Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Év végén új George R. R. Martin könyv érkezik

• Válasz írásához lépj be
21 hozzászólás érkezett eddig

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.14, 11:50

...
Martin nem egy történetet ír, hanem történelmet. Márpedig a történelmet sok-sok-sok ezer, százezer, millió ember tettei alakítják.

Csak azt meg minek, ha nincs valamilyen íve a történetnek?
Ha történelmet akarok, akkor előveszem a történelem könyvet.
Szerintem egy regényben azért jó ha van valamilyen koncepció, s tartok tőle, hogy ezért sem halad a széria, mert már a szerző is elvesztette a szem elől (ha volt egyáltalán).

Módosította scaurus: 2013.06.14, 11:50

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.14, 14:12

A Kardok Vihara volt az utolsó amit olvastam.
Ekkorát könyvben még nem csalódtam, ritka szemét darab, oldalakat tudnék regélni róla, hogy miért gondolom így, de tessék elhinni, hogy nem csak azért, mert kényelmetlenül hosszú és unalmas.
A Varjak Lakomájára már némely elvetemült rajongó is azt mondja, hogy unalmas, szóval azt már nem merem elkezdeni. Olvastam tankönyvet, ami jobban lekötött mint a Kardok Vihara.

Viszont ennek ellenére, ha megvételt nem is, de egy rápillantást ér majd ez a könyv, mert Tyrion a Tűz és Jég Dala egyik jó karaktere, aki nem hal meg, és nem is szerepel keveset.
Vary és Petyr jók, de alig szerepelnek.
A Véreb és a Vörös Vipera meg, hát tudjuk mi lesz velük.
Az összes többi szereplő nagyjából annyira érdekes, mint a pók a falamon. (BASSZUS EGY PÓK VAN A FALON!)

Andal

Andal

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 519 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.10, 11:41

Szvsz a 4-5. kötet is csak sima lehúzás volt, nem csak ez a gyűjtemény lesz az.

Módosította Andal: 2013.05.10, 11:41

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.10, 11:10

Az igazat megvallva nem olvasom a kezdetek óta Martin történet gigászát, csak pár hónapja kezdtem el az első könyvet, és már az ötödik felénél járok.
Összességében így, egyben elolvasva, szünetek nélkül minden egyes sor - számomra - arany. Vagy platina. Vagy gyémánt. Nem tudom hirtelen most mi a legdrágább anyag a földön. :P

A lényeg, hogy pont azt szeretem benne, amit sokan nem: Martin nem egy történetet ír, hanem történelmet. Márpedig a történelmet sok-sok-sok ezer, százezer, millió ember tettei alakítják.

Desrix

Desrix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 541 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.09, 11:07

Én is csatlakozom, nekem is Davos az egyik kedvencem. A harmadik könyv ráadásul az egyik legizgalmasabb, aki odáig eljut, az ne hagyja abba, mert jönnek a "könyvetfalhozcsapós" részek a vége felé. :)

Nekem az egyik kedvenc regényfolyamom, érdemes olyan szellemben olvasni, hogy tudatosítjuk magunkban, ez biza egy folyamatosan változó szituációkkal operáló könyv, így hirtelen nem is tudom, mivel lehetne végleg befejezni, mert jelenlegi állás szerint lehetne folytatni generációkon keresztül.

Archnihil

Archnihil

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 61 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.09, 09:51

Egyetértek, Davos nekem is az egyik kedvencem.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.08, 22:45

Komolyan, ki rágja le a körmét a Greyjoy família vagy a Hagymalovag káprázatos kalandjai közben?

+1
Ráadásul Davos simán az egyik legjobb (erkölcsi értelemben) ember a nézőpontkarakterek közül.

Catles

Catles

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 120 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.08, 18:58

Csatlakozom. Martin papa elveszítette a fonalat, és ahelyett, hogy a megkezdett történetszálakat dolgozná ki, mindig újabbakat és újabbakat talál ki-ráadásul egyre érdektelenebbeket. Komolyan, ki rágja le a körmét a Greyjoy família vagy a Hagymalovag káprázatos kalandjai közben?

Én. Komolyan.

Ahogy én is. de az igaz, hogy kissé sok szálat indít még most is el, csak legyen ideje lezárni őket...

Hát lehet hogy én sem leszek szimpatikus, de én is . (Mondjuk én elég későn - az első széria megnézése után - lettem rajongó, így egyszerre vettem meg az 5 könyvet, de azokat egyvégtében olvastam el)

Az elmés mondások gyűjteménye viszont tényleg eléggé visszatetsző.

Üdv

Catles

Kolorad

Kolorad

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.08, 15:51

Csatlakozom. Martin papa elveszítette a fonalat, és ahelyett, hogy a megkezdett történetszálakat dolgozná ki, mindig újabbakat és újabbakat talál ki-ráadásul egyre érdektelenebbeket. Komolyan, ki rágja le a körmét a Greyjoy família vagy a Hagymalovag káprázatos kalandjai közben?

Én. Komolyan.

Ahogy én is. de az igaz, hogy kissé sok szálat indít még most is el, csak legyen ideje lezárni őket...

Raksi

Raksi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 60 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.08, 09:49

Köszönöm. Hasznosak voltak a válaszaitok. Közben megtaláltam azt is, hogy még két regény van hátra.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.08, 09:23

Én. Komolyan.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.08, 06:28

Egyetértek kezd átcsapni szappanoperába. Elolvastam az 5. részt és még ott is jelennek meg új szereplők, és nem a kispályás kategóriában.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.07, 22:32

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.07, 21:25

Hány részt kell még megírnia, hogy teljes legyen a regény ciklus?

Egyébként tényleg olyan jó, mint amekkora a hype körülötte?

Én elkezdtem olvasni, a harmadik kötet első harmadáig jutottam... ott már nagyon elegem lett abból, hogy 5 oldalanként csapongok a különböző szereplők között, a történetszövés sebességéhez képest a lecsorgó fenyőgyanta üvöltve alázúduló vízesés...

Most hogy kijött az ötödik kötet is, erősen gondolkodom, hogy megvegyem a 4. és 5. kötetet is, és újra elkezdjem, de félek megint beleunok. A világ nagyon érdekes, a szereplők jók, de a történetszövés, háááát... szerintem nagyobb a füstje mint a lángja a regényfolyamnak.

Raksi

Raksi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 60 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.07, 20:23

Hány részt kell még megírnia, hogy teljes legyen a regény ciklus?

Egyébként tényleg olyan jó, mint amekkora a hype körülötte?

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.07, 15:45

Szerintem csak kellett neki a változatosság/lazítás, de ha valami teljesen mást írt volna élve megnyúzzák.

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.07, 15:02

Amióta elég sok mindent "bérelek" az internetről, nem szívesen járatom a pofám arról, mi a lehúzás és mi nem.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.07, 13:48

Pratchetthez is vannak companionok, és elmés mondások gyűjteményei. Ha nem kell, nem veszi meg az ember.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.07, 13:33

Ez olyasmi mint a Tesó kódex volt az Így jártam anyátokkalhoz, csak Trónok harca köntösbe öltöztetve?

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.07, 13:17

A hülyének is megéri...
Ez után esetleg nem lehetne egy kifestőkönyvet kapni, Trónok Harcás zsírkrétával, hogy a fentihez hasonló szép képeket mi magunk is elkészíthessük? :-P

Már alig várom... Na jó, nem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]