Ugrás tartalomhoz

Fotó

Történelmi regények

• Válasz írásához lépj be
9 hozzászólás érkezett eddig

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 793 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.02, 07:37

Bocs, hogy offolok, de ha már Passuth szóba került itt: van 20 db regényem tőle, eladó, használt, de jó állapotban. Ha valakit érdekel, meg tudunk állapodni szerintem.

Untergang

Untergang

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 69 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.29, 17:14

Ajánlom Makkai Sándor történelmi regényeit.

candyman

candyman

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.03.01, 14:26

Egyet kell értsek blaisec-kel Passuth-tal kapcsolatban.
Valóban olvasmányosan írt és tényleg abszolút korhüen. Igaz lehet, hogy valakinek elöször nehéz lesz megszoknia a stílusát, de ha egyszer belemerülsz, akkor utána biztosan tetszeni fog.
Persze biztosan vannak olyanok, akiknek nem jön be Passuth, de hát ugye nem vagyunk egyformák. :)

Gárdonyit én azért nem írtam, mert nálam ö alapnak számít. Tulajdonképpen ö általa szerettem meg a történelmi regényeket. A láthatatlan embert szinte két-három évente mindig újra elolvasom. :lmao:

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.01, 10:39

Kíváncsian várom, hogy kinek melyik a kedvenc történelmi regénye, esetleg melyik könyvet ajánlaná másoknak is elolvasásra?
A kor mindegy, az író is lehet bárki, a lényeg, hogy a mü történelmi legyen. :w00t:

Bár ma már történelmileg nem nagyon pontos, azért eléggé olvasmányos Frans Gunnar Bengtsson Röde Orm című műve.
Hasonló még Donászy Ferenctől a Buda hőse.
(Amúgy megy pár napja már ez a fórum, aztán még senki sem ajánlotta Gárdonyit? Ejnye-bejnye :) )
Inkább történészi mű, de igen olvasmányos André Castelot Napóleon című műve (figyelem: egy irányba eléggé elfogult)

De a csúcs (amely egy-két dologtól eltekintve - pl. XVI. Lajos kis műtéte - még ma is megegyezik a történészek véleményével), ami a kedvencem, az Szerb Antaltól a Királyné nyaklánca. Bárkinek ajánlom elolvasásra.

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.28, 18:40

Sok mindent nem olvastam ugyan tőle csak pár könyvet:
-Ravennában temették Rómát
-Sasnak körme közt
-Aranyködtben fáznak az istenek
-Esőisten siratja Mexikót
-Nápolyi Johanna

Abszolut olvasható, jobban mint mondjukJókai Mór. Ravennában temették Rómát a legfrissebb élményem tőle ez is több mint 10 éve volt, így ezt tudom legjobban kielemezni. Római birodalom bukását Nagy Theodorik osztrogót császáron keresztül mutatja be. Emlékeim szerint korrekt korrajz, nem elavult írás.

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 793 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.28, 13:19

Passuth László mennyire olvasható mai szemmel? Van több tucat könyvem tőle otthon, még nagymamám után, de nem merek belekezdeni évek óta....

candyman

candyman

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.02.27, 14:28

Waltarit magam is kedvelem, bár ezt a müvét még nem volt szerencsém olvasni, de majd bepótolom.
Nálam a nagy favoritok közé tartoznak a hazaiak közül:
Hegedüs Géza
Passuth László
Fehér Tibor
Erdödy János

a külföldiek közül:
Robert Merle
Ismail Kadaré
Maurice Druon

Persze vannak még jópáran még.

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.25, 21:15

Mika Waltari: Johannesz Angelosz

„ALEÓ É POLISZ!
A város elveszett!
Ez a kiáltás mindaddig visszhangozni fog az időben, amíg a világ fennmarad. Ha évszázadok múltán új életre születek, e szavak hallatára az iszonyattól tágra mered a szemem és minden hajam szála égnek áll majd. Emlékezni fogok rájuk és újra átérzem őket, még ha másra nem is emlékeznék és a tudatom ismét olyan lenne, mint egy tisztára törölt viasztábla. Ezeket a szavakat újra át fogom érezni.”

Bizánc történelmének utolsó fél éve a Város egyik védőjének naplója alapján (kb. ő az egyetlen szereplő, aki a valóságban nem létezett, a többiek mind a történelemből emeltettek át). Sok mindent az író fantáziájának tudtam be, aztán amikor utánaolvastam az eseményeknek, azt hittem leesek a székről, mert majdnem minden stimmelt. Nagyon jól visszaadja a korabeli hangulatot: a városnak annyi és legfeljebb a csoda segíthet rajtuk, ha pedig Bizánc elesik véget ér Krisztus uralma és örökké tartó éjszaka borul az emberiségre. Az elejétől lehet tudni, hogy ez a történet csak rosszul végződhet (az egyetlen kérdés, mennyire rosszul).
"A szultánok hiába ostromolták Konstantinápolyt. Ez igaz. Nekik azonban sem ágyúik nem voltak, sem hajóhaduk.A görögök hatalmukban tartották a tengert és a Boszporusz nyitva állt. Most azonban Konstantinápoly el van zárva. Csak a pápa és Velence által állított hajóhad megérkezése menthet meg bennünket. Vagy a világpolitikának valami hihetetlen fordulata. A magyar seregek támadása az ostromló törökök hátába. Ilyesmi azonban nem történhet meg. Már nem. Az az idő már elmúlt. Az egész éjszakai égboltot vörösre fekvő ágyútűz már az új kort hirdeti. Az ágyúk, a janicsárok, a szultánok korát, amely az embert és a hitet is a hatalom eszközévé fokozza le."
Keresztény szemszögből van megírva, de a törökök nem arctalan ellenfelek, Mohamed szultán sem egy vadállat (Johannesz ismeri őt, mert évekig a tanítója volt), csak az a rémisztő benne, hogy annyira idegen a gondolkodásmódja a hétköznapi emberekhez képest, hogy nem működnek nála a hagyományos diplomáciai eszközök (úgymint tárgyalás és kompromisszumkeresés). "Ha ő ember, akkor új ember. Olyan ember, amilyen előtte még nem született. Ő új korszakot kezd, amely másféle embereket nevel, mint eddig, magafajtákat. Földi uralkodókat, az éj uralkodóit, akik dacos büszkeségükben elvetik a mennyet és a földet választják. Semmit sem hisznek el, amit a szemük és az eszük nem bizonyíthat. Szívükben sem ismerik el sem az emberek, sem az Isten törvényeit, mivel az ő egyetlen törvényük a cél. A pokol hidegét és forróságát hozzák a földre és ezek segítségével a természet erőit is kényszerítik, hogy őket szolgálják. Nem félnek a tengerek végtelenségétől, sem az egek magasságától. Miután leigázták a földet és a tengereket, őrült tudásszomjukban szárnyakat építenek maguknak, hogy felrepüljenek a csillagokba és a csillagokat is akaratuk szolgálatába rendeljék. Mohamed az első ilyen ember."

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 793 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.25, 16:49

Bernard Cornwell az én kedvenc kedvencem.

Sok korban írt már, Artú király (nem fantasy, hanem történelmi műfajban), Angol-Francia háború, Angol-Viking háborút, de az én kedvencem a napóleoni háborúkban játszódó Sharpe sorozata. Egy közkatona életét és karrierét viszi végig az 1790-es évek végétől Napóleon legyőzéséig, sőt utána is kicsit.

Ajánlom mindenkinek.

candyman

candyman

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.02.24, 12:58

Kíváncsian várom, hogy kinek melyik a kedvenc történelmi regénye, esetleg melyik könyvet ajánlaná másoknak is elolvasásra?
A kor mindegy, az író is lehet bárki, a lényeg, hogy a mü történelmi legyen. :w00t:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]