Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

John J. Sherwood: Százháború ismertető

• Válasz írásához lépj be
15 hozzászólás érkezett eddig

Elnar

Elnar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 36 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.28, 09:40

Tuti elolvasom.
J.J. már a Hőseposszal aratott nálam. Az meg, hogy Veliasék történetét bonyolítja tovább, külön tetszik.

gillz

gillz

zombidroid

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.22, 12:12

ohh, felveszem a listára a regényt, köszi az ismertetőt :D

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.21, 17:23

Hali.

Előre bocsátom, hogy nagyon tetszik a Százháború. Nagyrészt az ismertető is. Egyes részleteivel azonban nem értek egyet. Legalábbis van még több olyan M* mű, ami "nulláról"elkezdhető, mert megteremti a saját világát önmaga köré. Számomra ilyenek Boomen művei pl., a Kyr históriákkal kezdve az olvasást...

...mondjuk ehhez hozzá tartozik,hogy önmagukban az idegen szavak engem nem zavarnak. Lem írja pl. (azt hiszem) valamelyik Ijon Tichy regénye elején, hogy egyszerűen kénytelen idegen szavakat használni, hiszen mi se tudjuk leírni a mai napunkat egy tizenhetedik századi parasztnak :) De említhetném a Dűnéket vagy a Hyperiont is.

Persze alapvetően egyetértek: a M* sok esetben valóban öncélú, mint amikor a késői reneszánsz elburjánzott, és a művészi érték fokmérője az lett, hogy ki tud több antik és klasszikus utalást bezsúfolni a' epigrammába...

:sor:
d.

Lord_Dzsuva

Lord_Dzsuva

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.21, 07:43

"Persze ez azt jelenti, hogy aki tankönyv és mesélői ötlettár helyett forgatja a magus könyveket, az alighanem csalódni fog. Mindenki más fellélegezhet."

Nekem ez is nagyon tetszett :)

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 20:16

"Az alig kétszáz oldalas kötetben nincs szószedet sem.
Ezt azóta sem sikerült feldolgoznom, rajta a MAGUS logó, és nincs szószedet a könyvben, honnan fogok én így ókyr káromkodásokat tanulni, mi lesz a világgal és énvelem? Sírnak a kivágatlan fák, hogy nem nyomtattak rájuk mara-sequorkovácsolási technikákat."
Ez annyira gyönyörű!

A könyvnek meg majd adok egy esélyt, ha szembejön. :)

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 16:37

Főleg az utolsó pár oldal egyetlen mondat(!) mindenféle tagolás nélkül.

Szerintem az pl. zseniális volt. Tény, hogy igényel némi odafigyelést, ami nem feltétlenül adatik meg fél kézzel kapaszkodva, buszon zötykölődve, de szerintem követhető, jó a lendülete és még jobb a hangulata.

D.

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 14:34

Orastes: hát az lett volna a lényeg, hogy ez nem olyan magus könyv, mint a legtöbb, hanem épp ellenkezőleg, erősen másmilyen... amire az első hozzászólásod nekem nehezen értelmezhető, na :)

lave: valami a Tündérkertből, egyszer megpróbáltam megkeresni, de nem találtam (alighanem pontatlanul jegyeztem meg)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 13:12

Tapsi: az átjött, hogy egy műfaj lett a Magus regényekből, és ez egyfajta stílus, de valahogy a tartalom nem jött át. Egyébként, az sem tudom, mit kéne értenem/nem :bolond:

lave

lave

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 11:40

@tapsi: mi volt az a móricz-i mondat?

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 08:51

kabal: ez olvasható M*-képzettség nélkül, itt más a buktató :D

de tényleg, a magusbelterj nagyon elrettentő, és számomra érthetetlen is, elvben mindenkinek az lenne az érdeke, hogy jöjjenek új olvasók is, de ezzel a szövegmocsárral, amit maguk alá szuttyogtak, ez kb lehetetlen...

(mondjuk azért a Sötételfnél annyi jobb cucc van magyarul is)

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 08:42

Aserminio: szerintem olvass bele valahol egy könyvesboltban, hogy neked mennyire elfogadható a stílusa, mert a maga "műfajában" nagyon jó, de ha valakinek nem jön be, akkor nagyon kellemetlen könyvélmény lehet :(

auer: hát ez az :) szerintem az az utolsó pár oldal gyönyörű. Nehéz, de nagyon szépen van megoldva, megfogalmazva. De ez tényleg ízlés dolga...

Orastes: szerintem fuss neki még egyszer a cikknek, mert mintha elsőre nem ment volna át :D

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 08:34

Pontosan megfogalmaztad, mi a bajom a M*-irodalommal. A belterjessége olyan méreteket öltött, hogy már csak a rajongóknak szól. Ha egy fantasy-szűz ember kezébe adom bármelyik újabb M*-könyvet, jó eséllyel örökre elriasztom a műfajtól. A Sötételf-sorozat is gagyi, de ahhoz legalább nem kell D&D játékosnak lenni és tucatnyi korábbi regényt elolvasni, hogy valamennyire képben legyünk.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 08:09

A Magus-regényeket kb. ugyanazok az arcok írják évek óta (pár antológiát leszámítva) nem értem, min kell csodálkozni, hogy nem durrant nagyot egy új regény, amit már "ismert" szerző írt. :titok:

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 07:38

Személy szerint nekem nagyon nem jött be a regény. emlékeim szerint néhány helyen kínszenvedés volt olvasni. Főleg az utolsó pár oldal egyetlen mondat(!) mindenféle tagolás nélkül. Ahogy az ismertető végén is volt, én a másik fajta ember vagyok, nem nekem való. Én pl senkinek sem ajánlanám.

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 07:12

No most vagy begombáztál, mielőtt a könyvet olvastad, vagy csoda történt és húsz év után újra megjelent egy olvasható MAGUS regény. Őszintén remélem, hogy az utóbbi a helyzet!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.18, 07:12

Kissé vonakodva kezdtem bele John J. Sherwood Százháború c. M.A.G.U.S. regényébe, mert a legsikeresebb magyar fantasztikus franchise-nak jó ideje nem én vagyok a célközönsége. Abszolút pozitívan csalódtam, egy kellemes, szép fantasztikus regényt kaptam... John J. Sherwood: Százháború ismertető

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]