Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Új MAGUS, új logó, új reneszánsz, új...

• Válasz írásához lépj be
569 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.28, 17:32

Kétféle embert keresnek:
Vagy semmilyen RPG tapasztalata nincs, vagy behatóan ismeri a MAGUS-t és Ynevet...

Azóta javították a felső kiírást...

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.28, 16:09

Kötelezettséget vállalok arra, hogy a fenti feladatok ellátása során tudomásomra jutott bárminemű a M.A.G.U.S. szerepjátékra vagy a Lunir Kft-re vonatkozó információt, adatot, tényt harmadik személy részére nem adok át, nyilvánosságra nem hozok és sem elektronikus sem másmilyen adathordozón nem tálalok. Amennyiben jelen titoktartása kötelezettségemet megszegem, a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint kártérítési felelősséggel tartozom a Lunir Kft-nek.

Komolyan lehet őket venni ilyen stilisztikai hibákkal? Másrészt egy árva szó nem esik a szerződésban arról, hogy az adataimat a megfelelő törvény szerint használják/tárolják/semmisítik meg.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.28, 15:28

Tesztelőket keresnek:
http://magus.hu/News

Kétféle embert keresnek:
Vagy semmilyen RPG tapasztalata nincs, vagy behatóan ismeri a MAGUS-t és Ynevet...

Módosította strato: 2013.08.28, 15:35

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4677 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.16, 06:40

Koszonet erte Marvin! :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6809 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.15, 15:32

Teljesen helytálló, ezért szerettük! :)

Bulldy

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.15, 15:08

Végre megtaláltam elGabor ősrégi hozzászólását arról, hogyan képeződhet le a klasszikus ™ M*-világkép az egyszeri fogyasztóban, ez esetben benne. Tanulságos lehet, a fejlesztőknek különösen:

"Eszmefuttatás a Mágus őshangulatárúl

A menedzserfantasy hősei: a kilencvenes évek Magyarországának emberideálja: arcvizet viselő, ismétlőpuskával lövő, keményen harcoló és keményen baszó borostás fickó, ugyanez nőben feszes cickójú Főnökasszony. Mindkettő vezető beosztású, jólmenő vállalkozó, k***ajól néz ki RayBan szemüvegben és farmerben. Jobb esetben Indiana Jones, rosszabb esetben Pat Bateman (ez a krános-kornyás vonal). A menedzserfantasy hőse a déendés kisköcsögökkel szemben Komoly Ember, arcán néha átfut egy halovány félmosoly, de egyébként élete 100%-át 100%-os eltökéltséggel, a 100%-os profizmus állapotában tölti.

A menedzserfantasy világa: idealizált középkor helyett idealizált reneszánsz (annak idealizált gonoszkodásaival), körmönfont ficerék, klánok, boszorkányégetés, Lucrezia Borgia (az eredeti mérgezős-baszós Főnökasszony), gondolák és úgy általában ahogy a magyar ember a digó civilizációt elképzeli. Amíg a déendé tolvajcéhei – Leiberen át – a chicagoi maffiára ütnek vissza, Ynev tolvajklánjai a nindzsás filmeknek és a digó romantikának köszönhetnek sokat (a lakkbőrcsizmás, feszülő cicijű fekete démon ennek two-in-one megvalósulása, több alkalommal lett címlaplány a Rúnában a Fogyasztói Célcsoportok legnagyobb örömére); úgy általában, találjunk valamit, ami digó, és ragasszuk hozzá az erioni, shadleki, pyarroni, stb. előnevet. E hősies periódus lecsengésével az ősigazi fíling helyét egy mutáció vette át: Abryss örökölte a félmosolyú, cicanadrágos feminin félelf varázslókat (új idők új emberideálja), Ynev Pat Batemant és az inkvizítorokat. Róluk és a Mégújabb Vonalról (Ynev bazídiumos gombái és hidrológiai térképe) most inkább nem ejtek szót részletesen, a kérdés úgysem rájuk vonatkozott.

A menedzserfantasy kalandjai: rettenetesen egyszerű. Vesszük a cyberpunk kalandstruktúrát, csak kicseréljük az öltönyös gecit a gróf úrra vagy egy sötétköpönyeges alakra, a céges bázist/pusztulatot grófi latifundiumra/kisvárosra), a technonindzsákat pedig fejvadászokra, de egyébként a Missön, a Kényszerítő Eszköz, a Nagy Háttérmachináció és a Céges Átbaszás úgy ahogy van, ynevi analógiákra konvertálható. Van egy másik formula is, akkor a Veszélyes Cybercucc (=aquir varázseszköz) megszerzése és különféle gonoszságai kerülnek fókuszba. Harmadik típusú ősyneves kaland nincs is.

A menedzserfantasy képi világa: arcvízreklám, mobiltelefonreklám, autóreklám (--> Boros-Szikszai), ÖKM és egyéb szaklapok (--> Tikos Péter), titokzatos arcú szépfiúk (--> Max).

Legalábbis én így látom. Kép Aztán az asztal mellett ezerféle mutáció alakult ki, az egészen riasztótól a zseniálisig."

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 12:31

Gondoltam, itt az augusztus, ránézek a magus.hu-ra, hogy hol a beígért frissítés.
Szerintem az "áttörésre" még várni kell, de kiírtak közben egy novellaversenyt:
http://www.deltavision.hu/hirek/magus-novellapalyazat/

Lett Facebook oldal, amire raktak fel képeket a különböző típusú JK-król:
https://www.facebook.com/MAGUSszerepjatek/photos_stream

És ugyanezeket az infókat ocsmány okker színezéssel felrakták a weboldalra is:
http://magus.hu/News

SaGa_Jr

SaGa_Jr

Síkok Vándora

• Fórumita
  • 3049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.26, 17:46

Az Af 50% volt a MF meg 90%-nak volt megfeleltethető. Legalábbis ez volt a válasz a kérdésre amit az egyik korai (I. évfolyamos) RÚNA oldalain a készítők leírtak ennek kapcsán.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.26, 08:43

Az ÚTK-ban elvileg lehet dobatni olyasmire is, mint történelem, heraldika, legendaismeret, stb., de fölösleges, mert egyértelműen leírja, hogy mit tudsz az adott fokkal.

Szerintem egy egyértelmű leírás azt eredményezi, hogy jó pár dobástól megkíméli a játékost és a KM-et is.

Azért nem olyan rossz dobatni. A dobás eredménye azt is megmutathatja, hogy a megoldás mikor jut eszébe a játékosnak.

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.26, 08:30

Af-Mf próba: Némelyik képzettségnél le volt írva, hogy milyen százalékos érték alá kell dobni. De ez a 25-75 nekem is jobban tetszik.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1850 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.26, 08:00

Nekem tetszett a dobás nélküli képzettségrendszer a mókusban, ez tényleg egyedi jegye volt.

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.26, 07:28

Az ÚTK-ban elvileg lehet dobatni olyasmire is, mint történelem, heraldika, legendaismeret, stb., de fölösleges, mert egyértelműen leírja, hogy mit tudsz az adott fokkal.

Szerintem egy egyértelmű leírás azt eredményezi, hogy jó pár dobástól megkíméli a játékost és a KM-et is.

_gorak (NPC/NJK)

_gorak (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.06.25, 15:03

Gondolom ez csak az én ízlésem, főleg elnézve néhány ma divatos rendszert (FATE, FUDGE, Savage Worlds), de szerintem sokkal több értelme van, és életszerűbb is (bár ez nem feltétlenül cél egy szerepjátékban) számok formájában meghatározni egy Jártasságot, mint százoldalakon keresztül leírni, az egyes fokok milyen tudást jelentenek.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.25, 14:45

Alapfok-Mesterfok rendszert nagyon-nagyon régen használtam, nem emlékszek már, hogy ott mennyire volt pontos a leírás, hogy mit tud vele a karakter.

Alapfok 25%
Mesterfok 75 %
Emlékeim szerint. Az, hogy ezeknek mi közük volt a leíráshoz.... más tészta.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.25, 11:41

Szerintem ilyesmire egy jóérzésű KM sem dobat próbát. Én 5 fokú rendszerrel játszottam, ott minden foknál egyértelműen le volt írva, hogy milyen ismeretekre terjed ki. Ha mégis nagyon dobatni akart rá valaki, akkor vonatkozó tulajdonság 10 fölötti része (jelen esetben intelligencia) + a képzettség fokából adódó módosító alá kellett dobni k10-zel.

Alapfok-Mesterfok rendszert nagyon-nagyon régen használtam, nem emlékszek már, hogy ott mennyire volt pontos a leírás, hogy mit tud vele a karakter.

Pont azért írtam, tudtommal nem lehetett rá dobatni.
A képzettségek csak leírásokkal rendelkeztek, többször mindenféle használható fogódzó nélkül. (így szerintem értelme sem volt a két fokozatnak amúgy)

Több értelme lett volna, minden képzettség %-os, az erdőjárástól az akrobatikán át a történelemig. (persze még több értelme lett volna, ha bevezetik a célszámot, de ezt önmagában nem tartom hibának egy 20 éves rendszer esetében, a CoC is jól elvan nélküle)

Módosította galu22: 2013.06.25, 11:41

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6809 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.25, 11:21

Nem volt az. A Második Törvénykönyvben volt valami határeset megoldás.

Szvsz semmilyen képzettség-leírás sem lehet elég pontos, sokkal jobb az, ha lehet rá dobatni.

Bulldy

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.25, 11:08

Szerintem ilyesmire egy jóérzésű KM sem dobat próbát. Én 5 fokú rendszerrel játszottam, ott minden foknál egyértelműen le volt írva, hogy milyen ismeretekre terjed ki. Ha mégis nagyon dobatni akart rá valaki, akkor vonatkozó tulajdonság 10 fölötti része (jelen esetben intelligencia) + a képzettség fokából adódó módosító alá kellett dobni k10-zel.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.25, 08:21

Nem értem egyébként, hogy a magusban miért kellett 4 képzettség miatt %-os dobást használni. Azokat is simán le lehetett volna dobni tulajdonság +/- képzettség foka szerint, mint a többi képzettségpróbát.

A "többi" képzettségre hogy kellett próbát dobni? Pl. heraldika mesterfokra, vagy történelemismeret alapfokra?

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.24, 21:47

Nem értem egyébként, hogy a magusban miért kellett 4 képzettség miatt %-os dobást használni. Azokat is simán le lehetett volna dobni tulajdonság +/- képzettség foka szerint, mint a többi képzettségpróbát.

Seul

Seul

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.24, 13:51

"A Rendi Játékmód során a “Befolyás” elnevezésű új játékelem kap főszerepet. A játékosok feladata egy szervezet építése, irányítása, befolyásának kiterjesztése és hagyományainak megőrzése, megteremtése.

Ezt úgy tudom elképzelni, mint a live vampire játékosokat, akik összegyűlnek egy sötét szobában és terveket szövögetnek, miközben nagyon élvezik a kitalált hatalmukkal való manipulációt.

Engem inkább ez az R100 rendszer érdekelne, azaz, hogy minden dobás 100-as kockával történik ezentúl a MAGUS-ban célszám ellenében. Biztos egyszerűbb ez a rendszer, mint az 1 db kockával egy 1-10-ig terjedő érték alá dobni?

a Rendi játékmód engem is kíváncsivá tett. Úgy érzem, hogy a tolvaj-fejvadász klánok-karakterek végre egyértelműsödnek. Vagy mégsem?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]