Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Új MAGUS, új logó, új reneszánsz, új...

• Válasz írásához lépj be
569 hozzászólás érkezett eddig

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 394 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.05, 21:08

elGabor: Haha, ezen felröhögtem, az idők ködébe vesző poén.

Lehet, hogy megtörténik a csoda, és a nagy semmiből létrejön a szerepjáték csilivil reneszánsza Magyarországon, és aztán meghódítja a világot... de kevés esélyt adok neki. Remélem valami szerény sikert azért el fognak érni.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4531 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.05, 20:48

Úgy hallottam, Wayne Chapman jelentős kanadai rajongótáborral rendelkezik, rájuk lehetne építeni.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 836 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.05, 20:05

"Eszmefuttatás a Mágus őshangulatárúl"

Ez ütött! Köszi, Marvin!

Kezdek kíváncsi lenni erre az új kiadásra, remélem nem a marketinggel, és a színes-szagos csomagolással akarják majd eladni, mert az illusztrációk a fácsén bejövösek!
"Minden út Pyarronba vezet..." :napersze:

A külföldi megjelenést viszont nem tudom, hogy hogyan gondolják, ahhoz kéne valami előmelegítés: novelláskötetek, bőrkötéses Chapman-összes, vagy akár pre-painted minis - "Elite Bloodbrothers Squad with Abbit-steel Ramieras and Half-Aquir Leader". :muhaha:

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 19:05

Azért ez megmosolyogtató. :) A fejvadász inkább ninja-reneszánsz bérgyilkos-testőr, mint pápua fejvadász. Mint Micheletto a Borgiákból. Szerintem sokat meríthetnének ebből a sorozatból.

Azért a ninja-renaissance assassin-bodyguard még hülyébben hangzott volna, nem?

Aranyosak az interjúk, látszik, hogy olvastak valami brandépítésről szóló kézikönyvet a srácok...

Nyílván nem ezt a nevet szántam neki, hanem arra utaltam, hogy számomra a headhunter inkább a törzsi koponyazsugorító kannibál, mint a fent említett bérgyílkos.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 18:43

Azért ez megmosolyogtató. :) A fejvadász inkább ninja-reneszánsz bérgyilkos-testőr, mint pápua fejvadász. Mint Micheletto a Borgiákból. Szerintem sokat meríthetnének ebből a sorozatból.

Azért a ninja-renaissance assassin-bodyguard még hülyébben hangzott volna, nem?

Aranyosak az interjúk, látszik, hogy olvastak valami brandépítésről szóló kézikönyvet a srácok...

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4531 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 18:06

A headhuntersért utólag is szíves elnézést kérek, én voltam a felelős Andrew Totis. :machoman:

A többiért viszont nem, kivéve a szerkesztést - a lap tulajdonosa egy sokkal alaposabb anyagból desztillálta ismertetőjét, és végül csak a mágusos részt rakta ki, pedig én írtam a többi hazairól is. (Ami azt is jelenti, hogy Magyarországból ennyi volt az érdekes.) A jövő generációk kedvéért, az eredeti, 2008 áprilisi állapotokat tükröző szöveg:
Spoiler

:gerjedek:

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 16:42

...headhunters,...

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 16:30

Az angol nyelvű megjelenés érdekes konczepczió, regény/képregény/bármi jelent meg már a külföld lelkesedésének lángba szökkentése czéljából?

Mert eddig összesen ennyit láttam a külföld tudomásából:

M.A.G.U.S.

1st ed by Csanád Novák, Zsolt Nyulászi (1993) Valhalla Páholy LLC

2nd "SUMMARIUM" ed (1996)

3rd "Első Törvénykönyv" ed (1997)

4th "új Tekercsek" ed (1999)

5th "M.a.g.u.s. d20" ed (2004) INOMI Publishing

6th "új Törvénykönyv" ed (2007) "Mazsola" Húsáru és Delikát Trade LLC "Mazsola" Húsáru és Delikát Trade LLC Tuan Publishing

A popular Hungarian-language fantasy RPG, based on a series of popular fantasy novels by various authors. It is set on the world of Ynev, that closely resembles Renaissance Europe, full of political intrigue. The PCs are adventurers, often dragged into political schemes by corrupt local officials by money, blackmail, or other means -- influenced by cyberpunk genre tropes as much as traditional fantasy. The world is dominated by humans, but is also inhabited by "aquirs" -- a powerful, dying race of demon-like entities. The 1st and 2nd edition use a system similar to AD&D, including ability cores, races, and classes. Distinctive elements include new classes such as knights, headhunters, martial artists, and gladiators. There are six different magic systems, including the black magic of warlocks, the seduction of witches, and the "mosaic-magic" of wizards who assemble their spells from smaller components. There are also three schools of psionics available to all classes. The original system includes two-level skills (basic and master levels), but there is no general resolution system for these. The combat system uses percentile rolls, and includes critical hits and armor that reduces damage. The 2nd and 3rd editions add various options. The 4th edition provides complicated point-buy character generation options and a detailed five-stage skill system, but still no general task resolution. The 5th edition is based on the D20 System from 3rd edition D&D. Characters start out in a base class (warrior, rogue, novice and aristocrat) and enter regular "adventurer" classes on 4th level. The 6th edition reverted to the original percentile system. Characters creation uses skill and background options in a point buy system, but the traditional classes are also present in the form of premade packages.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 14:45

Kedves maldreidor! Ha a "háztáji" jelzőt sértőnek találod, akkor bocsánat, inkább családiasra gondoltam. A megmosolyogtató komolykodás pedig inkább a leendő tesztelők részéről volt ölég furcsa, a kiadónál lehet, hogy hivatalból kell.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 13:44

Szerettük volna, ha hivatalosnak is tekintik a jelentkezők a jelentkezést, ill. már az előkészítő fázisban is rengeteg belső információt osztunk meg a jelöltekkel és kezeljük az adatait. Ezért a hivatalos jelleg.

Ezt akkor rosszul fogtátok meg. Ráadásul fél év - egy év késéssel. Én speciel sima emilt kértem volna kor, szakma (szándékosan nem végzettség), település ÉS telefonszám megadásával.

Módosította Dallasz: 2013.09.02, 13:46

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 12:20

Van új karakterlap is, ha jól látom.....

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4531 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 11:54

A feledhetetlen startup-hangulat az új évezred menedzserfantasyje? :ork:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 11:21

Képes interjú a készítőkkel:
http://kalandozok.hu/content.php?185-uj_szabalyrendszer_szuletik

És némi szabálykodás - az életerőből vitalitás lesz:
http://kalandozok.hu/content.php?186-fajdalom-ketto-pont-nulla

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6611 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 09:49

És nem örülök, hogy "háztáji magyar szerepjáték tesztelése" címen emlegeted a projektet. Ha mi nem vesszük komolyan, akkor ki fogja? Mert én örülnék, ha működő magyar kezdeményezések jelennének meg a nemzetközi piacon. Meglehet, hogy én reagáltam túl a dolgot.

Azért is jogos a kifejezés, mivel a magyar piacon jelenleg 0 azaz nulla olyan szerepjáték van (a M* még nem jött ki, és más sem, bár vannak fejlesztések, pl. az új sf-játék is, amire van ígéret, hogy kiadják majd) amit hivatalos kiadó ad ki, és fejleszt is. Nem tudok olyan magyar játékról sem, amit sokan játszanának külföldön, nem igazán jellemző ez sem.

Tényleg, remek, hogy fejlesztenek, nem is az a baj, hogy hogyan, vagy éppen mit, sokkal inkább égető probléma a kinek kérdése.

Az is remek, hogy vannak népszerűbb házi fejlesztéső, amatőr játékok, amik színesítik a palettát, de ezzel együtt is kevés ember játszik asztali szerepjátékot.

A tapasztalataim a csapatkeresésről, itt az lfg-n az hogy:
-örülök, ha jelentkezik valaki, akit nem ismerek, mert új arcokat ismerhetek meg
-ismerősök jelentkeznek
-nem jelentkezik senki

klubok: akad pár darab, de elenyészó a számuk
boltok: lásd a klubok szekciót
rendezvények: országos, nagy rendezvények nem igazán vannak, vagy szintén ismerik egymást a résztvevők.
(ezek főleg a főváros, és vonzáskörzete esetében értendők)

Tegnap éppen arról beszélgettünk éppen egy ismerőssel, hogy vidéken pedig szinte esélytelen a csapatok keresése, az egyik irány pedig az volt, és ez nem túl jó, hogy lehet, itthon az asztali szerepjáték a következő generáció környékén el fog süllyedni, vagy pedig még jobban zsugorodik az érdeklődők száma (de meddig még?).

Röviden nagyjából ezek vannak, de ez változhat pozitív irányban, de ehhez sokkal több kell, mint az egy szál M* -legyen az akármilyen jó is.

verren

verren

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.09.01, 20:40

Már csak egy kérdés: egy egyszerű e-mail nem lenne volna elég első lépésnek? Mert így túl hivatalos lett.

Szerettük volna, ha hivatalosnak is tekintik a jelentkezők a jelentkezést, ill. már az előkészítő fázisban is rengeteg belső információt osztunk meg a jelöltekkel és kezeljük az adatait. Ezért a hivatalos jelleg.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.01, 19:04

Finoman fogalmazva a következőket próbáltam közre adni: ez egy jelentkezési lap, melyet hozzáértő jogász alkotott és semmi más mint egy szándéknyilatkozat. Ha valaki nincs tisztában a jogi nyelvezettel, jogszabályokkal (melyek leírása nélkül is aszerint kell eljárni) és fogalmakkal, arról nem egy egyoldalas lap tehet. Ebben a tekintetben a jogászunkra hallgatunk. A következő lépés egy együttműködési megállapodás, ahol a vállalások szerepelnek, amelybe beépítjük az elvárásokat, a megvalósítható, vállalható dolgokat. Szerencsés esetben mindenkinek van egy szakmája, amihez ért és találkozott már olyan emberekkel, akik laikusként rúgnak luftokat, sőt azokat még terjeszti is. Most ezen utóbbiak vagytok ti. Ilyenkor szakmai és kommunikációs oldalról egy dolgot lehet tenni: megértő leszel és elmondod, hogy mi miért van. Ezt a tiszteletkört megtettem. Ezzel nagyjából véget is ért az ezzel kapcsolatos szereplésünk. Mindenki vonja le a maga tanulságát, mi is így járunk el. Köszönjük a figyelmet.

Már csak egy kérdés: egy egyszerű e-mail nem lenne volna elég első lépésnek? Mert így túl hivatalos lett.

verren

verren

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.09.01, 15:57

Finoman fogalmazva a következőket próbáltam közre adni: ez egy jelentkezési lap, melyet hozzáértő jogász alkotott és semmi más mint egy szándéknyilatkozat. Ha valaki nincs tisztában a jogi nyelvezettel, jogszabályokkal (melyek leírása nélkül is aszerint kell eljárni) és fogalmakkal, arról nem egy egyoldalas lap tehet. Ebben a tekintetben a jogászunkra hallgatunk. A következő lépés egy együttműködési megállapodás, ahol a vállalások szerepelnek, amelybe beépítjük az elvárásokat, a megvalósítható, vállalható dolgokat. Szerencsés esetben mindenkinek van egy szakmája, amihez ért és találkozott már olyan emberekkel, akik laikusként rúgnak luftokat, sőt azokat még terjeszti is. Most ezen utóbbiak vagytok ti. Ilyenkor szakmai és kommunikációs oldalról egy dolgot lehet tenni: megértő leszel és elmondod, hogy mi miért van. Ezt a tiszteletkört megtettem. Ezzel nagyjából véget is ért az ezzel kapcsolatos szereplésünk. Mindenki vonja le a maga tanulságát, mi is így járunk el. Köszönjük a figyelmet.

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.01, 12:21

Kedves Marvin!

Messzemenően nem fontos számomra az adataim védelme. Tekintve, hogy minden adatom publikus még a közösségi oldalakon is, azon lepődnék meg, ha valaki esetleg nem találna meg.

A hangsúly azon van, hogy itt hivatalos tesztelőnek jelentkezel van sem. Ha ingyen végzed is, munka. Egy nyilatkozatot teszel, aminek szerintem egyértelműnek és korrektnek kell lennie mindkét irányból.
Ha ennyire nem lennének fontosak a részletek, akkor egy szóbeli ígérettel is meg lehetne pecsételni a megegyezést...az meg ugyen nem tűnik jónak.

Én úgy gondolom, hogy a feleknek meg kell adják egymásnak a tiszteletet egymás és a munka felé is. Ennek a formája pedig egy korrektül megfogalmazott "szerződés", ami alapján a neved bekerülhet a könyvbe, hogy xy tesztelte ezt a játékot.

A soraim megfogalmazásakor a jószándék vezetett, mert komolyan vettem a lehetőséget, ahogyan úgy fest, hogy Tebolyult_Tuzmagus is tette.

És nem örülök, hogy "háztáji magyar szerepjáték tesztelése" címen emlegeted a projektet. Ha mi nem vesszük komolyan, akkor ki fogja? Mert én örülnék, ha működő magyar kezdeményezések jelennének meg a nemzetközi piacon. Meglehet, hogy én reagáltam túl a dolgot.

A végső következtetés pedig, hogy amennyiben a többek által talált "bugokat" nem találtad meg a nyilatkozatban vagy figyelmen kívül hagytad őket, akkor remélem, hogy Te NEM leszel benne a tesztelő csapatban. ;)

Ettől függetlenül a legjobbakat kívánom!

Csak arra céloztam, hogy kicsit tán túl van lihegve az egész baromkodás kb. akárkinek a hihetetlen fontosságú személyi adatvédelmével egy ilyen világrengető ügyben, mint egy háztáji magyar szerepjáték tesztelése, persze aki komolyan képes ettől rettegni, annak egészségére.

Módosította maldreidor: 2013.09.01, 12:27

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.01, 11:52

Á, szó sincs itt feszültségkeltésről, dehogy.
:szomoru:

Én tényleg nem feszültséget keltek, hanem egy számomra problémás mozzaanatokat jeleztem a jelentkezési lapon, de legyen, nem keltem a feszültséget, lemondok a tesztelésre való jelentkezésről.

Gondolom te sem írsz alá semmit, amivel nem értesz egyet.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.01, 11:04

Á, szó sincs itt feszültségkeltésről, dehogy.
:szomoru:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]