Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Egy Rogue Trader mesélő naplója - 4

• Válasz írásához lépj be
34 hozzászólás érkezett eddig

Tiger91

Tiger91

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.07, 13:56

Köszönöm a sorozatot, mi is most vágtunk bele egy Rrogue Trader játékba, bár mi Dark Heresyből vezettük át(...így lett egy scumból Rogue Trader! :D)
Jó volt olvasni, hogy mások hogy csinálják. :)

"Azt érzékeltük, hogy elda kalózok, hol mestervilági eldák, hol emberek lőnek ránk, mi meg legtöbbször visszalövünk."

Szerintem ez is szépsége a szerepjátéknak. Általában az emberek csak ennyit látnak az életből is. (nem mondom, hogy én nem tartozom közéjük. :) )

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.25, 21:35

QuippeR, köszi, így sokat tisztult a kép.

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 969 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
    2                      

Kelt 2013.05.25, 09:47

Semmi gond nem volt az élménnyel, mert játékosokként nem az volt a célunk, hogy kinyomozzuk mi miért van, hanem csak éltünk bele a nagyvilágba fogalom nélkül. Tehát nem volt attól "sikertelen" a szempontunkból a játékülés, hogy nem találtunk ki dolgokat. Hogy ilyen részletesen kidolgozta a hátteret, az auer igényére volt válasz, hogy minden lehetséges dolgot tudjon a világ ezen szeletéről, nem a játékosokéra. Ilyen szempontból persze lehet azt mondani, hogy pazarlás, és KM-ként én sem így készülök, de játékosként nem zavart az információhiány.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.25, 00:41

SZVSZ

A nyomozós történetek azért jók, mert végigkövetünk egy mesterdetektívet ahogyan felfedezi a nyomokat és rábizonyítja a bűnösre a tettét (miközben folyamatosan mi is agyalunk, hogy mi is történhetett). De a szerepjáték nem így működik. Ha a játékosok nem tudják felgöngyölni a nyomokat, ha nem derül ki számukra a játék során, hogy mi áll a háttérben, akkor az a kaland mint nyomozás, megbukott.

Nagyon hasznos volt számomra ez a beszámoló is, mert megmutatta, hogy mennyi felkészüléssel is félre tud siklani egy papíron/elméletben jól kinéző kaland. Ehhez képest Brain beszámolója, amelyre amúgy botrányosan keveset készült, a játékosi visszajelzések alapján nekem úgy tűnik, teljesebb élményt nyújtott.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 17:13

Bulldy:
Dark Heresy + Ascension ismertetőm :)
Ma már bizonyos dolgokat máshogy értékelnék benne, de tartalmilag átfogó képet nyújhatnak.

jokaero

jokaero

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 15:56

Ha újra belekezdünk a Legendbe , vagy a nwod vampirebe, lehet majd vállalok én is egy hasonló cikket. De csak lehet...:D

jokaero

jokaero

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 15:46

A temérdek dobálást és szimulációt leszámítva( jó, ezeket lehet csak én nem kedvelem) szerintem jó volt így. Nem kell egy "nyomozásnál" mindent a játékosok szájába rágni, és még annyira sem kell megoldani helyettük. Ha nem akarják, hát ez van, pláne mivel következménye is lett.(profit factor) Persze mesélőként rohadt bosszantó ha a kitalált dolgok, npc-k nem úgy sülnek el,mint ahogy az tervezve volt, és 90% homályban marad. Valószínűleg személy szerint ezért szoktam át a hossssszúúú kalandokra, ahol még bőven visszatérhet a 10 alkalomnál is a 2. alkalomnál kihagyott rész.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 15:23

Only War, csicskákkal lövöldözni véget nem érő háborúban a Birodalom legyőzhetőnek tűnő ellenségeivel.

Where's the fun in that? Én elterveztem, hogy ha mesélek OW-t, csakis a parti erőszintjének megfelelő ellenfelek ellen lesznek bevetve, zéró sorsponttal. Ha sikerül a játékalkalom végéig életben tartanod a karidat, xp jutalmat kapsz. Ha sikerül nagyon látványosan megöletned a karidat - pl. egy Flamer of Tzeentch megpillantásakor sokkot kap a félelemtől, sikoltva menekülni kezd (végigszarva az értékes kincstári egyenruhát), a Komisszár megpróbálja lelőni a morál fenntartása érdekében, de elbénázza, futás közben kap egy keveset a lángokból, sikítva-égve tovább menekül, és egy szövetséges csapatszállító szélvédőjén szétkenődve végzi, mikor beszalad elé, mert a szemébe olvadó fejbőrétől már nem látja, merre megy -, kb. feleannyi bónusz xp, mintha sikerült volna életben tartanod, és kapsz egy másikat (az ő életben tartásáért már nem jár bónusz xp, a megöletéséért igen).

Blak Crusade, hogy mindazokkal játszhass, akiket az előző játékban legyilkolsz és minden olyat megtehess, amiket a többiben nem, vagy nehezen.
("Keressetek nekem egy nyolcszög alakú várost. Öljetek meg benne mindenkit majd figyeljétek az eget.")

Meh. Nálam a BC leginkább olyan, mint a RT, csak extra 80s metal cover-séggel. Awesome, csak az az egyetlen gond van vele, hogy innentől minek akarna bárki random Rogue Trader dinasztiával kavarni, mikor Screamface Deathmurder névre keresztelt káoszbajnokával ugyanúgy tud felfedezős-intrikálós-hatalomszerzőset játszani?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 13:41

Vonzó az RT, de valószínű, hogy indulásnak, szokni a világot, jobb lenne a DH.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Bulldy

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 12:44

Bulldy:

Dark Heresy az évek alatt félistenné váló csicskákhoz, nyomozni.
Rouge Trader pénzt keresni és felfedezni egy több ezer méter hosszú hajón ülő félistenekkel.
Deathwatch, hogy letolhasd a Birodalom legyőzhetetlen ellenségeit a legyőzhetetlen, lassan istenné váló félisteneddel (hamarosan jön a Deathwatch Ascension).
Only War, csicskákkal lövöldözni véget nem érő háborúban a Birodalom legyőzhetőnek tűnő ellenségeivel.
Blak Crusade, hogy mindazokkal játszhass, akiket az előző játékban legyilkolsz és minden olyat megtehess, amiket a többiben nem, vagy nehezen.
("Keressetek nekem egy nyolcszög alakú várost. Öljetek meg benne mindenkit majd figyeljétek az eget.")

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 12:31

Igen, minden kiadás a maga specifikus részére fókuszál, de nekem úgy jött le hogy Bulldy-t a DH érdekli.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 12:06

Auer:

Köszönöm az infót!

Ha veszek/beszerzek egy Dark Heresy alapkönyvet, az elég a kezdéshez? Van benne Bestiárium, vagy ilyesmi?

Bulldy

Ha jól emlékszem (rég játszottam, és akkor sem túl sokszor) a DH-ban nincsenek benne az űrharcos/erőforrásos szabályok, úgyhogy ha elsősorban a Rouge Trader érdekel, akkor pont a speciális szabályokat kell innen-onnan összeszedni.

Módosította galu22: 2013.05.24, 12:07

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 10:43

Auer:

Köszönöm az infót!

Ha veszek/beszerzek egy Dark Heresy alapkönyvet, az elég a kezdéshez? Van benne Bestiárium, vagy ilyesmi?

Bulldy

Elég a kezdéshez és van benne bestiárium, de valójában bármilyen szörnyet össze lehet benne rakni.
A már lent említett http://wh40k.lexicanum.com meg http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Warhammer_40k_Wiki végtelen forrását nyújtja a két évtizede csak szaporodó szörny-lore-nak.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 10:11

Igen elég. alapszabályok, alapkasztok, felszerelés, hátul egy rakat ellenfél, egész jó példamodul, világleírás, stb...
A kiegészítő könyvek főleg alternatív szerepeket, felszerelést és világ leírást tartalmaznak.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 09:43

Auer:

Köszönöm az infót!

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 09:04

Hmmm, ihletett kaptam, hogy írjak valami hasonlót egy találkozó versenymoduljának készüléséről. (Igen, a Hősök Hajnalára gondoltam...)

Ha csak ezen múlik, én bátorítanálak, hogy tedd meg. :sor:

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 06:33

Bulldy

Egyrészt örülök h sikerült felkeltenem az érdeklődésed :)
Másrészt: http://lfg.hu/forum/index.php?showtopic=3608&view=findpost&p=2010787

Könyvek: A játék még mindig a táblás vonalon erősebb így regények is egy-egy frakció köré íródnak nincs "általános". Én személy szerint nem szoktam javasolni watson műveit mai kánontól már túl messze vannak, habár a hangulat odab*sz.
Én azt mondom Eisenhorn trilógia (magyarul is kijött) és utána a Ravenor trilógia (csak angol) az inkvizíciós vonalat mutatja be.
Pl tudom javasolni a Titanicust, a Tiánokról szól mint sejthető szerint nagyon jó regény.
Űrharcról a Gothic wars regényeket (2db)
A Ciaphas Cain sorozata Sandy mitchelltől, egy komisszár aki nem akar meghalni, ezért jóban van bakákkal, mindig az egyszerűbbet választja ezért kerül nagyobb gebaszba.
Ha pedig a történelem érdekel akkor a Horus Heresy sorozata habár 20 kötet körül jár és még nem látszik a vége.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.24, 05:30

Hmmm, ihletett kaptam, hogy írjak valami hasonlót egy találkozó versenymoduljának készüléséről. (Igen, a Hősök Hajnalára gondoltam...)

Úgyse küldtük még el az aktuális versenymodult publikálásra (khm, bocsánat, nálam áll utolsó simítások céljából). Utána jöhetne 1-2 részben a modulkészítés bemutatása. Tanúlságos, szerintem.

geza

geza

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.23, 23:02

Nos, a Dark Heresyben a játékosok egy Inkvizítor ügynökeit alakítják, akik a szó szerint közemberek közül összeverbuvált amatőr sejt szintjéről küzdik fel magukat megbízható titkosügynökökké, akik az Impériumban mindig fortyogó és munkálkodó eretnekeket üldözik . A Call of Cthulhu-t behatóbban ismerők hasonltják ahhoz is, hiszen itt is rejtélyek felgöngyölítésén van a hangsúly, aztán a kaland végén rendszeresen elszabadul a pokol- de ennek az üldözött eretnekek általában csak az esetek felében az okai...

Jóval lineárisabb, hagyományosabb játék mint a Rogue Trader, hisz' itt a játékosok konkrét küldetést kapnak egy nagyhatalmú inkvizítortól, amit aztán saját belátásuk szerint próbálnak véghez vinni. Ezen kívül ez a leg "utcaszintűbb" és emberközelibb is az összes játékból (talán még az Only War egyszerű bakái vannak hasonló helyzetben) hisz a hétköznapi élet forgatagában kell megpróbálni felgöngyölíteni az eretnekség itt-ott heverő szálait, közben folyamatosan zsonglőrködni kell a soványka jutattásokkal hogy felszerelésre és esetleges kiadásokra is jusson, a birodalmi bürokrácia elől rejtőzködni (hisz amíg nem kapnak az Inkvizítortól egy nagy vörös =][= betűs plecsnit, amit igen soká és igen komoly bizalom elnyerése után lehetséges csak, a játékosok gyakorlatilag fél- vagy teljes illegalitásban ügyködnek, ami egy monolitikus birodalomban magában is igen rizikós, s egy Inkvizítor is csak néhányszor hajlandó egy hiba után kimenteni az ügynökeit az igazságszolgáltatás karmai közül), és persze túlélni foggal körömmel mikor kitör a harc. A magas szintűbb Warhammer játékokkal ellentétben itt igen könnyű fűbe harapni (legalábbis az elején) egy rossz döntés következményeként.

Viszont amikor az ember csak az Istencsászárba vetett hitére, a csapattársaira és a köznapi fegyverzetére támaszkodva akadályozza meg egy város pusztulását a Damoklész-kardként függő kozmikus borzalom által, az valami fenomenális élmény.

Módosította geza: 2013.05.23, 23:04

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.23, 22:12

Igazából ez a Rogue Trader tetszett meg - és vele a sci-fi kereskedőhercegesdi.

A Dark Heresy -nek mi a lényege?

Valami világkönyv/szerepjáték kiegészítő nincs, ami nagy vonalakban bemutatja a feleket?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]