Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Egy Rogue Trader mesélő naplója

• Válasz írásához lépj be
44 hozzászólás érkezett eddig

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.25, 18:02

Érdekesség: kiderült ki Thorkel. Az a fura h éltemben talán kétszer játszhattam vele, egyszer tényleg hallhatta a wh mesémet.
Pozitív: visszaadta a m* Démon Átka kalandmodulomat ami kb 10 éve volt nála (vele játszó haver kérte kölcsön úgy került hozzá)

Brain

Brain

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.16, 14:41

Riszpekt Auer. Tényleg tartottad a szavad és megírtad a cikket. A világ nekem teljesen idegen, de azért nagyjából követni tudom a sztorit. A játékosi kommentár pedig kifejezetten jó ötlet. Várom a következőt.

geza

geza

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.15, 22:25

Bár tudnék én is ennyit pepecselni tervezéssel.. De általában néhány alaphelyzetből és röpke vázlatokból imprózom össze a kalandokat izzadó homlokkal :hedbeng2:

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.15, 13:47

@ auer
Bár nem mindenben értek egyet veled, a cikk érdekes, még ma el is olvasom a következő részt.

@ Thorkel
Ehh, a francba, erről lecsúsztam. Majd a következő trollra igyekszem hamarabb reagálni.

@ aluminiumtrioxid

(Btw., ha már úgyis W40K-nál tartunk: említettem már, mekkora awesome mutáns generátor táblát találtam?)

Én ezt használom.

@ alister

A cikk is jó, érdekes bepillantani egy olyan világban, ahol minden probléma megoldható, ha elég nagy a fegyver, és tápos a psy rank.

Tőlem is jár érte a :sor: (by the way, anno a Rifts-ről volt hasonló gondolatom)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.14, 09:38

Nem. Felmerült a kezdetén de hatalmas munka (heti 4-5 óra plusz egy-egy blogbejegyzés alsó hangon), más nem igazán akart részt venni benne, és nem láttam "megtérülni". Továbbá lassan véget ér a kampány még van 1-2 kaland aztán átnyergelünk másik játékra.

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.14, 09:32

Auer, erről a kampányról nem csináltok blogot, mint a Koronus-ról?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.14, 06:32

Példának okáért nem játszanék sose olyan mesélőnél, akinél csak az általa kitalált vége /megoldása lehet egy történetnek (már persze, ha ezt tudom előre), ez szerintem is a szerepjáték halála. Ezzel együtt becsülöm az olyan mesélőket, akik auerhez hasonló mennyiségű energiát ölnek egyetlen kaland kidolgozásába. Mert sajnos erre én képtelen vagyok.

Erre reagálnék mert lehet h nem volt egyértelmű. A moduljaimnak van egy konkrét célja amit lehet/kell érni. Ez történhet különböző módszerrel, ha vmi jót improvizálnak játék közben nem tiltom le csak mert én nem gondoltam rá. Ha sikerül elérni a célt akkor úgymond "megoldották" a modult, ha nem akkor elbukták.
Pl: megtörtént cél egy drogterjesztő hálózat megtalálása (wh40k). A parti elkezd nyomozni pár utcai díleren keresztül eljut egy maffiafőnökig. Megvan a búvóhely, bemennek, viszont a pszi alakít ezért megjelenik egy démon mindenki fut (plusz sokat tököltek a bejutással) ezért a főnök is lelép. Viszont mivel korábban elkaptak egy utcai terjesztőt azt eléggé megfenyegtve ki tudják szedni az új tartózkodási helyét (ez már imporvizált) ahol elkapva a főnököt, meg mondja h őneki ki szállította az anyagot. Utánamennek az illetőnek (egy cirkusz egyik vezetője) viszont megint túl nagy feltűnéssel állnak le lövöldözni elkapják őket, habár a célszemély meghal (egyik titkára aki kultista nem hagyhatta életben). Az inkvizítoruk csóválja a fejét de kihozza őket a sittről. A modult félig-meddig sikerült megoldani, a szükséges információkat mesélői segítséggel össze lehet szedni papírokból és egyéb helyekről is akár.

Javaslom olvasd el a következő cikket az már a konkrét modul kidolgozása lesz.

alister: :sor:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 22:09

Szerintem kár volt lesújtani a banhammerrel. A közösség tudta kezelni a dolgot (legalábbis az alapján, amit én láttam belőle), és nem is látszott kifejezetten trollnak (ahhoz túl sokat gépelt :)).
A személyeskedésen kívüli gondolatainak a kifejtését még elolvastam volna. Szerintem ezek elfértek volna itt.
Szelaví.

Módosította strato: 2013.05.13, 22:10

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 19:15

Basszus, emberek, hát ezt is megértük: auerrel értek egyet. :sor:
A cikk is jó, érdekes bepillantani egy olyan világban, ahol minden probléma megoldható, ha elég nagy a fegyver, és tápos a psy rank. :)

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 18:29

Példának okáért nem játszanék sose olyan mesélőnél, akinél csak az általa kitalált vége /megoldása lehet egy történetnek (már persze, ha ezt tudom előre), ez szerintem is a szerepjáték halála.

In the grim darkness of the 41st Millennium, failure is always an option :P

sika

sika

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 18:25

A cikk: Mint ahogyan már az előző sorozat, ez is hasznos, főleg a kezdő mesélőknek, de mindenkinek érdekes lehet egy "mesélő fejébe látni".

Thorkel: Kifejezésmódja, tenyérbemászó szemlélet-rendszere meglehetősen ellenszenves (tipikus troll), még ha pár dologban egyet is értek vele.

Példának okáért nem játszanék sose olyan mesélőnél, akinél csak az általa kitalált vége /megoldása lehet egy történetnek (már persze, ha ezt tudom előre), ez szerintem is a szerepjáték halála. Ezzel együtt becsülöm az olyan mesélőket, akik auerhez hasonló mennyiségű energiát ölnek egyetlen kaland kidolgozásába. Mert sajnos erre én képtelen vagyok.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 16:46

Jó a mesélői-játékosi nézőpontbontás, de nekem valahogy nem olyan érdekes, mint és nem látom át annyira a helyzetet, mint Brain "botrányos" cikksorozatában tettem. Remélem a következő részek tisztázzák majd a felmerült kérdéseket :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 14:52

Őszintén: Nem tudom. Nem tudom kit takart a nick, a képről sem ismertem fel. Elismerem nem vagyok könnyű eset de ez túltesz az átlagon. Volt néha egy-egy személyeskedő komment itt-ott de én úgy éreztem akikkel össze is vesztem a múltban azokkal sikerült békésen lezárni a helyzetet, és túllépni rajta. Ezek szerint nem.

Amúgy nekem is feltűntek az ellentmondások. Pluszba hozzátenném hogy a klubban nem meséltem wh40k-t, amikor oda jártam még meg sem jelent.

Na mindegy érdekes nap volt....

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 14:43

Volt szerencsém Auer egy W40k mesélésénél jelen lenni
vs.
Nem játszottam a kalandját, csak hallottam félfüllel, nem annyira emlékszem rá
vs.
Leírás egy sem volt ez a lényeg.

Szerencsére már kibannoltak Thorkel. Így ezt a posztot itt félbe is hagyom. :(

auer
Téged miért utált ennyire ez a gyerek? :D Elvetted a csokiját óvodában?

Módosította Alfdam: 2013.05.13, 14:44

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 14:38

Koszonjuk Thorkel, kalandod itt veget ert.
Keress magadnak masik kozosseget.

_Thorkel (NPC/NJK)

_Thorkel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.05.13, 14:07

Marvin: Árja-e vagy...bármit is akarsz ezzel. Nem azzal van bajom, ha használja valaki a randomtáblát. Csak van aki midnenre azt használja... mint mágusban amikor valahova le volt írva, hogy hú ilyen magányos meg olyan magányos lény. Megjelenők száma: 2k6 :)

_Thorkel (NPC/NJK)

_Thorkel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.05.13, 14:03

Elismerem néha kicsit troll vagyok, de amúgy én most vigyorogva ülök a gép előtt, meg tegye szerintem mindenki ezt, röhögjön egy jót az egészen, mert rég volt ilyenben részem. Mint anno chaten ez a nethuszárkodás ... Auer privátban beszól mert w40k-t írok, wh40k vagymi helyett meg, hogy egy nicknév mögül írogatok... XD Látom magam előtt a csávót, ahogy dühösen kivágtat a konyhába, és mérgében majszol egy kis nutellát XD

Szóval félreértettetek, nem akartam én belekötni senkibe, csak ami szívemen az a számon, ilyen vagyok...persze ezt most írtam :)
Na lényegre. Szóval nem hülyéztem én le senkit (Aueren kívül). Sőt, egyet is értettem sokmindenkivel. Mondom jók a random táblák néha, ha van hozzá kreativitás. Csak lassan 30 felé (nem a korommal akarok lehengerelni senkit, nem érdem csak állapot) még mindig képes vagyok más játékosokra felnézni és tanulni tőlük, Auer meg már akkor is egy szabályokra mutaogató kis kockafej volt, mikor a szerepjáték klubban feltűnt, és mivel okoskodott, ahelyett hogy tanult volna valamit jól megszivattuk akkor is... :) Aztán az ilyenekből lesznek, a mérnökdiplomás okostojások akik randomtáblázatok alapján, randomgenerálnak egy kalandot, aztán a hogy kell mesélni címszó alatt megosztják tapasztalataikat :)
Volt itt ebben a témában egy cikk, egy srácrtól aki R.R. Martin alapján írt valami kalandot, és végigimprózta a dolgot. Na az tetszett (gondolom azért, mert én is hasonlóan mesélek, kb 3-5 sornyi kalandvázlatból). Nem mesélés technika volt, de tetszett ahogy a srác megoldotta a dolgokat, pedig saját bevallása szerint csőkaland volt, csak szépen kiszínezte. Lehet jól mesélni előre eltervezve mindent. Azt is tudodm értékleni nagyon, rengeteg meló van benne, van ilyen is a környezetemben. Csak elő is kell adni a mesét. Hendrix is előadta rendesen amit játszott, és sokkal kevésbé ütött volna, ha nem adja elő úgy ahogy, hátmögött foggal gitározva :)

Alfdam: Nem játszottam a kalandját, csak hallottam félfüllel, nem annyira emlékszem rá, nem mennék bele. Leírás egy sem volt ez a lényeg. Aztán volt közben a "várj kidobom d6-tal van e fedezék", utána meg az hogy "hát ezt elkúrtátok, na akkor elmesélem mi volt és hogy kellett volna csinálnotok mert másképp ezt nem csinálhatjátok meg mert én így találtam ki".

Attól meg nem vagyok gyáva, hogy a nicknevem nem egyezik meg a vezetéknevemmel, de az arcképem pl. itt van Auer keress meg és megpróbálhatsz megverni, vagy hátulról lekardozni ha gondolod :)

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 13:07

Szerintem eddig korrekt cikk, a játékosi meglátásokkal, meg a többivel. A 40K világát kb. az egyetlen Űrgárdista címmel megjelent regényből ismerem, de a világspecifikus kifejezések linkekkel való megoldása nálam okés. Szóval jöhet a következő. :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2437 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 12:52

Thorkel: Én speciel nap mint nap kékre-zöldre olvasom magam, ötletem annyi, hogy a fülemen jön ki, mégis előfordul, hogy random dobálok valamire. Árja-e vagyok?

(Majd a cikkhez is hozzászólok tán érdemben, ha láttam...)

Aldor_a_harcias

Aldor_a_harcias

Birodalmi Parancsnok

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 12:25

Jó cikk, tetszik ez a kettős szemszög, mesélőtől és az áldozati bárá... khm játékosoktól. Engem nem zavart meg a dőlt betű, mondjuk jó szemem van még.

Én mókus-t (házi készítésű törvénykönyvvel) mesélek / játszok, ugyanígy powergamer party-val, úgyhogy teljesen megértem, ha Auer csőkalandot ír, mert csak így lehet ilyen party-nak úgy mesélni, hogy azt;
-élvezzék a játékosok.
-élvezze a mesélő.

Ha meg "igazzy" szerepjátékot, karakterkidolgozást, kijátszást igényel valaki, azt is ki lehet húzni egy powergamer bandából. Szórd értük a TP-t bőségesen míg a kockacsörgős, lootolás dolgokra szűkmarkúan adagold.
Nálam tökéletesen bevált. ;)

Visszatérve a cikkre, felerősítette bennem azt, hogy majd valamikor 40k-t is játszak...
illetve asztalon...
vagyis nem csak (terep)asztalon...
illetve nem csak birodalmi parancsnokot alakítva...
:P

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]