Ugrás tartalomhoz

Elf paraszt és törpe birkapásztor

• Válasz írásához lépj be
776 hozzászólás érkezett eddig

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.29, 05:45

Másik: attól, hogy az iskolában nem tanítják melyik égtájon terem pl. a füge, és te csak a Tecsoban találkozol vele, attól az még valahogyan kinő a földből és odavándol a polcra. :lol: Ezek a mögöttes összefüggések pedig szerintem fontosak, különben csak egy silányul illusztrált, működésképtelen világban bolyong pár westernhős, akik a gyilkoláson kívül elég kevés dologra kapnak lehetőséget.

Szvsz nem kell belemerülni a mögöttes összefüggésekbe,messzire visz.
pl milyen összefügésből vannak a dungeonban azok a szörnyek és pont azok,meg mit esznek ,alszanak,szaporodnak,anyagcserélnek,miért nem bántják egymást.....
A gonosz varázslók miért szeretnekolyan nehezen bejárható hejekre elbujni?azt ki csinálja meg nekik,stb......

csak annyira kell belemerülni szerintem amennyire muszáj.
Te se ugy veszed meg a tescos fügét hogy ismered az összefügéseket...vagy farmert...vagy ovszert...stb....

mortin

mortin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.28, 20:14

Mortin: Nem kötöszködés képpen, de mégis mi köze van egy kalandozónak az országok gazdaságához?
Jó, oks, az nem mindegy földiepren v. banán nyammog a szerencsétlen, de hogy az ország hogyan él meg ebből, az már nem pont az ő problémája, nem?
Vagy, ha félreértettem, akkor mit értesz az alatt, h "Az élelem teremtés egy party gondját talán megoldja, de egy országét??" ?
Ha belegondolok töri órán se vettük részletesen, h mit, hol termesztettek, max. h abban az orszában (az egészet nézve) mit lehetett kapni. Meg hát egy városban, ha épp import az a banán...?
Meg szerintem, ha egy természetpap földjére toppansz, azt csak észreveszed, de ezért még nem kell megnézni a komplett veteményest, h egész pontosan mit is lehet lopni az istenadtától. Miért nem jó, ha mindenki bőségkert felkiáltással azt teremt oda magának, amit akar?

P.S.: annó próbálkoztam fanficet írni és gondoltam még ha nem is részletesen, de azért vmennyire csak listázom, h mije van, mit szerzett éppen. Siralmas lett. Tudod milyen unalmas 2 liter tej? Ha lesz rá elég lelki erőm átírom olyanra, amilyennek eredetileg elképzeltem, mert akkor még nem volt benne kaja és egész jópofának tűnt. Csak kevésnek is...
Amúgy bocs a hülye poénokért, nem gúnynak szánom, csak képtelen vagyok nem odaírni őket. Ettől függetlenül komolyan veszen a témát.

Atuan, Turin: Na akkor válasszuk szét a dolgokat. Tipikus dungeon (ütünk-megyünk) kalandban az élelmezési téma nyilván nem nyúlik túl azon a kérdésen, hogy van-e pap és tud-e/akar-e élelmet teremteni a csapatnak. Ha nincsen, akkor mindenki felír párnapi nehezen romló kaját és téma letudva. Jöhetnek a szörnyek. :lol:

Ha viszont a karakterek például örökölnek egy kisebb birtokot a hozzá tartozó lakossággal (ahogyan ez velünk történt), akkor hirtelen igen fontossá válik, hogy mit is adnak enni az embereiknek. Éhen is halathatják szerencsétleneket, de nem biztos, hogy az a legcélszerűbb. :D Egyszerű lenne azt mondani, hogy azok az emberek eddig is megéltek valahogy, tehát most sem fognak éhen halni. A mi esetünkben egy helybéli "jóakaró" és a rossz minőségű föld nehezítette a falu életét, ahol a karakterek jó cselekedeinek hírére ugrásszerűen növekedni kezdett a lakosok száma. Nem kell nagy számokra gondolni. kb. 10-ről 20, de már ez is komoly élelmezési és logisztikai problémát jelentett nekünk eleinte. Pl. ház sem volt elég, így ácsokat és kőműveseket kellett szereznünk, ami nem egyszerű egy Isten(ek) háta mögötti helyen. Kalandok persze voltak. Hol ide ruccantunk ki valamiért hol oda. Néha haramiák támadtak ránk, máskor egy közelben lévő élőholtak lakta tornyot pucoltunk ki, de volt olyan is, hogy egyszerűen csak üzletet kötni mentünk a városba, hogy embereink télvíz idején se éhezzenek.

Szal az élet zajlott körülöttünk, de nem csak harcolászásból állt. És ekkor már igencsak számítanak azok az egyébként klasszikus fantasynál jótékony homályba burkolt részletek, hogy ki mit eszik...

Az élelemteremtésnél egyébként arra gondoltam, hogy egy országot semmiképp sem varázslatokkal élelmezni, csupán közvetett módon segíteni, hogy jobb legyen a termés, bővebb legyen a vadászok zsákmánya, ilyesmi.

Másik: attól, hogy az iskolában nem tanítják melyik égtájon terem pl. a füge, és te csak a Tecsoban találkozol vele, attól az még valahogyan kinő a földből és odavándol a polcra. :rohog: Ezek a mögöttes összefüggések pedig szerintem fontosak, különben csak egy silányul illusztrált, működésképtelen világban bolyong pár westernhős, akik a gyilkoláson kívül elég kevés dologra kapnak lehetőséget.

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.28, 11:14

Üdv!

Kajatéma :( : Sajnos a csapat valamilyen égi csoda folytán mindig "funkcionálisan öszzeválogatott". Azaz van pap, aki szorult helyzetben teremt kaját. A party szépen ellustult és ha olyan helyen jártak ahol nem volt piac/fogadó mindig élelmet teremtett a pap. Először jelzésképpen az egyik NJk panaszkodni kezdett, hogy már elege van a "szent kajákból" semmi ízük sincs. Aztán mikor ezt is vállrándítással intézték el, a következő kalandban a pap szent szimbóluma eltűnt...jött a nagyböjt. Ezek után még a gasztronómiai változatosságra is odafigyeltek :(.

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.21, 08:54

Ja! Az speciel az egyik legjobb novella, amit olvastam!

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.20, 15:37

szvsz max azon a szinten mint a "tök káosz"novella,annál jobban nem kell belebonyolódni az élelem termelésbe :)

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 23:55

Mortin: Nem kötöszködés képpen, de mégis mi köze van egy kalandozónak az országok gazdaságához?
Jó, oks, az nem mindegy földiepren v. banán nyammog a szerencsétlen, de hogy az ország hogyan él meg ebből, az már nem pont az ő problémája, nem?
Vagy, ha félreértettem, akkor mit értesz az alatt, h "Az élelem teremtés egy party gondját talán megoldja, de egy országét??" ?
Ha belegondolok töri órán se vettük részletesen, h mit, hol termesztettek, max. h abban az orszában (az egészet nézve) mit lehetett kapni. Meg hát egy városban, ha épp import az a banán...?
Meg szerintem, ha egy természetpap földjére toppansz, azt csak észreveszed, de ezért még nem kell megnézni a komplett veteményest, h egész pontosan mit is lehet lopni az istenadtától. Miért nem jó, ha mindenki bőségkert felkiáltással azt teremt oda magának, amit akar?

P.S.: annó próbálkoztam fanficet írni és gondoltam még ha nem is részletesen, de azért vmennyire csak listázom, h mije van, mit szerzett éppen. Siralmas lett. Tudod milyen unalmas 2 liter tej? Ha lesz rá elég lelki erőm átírom olyanra, amilyennek eredetileg elképzeltem, mert akkor még nem volt benne kaja és egész jópofának tűnt. Csak kevésnek is...
Amúgy bocs a hülye poénokért, nem gúnynak szánom, csak képtelen vagyok nem odaírni őket. Ettől függetlenül komolyan veszen a témát.

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 20:32

Okés Mortin igazad van. De, ha életet akarsz lehelni a topicba, akkor írj valami olyan vitaindítót, ami konkrétumokat alkalmaz... pl. Mókus-Tarin-Rozs termelés vonalon... vagy amiről már van kész hipotézised

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 18:54

Mortin: továbbra is azt tudom mondani, ízlés dolga. Ha a partinak a realitás a nyerő, azt keresik a környezetben, akkor érdemes elgondolkodni, mit-hol-hogyan. A hősi fantasyban meg, ahol egy csodákkal teli mesés sztorin van a hangsúly, az egész egy tájkép, háttérdísz: lényegtelen.

Módosította turin: 2007.09.19, 18:55

mortin

mortin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.17, 10:04

Ehhez a topichoz jó régen nem szólt hozzá senki, viszont szerintem igen érdekes a téma. A szeretve tisztelt fantasy készítők gyakran hajlamosak nagyvonalúan átsiklani afölött az apró tény felett, hogy szinte mindenkinek ennie kell. Legyen egy civilizáció bármilyen nagymúltú a háborúság, vagy a pusztítás mesgyéjén, ha nincsen megfelelő mennyiségű egysége (földműves, állattartó, vadász, akármi), ami élelemet termel neki, már régen széthullott volna.

Egy fantasynak nyilván nem ezekről a hétköznapi emberekről kell szólnia, de a világban megfelelő számban ott kell lenniük és termelniük kell, ahhoz, hogy hőseink fogadóról fogadóra sasszézva mindenhol élelemhez és jóféle italokhoz jussanak. Nyilván van, aki ezt a témát vállrándítással intézi el, mondván, minek ezen gondolkodni ott ahol tudnak élelemet teremteni. Az élelem teremtés egy party gondját talán megoldja, de egy országét?? Logikusabbnak tűnik végiggondolni előre hol és mit termelnek, illetve zsákmányolnak a természettől az emberek, elfek, törpék, egyebek - figyelembevéve olyan nem elhagyagolható dolgokat, mint a "földrajzi" fekvés, vagy az éghajlat. A vallás persze további fontos tényező, mert pl. a természetpapok földje bizonyára sokkal több táplálékot ad, mint másoké.

Számos példát és összefüggést lehetne még sorolni. A lényeg mindenesetre az, hogy bizonyos racionalitásnak szerintem lennie kell a világ hátterében ahhoz, hogy a hős elindulhasson kalandozni és mindenhol többé-kevésbé működő országokat, tájakat találjon a térképen.

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.28, 11:20

(OFF)ok. no prob. de azért a beszámolót várom holy.gif (/OFF)

Pszichológiai kísérlet a party-n? Nem is rossz ötlet... Utánna írhatok tanulmányt a szerepjáték és az agresszió kapcsolatáról. :felvon:

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.27, 16:20

De ha ilyen nagy gond akkor nem kell.

Jaj, dehogy dehogy! :nemertem:

Csak félreértettem a kérdést.

Nos, nyilván hatalmas vita alakul ki a dologból, és ha ennek ellenére is foganatosítom a dolgokat... nos akkor azt még hónapokkal később is visszakapom:

"... mert ez a köcsög levágta a szemhéjaimat vazze!"

Szerintem egy mesélőnek tudnia kell köcsögnek lenni... És az sem baj, ha élvezi egy kicsit... :dilis:

(OFF)ok. no prob. de azért a beszámolót várom :dilis: (/OFF)

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.26, 19:07

Jaj, dehogy dehogy! :nemertem:

Csak félreértettem a kérdést.

Nos, nyilván hatalmas vita alakul ki a dologból, és ha ennek ellenére is foganatosítom a dolgokat... nos akkor azt még hónapokkal később is visszakapom:

"... mert ez a köcsög levágta a szemhéjaimat vazze!"

Szerintem egy mesélőnek tudnia kell köcsögnek lenni... És az sem baj, ha élvezi egy kicsit... :dilis:

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.26, 11:18

ezt csináld meg velük plz,és meséld el hogy utána mi történt :ugri:

Ez miért lehetetlen?

????????? Én nem mondtam hogy lehetetlen :D
Én csak azt szerettem volna kérni hogy meséld el mi történik azon a játék ülésen amikor elmeséled ezt a szitut,vagy ehez hasonló szankciós dolgot.

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.26, 10:18

ezt csináld meg velük plz,és meséld el hogy utána mi történt :ugri:

Ez miért lehetetlen?

És ez még csak a kisebbik rossz... wink.gif ...ha a falu bikája éppenséggel nem a szebbik nem iránt vonzodik... lol.gif ...vagy ez már nagyon beteg? private.gif rohog.gif

Huh. És nagyon nagyon erőszakos egyén... :D

Jozef_Drachon

Jozef_Drachon

Az eltévelyedett

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.25, 11:06

És ez még csak a kisebbik rossz...  :P  ...ha a falu bikája éppenséggel nem a szebbik nem iránt vonzodik...  :ok:  ...vagy ez már nagyon beteg?  :ugri:  :ok:

Főleg,hogyha nem is vigyáztok erre..Kellemetlen tapasztalatban elől járnak a party-ban már játszott egyének...
Ezért nálunk nincsenek ilyen gondok.. :P :D

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.25, 05:32

Hej, az ilyesmiről gyorsan le lehet szoktatni a karaktereket... Részegre isszák magukat? Oké. Ám a részeg ember sebezhető és bamba (személyes tapasztalat), ráadásul, ha valaki csúnyán berug, az nem fog emlékezni bizonyos dolgokra másnap. Ej - ej.  Arra ébredtek, hogy egy erdő szélén vagytok. Mindketten kék és zöld foltokkal vagytok ékítve (esetleg törések, zúzódások is lehetnek) és mindenetek odalett. Se fegyverek, se pénz, se páncél. Még mindíg pityókásak vagytok ( NEgatív jellemzőkkel persze) és a sarkon feltünik a falu bikája egy gazdagnak tűnő férfivel. Eladtak rabszolgának. Nabazzeg, te sem iszol többé, öreg. :D

Hmm azé az ital mindenkire egy picit másképp hat :ugri:, de egy dologban egyforma rosszabb mozgáskoordinációjuk van :ok:.
De ez a helyzet nem elképzelhetetlen, valami hasonlót már az én KM-m is megjátszott :P

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.23, 22:23

Hej, az ilyesmiről gyorsan le lehet szoktatni a karaktereket... Részegre isszák magukat? Oké. Ám a részeg ember sebezhető és bamba (személyes tapasztalat), ráadásul, ha valaki csúnyán berug, az nem fog emlékezni bizonyos dolgokra másnap. Ej - ej.  Arra ébredtek, hogy egy erdő szélén vagytok. Mindketten kék és zöld foltokkal vagytok ékítve (esetleg törések, zúzódások is lehetnek) és mindenetek odalett. Se fegyverek, se pénz, se páncél. Még mindíg pityókásak vagytok ( NEgatív jellemzőkkel persze) és a sarkon feltünik a falu bikája egy gazdagnak tűnő férfivel. Eladtak rabszolgának. Nabazzeg, te sem iszol többé, öreg. :D

És ez még csak a kisebbik rossz... :D ...ha a falu bikája éppenséggel nem a szebbik nem iránt vonzodik... ;) ...vagy ez már nagyon beteg? :) :D

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.23, 21:54

ezt csináld meg velük plz,és meséld el hogy utána mi történt :)

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.23, 21:42

Hej, az ilyesmiről gyorsan le lehet szoktatni a karaktereket... Részegre isszák magukat? Oké. Ám a részeg ember sebezhető és bamba (személyes tapasztalat), ráadásul, ha valaki csúnyán berug, az nem fog emlékezni bizonyos dolgokra másnap. Ej - ej. Arra ébredtek, hogy egy erdő szélén vagytok. Mindketten kék és zöld foltokkal vagytok ékítve (esetleg törések, zúzódások is lehetnek) és mindenetek odalett. Se fegyverek, se pénz, se páncél. Még mindíg pityókásak vagytok ( NEgatív jellemzőkkel persze) és a sarkon feltünik a falu bikája egy gazdagnak tűnő férfivel. Eladtak rabszolgának. Nabazzeg, te sem iszol többé, öreg. :)

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.23, 08:18

Egyikük nagyon kezdő. Szerintem ez afféle reagálás a részükről az unalmas modulokra... Legutóbbi ülésünkkor én is majd elaludtam...
Életem legborzaztóbb kalandja volt... ;)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]