Ugrás tartalomhoz

Fotó

R.A.Salvatore

• Válasz írásához lépj be
2043 hozzászólás érkezett eddig

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.05, 11:46

Én a Hajnal ösvényéig (A drow öröksége sorozat) olvastam a könyveket. A napokban gondolkoztam rajta, hogy folytatnom kellene, de még nem szántam rá magamat:)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.05, 08:23

Mindenesetre, ha vegigszenvedem magam rajta, az hetszentseg, hogy megprobalok tuladni rajta olcsobban... Ha esetleg addig kibirod. ;)

Hát köszi, de akkor ezek után inkább nem szeretném elolvasni. :)

Affene, ez ongol, asszem elbaszarintott egy uzletpolitikat folytattam. :D
Valojaban ez egy _nagyon_ jo es iroi erenyektol hemzsego konyv! :dilis: Igy sem kell? :rohog:

Úgy tíz évvel ezelőtt, nagyon faltam Salvatore könyveit, de a lelkem mélyén már akkor éreztem, hogy ez nagyon nem jó. A Csillagtalan éj után számomra elkezdett az egész egy mélyrepülést venni, és szarabbnál szarabb könyvek jöttek ki.

Na, az en tortenetem is igen hasonlo S. konyveivel, azzal a kulonbseggel, hogy valahol a Kristalyszilank konyvek magassagaban veszitettuk el egymast. :)

Udv

Módosította Nocturna: 2011.09.05, 08:24

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.05, 07:48

Mindenesetre, ha vegigszenvedem magam rajta, az hetszentseg, hogy megprobalok tuladni rajta olcsobban... Ha esetleg addig kibirod. ;)

Hát köszi, de akkor ezek után inkább nem szeretném elolvasni. :) Úgy tíz évvel ezelőtt, nagyon faltam Salvatore könyveit, de a lelkem mélyén már akkor éreztem, hogy ez nagyon nem jó. A Csillagtalan éj után számomra elkezdett az egész egy mélyrepülést venni, és szarabbnál szarabb könyvek jöttek ki. A pontot az í-re az Ezer ork tette, amit már a fordítás miatt sem tudtam elolvasni. Egyszerűen kiesett a könyv a kezemből, és jó ideig nem találtam, majd végül egy antikvárium ajtaján kilépve hallottam utoljára zokogását.
Köszi az infót mindkettőtöknek!
Y

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 878 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.04, 23:02

Üdv!

Én már kiolvastam a könyvet, de sajnos egyet kell értsek Nocturna megállapításával. Salvatore könyveinek színvonalai a Sötételf Trilógia óta zuhanópályán vannak, amik néha megpróbálnak újból szárnyalni, de egy gyenge próbálkozás után, ismét zuhanás lesz belőle.

Engem legfőképpen az elf nő karaktere zavart a legjobban, akiről kiderül, hogy igen fiatal a fajtája mércéje szerint is, és mégis van olyan jó harcos, mint a drow, aki jóval idősebb nála (100+év tuti megvan Drizzt életkora), aki ugyebár Menzoberranzan legjobb fegyvermesterétől tanult, és nem akármilyen ellenfeleket nyiffantott már ki.Valamint tartja vele a lépést, holott a kósza sebességét, még a bokaperecei is növelik. És tegyük hozzá a szokásos hülyeséget, hogy olyan összehangoltan tudnak egymás mellett küzdeni, mintha évek óta ismernék egymást. A harcokat meg tényleg nem lehet követni, mert minden főhős fegyverforgató tudományának mesteri foka a bonyolult mozdulatokban mérhető...röhejes. A mesterek általában nem csűrik-csavarják a dolgokat, mert tudják, hogy az egyszerű mozdulatok jelentik az életüket.
A csaj fegyvere meg hát...érdekes.

A könyv egyébként jobb lett, mint az előző trilógia bármelyik kötete, de messze nem éri el a Sötételf Trilógiát. Pedig ha Salvatore bátyó minden regényét azon a színvonalon írta volna, akkor még meg is érteném, hogy miért az ő könyvei fogynak a legjobban.
Nálam már egy ideje olyan íróként van számon tartva, akinek csak akkor veszem meg a könyvét, ha jobbat nem találok boltban.

Most lehet, hogy sok Salvatore rajongó lelkébe belegyalogoltam, de tényleg nem tudok más véleményt nyilvánítani vele kapcsolatban. Volt 3 jó könyve az Elfeledett Birodalmakhoz, a többi színvonala egy B kategóriás kalandmodulhoz mérhető.

Ha már FR, akkor Paul S. Kemp. Az ő karakterei élnek, és ha kell meg is halnak, és nem valami gagyi módon távoznak az élők sorából, mint a Csarnok Vándorainak jó része.

Jóccakát mindenkinek!
U.I.
Kíváncsian várom a véleményeket az összes Salvatore könyvről, és akár bármelyik FR könyvről és íróról.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.04, 13:37

Hella!

En 110 oldalon vagyok tul mostanra, aprankent olvasgatom, mert nagyobb huzamban asszem nem is menne. Vsz. nem en vagyok a megfelelo a velemenyezesre, mivel R.A.S. irasait nem ismerem, igy osszevetni sem tudom mas konyveivel. Kb. 4 Drizzt-regenyt olvastam csiko koromban, de akkor meg nem igazan foglalkoztam olyasmivel, mint stilus. :)

Ez a konyv szerintem borzalmas. :titanic: De lehet, hogy jellemzoiben nem ter el S. tobbi konyvetol. hogy mi a bajom vele?
Kiszamithato. :punny:
Hulye nevek vannak benne (Keri a kosza, meg Ezüstpataki Tömzsi, a torpe).
Drizzt do'Urden ezustcsengettyukkel ekitett hofeher unikornison lovagol.
A fogonoszok kb. olyan felelmetesek, mint a durcas kisovodasok, akikbol epp kipofoztad a nyalokat - kicsinyesek, nevetsegesek.
A parbeszedek sokszor a beka segge alatt vannak (kulonosen ami a gonosz szereploket illeti).
Fel-egyoldalas leirast kapunk minden egyes szereplo aktualis kosztumerol (kulonosen, ha az illeto no, mert akkor persze szupercekci is. Dekoltazs es mini szoknya minden mennyisegben!).
Vannak benne tobboldalas harcjelenetek, melyek teljesseggel lekovethetetlenek (a kedvenc a thayi varazslono es az izmos pribek teljesen kiszamithato, amde kovethetetlen mozdulatokkal leirt, 4 (!) oldalas harca volt).
Drizzt es Bruenor, ha magukra vagy kettesben maradnak, akkor azonnal a mult dolgain tepelodnek, lelkiznek es felidezik a regi baratokat es emlekeket. Mindig. Barmilyen korulmenyek kozott. Mindegy, hogy kozben (a cselekmeny ideje alatt) evtizedek telnek el. Salvatore valami roppant tehetsegtelen ennek az abrazolasaban, mivel nem egyutterzest, hanem sokkal inkabb heveny irritaciot sikerul kivaltania az ilyesmivel. Mindig. Barmikor.

Na, roviden ennyi. De megegyszer mondom, lehet, hogy ezek tipusjellemzok a regenyeiben, es feleslegesen fanyalgok itt. Hogy miert vettem meg? Mert nyomunk egy kampanyt Forgotten Realms-en, Teltelen kozponttal, es gondoltam hasznos lesz olvasni valamit a vilagrol egy regenyben is.

Udv!

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.30, 19:39

Na valaki rittyentene egy kritikát erről a Gauntlgrymről? Már csak azért, hogy megéri-e megvenni.
Történet? Fordítás?
Kösz.
Y

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.24, 15:39

Mi is?

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.24, 00:51

tényleg rondaXD

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.23, 19:49

Spoiler

Ennyit a poéngyilkolásról.

Bruenor

Bruenor

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 54 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.23, 18:11

Takkatnts, szerintem te meg én nem ugyanazt a könyvet olvastuk, mert abban amit én olvastam nem halt meg Jarlaxle

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.21, 20:51

Igen.
Most nézem itthon, forgatom a kezemben, és nagyon béna. Ennek ellenére nem fogom megvenni az új kiadást, egyrészt mert biztos, hogy háromezer forint lesz (kár, hogy ha a zsebpénzről van szó, akkor infláció nem létezik :szomoru: ), ráadásul nem is illik a a Boszorkánykirály ígéretéhez, meg a Vérkőföldek királyához, mivel van ez az ezüst DnD meg Forgotten Realms dolog rajta. Ennek nem az lenne a lényege, hogy végre ugyanúgy nézzen ki a három könyv?
Dehát, :ezvan: , szóval nem szólhatok semmit. Kedvenc rajztanárom erre azt mondaná, hogy ló.asz a seggembe. (Pejparipa pimpiri a popódba) :lol:

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.21, 16:51

Nekem mondod?

Van szukits kiadásban?:D

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.21, 16:24

Úgy látszik, hogy igen.
Nekem a Szukits kiadásban van meg, bármennyire is jobb a DVs. Az oka, hogy zsebpénzemből vettem meg, és az olcsóságra mentem, nem a minőségre. Van ez így néha. :vitatkozik:

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.21, 14:11

a Szilánk szolgája kifogyott? Azt (tapasztalatból) tudtam, hogy el azelső DV kiadás előtt hiány volt, de most is?

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.20, 22:26

Boldog születésnapot!
:ugri:

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.19, 22:11

Takkatnts (ejj, ezt elég csuklókiller leírni, hát még kiejteni :sör: :D )
Nem értem, mi bajod, RAS-nál úgy jönnek vissza a szereplők, mint a bumeráng. :D
Y

És milyen igaz!

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.19, 14:46

Takkatnts (ejj, ezt elég csuklókiller leírni, hát még kiejteni :sör: :D )
Nem értem, mi bajod, RAS-nál úgy jönnek vissza a szereplők, mint a bumeráng. :D
Y

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.19, 12:46

Nyaraláson olvastam ki
(OFF)Épp most értem haza egy 12 órája. :gyagya: (/OFF)
és be kell valljam, hogy nagyon bejött. Bár néhol szakadtam a fordítás huljaségein, viszont az Új Drizzt sokkal jobb, mint a régi Drizzt. Nagy világmegváltást nem vártam a könyvtől, most kellemeset csalódtam.

Spoiler

Mindent összevetve mégis jó része lehetne a Drizzt sorozatnak. Csak fordítót, és talán Drizzt lelkiismeretét kéne kicserélni. :langol:

Módosította Takkatnts: 2011.08.19, 12:48

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.08, 19:02

Hali!

En is beszereztem tegnap (eletem elso es vsz. egyetlen R.A.S. konyve, amit megvettem), de 10 oldal utan visszavaltottam inkabb "A penge maga" c. konyvre. Ennyi alapjan tipikus Salvatore-konyvnek (en regen 4-5-ot olvastam, a korai regenyei kozul) tunt (milyen meglepo :)), a torpek eroltetett archaizalasa viszont elegge idegesito vonasa. Na majd lassacskan haladok vele.

Udv!

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.06, 20:08

az önzetlenség elvét vallom, de miért nem mondtaad, h zárkörű? :gyagya:

OFF
Mert ha azt mondta volna, hogy "zárkörű" mindenki hülyének nézte volna. :D
ON:

Elolvasta már valaki ezt a Gauntlgrymet?
Y

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]