Ugrás tartalomhoz

Elf paraszt és törpe birkapásztor

• Válasz írásához lépj be
776 hozzászólás érkezett eddig

Jozef_Drachon

Jozef_Drachon

Az eltévelyedett

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.23, 03:06

Fele játék azzal megy el, hogy részegek. Eleinte élvezetes volt, hogy az ágyukba cipeltük őket, vagy nemes egyszerüséggel a lóitatóba dobtuk, de már unalmas.

Ha egy kaland nem áll másból,akkor a színvonal sem tűnik ezen beírás alapján valami nagynak..Vagy pedig ezen "karakterek" nem valók a party-ba...Vagy más Jk-k kellenének,akiket ki kellene játszaniuk... ;)

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.22, 17:27

Nálunk meg pont fordítva van....

Most télleg' nem kiszólásból :) , de a csapatban van két tag akik egész nap falatoznak meg vedelnek (jobbára az utóbbi) a fogadókban. Fele játék azzal megy el, hogy részegek. Eleinte élvezetes volt, hogy az ágyukba cipeltük őket, vagy nemes egyszerüséggel a lóitatóba dobtuk, de már unalmas. Na mindegy hétvégén úgyis én leszek a KM ;) ... Majd lesz ne mulass meg cifrafosás.

Módosította Kilhalm: 2006.03.22, 17:29

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.22, 15:50

Azzal is lehet érdekes perceket szerezni a karaktereknek hogy a fogadóban megrendelnek valami tök átlagos nevű kaját,és valami nagyon"érdekeset"hoznak ki.
Mondjuk megmondom őszintén most egy példa se jut eszembe... :(

lordmiky

lordmiky

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 266 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.28, 15:45

Általában mi is hasonlóképpen rendezzük le a kajakérdést, mint Eye-ék. Kivétel azért akad. Sivatagban a vízre jobban odafigyelek, Dzsungelben az élelemre, hegyen mindkettőre. (pláne, mikor a málhás szamaruk egy szerencsétlen forduló után bukik le a szakadék mélyére :sor: ) Bálokon a kajaleírs általában egy-egy mondattal elintézzük (Narancsszószós Kislibapörkölt, ananászmártásban... )Általában a cselekményekre, a párbeszédekre nagyobb hangsúlyt fektetünk....

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.25, 17:02

Nem tudom, nálunk a karakterek törődnek ezzel. Bejelentik, hogy vadásznak, beülnek egy fogadóba enni, stbstb... Egy elfeledett vad vidék helyi specialitása mindíg derűt csal a játékosok arcára. "Lilaszószos majomhere, vagy Krokodilvér sütve napliliomszírmokkal...."

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.24, 23:26

Kaja-kérdés:

Általában mi is úgy szoktuk lerendezni a dolgot, ahogyan Eye is írja, illetve nagynéha vadászik a parti, ha a szükség úgy hozza.

Ha mesélek, az más tészta, én nagyjából megkövetelem ezt a részét -főleg ha modernebb világban jáccunk (egy kis mérgezés, meg hasonlók mindig lyól jöhetnek :gyagya: )

Nameg egy lakomát/bált (nem vempájörös dologra gondolok) nem lehet mindenféle gasztronómia csodák nélkül lemesélni, annak hangulata van -akár az, hogy a lovagok a hátuk mögé dobálják a csontokat, vagy hogy éppen az evés közben beszélő különc doktor szájából kirepülő dolgokra dobok kitérést (van ilyen karakter velem egy partiban). Vagy eccerűen csak részt vesz a parti egy ilyen társadalmi esményen, az lyó dolog -sok intrika, meg ilyenek kellenek ezek a dolgok. Mégha a dolog nem is szervesen a kajálás részhez tartozik. :gyagya:

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.24, 22:10

Kérdés:
Ki mint kezeli a kalandozó csapat élelmezését/italát? Értem ez alatt, azt, hogy milyen és mennyi kaját visznek magukkal, és a csomagolás.
Van e limit, figyeltek e rá?

Mesélő: - Na és mennyi kaját visztek magatokkal?
Játékosok: - jól van... viszünk eleget. hány ezüst?

...
Mesélő: - van még kajátok?
Játékosok: - egy kicsi még van... ma legfeljebb koplalunk egy kicsit. Ennyit csak kibírunk, nem?

Szóval mifelénk ez nem kap túl nagy hangsúlyt. :gyagya:

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.24, 16:16

Off

Ymdar:

A vita és a másik meggyőzése. :) Itt azon túl hogy offtopic volt a téma, (mert odalakon át olvastam várva, hogy ismét a témához kötődő bejegyzést lássak,) még értelmetlen is volt abból a szempontból, hogy az egyik ember meg akarja győzni a másikat, hogy az álatal elképzelt világ egyik "fajának" milyen jellem dukálna. Oil.ali, vagy a te, vagy a harmadik emberke elképzelése a saját kis világukban/világotokban működik, ki hogy képzeli el. Élni és élni hagyni a fantáziát...

Itt nem azzal volt bajom, hogy ki-ki elmondja a saját verzióját az elfekről, hanem a "logika" és a másik győzködése a kitalált valaminek a valamilyének milyennek is kellene lennie, belekötve a másikba, hogy na de mégse jó úgy, ahogy te gondolod... miért ne, miért kell idomulni, a fantázia lényege, hogy elszakít a valóságtól, és ott bármi működhet, a saját logikáján belül (már ha van neki, mert a jó szorakozáshoz még az sem feltétel)...

szal a megszólalásom nem offens-nek szántam, hanem jelzésnek...

On

Kérdés:
Ki mint kezeli a kalandozó csapat élelmezését/italát? Értem ez alatt, azt, hogy milyen és mennyi kaját visznek magukkal, és a csomagolás.
Van e limit, figyeltek e rá?
Azaz jó e egy kalandban koncentrálni pl. napi szinten az élelemre, vagy szoktátok e kalandot az élelemre/folyadékra is kihegyezni? pl. sivatag, vadon, egy-két képzettség haszna, meglopják őket, elszakad a szütyő, stb.
Szoktatok e bedobni karaktereknek függőséget, érzékenységet kajára/italra?

Azaz úgy általában mennyire van jelen a játékban a kaja/pia?

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.24, 15:33

Por és Hamu:

Ahogy az ember leírja a gondolatait, rendezi őket, és olyan dolgokra is rá tud világítani saját magának, amire nem is gondolt azelőtt. Ha amit eddig látott, arra rávilágítanak, hogy logikátlan, akkor átgondolja kicsit a dolgokat. Én a fórumos vita által a saját gondolataimat is rendezni tudom, láttam mások álláspontját a témával kapcsolatban, és -ahogy felteszem mindenki teszi itt- a jó ötletek egy részét beledolgozom a játékokba ahol mesélek, vagy olyan jellemvonásokat adok a karaktereimnek, amiket eddig nem tettem. Szóval a vita jó. A vitán kersztül vezet az út a fejlődéshez.

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.24, 09:31

oil.ali

Egymás okulásáért vitázunk, pl én ma már másként tekintek az elfekre mint eddig.

Miért, mi volt a baj a te elképzeléseddel? :gyagya: Akár úgy is lehet játszani... miért ne.

fefecman

szerintem a coruscanton jobb

Ezt miből gondolod? :) Egyébként költői kérdés volt, mielőtt valami frappáns válaszon törnéd a fejed :gyagya:

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.23, 15:23

Nem tudom srácok, hogy mit lehet annyit vitázni egy kitalált faj jellemén/tulajdonságain, mert ahány történet/világ annyiféle elf elképzelés lehetséges, akár HF-n belül is. Ez kb. olyan, mintha azon vitáznánk, hogy a Millenium Falcon mennyire röpképes a Tatooinon vagy Coruscanton... :gyagya:

szerintem a coruscanton jobb :sor:

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.23, 15:09

Millenium Falcon mennyire röpképes a Tatooinon vagy Coruscanton...

Hmmm.... Mennyire? :gyagya:

mit lehet annyit vitázni egy kitalált faj jellemén/tulajdonságain,

Helló, ez egy fórum... :sor: Egymás okulásáért vitázunk, pl én ma már másként tekintek az elfekre mint eddig. Jó dolog erről diskurálni.

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.23, 14:49

Nem tudom srácok, hogy mit lehet annyit vitázni egy kitalált faj jellemén/tulajdonságain, mert ahány történet/világ annyiféle elf elképzelés lehetséges, akár HF-n belül is. Ez kb. olyan, mintha azon vitáznánk, hogy a Millenium Falcon mennyire röpképes a Tatooinon vagy Coruscanton... :gyagya:

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.23, 08:28

[quote name='oil.ali' date='2006.02.22, 13:04']
Miért veti meg a tolkieni elf az embert? És miért segít neki mégis a szűkség óráján? Az elfek racionálisan gondolkodnak szinte mindíg. A "belterjes" szó használata szerintem nem helyes, mivel - lehet, hogy csak az én számomra - negatív visszhangja van. Az elfek mint már írtam a számukra ideális társadalomban élnek, ami persze némileg különbözik az emberétől - és az hogy jobb e vagy rosszabb az ennek a vitának az egyik alapja. Szerintük és szerintem jobb. Fajgyűlölő???? Nem tudom. Szerintem ők felülemelkedtek ezen. Nem is érdekli őket. Ez az a bizonyos dac.

[/quote]

A tolkieni elf megveti az embert, mert hozzá képest kevésbé tökéletes fizikailag, talán tudat alatt azért, mert utódnemzés szempontjából vizsgálva az elfek tehetetlennek tűnnek. Tudat alatti fajgyűlölés. Tudják hogy veszíteni fognak az emberekkel szemben, és ez a hatalmas egojukat eléggé piszkálja. A belterjességet tudatosan negatívnak szántam: Az elfek szinte mindig egy közösségben élnek, alig érintkeznek kívülállóval, még más elf törzzsel is csak nagy ritkán. Ez belterjesség. Lehet hogy számukra ideális, de akkor is belterjes.

(OFF)
Amúgy mintha a Gyűrük Urában is befolyásolta volna az elfek ember mellett maradását az a tény, hogy az Elrond lánya egy ember férfival maradt, és ez azért eléggé csökkenti a 'felülemelkedéses', és 'objektív', meg 'tökéletes' tényeid valóságalapját. De itt nem teljesen tiszták az emlékeim, lehet hogy tévedek, de az előző bekezdés akkor is érv.
(/OFF)

Egyébként az álláspontodat figyelve nekem inkább a Shaduwrun féle elf kép ötlik fel, és nem a HF elf.
[/qoute]

Erről beszélek pár post óta: "Az elfek gyakorlatilag hegyes fülű emberek."
A Shadowrun meg csak csavart egyet ezen, és megmutatta, az ősi elfek (a két Tir, a Sídek, és az Ausztrál elfek egy képviselője -ha alapnak tekintjük a "Sose kezdj sárkánnyal" trilógiát) hogyan cselekednének egy olyan világban, amit az emberek uralnak. Egy ember uralta társadalmi rendszerben nem lehet folytatni egy változatlan életmódot. Lehet az elfek olyanok voltak mint amilyennek te képzeled őket, lehet hogy még vannak is elszigetelt helyeken ilyen közösségeik, de a standard high fantasy világot már nagyon rég az emberek uralják.

Na igen de a fantasy világokban istenek teremtették e lényeket, ergó nem volt evolúció, ergó nem volt szűkség az irigyégre, így elvben hiányoznia kell alényekből - sok más egyébbel egyetemben...

Egyszóval minden valószínűség szerint az elfekbe is szorult. Én mondjuk a mértékével vagyok elégedetlen... Dőreség feltételezni, hogy egy az embernél végletekig idősebb faj nem volt még képes túllépni vagy legalábbis nyugvópontra jutni a gyengéivel. Az ember teremtésétől fogva irigy, de az elf....
[/quote]
Na az evolúcióba ne menjünk bele, mert annak nincs itt a helye. Mert mondhatnám azt, hogy szerintem az istenek megteremtettek egy fajt, aztán szabadon engedték, hadd fedezze fel a lehetőségeit. Meg aztán a standard high fantasy istenei is hemzsegnek a jellemhibáktól. Ha pedig egyfajta hibájuk van, akkor nem tökéletesek. Ha nem tökéletesek, nem várhatjuk el, hogy teremtményeik egyáltalán közelében legyenek a tökéletesnek.

Monnyuk én nem azt írtam hogy fű fa virág úton útfélen megcsalja meg elárulja az istenét. Csak annyit, hogy fantasy olvasmányaim szerint ez az emberre/félelfre jellemző tulajdonság.
[/quote]

Fantasy olvasmányaid során nem véletlenül a legnagyobb híró (törvényes, jó, élet, rend, stb) isten követője fordult el tőle? Mert én nem láttam egy olyan regényt sem (lehet az én olvasmányaim hiányosak megint), ahol egy tevőleges, ámde semleges (tűz, víz, természet, stb) isten követője elfordult volna tőle.
(Muhaha és most a jellemcsőszök nem köthetnek belém, mert a standard high fantasy globálisan definiált jellemekkel rendelkezik! :gyagya: )

Viszont ezt én így továbbra sem fogadom el. Az elfek kevésbé GYARLÓK, TERMÉSZETKÖZELIBBEK, HIGGATTABBAK. Lehet hogy az ifjú elfek hasonlítanak ránk, de ahogy telnek az évszázadok....
[/quote]

Nem is vitatta senki, hogy ahogy telnek az évszázadok, egy nyílt személyiségből betokosodott, és a saját életét féltő paranoid szmélyiség lesz. :five:
Abban látom megegyezik a véleményünk, hogy mindketten furcsa fefetisizmussal rendelkezőnek látjuk őket.

(OFF)
:sor: Valamiért nem működik a quote. :bravo:
(/OFF)

Módosította Ymdar: 2006.02.23, 08:33

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.23, 08:13

senki sem bánja, ha te ilyennek meséled őket.

Nyilván. Nem az a cél hogy mindenki bántson csakhát...

a regények és rpg-k többségében pontosan ugyan olyan gyarlóságokkal küzdenek

... egyrészről én is azokat a regényeket/rpg-ket olvasom/forgatom. Másrészt egyetértek a gyarlóságokkal kapcsolatban. (Pl. egy pillanatig nem vitatkoztam azon, hogy van bennük irigység)

Csakhát millió helyen le van írva, hogy az elfek tisztelik az életet. Az elfek bátor harcosok. Ráadásúl az RPG-k ben általában az elfek a "jó" jellem valamelyik formáját tisztelik.

Az elmondottak alapján én csak azt ÁLLÍTOM, hogy ők jobban kezelik ezeket a bizonyos gyarlóságokat, valamint hogy SZERINTEM hiba őket az emberekhez hasonlítani.

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.22, 21:56

oil.ali,

figyu. lehet, hogy benned ilyen (végsőkig idealizált) elf kép él. mármint jóságos, letisztult, higgadt, egyensúlyban élő, stb. senki nem vitatja, hogy lehetnek ilyen elfek is. senki sem bánja, ha te ilyennek meséled őket.

az már egy más kérdés, általában nem ilyenek és a regények és rpg-k többségében pontosan ugyan olyan gyarlóságokkal küzdenek, mint az emberek, csak más léptékben.

ha nem lennének gyengeségeik (hiúság, irígység, hűtlenség, stbstb) nem is igazán lehetne velük játszani.

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.22, 13:04

És én honnan a halálból tudnám, hogy te mire gondoltál?

Bocs. Mint mondtam meglepett, hogy van akinek még csak nem is hasonlít a véleménye.

dekadensnek ábrázolta őket, és fajgyűlölőnek. Ők talán az életük hossza miatt sokkal jobban féltették a saját életüket, mint a világ jövőjét. A regényekben az elfek igazi kis dekadens, és belterjes társadalmakban élnek, elzárkózva

Persze, de miért? Miért veti meg a tolkieni elf az embert? És miért segít neki mégis a szűkség óráján? Az elfek racionálisan gondolkodnak szinte mindíg. A "belterjes" szó használata szerintem nem helyes, mivel - lehet, hogy csak az én számomra - negatív visszhangja van. Az elfek mint már írtam a számukra ideális társadalomban élnek, ami persze némileg különbözik az emberétől - és az hogy jobb e vagy rosszabb az ennek a vitának az egyik alapja. Szerintük és szerintem jobb.

Fajgyűlölő???? Nem tudom. Szerintem ők felülemelkedtek ezen. Nem is érdekli őket. Ez az a bizonyos dac.

Igen, olvastam elf témájú politikai gyilkosságos, standard high-fantasy regényt.

Oké. Akkor összeomlott az egyik tornyom. Egyébként az álláspontodat figyelve nekem inkább a Shaduwrun féle elf kép ötlik fel, és nem a HF elf.

Szvsz amelyik fajban nincs irigység, az szép lassan belepunnyad a saját kis "elzárt" világába.

Hűha ez azért kicsit merész. Az irigység valahol ösztönös ezt el kell ismerni. Nehezen tudom elképzelni, hogy van olyan lény akiben nincs meg... Az evolúció folyamán ugyebár a túlélést segítette.

(OFF)
Na igen de a fantasy világokban istenek teremtették e lényeket, ergó nem volt evolúció, ergó nem volt szűkség az irigyégre, így elvben hiányoznia kell alényekből - sok más egyébbel egyetemben...
(/OFF)

Egyszóval minden valószínűség szerint az elfekbe is szorult. Én mondjuk a mértékével vagyok elégedetlen... Dőreség feltételezni, hogy egy az embernél végletekig idősebb faj nem volt még képes túllépni vagy legalábbis nyugvópontra jutni a gyengéivel. Az ember teremtésétől fogva irigy, de az elf....

Hősi fantasyban az angyalok a jóság végpontjai.

Fene. Ott a pont.
De a földön....

Olyankor -az én szerény véleményem szerint nem fordul el az istenétől.

Monnyuk én nem azt írtam hogy fű fa virág úton útfélen megcsalja meg elárulja az istenét. Csak annyit, hogy fantasy olvasmányaim szerint ez az emberre/félelfre jellemző tulajdonság.

Az ember akármilyen lehet, a jelleme, és az istenei is változóak. A fényes sárkányölő lovagoktól kezdve egészen a gonosz varázslóig, vagy emberáldozó papig (+átlagemberek).

Hibátlan.

Az elfek furcsa fafetisizmussal "ellátott" hosszúfülű emberek....negatív figurát eredményez viszont,
mint az embereknél.

Viszont ezt én így továbbra sem fogadom el. Az elfek kevésbé GYARLÓK, TERMÉSZETKÖZELIBBEK, HIGGATTABBAK. Lehet hogy az ifjú elfek hasonlítanak ránk, de ahogy telnek az évszázadok....

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.22, 12:58

És én honnan a halálból tudnám, hogy te mire gondoltál?

Bocs. Mint mondtam meglepett, hogy van akinek még csak nem is hasonlít a véleménye.

dekadensnek ábrázolta őket, és fajgyűlölőnek. Ők talán az életük hossza miatt sokkal jobban féltették a saját életüket, mint a világ jövőjét. A regényekben az elfek igazi kis dekadens, és belterjes társadalmakban élnek, elzárkózva

Persze, de miért? Miért veti meg a tolkieni elf az embert? És miért segít neki mégis a szűkség óráján? Az elfek racionálisan gondolkodnak szinte mindíg. A "belterjes" szó használata szerintem nem helyes, mivel - lehet, hogy csak az én számomra - negatív visszhangja van. Az elfek mint már írtam a számukra ideális társadalomban élnek, ami persze némileg különbözik az emberétől - és az hogy jobb e vagy rosszabb az ennek a vitának az egyik alapja. Szerintük és szerintem jobb.

Fajgyűlölő???? Nem tudom. Szerintem ők felülemelkedtek ezen. Nem is érdekli őket. Ez az a bizonyos dac.

Igen, olvastam elf témájú politikai gyilkosságos, standard high-fantasy regényt.

Oké. Akkor összeomlott az egyik tornyom. Egyébként az álláspontodat figyelve nekem inkább a Shaduwrun féle elf kép ötlik fel, és nem a HF elf.

Szvsz amelyik fajban nincs irigység, az szép lassan belepunnyad a saját kis "elzárt" világába.

Hűha ez azért kicsit merész. Az irigység valahol ösztönös ezt el kell ismerni. Nehezen tudom elképzelni, hogy van olyan lény akiben nincs meg... Az evolúció folyamán ugyebár a túlélést segítette.

(OFF)
(/OFF)

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.22, 07:58

Ez szőrszálhasogatás. A dac a saját fajához való lojalitást jelképezi nálam ergo a világgal ( a külvilággal ) szembeni dacról beszélek. Ez a kűlső szemlélő szemében akár pökkhendiségnek is látszódhat.
A fegyelemről pedig csak annyit, hogy egy nem heves vérmérsékletű fajról lévén szó, ami mégis túlélt és túlél évezredeket a vad világban, nos beszélhetünk fegyelemről vagy álhatatosságról is. Ahogy tetszik, de azt elismerem, hogy talán nem a fegyelem a legmegfelelőbb szó arra amit ki akarok fejezni - de most hírtelen nem tudok jobbat.

És én honnan a halálból tudnám, hogy te mire gondoltál? :)
Amúgy nem szőrszálhasogatás, hanem érvényes reagálás az általad felvetett dolgokra.

Nem nálam. Tolkiennél, Terry Brooksnál.... De mi a romlottság? Az hogy lenézel egy fajt, ami azóta létezik csupán, amióta a nagy öregek? Az elfek mindenhol hatalmas tudás felett rendelkeznek, és nem élnek vissza ezzel: nem pusztítanak feleslegesen és ha a szűkség úgy hozza akkor még a közös feladat elvállalására is készek. Ők, talán az életük hossza miatt bölcsebben és tudatosabban élnek mint az emberek vagy az orkok. A regényekben az elfek igazi kis idealizált társadalmaikban, elzárkózva élnek.

Nem tudom, hogy Tolkien használta-e a "nemes", vagy "tisztaszívű" szót az elfek viselkedésével kapcsolatban, viszont szerintem határozottan dekadensnek ábrázolta őket, és fajgyűlölőnek. Ők talán az életük hossza miatt sokkal jobban féltették a saját életüket, mint a világ jövőjét. A regényekben az elfek igazi kis dekadens, és belterjes társadalmakban élnek, elzárkózva. :nuke:

Csak gondolj bele:

Vajon vannak náluk politikai gyilkosságok? 

Annyi mint az embereknél?

Vajon van bennük irigység?

Annyi mint az embereknél?

A ha egy hajótöröttet az embereknél partra sodor a víz és kiderűl róla, hogy elf, vajon mi lesz a sorsa? (és ha vastag arannyakláncot visel?) :)

Fordítva ez hogy lenne?

Igen, olvastam elf témájú politikai gyilkosságos, standard high-fantasy regényt. :D
Olyan politikai gyilkosságos elf regényt, ami az elfek uralta világ egészét háborúba sodorta. Több rendszerben van olyan legenda, hogy "az elfek háborúi miatt változott a világ a jelenlegi formájára". Szóval igen, százalékos arányban szerintem van annyi politikai gyilkosság, mint az embereknél. Szvsz amelyik fajban nincs irigység, az szép lassan belepunnyad a saját kis "elzárt" világába.
Az aranylánc téma: Százalékos arányban szerintem legalább annyi elf van, aki a területükre való emberi behatolást halálos bűnnek tekinti, mint ahány emberi "gonosztevő" .

Ne feledd, általánosságokról beszélünk. Ha egy jóság-gonoszság tengelyt állítunk fel, akkor bizony a Hősi Fantasyban az elfek fogják ez egyik balasztpontot képezni. Az emberek pedig középre kerülnek.

Hősi fantasyban az angyalok a jóság végpontjai. :fagy:

Egy regényt olvasva az ember az, aki elfordúl az isteneitől, aki orvul és számítóan a vetélytársa hátába kerűl.

Na, és mi van, ha az istene épp azért ad hatalmat, mert a szolgája kihasználja az alkalmakat az előrelépésre? Olyankor -az én szerény véleményem szerint nem fordul el az istenétől.

Egyébként hajlok a kompromisszumra és hajlandó vagyok eltekinteni az általánosításoktól egyes esetekben, ha te hajlandó vagy általánosítani bizonyos alkalmakkor...  :dead:

Nézd, összegezve a véleményem:
Az ember akármilyen lehet, a jelleme, és az istenei is változóak. A fényes sárkányölő lovagoktól kezdve egészen a gonosz varázslóig, vagy emberáldozó papig (+átlagemberek).

Az elfek furcsa fafetisizmussal "ellátott" hosszúfülű emberek, akik mivel sokáig élnek, -a játékosok által alakítottakat kivéve ugye- terveiket, érzelmeiket, egy sokkal hosszabb skálán nyújtják el, de szerintem a -ritka- hirtelen felindultságból elkövetett cselekedeteket kivéve, körülbelül életüknek ugyanakkora százalékát töltik a "negatív" terveikkel, mint az emberek. Százalékos arányban szerintem ugyanannyi konspirátor, gyilkos, stb van köztük, mint az emberek között. Az, hogy az elfek népessége kevesebb, számszerüsítve kevesebb negatív figurát eredményez viszont,
mint az embereknél.

Malendil: Annál jobb.

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.21, 15:11

Tolkiennél vannak elf népek közti háborúk

Ez még nem zárja ki azt, hogy ők legyenek az idalizált jók. (Szerintem) Bár eddig azt hittem, hogy mindenki ezt gondolja.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]