Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Xbox One policy változások - a tömeg akarata

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.24, 18:10

Hopp, tudtam, hogy valamit elfelejtettem...

A kérdésem nem kötekedés, pusztán érdekelne a bővebben kifejtett véleményed.

Részben, amit a többiek is írtak: hasonló DRM megkötésekkel operál a Steam is, nekem úgy tűnt, a Microsoft is ilyesmire készült eredetileg. (Pár hónapja pl egy majdnem Steam-kategóriás vásárt is csináltak, amiről eléggé sütött, hogy tesztelik a reakciókat.)

A másik ok meg a netes hivemind hülyeségei. A Microsoft kijöhetne a rák gyógyszerével is, divat félinformációk alapján reflexből fikázni őket, míg pl a Valve szó szerint körbe van nyalva akkor is, ha történetesen Gabe Nevell nekiáll patkánykodni. (Diszklémer: elégedett és aktív Steam-user vagyok, aki a steambox koncepciót a Valve konkurrenciától való rettegése miatti, halvaszületett idiotizmusnak tartja.)

Egyik konzolt se fogom megvenni egyébként, de a meccs szerintem messze nincs lefutva. Az Xbox merészebb, előre gondolkodóbb húzásnak látszik bármelyiknél; nagyon mély integrációra készülnek a PC-s meg a mobiltelefonos platformokkal, ami jót tesz a fejlesztéseknek; plusz a Microsoft jelenleg is tele van lóvéval, bőven van energiája hosszú távon játszani, ellentétben az elég sok sebből vérző Sonyval. (Itt azt se szabad elfelejteni, hogy a konzolok eleinte veszteségesek...)

Amin jelenleg az xbox szívhat szerintem: a 100 dolcsis árkülönbség, az amerikai megfigyelési balhé miatt kevésbé jól hangzó cloud alapok, illetve a hisztérikus félinformált hülyék ugrálása a neten... De legrosszabb esetben az elején kibekkelik ugyanazzal, mint amit az előző generációban a Sony művelt: tolják tovább a 360-at, amíg az új xbox lendületet kap.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 750 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 20:11

Bár én nem szeretem a konzolokat, az a része tetszik a konzolnak, hogy van egy fix konfig, és azon elmegy a crysis is, meg a fez is, nem kell félévente százhúsz ezerért vga, meg hatvanért proci.

Ez tényleg lényeges vonás, csak aztán az életciklus végén/közepén nehogy jöjjön az fps-drop, mint ahogy most is, sok játéknál! GTA4 valaki?

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 18:58

Attila:

Persze, hogy gyártják a mémeket, de teljesen mindegy, mert a lényeg úgyis az, hogy ez, vagy a japánok konzolja figyel-e majd ott a kis Johny nappalijában. Már pedig az előző bejelentések alapján nem véletlenül nevezték az Xbox One-t a legjobb dolognak, ami az elmúlt tíz évben a Sony részvényeivel történt.

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 16:14

A Microsoft következő konzolját számos kritika érte megjelenése óta

Én mindenről lemaradok.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 16:11

nekem az az érzésem, hogy akinek van PC-je nem fog Steam Boxot venni, hogy Steam játékokkal játszhasson. A PC-től viszolygó "konzolosok" körében pedig nem tudom mennyire csábító a lehetőség.

Ha sikerül jó paramétereket belőni a Steamboxnak, akkor az új konzol vásárlásában gondolkozók közül is ki tudnak fogni jó párat maguknak (akciókban a Steam jobb és rugalmasabb tudtommal, mint bármelyik konzol online boltja), meg talán a Windows 8-at otthonra már nem bevállaló, de konzolra azért nem szívesen váltó felhasználók közül is. Az előbbihez mostanában kellene lépniük, az utóbbi eredményessége meg hosszabb távon fog csak kiderülni.
Ugyanakkor egyáltalán nem kell lemondaniuk a jelenleg PC-n, Macen vagy Linuxon játszókról sem, hiszen azért mert lesz egy (vagy többféle) Steambox is, feltételezem, hogy a jelenlegi kliens még ugyanúgy letölthető lesz és működni fog.

_gorak (NPC/NJK)

_gorak (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.06.20, 16:05

Bár én nem szeretem a konzolokat, az a része tetszik a konzolnak, hogy van egy fix konfig, és azon elmegy a crysis is, meg a fez is, nem kell félévente százhúsz ezerért vga, meg hatvanért proci.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 16:00

Így, elolvasva a hozzászólásaitokat valóban elképzelhető, hogy erre gondolt. Ha nem, majd kifejti, ha akarja. :)

A Steambox [Vagy Steam Box ahogy egyes helyeken írják] azért valóban érdekes koncepció. Egy jól megválasztott árral lényegében óriási piacot nyerhetnek vele. Vagy nem...hisz nekem az az érzésem, hogy akinek van PC-je nem fog Steam Boxot venni, hogy Steam játékokkal játszhasson. A PC-től viszolygó "konzolosok" körében pedig nem tudom mennyire csábító a lehetőség.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 15:29

Szerintem Attila pont ezt akarta mondani. Mivel a Steamnél eleve van DRM és az online állapot is szinte folyamatosan szükséges, ott ujjongva fogadta volna a "konzolt" a nép, míg ugye az Xbox esetében ezek eddig nem voltak, nem is csoda, hogy elindult a hőbörgés, amikor az Xbone-nal kapcsolatban be akarták vezetni ezeket.

_gorak (NPC/NJK)

_gorak (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.06.20, 15:09

...
Szerintem ha a Valve ugyanezekkel a feltételekkel és szolgáltatásokkal tolta volna be a kicsit vaporware szagú Steamboxot, az E3 közönsége letaposta volna egymást Gabe Nevell lábának csókolgatása közben
...

Pontosan így történne, amennyiben a DRMet a steambox-szal vezetnék be, csakhogy a steam beépített DRMmel rendelkezik, sokak állításával ellentétben. A steambox-szal kapcsolatban az lenne a meglepetés, ha nem lenne benne DRM.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 14:52

Szerintem ha a Valve ugyanezekkel a feltételekkel és szolgáltatásokkal tolta volna be a kicsit vaporware szagú Steamboxot, az E3 közönsége letaposta volna egymást Gabe Nevell lábának csókolgatása közben...

Miért is?
A kérdésem nem kötekedés, pusztán érdekelne a bővebben kifejtett véleményed.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 13:59

Mellesleg elég amatőr dolognak gondolom, hogy ilyen jellegű változásokat nem tesztelnek le még bejelentés előtt. Erre való a piackutatás, akár csak az E3-ra költött marketing budget tizedéből módszeresen akár én is lekutattam volna nekik. o.O

A hecc az, hogy az eredeti koncepció jó részével semmi gond nem lett volna, a 24 órás aktiválgatás volt viszonylag meredek. Szerintem ha a Valve ugyanezekkel a feltételekkel és szolgáltatásokkal tolta volna be a kicsit vaporware szagú Steamboxot, az E3 közönsége letaposta volna egymást Gabe Nevell lábának csókolgatása közben...

slanzro

slanzro

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 12:50

Ez pont egy piackutatás volt, amolyan MS stílusban :)

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 12:17

Mellesleg elég amatőr dolognak gondolom, hogy ilyen jellegű változásokat nem tesztelnek le még bejelentés előtt. Erre való a piackutatás, akár csak az E3-ra költött marketing budget tizedéből módszeresen akár én is lekutattam volna nekik. o.O

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 12:07

Legrosszabb esetben ráragasztasz egy matciát a kamerára, és meg is van oldva a probléma. :D

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 11:21

Attila:

Ami leírtál kivétel nélkül MINDEN nagy népszerűségnek örvendő termék bevezetésénél igaz.
Valami ami nem tetszik -> rage.
Változtatnak jól/rosszul -> "későn változtattok rage, mert nincs is koncepció rage"

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 10:42

Azért érdekes dolog ez az egész. Pár napja a Microsoft bejelenti az új Xbox feltételeit a DRM-mel, a netes kapcsolatigénnyel meg minden. Az Internet Népe felbuzdul, mémek születnek, szüleiknél élő neckbeard szakértők százai pusztulnak el fehérjehiányban a több napos f***verés következményeképpen.

Ma a Microsoft bejelenti, hogy ok, feltételek elvetve, kb ugyanaz lesz, mint eddig, legyen az, amit a vásárlók akarnak. Az Internet Népe felbuzdul, új mémek születnek, hogy háhá, nem is tudják, mit csinálnak, ezt biztos nem veszem meg, xbox180 fordulat, péesnégyforever estébé, világszerte síkosítóhiány fenyeget.

A PC master race tagjaként nem tudom megítélni, hogy a konzolosok beszámíthatatlanok, vagy csak a Microsoft logó az, ami ezt váltja ki a csökkent értelműekből...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 10:16

Már csak a Kinectet kellene opcióvá tenni, és akkor talán a kukkoló kamerától félőket is meg tudnák győzni, és árban is meg tudná közelíteni az Xbone a PS4-et.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.20, 10:16

A Microsoft következő konzolját számos kritika érte megjelenése óta: kis túlzással állítható, hogy a gép jelenleg az internetes közösségek egyik kedvenc pofozózsákja. A rossz kampány a Sony malmára hajtotta a vizet, de úgy néz ki, hogy az erőviszonyok ismét kiegyenlítődnek. Xbox One policy változások - a tömeg akarata

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]