Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Éjféli erdő - a borítókészítés folyamata

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

plazma

plazma

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.06.05, 08:58

Külön örülök, hogy végül nem izzik a lovag szeme, ez annyira elcsépelt már :)

Pozsgay

Pozsgay

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 16:05

Nem gondolom úgy, hogy minősíteni kell bárkit is annak kapcsán, hogy milyen "sapkát" választott a lovagnak. Mivel gyorsan kellett kitalálni, hogy milyen szereplő legyen a képen, így gyakorlatilag kiforrott koncepció nélkül kezdtünk el keresni valamit. Ebbe szerintem belefér az, hogy megnézünk, majd elvetünk dolgokat. A történetben sem biztos, hogy azonnal tudni lehet, ki van a páncél alatt. Én mérnökként jobban kedvelem a jól működő dolgokat, mint pl. az első sisak, grafikusként pedig szívesen játszom olyan dolgokkal, amik inkább csak a látványt szolgálják. Író barátom pedig érthetően teljesen más dolgokat lát bele a képbe. Ez a szépsége egy ilyen folyamatnak... :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 14:41

Szép munka!
A végeredményről csak az nem derül ki, hogy az ábrázolt "személy" valójában egy csontváz, de ez ugye inkább a megrendelőt minősíti. :)

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 13:45

Hát őszintén szólva nekem az volt az első gondolatom a cikk végigolvasása után, hogy mekkora öröm lehet egy ilyen megrendelővel dolgozni. :)

Azt is meg kell mondjam, hogy bár egy vagyok az ezerből, de nekem a legelső koncepció tetszett, és a könyvet is jobban megvenném egy kevésbé agresszív borítóval. Az elkészült képre ránézve tudom, hogy miről szól a könyv - és nem érdekel.

Egyébiránt ha mégis érdekelne, mert épp debil hangulatomban vagyok, akkor a csatamén koponya "ékszerét" hiányolnám...

De a kép végső soron szép, a megjegyzés inkább a kiadónak szolt.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 882 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 13:19

Nagyon szép lett, látszik, hogy jó vagy a munkádban!
Nekem is jobban tetszett a trófeás változat, meg a végleges sisak nagyon Skyrimes.

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 10:16

Jó cikk.
Érdekes volt végigkövetni egy borító megszületését, annak (s az alkotó által) megtett útját.
A sisak nélküli lovag, a rúnázott kard és a ló szügyén lógó trófeák nagyon tetszenek, de gondolom korhatár besorolás és "klasszikus fantasy" jegyek miatt kerül rá az átlagos sisak és sárkány jelkép. :)

megthorlo

megthorlo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 10:07

Nagyon jó kép! Hogy legyen ellenvélemény is az előttem szólókkal, nekem az új sisak jobban tetszik... oké, hogy nem annyira praktikus, de az ellenfél elrettentése fél győzelem... meg így sejtelmesebb, azt látsz alá amit akarsz.

Nekem az a szép boltíves rom hiányzik egy kicsit a háttérből, az valahogy hozzátett a kép hangulatához!

Szóval elismerésem! Ha sok pénzem lenne és létezne festményben is simán megvenném! :)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 09:47

Jó cikk.
Az első sisak jobb volt, mert lehetett látni, hogy egy koponya van alatta.
Gondolom családbarátabb verziót akart a kiadó.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1897 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 09:07

Nagyon szép, és tényleg érdekes betekintést nyerni az alkotói folyamatba.

A lovagnak szerintem is jobban állt a felhajtott rostélyos változat, de továbbmegyek: az eredeti koncepció sokkal jobban tetszett. Hangulatosabb, és megvan tőle az "ablak egy fantáziavilágra" érzésem. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6094 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 08:47

Jó kép, érdekes cikk. A végeredményen nekem a sisak nem jön be, jobban tetszik az eredeti, sisakrostélyos változat, vagy a sisak nélküli.

Ezzel a sisakkal az a bajom, hogy lerí róla, hogy csak azért ilyen, mert egy fantasy könyv borítójára készült, valójában senki nem hordaná. Így számomra ki is lövi az ábrázolt karakter mögül a történetet. Az eredeti, sisakrostélyos megoldásnál el tudtam képzelni, hogy a karakter valaha tényleg lovag volt és lehet egy érdekes története, ahogy "halállovag" lett belőle.

Ez persze csöppet sem csökkenti az alkotó érdemeit, ő csak azt rajzolta, amit a megrendelő kért. :)

Pozsgay

Pozsgay

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 08:23

Mivel eléggé elhúzódott a megjelenés, így fél évig biztosan készült a kép. Sokáig csak pihent, majd mikor kiderült, hogy másik sorozatban jelenik meg, akkor már gyorsan kellett vele haladni. Egy ilyen kép elkészülésénél sok múlik a visszajelzések sebességén is.
Mivel így darabokban készült, nehezen becsülöm meg a munkaórák számát, de a 30 az valahol közel lehet a ténylegeshez.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2801 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 07:23

Határozottan érdekes.
Mennyi idő volt az egész ügy, első ceruzától a véglegesig? És hány munkaóra?

sly0007

sly0007

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 58 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 06:40

Köszönöm a cikket, érdekes volt belelátni kicsit egy ilyen kép készülésébe. Még annál is bonyolultabb mint hittem.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.04, 06:40

Eric Muldoom Éjféli erdő című antológiájának borítója ismét izgalmas kihívásnak ígérkezett. A munka kezdetén a borító felső harmadában helyeztük volna el a címet, ez volt a klasszikus beállítás, így a kompozíció fő elemei a kép alsó részében kaptak helyet... Éjféli erdő - a borítókészítés folyamata

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]