Ugrás tartalomhoz

Fotó

Budapesti EDH (Commander) Liga

• Válasz írásához lépj be
735 hozzászólás érkezett eddig

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.20, 15:20

1:

... Ajani forgatja ...Ajani megint forgatja ...

4:

...Ajani forgatja ... Jani fekteti ... Ajanival tappeli...

Hamár kártya értelmezések :P

RTFC

Ajani:

+1: Target permanent doesn't untap during its controller's next untap step.

Jani nem tappel lócerkát sem :cool:

Ehh, lassan már visszaülök az iskolapadba megtanulni újra olvasni (meg értelmezni).

Probléma forrása: enemy azt mondta azt úgy van, én meg jóhiszemű vagyok.

Probléma forrása2: ha olyan lappal találkozok, ami nekem nincs és sosenem volt, akkor a felületes átolvasás, meg hülye beidegződések néha tévútra visznek. A konklúziót meg majd levonom :)

Aedm

Aedm

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 795 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.20, 14:55

1:

... Ajani forgatja ...Ajani megint forgatja ...

4:

...Ajani forgatja ... Jani fekteti ... Ajanival tappeli...

Hamár kártya értelmezések :P

RTFC

Ajani:

+1: Target permanent doesn't untap during its controller's next untap step.

Jani nem tappel lócerkát sem :cool:

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.20, 10:45

Szira Tamás (Narset, Enlightened Master) - Lunczer Csaba (Azami, Lady of Scrolls)

Spoiler

Ugyanarra a Patron Wizardra szavaztam, Ádámmal ott töprengtünk, hogy hogy is van ez, aztán arra jutottunk, hogy lapot nevezel meg, és így punnyadt ki mindkettő. Nem találtam semmi okos szabályt rá, majd a guruk megmondják, hogy is van ez pontosan.

"each player votes for a nonland permanent"

Nem a lapot nevezed meg, hogy minden olyan nevű lapot exile-be rakjon , hanem a permanenst, tehát kvázi ráböksz, hogy "erre a Patron Wizardra szavazok".

Igen pénteken leinfóztam Sanyit is ezzel kapcsolatban, úgy van ahogy írtad.

ToxinBoy

ToxinBoy

Matrac

• Fórumita
  • 1585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.20, 10:21

Ugyanarra a Patron Wizardra szavaztam, Ádámmal ott töprengtünk, hogy hogy is van ez, aztán arra jutottunk, hogy lapot nevezel meg, és így punnyadt ki mindkettő. Nem találtam semmi okos szabályt rá, majd a guruk megmondják, hogy is van ez pontosan.

"each player votes for a nonland permanent"

Nem a lapot nevezed meg, hogy minden olyan nevű lapot exile-be rakjon , hanem a permanenst, tehát kvázi ráböksz, hogy "erre a Patron Wizardra szavazok".

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.17, 08:55

Rácz Tibor (Doran, the Siege Tower) - Lunczer Csaba (Azami, Lady of Scrolls)

Spoiler

Dani::

Szemből kapok egy nagyszerű Council’s Judgementet Patron Wizardra szavazunk erősen, miután Ádám kifizette a +3 manát és elhullik mindkét Patron Wizardom...

Hogy hullott el egy Council's Judgement-től két Patron Wizard?  :titok: Sikerült másikra szavaznod mint Ádám?

Módosította egerimperator: 2015.04.17, 08:59

ToxinBoy

ToxinBoy

Matrac

• Fórumita
  • 1585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.09, 09:29

Facebook helyett itt tudok reagálni a banlistáról kialakult eszmecserére.

Először is, francia változások:

Annyira más a mi környezetünk, hogy teljesen irrelevánsnak tűnik már nekem, mit bannolnak és mit engednek vissza. Mindhárom bannolás értelmetlen lenne nálunk, ahogy a Winter Orb és Crucible visszaengedése is. Egészségtelenebb, frusztráltabb környezetet teremtene szerintem. Viszont végre rájöttek, hogy a Top engedhető. Braids-el kapcsolatban szkeptikus vagyok, amíg van nálunk tucking (amire mindjárt rátérek), addig szerintem beleférhet unbannolni.

Viszont lehet érdemes lenne kipróbálni egy ligát (vagy Summer Special-t) tucking nélkül. Én félek egyébként a következménytől, ugyanis korábban több "régi motoros", tapasztalt ligajátékostól hallottam, hogy: "Ha nem lehet a commandert a dekkbe keverni, akkor én biztos Edric-kel játszanék." Lehet ördögöt festek a falra, de jó lenne elkerülni egy egyoldalú "vannak az Edric dekkek meg a többi" metagame-et. Sok commander fontos egy dekk gameplan-jéhez, de ezek közül az Edric a legerősebb szerintem, és tucking-al együtt is a két legutóbbi ligát Edric dekk nyerte (ennek persze több oka van/lehet, de attól még tény).

Aztán. Lenne egy javaslatom egy bannolásra, ami a franciáknál már tavaly január óta bannolva van, de úgy rémlik nálunk nulla alkalommal merült fel eddig (vagy csak kihagy az agyam). Ez pedig: Natural Order.

Mióta ligázom mindig is unfair kártyának tartottam, és az 5 ligán, amikor Glissával játszottam, és befért volna mindegyik dekkbe, mindig kihagytam, mert egyszerűen képtelen voltam rávenni magam, hogy játsszak vele. Persze mások használták és kaptam is belőle mindenféle jóságot, frusztráló is volt ellene játszani, de ez még egy ok volt arra, hogy én továbbra is távol tartsam magam tőle, mert kerülném, hogy ellenem is ilyen frusztráltan érezzék magukat mások. (De jó fej vagyok... :) ) Egyetlen alkalomra emlékszem, amikor sikerült az ellenfél Natural Order-e után megfordítani a játékot (akkor is csak azért, mert Giuseppe a zöld titánból nem Wasteland-et és Tec Edge-et keresett :) ), egyébként mindig csúnya kikapás lett belőle.

De a szubjektív szempontokat félretéve: 4 manás sorcery, ami 3.-4. körben képes visszafordíthatatlan előnyt generálni, és később is előránt bármilyen választ a dekkből (titán, Primordial, Primus, stb.) vagy épp wincont (főleg Hufi, de láttunk már belőle Worldspine Wurm-ot is), és ha erejében el is marad a Scapeshift-től, a hatását mégis ahhoz tudnám legjobban hasonlítani. Mielőtt valaki lebontaná matekra, hogy az 1 db zöld lény feláldozása + 1db 4 manás sorcery kijátszása ugyanúgy két lapba kerül, mintha Entomb + reanimálás történne, szeretném jelezni, hogy egy random zöld lény sokkal könnyebben marad életben a páston, hogy fel lehessen áldozni az 1 darab behúzott Ordernek, mint hogy pont Entomb + reanimálást húzz a kezedbe.

Szóval következő ligára javaslom bannolni a Natural Ordert.

Akartam még írni a Cradle-ről, de majd máskor.

ToxinBoy

ToxinBoy

Matrac

• Fórumita
  • 1585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.03, 07:31

Csabi:

Szemből kapok egy nagyszerű Council’s Judgementet Patron Wizardra szavazunk erősen, miután Ádám kifizette a +3 manát és elhullik mindkét Patron Wizardom...

Hogy hullott el egy Council's Judgement-től két Patron Wizard? :titok: Sikerült másikra szavaznod mint Ádám? :D

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.02, 11:53

Donkó Ádám (Marath, Will of the Wild) - Lunczer Csaba (Azami, Lady of Scrolls)

Spoiler

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.23, 10:16

Bolondoznak a bácsik a banlistával.

http://duelcommander.com/

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.17, 17:23

Ofcsák Attila (Azusa, Lost but Seeking) – Lunczer Csaba (Azami, Lady of Scrolls of course)

Spoiler

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.17, 12:36

Borsodi Balázs (Maelstrom Wanderer) - Lunczer Csaba (Azami, Lady of Scrolls)

Spoiler

Módosította egerimperator: 2015.03.17, 12:37

Shrid

Shrid

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 479 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.10, 19:53

Sziasztok!

Keresnék minél több EDH staple lapot, akár kisebb/nagyobb gyűjtemény formájában is.

A cél egy olyan lapkészlet elérése, amiből több félbudget (régi dualok, fetchek, 40-50+$-os lapokat nélkülözve) commander paklikat össze tudnék rakni és kisebb baráti körben játszatni őket.

Mivel eladtam anno az összes lapomat ezért 0-ról kezdem, ezért nem tudom, hogy érdemes-e netről összerendelni a lapkészletet vagy az eddig megjelent commader preco paklikból vásárolgassak-e 1-1-et vagy talán akad valaki, aki tud segíteni itt sok-sok lappal persze pénzért cserébe :)

Üdv!

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.09, 11:21

Kiss Ádám (Animar, Soul of Elements) - Lunczer Csaba (Azami, Lady of Scrolls)

II. csoportkör, revans

Spoiler

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.24, 11:20

Kiss Ádám (Animar, Soul of Elements) - Lunczer Csaba (Azami, Lady of Scrolls)

Spoiler

ToxinBoy

ToxinBoy

Matrac

• Fórumita
  • 1585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.24, 08:42

Egy Cavern of Souls-t keresek kölcsönbe az alapszakasz második körétől a liga végéig. Akinek van egy szabad, elfekvőben lévő példánya, az szóljon bátran, kap érte sört. ;)

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.22, 22:11

Nádas Szilveszter (Prossh, Skyraider of Kher) - Lunczer Csaba (Azami, Lady of Scrolls)

beszámoló a vidámabb hétfő jegyében 

Spoiler

Nekrodin

Nekrodin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.18, 15:28

Azt mondták nekem emberek, hogy szeretnének pauperezni, íme a lehetőség rá:

Ordinary Battle

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.15, 13:42

Sándor Áron (Purphoros, God of the Forge) - Lunczer Csaba (Azami, Lady of Scrolls)

Spoiler

Aedm

Aedm

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 795 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.08, 17:25

én még pakliösszeszedő akcióban vagyok és ilyen csodák érdekelnének megvételre vagy cserére:

Gyre Sage

Solidarity of Heroes

Mutant's Prey

Hunter's Insight

Ion Storm

Basilisk Collar

Torpor Orb

az alábbiak csak megvételre (mert kölcsönbe már megkaptam őket):

Spikeshot Elder

Orim's Thunder

Sacred Foundry (új)

Etched Oracle

Mistcutter Hydra

Karplusan Forest (X)

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.07, 20:31

Nekikezdtünk a VIII. EDH ligának és mivel épp nem lépkednek a tökömön a melóban (csak félig-meddig :) ), ráérek meccs közben jegyzetelni meg a későbbiekben beszámolót írni. Szóval a tervek szerint minden ligameccsemről olvashattok egy kis szösszenetet, hogy legyen mivel elütni az időt a reggeli kávé közben. A VIII. ligára egy „szerintem jóféle” kombó Azami decket lapátoltam össze, van benne egy nagy raklap kombó meg szinergia, annyi, hogy még négy hónap tesztelés után is sikerült véletlenül új kombót találni benne :D . Eljött tehát a végtelen manák és végtelen húzások kora.

Mindenki leadta szépen a decklistákat és megvallom őszintén nem teljesen erre számítottam a paklik átnyálazásakor. A kontroll deckek totálisan átvették az uralmat és az előzetes várakozásaimat meghazudtolva senki nem tiporja el a manáinkat pedig láttam jó pár emberkét földirtós deckeket tesztelni. Megvolt a sorsolás is, első körben Sen Triplets, Animar, Prossh és Purphoros ellen kell megküzdenem, neki is vágtam mindjárt Sen Triplets ellen, mert épp azt sikerült becserkészni.

Tóth Zoltán (Sen Triplets) - Lunczer Csaba (Azami, Lady of Scrolls)

Spoiler

Módosította egerimperator: 2015.02.07, 20:32

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]