Ugrás tartalomhoz

Fotó

Szabálysarok #6

• Válasz írásához lépj be
1052 hozzászólás érkezett eddig

snike

snike

Krónikás

• Fórumita
  • 507 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.25, 02:40

Valaki össze tudná foglalni az új szabályváltozásokat?
1K köszönet! :)

Akelir

Akelir

DCI Judge Level 2

• Moderátor
  • 3710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 22:36

Az indestructible keyword-é nyilvánítása van-e bármilyen hatással Elspeth Knight-Errant ultijának működésére?

Van, hiszen annak a szövege is meg lesz változtatva akként, hogy "Indestructible" képességet ad az érintett permanenseidnek, a helyett, hogy képesség adása nélkül tenné őket elpusztíthatatlanná.

Ha pl. az Emblem létrehozása után megérkezik pl. egy Humility, a lények elveszítik ezt a képességet, és egy Wrath of God pusztítja őket majd.

Egyéb példa:

Muraganda Petroglyphs mellett van egy mezei 1/1 Saproling tokened, aki az Enchantment miatt 3/3. A jelenlegi szabályok szerint, ha kisül Elspeth ultija, a helyzet változatlan. A szabályváltozást követően a Saproling Elspeth ultija után 1/1 lesz, mert már van képessége.

Módosította Akelir: 2013.05.24, 22:41

ToxinBoy

ToxinBoy

Matrac

• Fórumita
  • 1585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 10:29

Az indestructible keyword-é nyilvánítása van-e bármilyen hatással Elspeth Knight-Errant ultijának működésére?

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.23, 17:40

Sziasztok!

A minap játék közben felmerült bennünk az alábbi kérdés:

Volt a pályán nekem egy Wolfir Silverheart, egyedül volt, nem akart még házasodni. Jött belőle még egy, és ketten már párosodtak. Ilyenkor mindkettő 12/12 lesz?

Dom

Volt nekem egy kedves kutyám Buksi. Egy darabig megvolt, de most már nincs meg. Azóta macskám van. A válasz igen.

dominictoretto

dominictoretto

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 165 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.23, 16:53

Sziasztok!

A minap játék közben felmerült bennünk az alábbi kérdés:

Volt a pályán nekem egy Wolfir Silverheart, egyedül volt, nem akart még házasodni. Jött belőle még egy, és ketten már párosodtak. Ilyenkor mindkettő 12/12 lesz?

Dom

Akelir

Akelir

DCI Judge Level 2

• Moderátor
  • 3710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.20, 11:48

a storm által "stackre rakott" copykra triggerel-e a nivix cyclops vagy kiln fied?

Szóval, hogy az play-e?

Nem, a stackre rakott másolatokat nem játssza ki senki (nem "cast" hanem "put" az utasítás) nem triggerel rá egyik lény képessége sem.

702.38. Storm

702.38a Storm is a triggered ability that functions on the stack. “Storm” means “When you cast this spell, put a copy of it onto the stack for each other spell that was cast before it this turn. If the spell has any targets, you may choose new targets for any of the copies.”

706.10. To copy a spell or activated ability means to put a copy of it onto the stack; a copy of a spell isn’t cast and a copy of an activated ability isn’t activated.

targeting, gain control, illegal target kérdés.
tegnap meele-ztünk, és ellopták Marek átalakult gideonját egy vedalken shackles-zel.
én már kiestem, így nekiültem rákeresni a comprehensive rules-ban, hogy mi vonatkozik erre.
az alap kérdés az volt, hogy a shackles effect-je vizsgálja-e a lap típusát, miután kisült az aktivált képessége. értelemszerűen a bilincs kontrollere állította váltig, hogy ez egy hülyeség, és nem vizsgál semmit, csak ellop, és úgy marad.

A Shackles a következő módon működik:

Két időpillanat van, ami lényeges - 1. Amikor az ability stackre kerül, és 2. amikor kisül. Ebben a két időpillanatban lényeges az, hogy a megcélzott dolog Creature legyen, és a Powere maximum akkora legyen, mint ahány Islandje van a Shackles gazdájának.

Ha ebben a két időpillanatban ez a két feltétel adott, akkor sikeres az ellopás. Ezt követően azonban, teljesen mindegy, hogy mi történik az ellopott dologgal - hacsak zónát nem vált - csak és kizárólag az fog számítani, hogy a Shackles a helyén legyen és tappelve maradjon. Ezért lehet vele ellopni maradandóan bealakult Treetop Village-eket is, vagy hasonlóakat.

Mindez a Shackles szövegezése miatt van így. A mondatszerkezet úgy lett összeállítva, hogy a célzási feltétel része a "target creature with power less than or equal to the number of Islands you control", míg az egyszerű "gain control" hatásnak egyetlen egy időtartama van: "for as long as Vedalken Shackles remains tapped."

Módosította Akelir: 2013.05.20, 11:52

Meadin

Meadin

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.19, 15:02

Sziasztok!

Nekem van egy Yeva, Nature's Herald, ellennek egy Teferi a pályán. Mi történik efféle ellentmondás esetén?

Dom

Ez már nálunk is felmerült és az történik, hogy amíg Teferi a játékban van addig csak sorseryben kasztolod a lényeidet.

És akkor erre lenne egy olyan kérdésem is, hogy miért? Mert ez esetben olyan a helyzet, mintha Yeva ott se lenne a pályán...

Aki tudja a miért kérdésre a választ, az legyen szíves, írja le nekünk! :)

Mert Teferi azt mondja, hogy az ellenfeleid csak sorsery sebességgel kasztolhatnak, Yeva meg csak annyit csinál, hogy a zöld lényeidet Flesh--sé teszi. Ezért írja felül Teferi képessége Yevaét.

dominictoretto

dominictoretto

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 165 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.19, 13:44

Sziasztok!

Nekem van egy Yeva, Nature's Herald, ellennek egy Teferi a pályán. Mi történik efféle ellentmondás esetén?

Dom

Ez már nálunk is felmerült és az történik, hogy amíg Teferi a játékban van addig csak sorseryben kasztolod a lényeidet.

És akkor erre lenne egy olyan kérdésem is, hogy miért? Mert ez esetben olyan a helyzet, mintha Yeva ott se lenne a pályán...

Aki tudja a miért kérdésre a választ, az legyen szíves, írja le nekünk! :)

Meadin

Meadin

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.19, 12:07

Sziasztok!

Dom

dominictoretto

dominictoretto

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 165 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.19, 11:37

Sziasztok!

Dom

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.19, 10:31

targeting, gain control, illegal target kérdés.
tegnap meele-ztünk, és ellopták Marek átalakult gideonját egy vedalken shackles-zel.
én már kiestem, így nekiültem rákeresni a comprehensive rules-ban, hogy mi vonatkozik erre.
az alap kérdés az volt, hogy a shackles effect-je vizsgálja-e a lap típusát, miután kisült az aktivált képessége. értelemszerűen a bilincs kontrollere állította váltig, hogy ez egy hülyeség, és nem vizsgál semmit, csak ellop, és úgy marad.

realpiggyhu

realpiggyhu

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.17, 10:22

Bíróbá,

a storm által "stackre rakott" copykra triggerel-e a nivix cyclops vagy kiln fied?

Szóval, hogy az play-e?

Előre is köszi.
L

Akelir

Akelir

DCI Judge Level 2

• Moderátor
  • 3710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 13:21

Itt lehet folytatni a kérdések feltevését és - helyes - megválaszolását :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]