Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Megjelent a Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar RPG demója

• Válasz írásához lépj be
80 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.03, 09:37

Letölthetővé vált a Grimoire új demója, ami elvileg már problémamentesen működik Win7 és hasonlók alatt is.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.26, 16:34

Akkor nem szóltál. ;)

Legyen úgy, de akkor neked meg hektikus az idézőjel használatod. ;)

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.26, 16:33

Akkor nem szóltál. ;)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.26, 16:27

Nekem bejön a kézzel rajzolt grafika. De hát nekem az sem jelent problémát, hogy olyan "szarokat" tudjak élvezni, mint Hotline Miami, Retro City Rampage, Scribblenauts Unlimited, FTL. Csupa ócska, elavult, kritikusok által lehurrogott 2012-es játék, ugye. :)

Én ezekről (talán az FTL kivételével) nem igazán olvastam rossz kritikát, de ha a mondatnak ez a része is ironikus akart lenni, akkor nem szóltam. ;)

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.26, 07:41

Nekem bejön a kézzel rajzolt grafika. De hát nekem az sem jelent problémát, hogy olyan "szarokat" tudjak élvezni, mint Hotline Miami, Retro City Rampage, Scribblenauts Unlimited, FTL. Csupa ócska, elavult, kritikusok által lehurrogott 2012-es játék, ugye. :)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.25, 17:32

Hát igen a grafika.. szintén a héten bejelentett Grimrock 2 mutatta meg hogy lehet ma is ízlésesen, a mai elvárásoknak megfelelően hozzányúlni a retro rpg témához.
Egyszerűen nem is értem '99 már bőven a 3dfx-k és az 3rd person rpg kora.. és akkor elkezdeni fejleszteni egy már akkor is egalább 5 éve elavult grafikai motorral.. és 2013-ban kiadni ???
Bátor..

Tilleo

Azért a pixelgrafikának van egy utánozhatatlan hangulata. Számomra a 3D-s megoldások sokkal lélektelenebbek, bármilyen látványosak, részletesek, vagy élethűek is.

Arra pedig, hogy ez a grafika 2013-ban igenis működhet, a GOG sikere a legjobb példa. :)

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.25, 16:57

Hát igen a Grimrock az nagyon bejött. Próbáltam más retor klónokat is, mint a Devil's Wiskey-t, de hát kérem miért kell a borzalmasan körlüményes irányítást és varázslást is másolni.
Na meg ez a grafika 2013-ban egyszerűen nem működhet.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.24, 11:34

Az biztos, hogy ráfér az alapos dokumentáció. :)

Meg lehetne vele adni egy rakás szabadidőt is. Tíz-tizenöt éve még minden további nélkül volt, aztán most ki tudja, mi lesz. :nos:

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.23, 18:30

Kipróbáltam. Annyira retro, hogy az már az élvezhetőség és játszhatóság rovására megy.

Savior

Savior

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.23, 14:02

Tilleo: nem játszottam vele, csak a demót láttam, de az alapján nagyon az uncanny valleybe esett nekem a játék. Valahogy nem tudtam feldolgozni a hipergrafika és a derékszögben közlekedés ellentmondását. :)

Szerintem alapvetően a fenti játék, sőt a grafika stílusával nincs gond, csak a minőségével. Kár.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.23, 07:47

Kipróbáltam, elsőre kicsit kényelmetlennek tűnik az irányítás, még akkor is ha erősen a Wiz7-re akar hasonlítani. Többet nem tudok mondani róla mert elég rövid teszt volt.

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.22, 22:48

Hát igen a grafika.. szintén a héten bejelentett Grimrock 2 mutatta meg hogy lehet ma is ízlésesen, a mai elvárásoknak megfelelően hozzányúlni a retro rpg témához.
Egyszerűen nem is értem '99 már bőven a 3dfx-k és az 3rd person rpg kora.. és akkor elkezdeni fejleszteni egy már akkor is egalább 5 éve elavult grafikai motorral.. és 2013-ban kiadni ???
Bátor..

Tilleo

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.22, 21:35

Meglivorn: Az Ishar akkoriban a pixelgrafika csúcsa volt, bitangjó dizájnnal (de a többi Silmarils játék is). Azt nagyon nehéz lenne überelni. :)

snukkel

snukkel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.02.22, 21:09

jó videó, röhögcséges volt

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.22, 20:56

Szerintem aranyos játék. Igazi retro, de érdekesnek tűnik. Én kipróbálnám.

Savior

Savior

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.22, 16:50

Meglivorn: azért látszik, hogy a Wizardry, és nem a Dungeon Master-klónok szellemi örököse akar lenni, a grafika stílusa is erre utal. Abban egyetértek, hogy attól még nézhetne ki jobban. :) Meg ha kevésbé lettek volna ráfixálva az osztályok, szörnyek, dungeonok, stb. számára, akkor még kedvem is lenne kipróbálni.

Meglivorn

Meglivorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.22, 16:34

Azért ennél az 1992es Ishar szebbet produkált... És ahogy néztem a demót, a motor sem áll a helyzet magaslatán.
Szóval, értem én hogy retró és nem a grafika a lényeg, és a komplexitás meg content, de úgy érzem, elcsúsztak a fókuszpontok, a képernyő kihasználása még a korabeli játékokhoz képest is rettenetes.
Akkor már egy igazán retró szöveges kaland kellene, amivel évekig el lehet lenni, szó szerint és logolná a kalandokat hogy vissza lehessen olvasni :)

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.22, 10:18

Remélem hamar korrigálja Cleve a Win7 x64 kompatibilitást, mert eléggé irritáló. Mindenesetre amit láttam eddig a demoból, az elég meggyőző volt. Kellően komplex és tartalmas crpg-nek ígérkezik.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.22, 09:26

Esetleg használhatná a Grimrock motorját. Vagy a készülő Grimrock 2 motorját...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.22, 00:36

Valamiért az a bölcsesség ugrott be a képek és a videó nézegetése közben, miszerint "a kevesebb több". :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]