Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Gyermekkori filmek és félelmek – Visszatérés Óz földjére + Labirintus

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.26, 20:53

Imádom a Labirintus mesét, meg mindent amit Jim Henson alkotott (pl. Sötét kristály). Megnézegettem a kétféle szinkronnal, és ritka eset, amikor a második szinkron pontosabb, szöveghűbb a réginél.

Módosította Olman: 2013.05.26, 20:55

DuracelMalacka

DuracelMalacka

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.12, 06:30

Roppant jó létni hogy nem csak én vagyok aki szereti Labirintust vagy legalább emléxik rá. Állítólag készült egy darabig a folytatás, mangába. Meg van a rendezvény a
http://www.labyrinthmasquerade.com/
Sokadjára rendezik meg ezt az állarcos bált

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 336 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.25, 18:16

Noooooooos. Ha valaki a Labyrinth-al kapcsolatban tényleg "kreatív kutatás" gyanús valamit akar látni... ok. Hallani:

aztán:

roante

roante

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.25, 07:34

Van valakinek tippje, hogy hol tudom beszerezni a Visszatérés Óz földjére-t? Megnézném, de neten sehol sem találom. Előre is köszi!

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 801 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.24, 19:52

A Labirintus nekem is nagyon bejött. :) Sőt, a filmet még nem is láttam, de az úttörő táborban valamikor 1986 körül kezembe akadt egy angol (vagy német?) nyelvű könyv, ami erről szólt. Bár, akkor csak a borítót "értettem" belőle. :)

Viszont, ha már Labirintus, akkor meg kell említeni a Sötét Kristályt is (http://www.port.hu/a_sotet_kristaly_the_dark_crystal/pls/w/films.film_page?i_film_id=88563), amely nekem legalább olyan meghatározó volt a fantasy és szerepjáték iránti rajongásomban, mint amikor a Gyűrűk Ura a kezembe került a 80-as évek közepén, végén. :)

Módosította anarion: 2013.04.24, 19:54

Genosidius

Genosidius

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.24, 16:17

Nemrég láttam először a Fantasztikus labirintust, és utána egyből előkerestem a régi Kaland Játék Varázslat könyveim közül a Kharé - a csapdák kikötővárosa című könyvet. A film végén szereplő város egy az egyben ugyanolyan hangulatú, mint a könyv illusztrációi. Amúgy a lények hangulata is hasonló.

Amikor olvastam a cikket, eszembe jutott, hogy utána nézzek a dolognak, hátha találok kapcsolatot. A könyvet John Blanche illusztrálta és 1984-ben adták ki eredeti nyelven először. A Labyrinth 1986-os film, és Brian Froud nevéhez kötik a dizájn kialakítását. Tehát így hirtelen nem találtam közvetlen kapcsolatot a két dolog között, de mindkét úriember angol, ugyanakkor és ugyanazon a területen dolgozott.

Nyilván mondhatjuk, hogy a korszellem, de engem pont ennek a korszellemnek a háttere érdekel. Esetleg van valaki, aki erről többet tud mondani?

Amúgy pedig, ha valakinek bejött a film látványvilága, javaslom keressen rá az említett illusztrátoroknak. Igaz Froud kapcsán most a tündérkés képek dominálnak a neten, de néhány igazi groteszk gyöngyszem is előkerül majd. Blanche pedig a jó öreg Kaland Játék Kockázat könyvekből sokunknak ismerős lehet.

Módosította Genosidius: 2013.04.24, 16:18

Savior

Savior

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 68 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.24, 12:51

Jó cikk. Én 1-2 éve néztem meg a Labirintust, és nem mondanám, hogy nem tetszett, viszont azt sem, hogy igen. A Legendával is így vagyok, pedig azt még valamikor a 90-es években láttam.

Kis kiegészítés a cikkhez:
- A Where the Wild Things Are nem regény, hanem egy rövidke képeskönyv! És egyébként van legalább annyira elszállt/beteg, mint a fenti két alkotás. Legalábbis vizuálisan/szimbolikusan, mert történet nincs sok benne; nem is tudom, hogy csináltak belőle filmet.
- George Lucasnak több köze is van a Labirintushoz, mivel a Lucasfilm Games első kalandjátéka is a filmen alapult. Sőt, a játék két részre oszlott, mint pl. az Óz: az első, szöveges része a mi világunkban játszódik, ahol a játékosnak el kellett mennie a moziba és beülni a filmre. A másik része, a film története pedig a cég későbbi kalandjátékaihoz hasonló grafikus kaland.

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 336 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.24, 06:12

Jó vagy rossz, én a német szinronjával nőttem fel a Labyrintusnak, mivel a magyar moziban és TV-n is messzire elkerült. :)

a_petri

a_petri

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.23, 19:26

Malitia/Archnihil: A Fantasztikus Labirintus DVD-n valóban nem a régi szinkron van, ami roppant helytelen, tekintettel arra, hogy a régit ugyanaz a stáb készítette, akik a Muppet Show-epizódokat magyarították akkortájt - ha már a filmben is a Muppet-törzsgárda mozgatta a bábokat - és konkrét poénok sorát tették hozzá az angol eredetihez.

(Az új magyar szinkronból nekem - és valószínűleg a többi régi rajongónak - pont ezek hiányoznak...)

Archnihil

Archnihil

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 61 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.04.23, 19:18

Malitia: http://iszdb.hu/?oldal=ker_eredmeny&holkeres=0&mitkeres=labirintus :)

Bala: szerintem ezt gyereke válogatja. :) A végtelen történetet én 7 évesen láttam, abban nem volt semmi durva.

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 336 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.23, 12:23

Archnihil: Annyit tudok, hogy a DVD kiadás is a Fantasztikus Labirintus címet kapta (mivel itt van a polcon), bár nem hiszem hogy a régi szinkronnal lenne (már netes kommentekből mivel én kerülöm a magyar szinkronokat). :)

Narmi: A válasz hogy igen és nem. A Labyrinth egy "a hős útja"-n (the Hero's Journey) alapuló mese.
Viszont rengeteg másodlagos értelmezése lehet. Egy teszt: Nézd meg alaposan a film elején Sarah szobáját (érdemes pauseolni meg léptetni)... minden ott van. (Ludo plüsi, fényképek az anyjáról egy Jarethhez gyanúsan hasonlító férfival, M.C. Escher nyomat a falon stb.)

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.23, 11:53

A Fantasztikus labirintust nagyon jó, a kis buta kukaccal, a Star Wars-ból átmentett és vörösre festett Wampával, stb, stb. Az abszolút, ultimate kedvenc karakter Sir Didymust és a laburintus kreatív meglepetései is mint nagyon bejöttek, bár nekem ez egy könnyedebb filmnek tűnt annál, mint az itt leírtak beállítják.
A Visszatérés Óz földjére c. filmet pedig úgy érzem pótolni fogom. :)

Archnihil

Archnihil

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 61 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.04.23, 11:00

Guildenstern: köszönöm szépen! :)

Malitia: az első szinkronban valóban "Fantasztikus Labirintus" címmel fordították, a másodikban viszont már csak Labirintus - én inkább ehhez tartottam magam. Az elsőben a hősnő magyar hangja Kökényessy Ági, a másodikban Zsigmond Tamara. :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.23, 10:34

Fura, de én egyiket sem láttam, vagy legalábbis nem hagyott mély nyomot. A végtelen történet meg annyira nem tetszett hogy ha jól emlékszem a moziban végig sem néztem.

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.23, 10:13

A Labirintus gyerekkorom meghatározó filmje. Számomra kicsit hasonló az atmoszférája, mint a Végtelen Történetnek. Ami valahol szintén szomorú történetként él bennem. :)

Vajon hány éves kortól adhatom ezeket oda a gyerekeimnek? 6? 8? 10?

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.23, 09:22

Nagyon klassz ismertető.

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 336 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.23, 07:04

Nem "Fantasztikus Labirintus" címen ismeretes a "Labyrinth" nálunk?

Amúgy elég nagy fangirl vagyok rajongói cuccokat fordítani hozzá. :D

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.23, 07:04

Manapság gyakori téma, hogy míg a XX. század végén a sci-fi volt előtérben, addig a XXI. században a fantasy dominál, amit sokan azzal magyaráznak, hogy az emberek kiábrándultak lettek, és ezért a múlt felé fordultak. Ez a magyarázat persze sok dolgot leegyszerűsít, ám a kiábrándultság jellemző volt a nyolcvanas évekre is... Gyermekkori filmek és félelmek – Visszatérés Óz földjére + Labirintus

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]