Ugrás tartalomhoz

Fotó

R.A.Salvatore

• Válasz írásához lépj be
2046 hozzászólás érkezett eddig

Ulv

Ulv

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.14, 23:18

Köszi!Akkor jól néztem.Jól lemaradtam akkor 7 könyvel.

Jó a képed,f***a kis zene. ;)

Sziasztok!

Az utolsó könyv Drizztről az Utolsó lépés.Azt hittem azzal le lett zárva az egész sorozat.erre most tudom meg, hogy van folytatása.Le tudnátok írni nekem a könyvek címét amik kijöttek eddig?Köszi!

Hello.

Az eddig megjelent Drizzt könyvek (sorozat címe és a regények):

1. Sötételf trilógia: Otthon, Száműzött, Menedék

2. Jeges szelek völgye trilógia: Kristályszilánk, Ezüst erek, A félszerzet ékköve

3. A drow öröksége: Örökség, Csillagtalan éj, A sötétség ostroma, A hajnal ösvénye

4. A sötétség útja: A csend pengéi, A világ háta, Kardok tengere

5. Vadászpengék: Ezer ork, A magányos drow, Két kard

6. Átmenetek: Az orkkirály, A kalózkirály, A szellemkirály

7. Neverwinter: Gauntlgrym, Neverwinter, Kharón karma, Az utolsó lépés

8. "The sundering": A vándorok

9. Vándorok könyve: A vadász éjszakája, A király felemelkedése, A vastörpe bosszúja

10. Hazatérés: Ősmágus, Maestro, Hős

Én ennyiről tudok...

Jó olvasást:)

darkspace

darkspace

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.11.14, 11:29

Sziasztok!

Az utolsó könyv Drizztről az Utolsó lépés.Azt hittem azzal le lett zárva az egész sorozat.erre most tudom meg, hogy van folytatása.Le tudnátok írni nekem a könyvek címét amik kijöttek eddig?Köszi!

Hello.

Az eddig megjelent Drizzt könyvek (sorozat címe és a regények):

1. Sötételf trilógia: Otthon, Száműzött, Menedék

2. Jeges szelek völgye trilógia: Kristályszilánk, Ezüst erek, A félszerzet ékköve

3. A drow öröksége: Örökség, Csillagtalan éj, A sötétség ostroma, A hajnal ösvénye

4. A sötétség útja: A csend pengéi, A világ háta, Kardok tengere

5. Vadászpengék: Ezer ork, A magányos drow, Két kard

6. Átmenetek: Az orkkirály, A kalózkirály, A szellemkirály

7. Neverwinter: Gauntlgrym, Neverwinter, Kharón karma, Az utolsó lépés

8. "The sundering": A vándorok

9. Vándorok könyve: A vadász éjszakája, A király felemelkedése, A vastörpe bosszúja

10. Hazatérés: Ősmágus, Maestro, Hős

Én ennyiről tudok...

Jó olvasást:)

Ulv

Ulv

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.13, 08:56

Sziasztok!

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.09.04, 22:02

sziasztok, az újabb részekben előkerülnek a ferünre átkerült tieflingek, ezek mit keresnek itt, miért és hogyan jöttek át? és mi rá úgy általában faerün népeinek a reakciója?

Blazious

Blazious

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.22, 23:36

Salvatore nagyjából a Sötételf trilógia után elfelejtett írni. A Drow öröksége még fogyasztható volt, de a Sötétség útja már nagyon a lejtmenet. A kardok tengere kifejezetten kínszenvedés volt. Főleg, hogy felvezeti a harcot, mintha valami nagy szám lenne, közben elfelejti, hogy Drizzték már kinyírtak egy Árnysárkányt, pár démont, kristályszilánkot, Entrerit, szóval pár ogre meg egy hűdenagyonbosszútállniakaró szereplő nem fogja őket megállítani. Az Átmenetek meg valami nagyon felkavaró, számomra a fantasy legalja.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.22, 16:33

Elolvastam a Sötétség útja trilógiát (A csend pengéi, A Világ Háta, Kardok tengere).
Elég gyengére sikerült, nagyon szenvedős mind a három könyv. olyan, mintha Salvatore elfelejtett volna írni, vagy csak nem volt hozzá nagyon kedve. Összecsapottnak érzem a könyveket, a leírás minimális lett, a csattanók gyengék, sokszor pedig nagyon komolytalan dolgok vannak benne.
A harmadik könyvben szépen készülünk a nagy összecsapásra Drizz't és Le'Lorinel között, aztán a végén az epikus harc helyett kapunk két oldalt...

Azt hiszem kicsit megint félrerakom a sorozatot.

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.23, 14:19

tehát akkor a háttérírók, köszönöm

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.23, 11:38

En ugy tudom, hogy ez egy hivatalos vilagkepvaltas volt (azaz a szerepjatek kiadvanyokban jelent meg egy uj kiadassal), az irok pedig ennek kenytelenek aladolgozni, igy is promotalva az epp uj DnD verziot.
Hogy konkretan irtak-e regenyt a Magiavesz (Spellplague) mikentjerol, lefolyasarol, azt nem tudom.

KÖszönöm, hát azért van ami megváltoztatja a világot, és kicsit átalakítja a térképet:D

Amúgy a mágiavészt csak a háttérírók hozták ki, vagy regényben meg is írta valaki?

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.23, 10:35

KÖszönöm, hát azért van ami megváltoztatja a világot, és kicsit átalakítja a térképet:D

Amúgy a mágiavészt csak a háttérírók hozták ki, vagy regényben meg is írta valaki?

Blazious

Blazious

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.22, 23:30

http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Spellplague

A mágiavész(Spellplague) a FR mostani nagy eseménye (mint régebben a zűrzavarok kora pl) ami megváltoztatta az egész világot. Mystrát meggyilkolta Cyric és Shar(yess!:) ), a mágia megbolondult, és megváltoztatta egész Faerűnt. A varázstárgyak nagy része tönkrement, a mágusok megbolondultak, meghaltak (Szellemkirályban is ez történt) néhány birodalom elpusztult, meg egy csomó más dolog is történt Mystra halála miatt, pl a kiválasztottjaival. De Salvatore regényeiben kevés dolog szokott történni, ami befolyásolja a világot, nála inkább csak utalások vannak erre.

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.22, 22:40

Többször előjön a könyvben a Mágiavész, ami elvileg nem a zűrzavarok kora... akkor mi?

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.10.21, 11:16

Megjelent Salvatore új könyve, a Newervinter, itt bele is lehet olvasni egy fejezetébe. :ugri:

Blazious

Blazious

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.09.13, 17:45

Sztem a pókkirálynő háborúja jó volt, meg Kemp Erevis Cale trilógiája is.

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.13, 09:02

Hát annyit csalódtam már az FR regényekbe, hogy kötve hiszem, hogy tetszene, de ha valakinél rábukkanok a könyvekre, akkor kölcsönkérem.
Y

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.09.12, 23:56

A helyzet az, hogy mint korábban említettem, 6 rész 6 író, nyilván vannak gyenge részek, amiket "túl kell jutni" ha nem kerül pénzbe olvasnod(pl kölcsön adja valaki ha kéred) javaslom próbáld újra :ugri:

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.12, 22:00

Ha valakit ez az első kettő, tehát mélysötét fogott meg, annak ajánlom a pókkirálynő háborúja sorozatot, és az ahhoz kapcsolódó, szerintem a zsenialitás határait feszegető pókkirálynő áldozata sorozatot.
Ez egy nagy epikus történet, amit több író írt, némelyik csak élvezhető, de soknak van üzenete, és van benne "filozófiai eszmefuttatás" mint pl az otthonban, ez utóbbiak a pókkirálynő áldozata sorozatban is megvannak. :asit:

Hááát nem tudom, valahogy a második kötet közepén az a sorozat is kicsúszott a kezemből, pedig az Otthon által lefektetett alapok nagyon korrektek.
Y

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.09.12, 10:37

Ha valakit ez az első kettő, tehát mélysötét fogott meg, annak ajánlom a pókkirálynő háborúja sorozatot, és az ahhoz kapcsolódó, szerintem a zsenialitás határait feszegető pókkirálynő áldozata sorozatot.
Ez egy nagy epikus történet, amit több író írt, némelyik csak élvezhető, de soknak van üzenete, és van benne "filozófiai eszmefuttatás" mint pl az otthonban, ez utóbbiak a pókkirálynő áldozata sorozatban is megvannak. :asit:

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.07, 15:45

Bivrip.

LOL! :D

Nekem a Száműzött volt az első, azt többször is olvastam az Otthonnal egyetemben, de a Menedék már nem tetszett. A többiről meg kár szót is ejteni... Kötve hiszem, hogy Salvatore papa könyvet fogok még olvasni az életben valamikor is.

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.06, 12:42

Nocturna 1000 és 1500 forint között hajlandó vagyok rááldozni, afelett semmiképp. :D

Nem tudom, de néha már a Száműzötttől is sikítófrászt kaptam.
Bivrip.
Dúú-dad!
Y

Módosította Yahel: 2011.09.06, 12:43

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.09.05, 19:43

Shalvatore elég sokat szólt bele mikor írták, mert amúgy nagyon ellentmondásos lenne a háttérvilággal, de neki nem voltak saját vázlatai ilyesmiről...

szerintem amúgy ugyan azt a hangulatot hozza a drow öröksége sorozat, szerintem amúgy ha nagyon mély de könnyen érthető tanulságot akarsz, annak csak az Otthon tesz eleget

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]