Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadowrun 5. kiadás

shadowrun

• Válasz írásához lépj be
74 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7928 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 23:03

Shadowrun 5E a Bundle of Holdingban két csomagba osztva:
1: https://bundleofholding.com/presents/SR5Essentials

2: https://bundleofholding.com/presents/SR5RunsGuns

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.06, 08:55

Sziasztok, kicsit halott itt az élet, de azért megpróbálom, hátha.

Szeretnénk kipróbálni ezt a kiadást, vannak benne olyan ötletek és megoldások, amik a 3-ból hiányoznak( a 4 nem érdekel).

Viszont....

Fordítást keresek 5. kiadáshoz, szinte bármilyen minőségű és mennyiségű megfelelne.

Segítség lenne azoknak, akik nem tudnak egyáltalán angolul a csapatban, és nem esélyes, hogy megtanulnának belátható időn belül.

Mert azért hasznos lenne, ha tudnák olvasgatni, értelmezni a szabályokat egyedül is.

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.

Nem hinném hogy lenne. Álljanak neki szótárral olvasni, nem lehet az idők végezetéig minden angol könyvet elkerülni.

psyonist

psyonist

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 77 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.05, 18:41

Sziasztok, kicsit halott itt az élet, de azért megpróbálom, hátha.

Szeretnénk kipróbálni ezt a kiadást, vannak benne olyan ötletek és megoldások, amik a 3-ból hiányoznak( a 4 nem érdekel).

Viszont....

Fordítást keresek 5. kiadáshoz, szinte bármilyen minőségű és mennyiségű megfelelne.

Segítség lenne azoknak, akik nem tudnak egyáltalán angolul a csapatban, és nem esélyes, hogy megtanulnának belátható időn belül.

Mert azért hasznos lenne, ha tudnák olvasgatni, értelmezni a szabályokat egyedül is.

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.10, 11:40

Köv héten tervezem átnézni akár ismertető-cikk is lehet belőle. Játszani nem fogok vele.

Sziasztok!
Érdekelne, hogy valaki próbálta-e már az Anarchy-t, és mi a véleménye róla? Én még csak addig jutottam, hogy beleolvastam, és kicsit nehezen tudom elképzelni ezt a fajta narrálós játékot. Hallani hallottam már róla korábban, de hasonlóval még nem játszottam. Előre is köszi a véleményeket! :)

Folyamatban az ismertető, akár héten v jövő hét elején megjelenthet.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.08, 20:56

Köv héten tervezem átnézni akár ismertető-cikk is lehet belőle. Játszani nem fogok vele.

Sziasztok!
Érdekelne, hogy valaki próbálta-e már az Anarchy-t, és mi a véleménye róla? Én még csak addig jutottam, hogy beleolvastam, és kicsit nehezen tudom elképzelni ezt a fajta narrálós játékot. Hallani hallottam már róla korábban, de hasonlóval még nem játszottam. Előre is köszi a véleményeket! :)

marat

marat

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.08, 18:05

Sziasztok!

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.19, 13:46

Ha számít, én is szívesen olvasnám.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.19, 11:15

Kiberveren gondolkodtam, így is van már némi fém.

Valszeg a tulajdonságok lesznek, azok tényleg alacsonyak.

@auer: a Shadowrunból nem írtok blogot / beszámolót? A Koronus-os nagyon tetszett, kár, hogy vége...

Hm.. csábító ajánlat elgondolkodom rajta. Most nem én mesélek, valszeg nem is nagyon fogok. Inkább lfgs beszámolók lesznek zansásítva. Most lesz kis szünet utána ha felvesszük a fonalat újra meglátom pár hét múlva.

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.19, 08:56

@auer: a Shadowrunból nem írtok blogot / beszámolót? A Koronus-os nagyon tetszett, kár, hogy vége...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.12, 10:16

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.12, 10:12

Nem tudom, mennyire számítok veterénnak 5e-ben, de lássuk. A statok nélkül mondjuk nehezebb.

Ha - mint mondod - a gyakrabban előforduló dolgokra van egy rakat kockád, akkor vagy keress egy másodlagos specializációt (Pl. Face, de kicsit szamuráj is), vagy próbáld kicsit betömni az egy-egy tag kiesése esetén létrejövő lyukakat. Mindenki belefuthat pár eltévedt golyóba, és ha emiatt mondjuk hirtelen senki nem tud zárat nyitni, folytatni a letöltést vagy autót vezetni, az kellemetlen helyzeteket eredményezhet.

Hasonló pl. az Athletics Skill Goup - Ritkán jön elő, de akkor nagyon meg lehet szívni nélküle...

Nem karma, de ekkora szociális limittel akár némi kiber/biover beszerzését is megérné megfontolni, úgyse nagyon fogsz ennyi sikert dobni rendszeresen. A harci beültetések szó szerint megmenthetik az életedet, de akadnak trükkösebb megoldások is.

Tulajdonságokra is érdemes lehet ezen a szinten már költeni, pl. Reakció és Int kell a Dodge-hoz, Will egy rakás mágikus hatás ellen jól jön, stb.

Edge-et viszont nagyon megérné növelned.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 719 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.11, 17:12

Ez egy jó kérdés így ebben a formában B (: nekem spellcastereim vannak, azok meg nyelik a karmát..

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.11, 13:57

Az 5ed tapasztalt vadászaitól kérdem: Most kezdtük el a játékot, indítottam egy tünde Face-et, túl vagyunk 7 ülésen szóval, úgy ahogy belerázódtunk a rendszerbe, világba.

A kérdés hogy mire érdemes tolni a karmát. Konkrétan van 9es karizma minden szociális skill 5-ös, meg 9es limit van. Cuccokat, előnyöket számolva 17 körül dobok, nem igazán látom h értelme lenne 18-ra dobni.

A többi szükséges dolog is használható szinten van (prioritásban magas volt a skillpontok száma) pl lopkaodás észrevétel harc... illetve ezek is olyanok hogy 1-1 pont növekedéssel nem vagyok előbbre.

Mi az amit érdemes fejleszteni mert "visszahozza" az árát? Edge-et növeltem 1-ről 2re, de pl nem látom értelmét olyannak felvenni ami másnak van, vagy 10 kalandból egyszer jön elő.

Plusz ugye az itemizáció jóval nagyobb bónuszt ad bizonyos helyzetekben.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 719 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.21, 15:50

valóban 4 volt, viszont a korábbi kiadásokban 6-7 körül volt a skill maximum, a rank4 már nagyon jónak számított, az 5. kaidásban meg 12-13 a max, szóval ami régen rank 4-volt az most inkább 6-7.. 

és hát az anyanyelvi szint pont az, amikor ösztönből megy, gondolkodás nélkül..

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.21, 10:31

hát, ha az újabb / nemzetközi nyelvvizsgaszintet veszem alapul, és nem a régi alap/közép/mesterfok hármast, akkor ez kb megfelel az első 6 rangnak : 

A: Alapszintű nyelvhasználó (Basic User)
Rank1 = A1 Minimumszint (Breakthrough)
Képes egyszerű kapcsolat kialakítására, ha a beszélgető partner lassan, és egyszerűen fogalmaz. A mindennapi szükségletekkel kapcsolatos kérdéseket fel tudja tenni, és azokra válaszolni is tud. Egyszerű kifejezésekkel és mondatokkal be tudja mutatni lakókörnyezetét, és jellemezni tud személyeket.
Rank2 = A2 Alapszint (Waystage)
Egyszerű információcserére képes olyan rutinszerű helyzetekben, ahol mindennapi tevékenységekről vagy témákról van szó. Akkor is képes rövid információcserére, amikor nem érti teljes mértékben a beszélgető partnert. A társalgásban folyamatosan részt tud venni. Be tudja mutatni családját, életkörülményeit, tanulmányait, szakmai tevékenységét egyszerű mondatok használatával.

B: Önálló nyelvhasználó (Independent User)
Rank3 = B1 Küszöbszint (Threshold) = Az alapfokú nyelvvizsga szintje
Utazás során a legtöbb szituációban elboldogul. Részt tud venni általános, érdeklődési körének megfelelő társalgásban, anélkül, hogy előtte felkészülne. Egyszerű kifejezések segítségével folyékonyan tud beszélni eseményekről, tervekről, célokról, valamint érvekkel és ellenérvekkel tudja alátámasztani mondandóját.
Rank4 = B2 Középszint (Vantage) = A középfokú nyelvvizsga szintje
Könnyed, folyékony társalgást tud kialakítani az anyanyelvi beszélővel. Ismert témákban világosan és érthetően ki tudja fejezni magát. Véleményét érvekkel és ellenérvekkel tudja alátámasztani, valamint részletekbe menően ki tudja fejteni egy adott lehetőség előnyeit és hátrányait.

C: Mesterfokú nyelvhasználó (Proficient User)
Rank5 =  C1 Haladó (Effective Operational Proficiency) = A felsőfokú nyelvvizsga szintje
Folyékonyan és gördülékenyen tudja magát kifejezni. Különféle társadalmi és szakmai szituációkban hatékonyan fejti ki gondolatait. Pontosan, célratörően fogalmaz, hozzászólásait a beszélgető partner gondolataihoz tudja igazítani. Bonyolultabb dolgokról is világosan és részletesen fogalmaz, és mondandójához kapcsolódó más témaköröket is be tud vonni a beszélgetésbe.
Rank6 = C2 Mesterfok (Mastery)
Könnyedén részt tud venni bármilyen témakörű társalgásban, vitában. Sajátos kifejezéseket és összetett nyelvi fordulatokat biztonságosan alkalmaz. Gördülékenyen, szabatosan, az árnyalatokra is ügyelve kommunikál. Ha elakad, mondandóját úgy át tudja fogalmazni, hogy az a beszélgető partnernek nem tűnik fel. Világosan és folyamatosan, stílusát a helyzethez igazítva írja le vagy fejti ki mondandóját bármilyen témakörben, előadását logikusan szerkeszti meg.

Rank 6 felett már max nyelvész szúrja ki, tájszólás speckóval meg tán az sem, én azt venném anyanyelvi szinttel azonosnak

Érdekes meglátás. Ha jól emlékszem a 3. kiadásban a 4 rank volt az anyanyelv. Én az ottani Aktív és Ismeret skill rating példákkal próbáltam összehasonlítani.

4. szint Aktív szakértelem esetén: Szakértője vagy annak, amit csinálsz.
4. szint Ismeret: Alapos kutatásokat végeztél a témában.

5. szint Aktív: Professzionális módon használod a szakértelmet.
5. szint Ismeret: Műveltnek számítasz a témában.

6. szint Aktív: Ösztönösen cselekszel.
6. szint Ismeret: Nem sok minden van, amit ne ismernél a témában.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 719 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.20, 20:43

hát, ha az újabb / nemzetközi nyelvvizsgaszintet veszem alapul, és nem a régi alap/közép/mesterfok hármast, akkor ez kb megfelel az első 6 rangnak : 

A: Alapszintű nyelvhasználó (Basic User)
Rank1 = A1 Minimumszint (Breakthrough)
Képes egyszerű kapcsolat kialakítására, ha a beszélgető partner lassan, és egyszerűen fogalmaz. A mindennapi szükségletekkel kapcsolatos kérdéseket fel tudja tenni, és azokra válaszolni is tud. Egyszerű kifejezésekkel és mondatokkal be tudja mutatni lakókörnyezetét, és jellemezni tud személyeket.
Rank2 = A2 Alapszint (Waystage)
Egyszerű információcserére képes olyan rutinszerű helyzetekben, ahol mindennapi tevékenységekről vagy témákról van szó. Akkor is képes rövid információcserére, amikor nem érti teljes mértékben a beszélgető partnert. A társalgásban folyamatosan részt tud venni. Be tudja mutatni családját, életkörülményeit, tanulmányait, szakmai tevékenységét egyszerű mondatok használatával.

B: Önálló nyelvhasználó (Independent User)
Rank3 = B1 Küszöbszint (Threshold) = Az alapfokú nyelvvizsga szintje
Utazás során a legtöbb szituációban elboldogul. Részt tud venni általános, érdeklődési körének megfelelő társalgásban, anélkül, hogy előtte felkészülne. Egyszerű kifejezések segítségével folyékonyan tud beszélni eseményekről, tervekről, célokról, valamint érvekkel és ellenérvekkel tudja alátámasztani mondandóját.
Rank4 = B2 Középszint (Vantage) = A középfokú nyelvvizsga szintje
Könnyed, folyékony társalgást tud kialakítani az anyanyelvi beszélővel. Ismert témákban világosan és érthetően ki tudja fejezni magát. Véleményét érvekkel és ellenérvekkel tudja alátámasztani, valamint részletekbe menően ki tudja fejteni egy adott lehetőség előnyeit és hátrányait.

C: Mesterfokú nyelvhasználó (Proficient User)
Rank5 =  C1 Haladó (Effective Operational Proficiency) = A felsőfokú nyelvvizsga szintje
Folyékonyan és gördülékenyen tudja magát kifejezni. Különféle társadalmi és szakmai szituációkban hatékonyan fejti ki gondolatait. Pontosan, célratörően fogalmaz, hozzászólásait a beszélgető partner gondolataihoz tudja igazítani. Bonyolultabb dolgokról is világosan és részletesen fogalmaz, és mondandójához kapcsolódó más témaköröket is be tud vonni a beszélgetésbe.
Rank6 = C2 Mesterfok (Mastery)
Könnyedén részt tud venni bármilyen témakörű társalgásban, vitában. Sajátos kifejezéseket és összetett nyelvi fordulatokat biztonságosan alkalmaz. Gördülékenyen, szabatosan, az árnyalatokra is ügyelve kommunikál. Ha elakad, mondandóját úgy át tudja fogalmazni, hogy az a beszélgető partnernek nem tűnik fel. Világosan és folyamatosan, stílusát a helyzethez igazítva írja le vagy fejti ki mondandóját bármilyen témakörben, előadását logikusan szerkeszti meg.

Rank 6 felett már max nyelvész szúrja ki, tájszólás speckóval meg tán az sem, én azt venném anyanyelvi szinttel azonosnak

Módosította Shiwo: 2016.04.20, 20:46

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.20, 20:12

(Aha a Qualityt ismerem)

Közben még valami, bocs, hogy nem egyszerre teszem fel a kérdéseket. Szerintetek hányas az a szint nyelv szakértelemben, ami anyanyelvnek felel meg?

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 719 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.20, 19:56

Akkor már még egy nyelvet érintő kérdés. A könyv szerint egy anyanyelve lehet a karaktereknek, amit N-el jelölünk angolul. Gondolkoztam azon, ha valakinek faji nyelve van, az nem kapja e meg anyanyelvként azt is, ha fontos volt neki, mint ahogy sok másik szerepjátékban. Elkezdtem böngészni, és az egyik arhetipusnál, az elf sámánnál az elf nyelvet is N-el jelöli. Azonban más karaktereknél nem, legyen az akár szintén elf. A KM egyet enged, de azért kíváncsi volnék a véleményekre.

mert megvan neki a Bilingual quality

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.20, 19:49

Akkor már még egy nyelvet érintő kérdés. A könyv szerint egy anyanyelve lehet a karaktereknek, amit N-el jelölünk angolul. Gondolkoztam azon, ha valakinek faji nyelve van, az nem kapja e meg anyanyelvként azt is, ha fontos volt neki, mint ahogy sok másik szerepjátékban. Elkezdtem böngészni, és az egyik arhetipusnál, az elf sámánnál az elf nyelvet is N-el jelöli. Azonban más karaktereknél nem, legyen az akár szintén elf. A KM egyet enged, de azért kíváncsi volnék a véleményekre.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 719 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.20, 18:17

Üdv!

Jól gondolom, hogy 5. kiadásban pl. a 3. kiadással ellentétben, a Nyelv skillt már úgy kezeli a rendszer, hogy ha beveszel pl. egy Angolt 4-re, akkor az nem csak a beszédre, hanem az írás/olvasásra is vonatkozik? Ugyanolyan szinten műveled és nincs különválasztva mint régen és nem tudja az ember alacsonyabb szinten? Ellenben lehet rá specializálódni ha akar az ember.

egen, én is így értelmezem az angol szöveg lényegét

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]