Ugrás tartalomhoz

Fotó

Budapesti EDH (Commander) Liga

• Válasz írásához lépj be
735 hozzászólás érkezett eddig

Deddy

Deddy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.19, 15:10

Lunczer Csaba - Szilágyi Dezső 3:1

herczeg6179

herczeg6179

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 57 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.19, 12:31

Herczeg Máté - Indi Zsolt

Spoiler

ubcontrol

ubcontrol

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 177 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.18, 09:33

Stefan - Oszkár 2 - 2
Négy és fél óra maratoni csata során 2 - 0-ról hozta fel Stefan. Az első játék másfél órás volt, de végig kontroláltam. Sok planeswalker és a Batterskull lassan befejezte. A második kicsit gyorsabb és változatosabb volt. A harmadikra már elfáradtam, benéztem egy földet, ez adott még egy kört a Jaceének, túl korán Tech Edgeltem emiatt később lehozhatta a Mutavaultot és karddal leütött. Az utolsban jött az Armageddon miután letette az Elspethet.

Prego

Prego

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.17, 13:29

Akács Balázs - Ofcsák Attila 1 - 3

Deddy

Deddy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.16, 11:14

Szombati napra keresnék ONLINE liga partnert. Valahogy 10:00 és 20:00 között kellene lejátszanunk a meccset. Viszont neten még sosem játszottam, így valaki olyan jelentkezését várnám, aki a meccs előtt még azt is el tudná mondani, hogy hogy működik ez. Köszi!

herczeg6179

herczeg6179

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 57 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.15, 21:27

Herczeg Máté - Bojtár Gyula

2 - 2

vittem papírt hogy majd jól felírom, de negyed óra után kifogyott a toll, úgyhogy most nincs részletes leírás.

a két vesztes játékban hibáztam, egyszer egy Glassdust Hulkot cyclingoltam és Metamorphot pedig kicastoltam Sunblast Angelre, ahelyett hogy a Metamorphot elkeresem Artificier's Intuitionnal, a Hulkot meg kicastolom. az utolsó játékban pedig Myr Battlesphere-t kerestem Treasure Mage-dzsel , Darksteel Forge helyett (ez kifejeztten csúnya volt, mert Gyula Mimic Vattal és a saját Myremmel vert agyon két kör alatt). mondjuk abban a pillanatban minkettő jobb döntésnek dűnt, de azért amikor behúztam a Discet két körrel később, elmorzsoltam egy könnycseppet.

a maradék kettőben volt egy Disciple of Vaultos combo hatodik körben, és egy Forge/Lattice/Disc combo, szintén a hatodik kör környékén (ez mondjuk elég állat volt, mert Leylinenal kezdtem, Disc a kézben, így negyedik körben miután Gyula kitappelt, jöhetett a köre végén Dagsson, így sosem volt veszélyben, és miután elkerestem egy Thopther tokent Forgera, nyert ügyem volt. két kör múlva megint csak flashben ment le a Disc, és a saját körömben még egy Latticet is ki tudtam csalni mellé, hogy ne húzza el a játékot nagyon a lock).

ToxinBoy

ToxinBoy

Matrac

• Fórumita
  • 1585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.15, 21:15

Márkli Dániel - Tóth Miklós
1-3

Ezzel kapcsolatban annyit, hogy ha nem hagytam volna ki olyan alap kártyákat a dekkből, mint a Krosan Grip és a Sudden Death, amik két ligán keresztül tökéletesen működtek, akkor ez inkább 3-1, vagy talán 4-0 lett volna. De 2-2 biztos. :)

egerimperator: Értem amit mondasz. Annyiban azért megegyezhetünk, hogy a plusszolás a D.Sphere miatt előnyösebb lett volna neked? :)

Akelir

Akelir

DCI Judge Level 2

• Moderátor
  • 3710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.15, 19:10

Taga György - Tóth Miklós
2-2

Dávid Szabolcs - Tóth Miklós
0-4

Márkli Dániel - Tóth Miklós
1-3

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.15, 13:56

Pont ezt magyarázom. :D Volt 5 földed, ha plusszolod a Garrukot akkor rajta 3 jelző és van egy Beast-ed, kezedben Grip 5 álló földdel. Oszkár keres valamit Zur támadásból, amire van egy Grip-ed a köre végén, ha szükséges (pl. ha Garrukot ringezi, vagy ha Sacred Mesát keres), és köv körödben fixen van 5 földed amiből Garrukkal lesz 7 mana a flashback Edictre (vagy bármi másra, amit húzol), a Beast-ed meg üt, hogy nyomás alatt tartsa az ellent. Jobb a boardod és Oszkár jó eséllyel nem kasztol Zur-t köv körben az ő 4-5 földjéből, mert a Conclave két körrel azelőtt meghalt.

Elnézést ha valakit zavar ez az eszmefuttatás. Csak szívemen viselem a Glissa dekkek sorsát, főleg ha egy olyan nemezisről van szó, mint Zur. :)

Engem nem zavar, lehet nyitni altopicot Csaba hülyeségei címszóval, ebben a ligában is összehoztam már párat :D
Azon kívül, hogy néha elkap a gépszíj, dekoncentrált vagyok és nem tudok játszani, még mindig úgy gondolom, hogy ha pluszolom Garrukot, akkor Mesát kapok és azt egyből szednem kell Grippel, (így nem is áldoz köre elején) és az Edicttel nem megyek semmire. Ettől függetlenül még mindig igazad van és a lehető legrosszabb megoldást választottam. Nekem a Zur 'már' nem nemezis :), 4 meccsből egyet tuti hoz a Loam + Wasteland (máskor soha nem jön be, de Zur ellen valahogy mindig sikerül beszuggerálni), még egyet össze kell kaparni és akkor nagy baj már nem lehet.

ToxinBoy

ToxinBoy

Matrac

• Fórumita
  • 1585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.15, 13:23

Viszont ebben a szituációban, akkor speciel 5 manám volt + Garruk W. Sehogy sem tudtam volna flashbackből kijátszani a Chainer's Edictet, mert úgy okoskodtam, hogy ha Zur támad, akkor Garruk így is úgy is megy a levesbe (mondjuk O Ring Garrukra, ha nem tudja leütni szimplán Zurral).Grip szép és jó, de csúszok vele ugyanúgy egy kört (mondjuk ellen is). Detention Sphere-re bevallom őszintén marhára nem gondoltam, arra meg végképp nem, hogy a két Beastre fogja mondani, Oszi viszont ügyes gyerek és jól kezelte a szituációt. :D
De tény, hogy ha pluszolom Garrukot, akkor talán marad egy Beastem és azzal mégis előrébb vagyok, mint így a nagy büdös semmivel. Ha meg Sacred Mesát keres egyből, akkor, meg nem megyek semmire a flashbackkel, mert akkor 6 manája volt = 3 pegazus
A tanácsot mindenesetre köszönöm és megszívlelem, legközelebb talán már nem nézem be.

Pont ezt magyarázom. :D Volt 5 földed, ha plusszolod a Garrukot akkor rajta 3 jelző és van egy Beast-ed, kezedben Grip 5 álló földdel. Oszkár keres valamit Zur támadásból, amire van egy Grip-ed a köre végén, ha szükséges (pl. ha Garrukot ringezi, vagy ha Sacred Mesát keres), és köv körödben fixen van 5 földed amiből Garrukkal lesz 7 mana a flashback Edictre (vagy bármi másra, amit húzol), a Beast-ed meg üt, hogy nyomás alatt tartsa az ellent. Jobb a boardod és Oszkár jó eséllyel nem kasztol Zur-t köv körben az ő 4-5 földjéből, mert a Conclave két körrel azelőtt meghalt.

Elnézést ha valakit zavar ez az eszmefuttatás. Csak szívemen viselem a Glissa dekkek sorsát, főleg ha egy olyan nemezisről van szó, mint Zur. :)

egerimperator

egerimperator

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.15, 11:10

@ToxinBoy (bocs nem tudok idézni, mert zárva van a topic és nincs kedvem megírni a fejlécet)

idézet:
egerimperator: Mint másik Glissa játékos, reflektálnék az 1. meccsre, mivel abból pont láttam pár mozzanatot:
Azután, hogy az Edict elvitte a Conclave-et, Garruk-on 2 jelző volt és 1 Beast figyelt nálad, Oszkárnál meg Zur. Kitettél 1 Beast-et, ami a fentiek tükrében elég nagy butaság volt, mert így Zur mind a két tokent és Garrukot is el tudta intézni egy Detention Sphere-el. Ott nem akartam beleszólni (nyilván), de így utólag: Ha megplusszolod a Garrukot, lesz rajta 3 jelző és marad 1 Beast-ed. Ekkor az ellenek választania kell, hogy a Zur mit fog csinálni. Ha Garrukra keres valamit (D.Sphere, O.Ring), akkor Krosan Grippel leszeded az enchantját, visszakapod Garrukot, és köv körben flashback Edict viszi Zur-t, a Beast meg nyomja az aggro-t. Ha nem a Garrukra keres valamit, akkor meg még előnyösebb pozícióban vagy, mert van egy visszatartott Grip-ed, és tudsz Edict-elni is. Szerintem.

válaszom:
Igen, nos azt egy szóval sem mondtam, hogy néha nem dobom el az agyamat az exileba. Majd meg lehet figyelni Ákossal való játékomban is, ahol a Contamination lock mellet NEM szedem le az egyetlen signetjét egy Beast Withinnel, hanem inkább elkeverem a Withint. :) Ő meg Desolate Lighthouse-zal huzigál és majdnem megöl (2-be voltam, Blossomal a pályán)
Viszont ebben a szituációban, akkor speciel 5 manám volt + Garruk W. Sehogy sem tudtam volna flashbackből kijátszani a Chainer's Edictet, mert úgy okoskodtam, hogy ha Zur támad, akkor Garruk így is úgy is megy a levesbe (mondjuk O Ring Garrukra, ha nem tudja leütni szimplán Zurral).Grip szép és jó, de csúszok vele ugyanúgy egy kört (mondjuk ellen is). Detention Sphere-re bevallom őszintén marhára nem gondoltam, arra meg végképp nem, hogy a két Beastre fogja mondani, Oszi viszont ügyes gyerek és jól kezelte a szituációt. :D
De tény, hogy ha pluszolom Garrukot, akkor talán marad egy Beastem és azzal mégis előrébb vagyok, mint így a nagy büdös semmivel. Ha meg Sacred Mesát keres egyből, akkor, meg nem megyek semmire a flashbackkel, mert akkor 6 manája volt = 3 pegazus
A tanácsot mindenesetre köszönöm és megszívlelem, legközelebb talán már nem nézem be.

Kenyeres

Kenyeres

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.14, 20:44

Kiss Ádám - Kenyeres Ákos 2-2

Röviden:

1. game: küzdelem Cavern of souls ellen, nagynehezen Phantasmal image, startstorm, és a megfélelmlítő Ghitu encampment, hozza a meccset.

2. game: Cavern of souls turn 3. ban, nálam 3 counter, végigviszi a meccset a cavern + geist.

3. game: Nincs cavern, draw go turn 4-5 ig, kicsit csúszunk manát, de a hosszú távú meccset meg lehet nyerni.

4. game: Ádám kezdi, 2. kör stoneforge mystic, fire ice, majd ezzel végig is vitte, illetve kellett hozzá, egy topdeck temporal mastery, ami mellé egy image, ami még 1 kardot hozott, így már át tudott menni a spellskiteon, és végül még a manland kellett az utolsó sebekhez.

Tanulság:

Mint korábban emlitettem, bannoljuk ki a Cavern-t hátha lesz conttrol is a metában, mert jelenleg nincs. Én meg mazohista vagyok és erölködök vele.

Prego

Prego

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.14, 20:42

Torma Éva - Ofcsák Attila 1 - 3

gravedigger

gravedigger

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 36 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.14, 09:25

Sziasztok.

A holnapi nap a még megmaradt ellenfeleimből esetleg ráérne valaki Ligát játszani?

Ugy gondoltam hogy 11 órára fent leszek erre az időpontra keresek valakit aki ráér. illetve talán még

17 órakor beleférne egy játék.

Bock Illés (RHYS)-xernon
Taga György (SKULLBRIAR)-demonlung
Stefan Verdin (Geist)-stefan

Ha valaki ráérne kérem jelete még ma.

Köszönöm.

Dávid Szabolcs

Módosította Akelir: 2013.05.14, 11:09

Akelir

Akelir

DCI Judge Level 2

• Moderátor
  • 3710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.14, 08:16

Herczeg Máté - Kovács Balázs

Spoiler

Sziasztok!
Ligameccs ellenfeleket keresek az alábbi időpontokban illetve helyeken:

1. Szerdán 15 és 18 óra között Budapesten akárhol

2. Pénteken 10 és 18 óra között Budapesten akárhol

3. Szombaton 10 és 16 óra között Budapesten akárhol vagy Budapesthez közel (pl. Vác, Fót, Göd, Dunakeszi, Budakeszi, Budaőrs stb.)

4. Vasárnap 10 és 16 óra között Budapesten akárhol vagy Budapesthez közel (pl. Vác, Fót, Göd, Dunakeszi, Budakeszi, Budaőrs stb.)

Ráérő ellenfelek jelentkezését U2U-ban és/vagy SMS-ben várom.
Köszi és üdv,
Csaba (ssy)

Akelir

Akelir

DCI Judge Level 2

• Moderátor
  • 3710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 13:18

Korábbi kérésnek eleget téve, a Commander topictól elkülönítve, ebbe a topciba a kizárólag a Budapesti EDH ligát érintő hozzászólásokat várjuk. Ezek különösen:

1. liga eredmények lejelentése
2. esetlegesen meccsek megbeszélése
3. versenybeszámolók

Minden más hozzászólás, ami általánosan a formátumot érinti - pl. banlista - mehet az általános Commander topicba.

Felmerült, hogy a későbbiekben esetleg egy külön alfórum is nyílna, hogy minél egyszerűbb és áttekinthetőbb legyen az egész. Ez egyben annak is a függvénye, hogy a liga honlapja mikor és milyen formában lesz legközelebb használható. Ezzel kapcsolatos javaslatokat Nekrodinnak és Gambitnek írjatok privátban.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]