Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Új MAGUS, új logó, új reneszánsz, új...

• Válasz írásához lépj be
569 hozzászólás érkezett eddig

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.01, 10:24

Csak arra céloztam, hogy kicsit tán túl van lihegve az egész baromkodás kb. akárkinek a hihetetlen fontosságú személyi adatvédelmével egy ilyen világrengető ügyben, mint egy háztáji magyar szerepjáték tesztelése, persze aki komolyan képes ettől rettegni, annak egészségére.

Szerintem páran arra próbálunk rávilágítani, hogy a cég által összeállított egyezség akár egy üres papír is lehetne, amit a másikkal a pontozott vonalon aláíratnak.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.01, 10:22

Mi is tanulunk a visszajelzésekből, kritikákból. A terveinkben is az szerepelt, hogy írunk egy új, részletesebb dokumentumot, ha már látjuk az összes jelentkezőt és megvitattuk velük a részleteket. A szerződés inkább a projektet és a közönséget védi, mint minket. Nem szeretnénk ha mások szórakozását, izgalmát rontanák el néhányan. Akinek kérdése van, felteheti a hivatalos csatornákon, hónapok óta működik már a kommunikáció. A többi csak hangulatkeltés és feszültséglevezetés :P ;)

Kedves Verren!

Kérlek avass be egy apró részletbe. Ugye a rendszer fejlesztése nem ugyanilyen színvonalon történik, mint ezen anyagok előkészítése?

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.01, 09:22

Ha elfogadtok még egy észrevételt. A feladatokat a tesztelés végéig vagyok köteles ellátni. Három sorral alatta ez már határozatlan időre szól.

A határozatlan idő ennél kedvezőbb, ugyanis még a tesztelés vége előtt bármikor, indoklás nélkül, azonnali hatállyal felmondhatod. A végleges dokumentum a mostaninál jobb definíciót ad majd arra, hogy ki mit kérhet számon a másik félen, ezt pontosítjuk majd az egyeztetések során. Nem rögzítenénk előre olyan dolgokat, amit a tesztelők fele nem tud teljesíteni és 20 változatot sem szeretnénk ;) Köszi az észrevételeket.

Elnézést, de a másik kérdésre még nem válaszoltál.

verren

verren

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.08.31, 22:41

Ha elfogadtok még egy észrevételt. A feladatokat a tesztelés végéig vagyok köteles ellátni. Három sorral alatta ez már határozatlan időre szól.

A határozatlan idő ennél kedvezőbb, ugyanis még a tesztelés vége előtt bármikor, indoklás nélkül, azonnali hatállyal felmondhatod. A végleges dokumentum a mostaninál jobb definíciót ad majd arra, hogy ki mit kérhet számon a másik félen, ezt pontosítjuk majd az egyeztetések során. Nem rögzítenénk előre olyan dolgokat, amit a tesztelők fele nem tud teljesíteni és 20 változatot sem szeretnénk ;) Köszi az észrevételeket.

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.31, 16:15

Mi is tanulunk a visszajelzésekből, kritikákból. A terveinkben is az szerepelt, hogy írunk egy új, részletesebb dokumentumot, ha már látjuk az összes jelentkezőt és megvitattuk velük a részleteket. A szerződés inkább a projektet és a közönséget védi, mint minket. Nem szeretnénk ha mások szórakozását, izgalmát rontanák el néhányan. Akinek kérdése van, felteheti a hivatalos csatornákon, hónapok óta működik már a kommunikáció. A többi csak hangulatkeltés és feszültséglevezetés :P ;)

Az új, részletesebb dokumentumban szerepel a terveitek szerint, hogy nem adjátok ki a személyes adatokat harmadik fél számára, és nem használjátok fel a tesztelésen kívül más célokra?

A projekt védelme teljesen jogos, és egyértelmű. A titoktartási nyilatkozat is jogos. Butaság is volna kihagyni. Nem is ezzel volt az, amit problémaként felvetettem.

Távol álljon tőlem bármilyen hangulatkeltés, vagy az, hogy rajtatok vezessem le a feszültséget.
Egy egyszerű adatvédelmi nyilatkozatot hiányolok.

verren

verren

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.08.31, 15:11

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.31, 13:21

Csak arra céloztam, hogy kicsit tán túl van lihegve az egész baromkodás kb. akárkinek a hihetetlen fontosságú személyi adatvédelmével egy ilyen világrengető ügyben, mint egy háztáji magyar szerepjáték tesztelése, persze aki komolyan képes ettől rettegni, annak egészségére.

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.31, 13:01

Már látom is, ahogy a Lunir Kft. szalad a jól átvert tesztelők adataival az első telemarketinges céghez, hogy darabját 3 forint 20 fillérért rájuk sózva attól fogva hetente ne 2, hanem 6 különleges ajánlathoz legyen szerencsétek, netán az arab terráristákhoz, hogy a Kabulban felrobbantott hitetlen teaárusokat is a szerencsétlen Kovács Pistike nyakába varrják. Valósághű szcenáriók, lássuk be.

Az nekem valósághű dolog, hogy az általam kiadott adatokat (nyereményjáték kapcsán) továbbadták, és rendszeresen kerestek azok alapján a jobbnál jobb ajánlatokkal. Nem feltételezek senkiről semmit. Se rosszat, se jót, egyszerűen hiányolom, hogy nincs benne biztosíték ilyesmi elkerülésére.

Azt pedig köszönöm, hogy megnyugtattál, hogy nem reális, hogy kopogtasson nálam a terrorelhárítás. Pontosan ettől féltem, amikor megfogalmaztam a problémáimat a jelentkezési lappal kapcsolatban. Most már nyugodtan alszok, hogy egy nálam okosabb ember ezt elmagyarázta nekem.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.31, 12:53

Már látom is, ahogy a Lunir Kft. szalad a jól átvert tesztelők adataival az első telemarketinges céghez, hogy darabját 3 forint 20 fillérért rájuk sózva attól fogva hetente ne 2, hanem 6 különleges ajánlathoz legyen szerencsétek, netán az arab terráristákhoz, hogy a Kabulban felrobbantott hitetlen teaárusokat is a szerencsétlen Kovács Pistike nyakába varrják. Valósághű szcenáriók, lássuk be.

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.31, 12:23

Kedves Mindenki!

Nem kell jogásznak lenni hozzá, használd az eszed! ;)

Harmadik fél:
Az egyik nyilatkozik, a másik nyilatkoztat, a harmadik fél MINDENKI MÁS. Ebben az esetben, ha nem nyilatkozik a játékos társad - nem tesztelő - és mutogatod a mutogatnivalódat, akkor MEGSZEGED a vállaltakat, hiszen ő nem része a gépezetnek. Te sem szeretnéd, hogy továbbadják az ötleteidet...

Határozatlan idő:
Igen, az nincs benne, hogy bármikor visszaléphetsz. Ezt egy fennmaradó titoktartási és felelősségvállalási résszel szokták kezelni a cégek. Kiléphetsz és hallgatsz az infókról, ha mégsem, akkor fizess! GYENGE PONT.

Személyes adatok:
A cég nyilatkoztat arról, hogy Te nem adod át harmadik félnek az információidat, ő ellenben NEM nyilatkozik arról, hogy harmadik fél nem kaphatja meg az adataidat. Ameddig ez nincs benne, addig nincs titoktartási kötelezettsége. GYENGE PONT

Felelősségvállalás:
Én számszerűsíteném. Egy ötletről van szó, ami milliókat is érhet. Fogjuk fel, hogy ez munka!
Én általában 5 millióig felelősséget vállalok, hogy nem adom ki a titkos információkat, üzleti titkokat. Ezen egy cég jövője múlhat. Megértést javaslok!

A cég felelőssége, hogy az adataidat kezeli és hogy (mivel ingyenes a munka) igazodjon valamennyire az életedhez. Pl. ha mész dolgozni, akkor ne rendeljen el tesztjátékot a csapatodnak, ami üti a munkarendedet vagy ne kelljen utaznod hetente 600 kilométereket saját költségen, és ne vetessen meg Veled mindent szintén saját költségre, visszatérítés nélkül.
A "...és mindenben a Lunir Kft. utasításai szerint járok el." kicsit erősnek hat, szerencsésebb lenne a:
" Kijelentem, hogy a Lunir Kft. utasításait lehetőségeimhez és a legjobb tudásomhoz mérten betartom." - esetleg "...betartom, az általam jónak ítélt anyagi korlátok között. "
Ez már tartalmazza, hogy akkor tesztelsz, amikor időd van rá, ugyanakkor mindent megteszel, hogy a legnagyobb mértékben segítsd a fejlesztést. Ha nem így teszel, akkor a Lunir Kft. egy másik pont alapján felmondhatja a szerződést. Arról nem is beszélve, hogy így nincs az, hogy aláírtad és jön az utasítás, hogy vedd meg az alapkönyvet, a karakterlapot és a kockakészletet.

Adatok tárolása:
Nyilatkozni kell! A szó elszáll, az írás marad. A törvények változhatnak. Amire írásban "leszerződtél" ahhoz viszont tartani kell magad. Legyünk korrektek egymással!

Másrészt, ha nem tárolhatsz elektronikusan, akkor egy olyan résznek kellene lenni, hogy:
"...nem tárolok. A Lunir Kft. a teszteléshez tartozó anyagot XY formában biztosítja számomra (ingyenesen), aminek a tartalmáért felelősséget vállalok. Amennyiben..."
És itt visszacsatolnék az anyagi vonzat kérdésére.

Egyébként alapvetően érthető a szándék és fenti módosításokkal én támogatom az ötletet. Amennyiben a szükséges kiegészítések belekerülnek én biztos feldobom a csapatomnak az ötletet és még továbbítom pár helyre.

A legjobbakat!

Maldreidor

Néhány válasz az elvétett képzettségpróbáktól terhes jogi magyarázataitok mellé :P

Harmadik személy kitétel: például a tesztelő társad, mesélőd akivel összeülsz szervezésünkben.
Határozatlan idő: bármikor mindkét fél felmondhatja.
Személyes adatok: ha egy cég részére elküldöd emailben a nevedet, már tárolja a személyes adataid egy részét.
Felelősségvállalás: anélkül semmi sem működik, amiben legalább két ember részt vesz.
Adatok tárolása: a mindenkor hatályos törvények szerint kell és járunk el. Mivel ez törvényileg szabályozott, ezért rendelkezni sem kell róla.

Köszönet jóért, rosszért, okosságért, hülyeségért. Mindegyikből tanulunk valamit ;)

Mivel nem vagyunk jogászok (én legalábbis nem) nem árt a pontos magyarázat, ami azt hiszem a ti felelősségetek. A határozatlan időből nekem pl. nem jön egyértelműen, hogy bármikor bármelyik fél felmondhatja. Az külön szerepel, hogy ti felmenthetitek a jelentkezőt, az nem, hogy én, mint tesztelő akármikor felmondhatom.

A harmadik fél jelentése sem volt egyértelmű számomra, talán nem ártana, ha a a tesztelésben részt vevő, más, harmadik félként hivatkoznátok rá, így nem lenne kérdéses.

Az hiányolom még, hogy nem szerepel benne, hogy a kiadott adataimat nem használja fel a tesztelésen kívül más célokra, nem adja ki senkinek.

Igazad van, hogy felelősségvállalás nélkül nem működik semmi. Idézd kérlek, hogy a rátok vonatkozó felelősségvállalás hol szerepel a szerződésben.

Továbbá érdekelne, hogy hogyan kerülhető el az általatok tesztelésre adott anyag bármilyen adathordozón való tárolása.

Tehát javaslom dobjátok újra a fogalmazás próbát, mielőtt hülyeségnek tituláltok néhány, szerintem jogos kérdést.

Persze ez csak az én véleményem, ha rajtam kívül ezek nyilvánvalóak mindenki másnak, akkor elismerem, hogy én vagyok a hülye.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4531 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.31, 11:54

Nem tudom, mennyire számít nyilvánvalónak, de ezek eléggé jogi alapfogalmak. (Plusz bevett szerződéselemek.)

Módosította elGabor: 2013.08.31, 11:55

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.31, 11:23

Néhány válasz az elvétett képzettségpróbáktól terhes jogi magyarázataitok mellé :P

Harmadik személy kitétel: például a tesztelő társad, mesélőd akivel összeülsz szervezésünkben.
Személyes adatok: ha egy cég részére elküldöd emailben a nevedet, már tárolja a személyes adataid egy részét.
Felelősségvállalás: anélkül semmi sem működik, amiben legalább két ember részt vesz.
Adatok tárolása: a mindenkor hatályos törvények szerint kell és járunk el. Mivel ez törvényileg szabályozott, ezért rendelkezni sem kell róla.

Köszönet jóért, rosszért, okosságért, hülyeségért. Mindegyikből tanulunk valamit ;)

Mivel nem vagyunk jogászok (én legalábbis nem) nem árt a pontos magyarázat, ami azt hiszem a ti felelősségetek. A határozatlan időből nekem pl. nem jön egyértelműen, hogy bármikor bármelyik fél felmondhatja. Az külön szerepel, hogy ti felmenthetitek a jelentkezőt, az nem, hogy én, mint tesztelő akármikor felmondhatom.

A harmadik fél jelentése sem volt egyértelmű számomra, talán nem ártana, ha a a tesztelésben részt vevő, más, harmadik félként hivatkoznátok rá, így nem lenne kérdéses.

Az hiányolom még, hogy nem szerepel benne, hogy a kiadott adataimat nem használja fel a tesztelésen kívül más célokra, nem adja ki senkinek.

Igazad van, hogy felelősségvállalás nélkül nem működik semmi. Idézd kérlek, hogy a rátok vonatkozó felelősségvállalás hol szerepel a szerződésben.

Továbbá érdekelne, hogy hogyan kerülhető el az általatok tesztelésre adott anyag bármilyen adathordozón való tárolása.

Tehát javaslom dobjátok újra a fogalmazás próbát, mielőtt hülyeségnek tituláltok néhány, szerintem jogos kérdést.

Persze ez csak az én véleményem, ha rajtam kívül ezek nyilvánvalóak mindenki másnak, akkor elismerem, hogy én vagyok a hülye.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.30, 23:38

Nem éppen spanyolviasz...

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.30, 22:10

A honlapon látható sorspont rendszer izgalmasnak tűnik, bár a példák nem túl sokat mondóak. Hajrá!

verren

verren

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.08.30, 21:46

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.30, 20:03

Megnéztem a jelentkezési lapot.

"Kijelentem, hogy fenti feladataim ellátása során olyan magatartás tanúsítok, amellyel sem a Lunir Kft., sem pedig más, harmadik személy érdekeit, jogait nem sértem."

Ki az a más, harmadik személy?

"Kijelentem, hogy fenti feladataimat határozatlan ideig, ellenszolgáltatás nélkül látom el."

Őőő... Inkább nem. A határozatlan ideig tartó tesztelés az összes kötelezettség állandó betartásával és felelősségvállalással kicsit hosszú időtartam.

"Kijelentem, hogy jelen adatlap aláírásával hozzájárulok ahhoz, hogy a Lunir Kft. a személyes adataimat nyilvántartsa és tárolja."

Nincs az az isten.

Korlátlan időtartamra szóló szerződés kártérítésre való felelősségvállalással és személyes adataim kiszolgáltatásával egy E-Business cég felé.

Inkább kihagyom a tesztelést, köszönöm.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.30, 00:35

Ismétlem, azóta finomítottak a második (felső) kiíráson. Belekerült a MAGUS szó...

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.29, 19:13

Tesztelőket keresnek:
http://magus.hu/News

Kétféle embert keresnek:
Vagy semmilyen RPG tapasztalata nincs, vagy behatóan ismeri a MAGUS-t és Ynevet...

Akkor én nem rúgok labdába, mert a kettő között vagyok? Érdekes, mi lenne ha mindenféle emberrel teszteltetnék a cuccot és osztályoznák a teszt eredményt?

Én még az első levelükre írtam egy udvarias értetlenkedést, erre meg kijött ez a totál kezdős verzió. LOL :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6606 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.29, 14:50

Akkor én nem rúgok labdába, mert a kettő között vagyok? Érdekes, mi lenne ha mindenféle emberrel teszteltetnék a cuccot és osztályoznák a teszt eredményt?

Az lehet mögötte -ami érthető is- hogy egy teljesen újonc ezt ismereje meg, vegye meg, ez legyen neki a meghatározó szerepjáték. Nincs összehasonlítási alapja, bölcsen tud bólogatni arra, mit az alkotók jónak gondolnak.
Aki meg még nem ábrándult ki eléggé a Magusból, az rosszat nem fog mondani rá.

Az eredmény ennek a fényében egy teljes természetrajzzal, pollen és csillagtérképpel rendelkező könyv lesz, hozzá a szokásos M*-toposzok, mint a kasztok (amik ugyan nem így lesznek hívva, de azok lesznek) fajok, ezernyi képzettség, és a többi.

Ezek után majd lelkes csivavaként lehet körbeszökdécselni a 20 éves, és alapjaiban nem változó új játékot.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.29, 14:07

Tesztelőket keresnek:
http://magus.hu/News

Kétféle embert keresnek:
Vagy semmilyen RPG tapasztalata nincs, vagy behatóan ismeri a MAGUS-t és Ynevet...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]