Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Mestermunka háziszabály - MAGUS

• Válasz írásához lépj be
49 hozzászólás érkezett eddig

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.02, 15:28

Selmo
minden tiszteletem mellett: amikor mas emberek kommunikaciojat valogatas nelkul kompletten szemetnek es recskazasnak minosited, sajnos elbukod azt az erkolcsi folenyt ahonnan azt kerhetned, hogy kezivezerlessel legyen egy tema takaritva /a te erkolcsi vagy minosegi elvarasaid szerint/.

Hát izé, az rugózás akart lenni, csak közben beugrott, hogy mennyire hasonlít a két szó és a végén valahogy azt sikerült legépelni. Átolvasni meg nem volt időm, mert rohantam el. :ora: Elnézést az érintettektől, nem állt szándékomban nemi útra terelni a dolgokat. :aboci:
Viszont unalmas "miért nem a mágus" hozzászólásokat olvasgatni egy fémmegmunkálásos cikknél. Szóval lehetne nyitni ennek egy dühöngő szobát, aztán ott mindenki kitombolhatja magát kedvére.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.02, 11:32

...Már csak azért is mert a hazai mindig ízletesebb :)

Ja, magyar narancs (kicsit savanyú stb), meg több száz éve tudjuk, hogy extra Hungariam non est vita, si est vita, non est ita. :nyenye:

Hozzáteszem, évekig játszottunk MAGUS-t, s jól szórakoztunk.
(Azóta jómagam nemigen játszom, a többiek töretlen lelkesedéssel.)

Egyébként meg a JÁTÉK, a SZÓRAKOZÁS volna a lényeg, vagy nem?
Oly mindegy, hogy milyen szabályok szerint.
MAGUS-t is lehet jól mesélni és játszani, s bármilyen hihetetlen (A)D&D-t, de akár KéM-et is lehet rosszul.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4326 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.02, 10:21

Orastes: Te is igazán leszállhatnál már erről a témáról. Köszönjük! :szajbalep:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.01, 23:00

Akkor javaslom játsz azokkal, és viseld el, hogy másoknak meg a magus tetszik jobban.

Elfogadom, hogy valakinek a kedvence a Magus, nincs is ezzel gond, de komolyan, tegye föl a kezét, aki szerint ez a mondat tényleg komolyan vehető: "Már csak azért is mert a hazai mindig ízletesebb." :he: :nemertem:

Ha a világtól elzárva élnénk, el is tudnám fogadni, de ugyan már...

sika

sika

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.01, 20:46

Én személy szerint örülnék, ha több ilyen háziszabály kerülne föl és egyre többen foglalkoznának ismét a magus szabályrendszerével, kalandmodulokat tennének föl és újra egy nagyobb mágusos közösség épülne ki Mo-n. Már csak azért is mert a hazai mindig ízletesebb :)

megtippelni sem tudom, hogy hány jobb szerepjátékot láttam, mint a Magust, de ha nagyon szerény akarok lenni, akkor azt mondom, hogy 10-30 között mozgó számot tippelnék. :asit:

Akkor javaslom játsz azokkal, és viseld el, hogy másoknak meg a magus tetszik jobban.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4622 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.01, 16:55

Selmo
minden tiszteletem mellett: amikor mas emberek kommunikaciojat valogatas nelkul kompletten szemetnek es recskazasnak minosited, sajnos elbukod azt az erkolcsi folenyt ahonnan azt kerhetned, hogy kezivezerlessel legyen egy tema takaritva /a te erkolcsi vagy minosegi elvarasaid szerint/.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.01, 13:54

Megkérném a legközelebbi erre járó moderátort, hogy a flameben hozzon létre egy "Melyik az igazzzy szerepjáték és mérnem a mágus" topicot, az itteni 2 oldal szemetet helyezze át oda és az érintettek ott folytathatják a recskázást. Köszönöm.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.01, 11:47

Én személy szerint örülnék, ha több ilyen háziszabály kerülne föl és egyre többen foglalkoznának ismét a magus szabályrendszerével, kalandmodulokat tennének föl és újra egy nagyobb mágusos közösség épülne ki Mo-n. Már csak azért is mert a hazai mindig ízletesebb :)

megtippelni sem tudom, hogy hány jobb szerepjátékot láttam, mint a Magust, de ha nagyon szerény akarok lenni, akkor azt mondom, hogy 10-30 között mozgó számot tippelnék. :asit:

albashir

albashir

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.01, 11:16

Szemellenzőség, begyepesedett gondolkodás:
Mint ahogy láthattátok alapvetően a Magust preferálom. Ettől még nem érzem magam M* fanatikusnak.
Öt évnyi magus után kipróbáltam Ad&D és D&D 3. kiadás szabályon alapuló játékokat. Általában a mesélő saját világa volt, de játszottam Dragonlance-t és Durk Sun-t is. Nekem nem feküdt a rendszer, idegen volt a d20, nem voltak jók a harcok. Lehet, hogy a mesélők voltak rosszak, vagy túl hozzászoktam a mágus rendszerhez. Nekem nem jött be. Sok olyan ismerősöm van, aki szintén így érez. Ezért nem hiszem, hogy meg kellene kövezni bárkit is vagy szemellenzőséggel kellene vádolni.
Annak idején ahányszor bementem a Delta Vision boltjába, ott is az eladok állandóan a magust fikázták (és ez minden alkalommal előfordult, miután magus regényt vettem vagy érdeklődtem), csak a D&D meg testvérei voltak a királyok.

dariolmulahi

dariolmulahi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.02.28, 21:45

strato:  +1 (szintén)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1074 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.28, 15:06

Egyszer volt róla szó itt valahol, hogy a fórum aktivitása és a flame mennyisége között komoly (még ha nem is egyenesen arányos) összefüggés van. A WoD-os topikok teljesen halottak, a D&D-s topikokat nagyrészt egyetértő vagy kevésbé agresszív emberek látogatják - az egyetlen hely, ahol van lehetőség a konfrontációra, az a M*-os cikkek kommentszekciója.

Persze szívem szerint én is jobban örülnék több, számomra is használható anyagnak az unalmas és repetitiív viták helyett, de hát aki a kicsit nem becsüli... :gonosz:

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.28, 13:19

strato:
+1
Szívemből szóltál.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.28, 13:18

Valahol érdekes és egyben elszomorító végigolvasni egy tetszőleges MAGUS-os cikk hozzászólásait. Minden téma közül messze mindig ez kapja a legnagyobb hozzászólásszámot, annak ellenére (vagy épp amiatt), hogy a többség szinte mindig azt szajkózza, hogy a nevezett játék mennyire elavult, a szerzői/kiadói mizériák miatt milyen ellehetetlenített, és már évek óta nem is játszik vele, inkább X másik játékot preferál, ami modernebb és jobb is.
Ha a MAGUS-os hírek topikjában eltöltött (sokszor trollszagú) időt inkább modern / kevésbé ismert / jónak titulált és ajánlott szerepjátékok ismertetőinek, moduljainak, házi szabályainak megírásával és beküldésével töltenétek, és a megjelenésük után azoknak a topikjaiban diskurálnátok, abból szerintem az egész közösség épülne. Nem mellesleg aki a konkrét MAGUS-os cikkel kapcsolatos ontopic hozzászólásokra kíváncsi, annak sem kellene károgó és kárörvendő hozzászólások tucatjai közül kimazsoláznia azokat.
Tudom én, hogy néha jól esik kiengedni a fáradt gőzt, vagy röhögni egy-két szemellenzős kijelentésen, de csak azért, mert majdnem mindenkinek megvoltak a maga MAGUS-os évei, még nem szükséges minden MAGUS-os cikkhez hozzászólni, ha érdemi mondanivalónk amúgy nincsen, vagy aktívan már nem is érint minket a téma. A sárdobáláshoz és a többi szerepjátékról való beszélgetéshez megvannak a megfelelő, ettől különálló csatornák. Tanúsítsunk némi tiszteletet a cikk beküldője felé!

Módosította strato: 2013.02.28, 13:21

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.28, 11:46

elGabor,
akkor mégis igaz ez a mondat: "Az AD&D pénzkicsaló tömegszemetet ad ki rendszeresen."

ez meg nem: "Tok egyertelemu, mikor jott ki a legutobbi AD&D, mikor jott ki a legutobbi Magus? Naugye, az egyik egy elavult kokorszaki ize, a masik meg egy friss modern jatek."

:magyaraz: :gugye:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4326 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.28, 11:26

Azt hiszem, minden lehetséges kérdésünkre kielégítő választ kaptunk. :) Azaz:

numenon, tippeld már meg. légy oly kedves, hogy mikor adtak ki legutóbb* AD&D-t? :shootme:

*>a hivatalos kiadó

Öööööö khmmmm, khmmmmmmm, khmmmmmmmmm.

Módosította elGabor: 2013.02.28, 11:32

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.28, 10:28

numenon, tippeld már meg. légy oly kedves, hogy mikor adtak ki legutóbb* AD&D-t? :shootme:

*>a hivatalos kiadó

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.28, 09:43

Az AD&D pénzkicsaló tömegszemetet ad ki rendszeresen.

Nagyon jó :bravo:

numenon

numenon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.27, 20:37

A szabály nem olyan rossz. Viszont:

"Tok egyertelemu, mikor jott ki a legutobbi AD&D, mikor jott ki a
legutobbi Magus? Naugye, az egyik egy elavult kokorszaki ize, a masik
meg egy friss modern jatek."

"New is always better.

- Barney Stinson"

Komoly értelembeli gondokkal küszködhettek, ha ez alapján ítéltek meg egy SZEREPJÁTÉKOT. Friss, modern? Láttál te már más szabályrendszereket? Nincs 3D-s motorja, ami VGA cserére szorulna, vagy DirectX, netán operációs rendszerbeli támogatása sem. A szellemi tartalom időtálló jelenség, ha kerek és egész a szabályrészletezés benne. Hogy mire van "igény" az más kérdés. Mostanában papír mmorpg-re... Az AD&D pénzkicsaló tömegszemetet ad ki rendszeresen. A MAGUS pedig egyetlen igazán jól megszerkesztett szabálykönyvet nem volt képes letenni az asztalra 20 év alatt. A beszűkült látókörűek mégis azt skandálják. Végszó; mindkettő borzalmas! :D Szerencsére sok más alkotó is feltűnt, hogy ne okozzon gondot.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1074 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.27, 16:43

Akkor most végsősoron melyik játék jobb, a Magus vagy az AD&D? Remélem hogy mihamarabb megtudjuk! :gerjedek:

Mindaddig, amíg hasonló minőségi kérdésekben az illetékesek nem szerepeltetik a Dungeons: the Dragoning nevű, valóban minőségi játékot, megtagadom a választ, továbbá arra kérnék mindenkit, tegyenek hasonlóképp. Ne legyünk tovább a M* és a D&D bábjai!

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.27, 11:32

Akkor most végsősoron melyik játék jobb, a Magus vagy az AD&D? Remélem hogy mihamarabb megtudjuk! :gerjedek:

Tok egyertelemu, mikor jott ki a legutobbi AD&D, mikor jott ki a legutobbi Magus? Naugye, az egyik egy elavult kokorszaki ize, a masik meg egy friss modern jatek. :nyenye:

Na jó, de a Tuan-féle MAGUS az MAGUS? Mert ugye jogilag nem az. Vagy az, pont azért perelhető?

Viszont ha az Új Törvénykönyv MAGUS, akkor a legutóbbi D&D kiadások is AD&D -k, és az D&D 4E Essentials biztosan újabb, mint az Új Törvénykönyv... Mi több, már fejlesztik az ötödik kiadást!

Messzire vezető, komoly kérdés ez, kérem szépen! :sherlock:

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]