztos, hogy körültekintőek."

ez éppen Rúmil Gúf türbéjénél van. aki halott :nos:

Siffad

Siffad

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 58 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.31, 09:17

Csak a hangulatkeltőt olvastam el, de eszembe jutott, hogy a kezdő Km-nek gyakran tanácsolják, merítsen az életből. Első benyomásom, hogy az író is ismeri ezt a tanácsot xd.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6064 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.31, 09:17

Régen a Szigonyhal-sziget egzotikus üdülőhely volt a déli tengereken, vendégei pedig egy bűnös, de dúsgazdag város kiélt arisztokratái. Színpompás hajók érkeztek elkényeztetett nemesekkel, kalandokra vágyó asszonyaikkal, gyermekeik és szolgáik seregével... Szenvedés a Szigonyhal-Szigeten (KéM modul)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]