Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadowrun 5. kiadás

shadowrun

• Válasz írásához lépj be
88 hozzászólás érkezett eddig

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.11, 00:09

Gondolom kicsit átírják, hogy újabb rókabőrt lehessen lehúzni a témáról.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.10, 20:28

Akkor ugyanarról lesz szó. Lehet, hogy reprintek, bár ezt egy szóval sem említik...

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.10, 19:29

Ez érdekes, mert Beginner Box Set és Runner's Toolkit Alphaware néven év elején már kiadtak hasonlókat.

Előbbiben pár apróságon kívül öt karakter van (ők és egy Ms Myth nevű troll nő), egy Quick-Start Rules a sokadszorra leporolt Food Fight minikalanddal, meg egy aranyos kis füzettel a világról (Edge of Now).

Részletesebben itt.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.10, 13:20

A Catalyst év végi tervei közt szerepel egy Shadowrun Beginner Box és egy azt kiegészítő Runner’s Toolkit elsősorban kezdőknek:

Rájöttek volna, hogy túl van bonyolítva a rendszer? :napersze:

etheleazostor

etheleazostor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.25, 22:35

Igen, ezek elsőre nekem is feltűntek. Tényleg jó (meg jónak tűnik az, amit nem próbáltunk még), csak az esélyekre láttam/ láttunk kevés esélyt. 

De köszi a választ, a továbbiakban is ezt fogjuk használni :)

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.19, 19:57

tesztelve jópárszor

az insant kill varázslatokat visszafogták

a manalövedék gyengébb lett kivéve ha fétissel nyomod el.

ha igazán biztosra akarsz menni fétist kell használnod.

szellemek: jobb lett a rendszer, erősek a szellemek ha nincs mágiád futhatsz előlük.

(szó szerint, többet érsz vele mint a puskáddal).

alkimia: tökéletes. nem kerül karmába gyártani. de nem túl táp.

pár órás védelem(reflexnövelés, suicide bomb, villám pálca)

ha konstans páncél kell kösd meg karmáért.

az új rendszer jó.

etheleazostor

etheleazostor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.19, 16:27

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy aki játszott/ játszik az 5-ik kiadással, azon belül is varázslókkal, sámánokkal vagy esetleg mystic adeptekkel, hogy milyen tapasztalataitok vannak?

Konkrétabban: az eddigiek alapján, ahogy kivettem, a mágiahasználók vissza lettek fogva (nem kicsit). A direct harci varázslatoknál az ellenpróba során elért net hitek adják a sebzést, ami egy nem minmaxolt, de specializált karakter esetén igen csekély eredményességet mutat.
(Tapasztalat: 4-es skill + 5-ös Magic = 3 hit-et dobtam, ellenfél Willpower próbán 1 hitet ért el, azaz a net hit (és a sebzés) 2 lett. 9 kockából 3 hit elég nagy valószínűséget jelent, tehát átlag eredmény. Ez elég gyér ahhoz képest, hogy egy lövöldözés során egy lövésből (pisztollyal) nagyobb sebzés érhető el átlagban.)

Vagy például a szellemek megkötése, ahol maximum Force számú hitet lehet elérni, viszont a szellem Force * 2 kockával dob, és ő nincs limittel korlátozva, viszont ezek csökkentik a te hit-jeid számát.

Vagy az Alchemy, ahol ellenpróbán szintén Force a limit, és Force számú kockával csökkenthetőek a hitek. Valamint, hogy minden net hit 2 óra időtartamot jelent, amíg a preparátum aktív. 

Az utóbbiak nem voltak még próbálva, csak így alig használhatónak tűnik. Ezekkel kapcsolatban voltak tapasztalataitok? És mik voltak azok? Ezek a számok csak olvasás alapján tűnnek szörnyűnek, vagy tényleg azok?

Köszi a válaszokat és a segítséget előre is! :)

Capa

Capa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.25, 15:33

Az uj csak pdfben megjelent delux starter setet ajanlom, egyszerusitett szabalyok, ujra gondolt es rendezett alapkonyv. Cserebe a varazslatok fele kimaradt, de nem nagyon fogjatok erezni a hianyat ha csak neha jatszotok.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.25, 12:26

a PDF változatot most 20 dolcsiért lehet kapni:

http://rpg.drivethrustuff.com/product/115985/Shadowrun-Fifth-Edition-Core-Rulebook

(persze lehet találni ingyenest is...)

mipet5

mipet5

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 14:58

Szevasztok!

A kérdésem leginkább ide kapcsolódik, bocsánat előre is ha rossz topicot választottam. Felkívántam éleszteni társaságomban a jó öreg SR-t. Így elkezdtem nézegetni a netet szabálykönyvek után. 

Meghökkenve tapasztaltam, hogy az SR 5 16.000 ft!!! Kérdésem tőletek, hogy megér-e ennyit és mi az a tartalom amiért így lőtték be az árát? 

Nem valószínű, hogy ezt szerzem be (ennyiért legalábbis, mivel amúgy is nagyon ritkán gyűlünk össze egy egy árny melóra :D) de tényleg érdekelne mások véleménye is az üggyel kapcsolatban. 

Szia,

Nekem is tetszik az új rendszer, mint a próbáknál a tulajdonság + képzettség is érvényesül, és le van "korlátozva". Pl. Pisztollyal lövésnél Gyorsaság + Pisztolyok ;max. pontosság.  A könyv szép, ahogyan a preview változatokban is láthatod.

Amiért viszont nem ajánlom, az a rengeteg értelmezési hiba, ami részben a SR4-ból ollózás miatt maradt benne, hiszen az ellenőrzést végzők csak az értelmezhetőséget nézték, nem az összefüggéseket. Hiába jött ki az első errata, sajnos a ~60 játéktechnikai, nyomtatási hibából öt lett javítva (azt nem tudom, hogy a pdf-ben is, vagy még ott sem), másik néhány javítás a kimaradt szerkesztők neve és tartalomjegyzék. Van külön fórum is, ahol a korai vásárlók javasolnak javításokat.

Ha a csapat hajlandó a KM-re bízni magát az értelmezéseknél, akkor egy közös összeülés után, ahol megbeszélitek a részleteket - milyen játéktechnikai dolgok változtak, házi szabályok- lehet játszani. Én is szerettem volna nyomtatott verzióban beszerezni, de a rengeteg hiba miatt ez halalasztásra került.

zsolln08

zsolln08

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.25, 18:58

Köszönöm! 

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.25, 10:14

Tehat SR5 angol, ha van csapat hozza, akkor szerintem a legjobb elerheto SR rendszer a 3. utan. (errata muszaly, mert sok hiba kerult a kiadasba)

Miben érzed jobbnak a 3. kiadás rendszerét?

Azt írta, hogy az SR5 az elérhető legjobb az SR3 után, ha a játékosok tudnak angolul, csak fura szórendet használt. ;)

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.25, 09:45

Tehat SR5 angol, ha van csapat hozza, akkor szerintem a legjobb elerheto SR rendszer a 3. utan. (errata muszaly, mert sok hiba kerult a kiadasba)

Miben érzed jobbnak a 3. kiadás rendszerét?

dzjaulah

dzjaulah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.25, 02:25

DriveThruRPG-rol 20 dollar... Igaz az pdf valtozat. Ezen kivul van ingyenesen preview, es megnezheted, hogy tetszik-e a rendszer. Szerintem jo rendszer, de a problema amivel en nezek rendszeresen szembe: eleg angolul tudo jatekost talalni, akik elegge jol tudnak angolul, hogy megertsenek egy angol nyelvu szabalykonyvet. 

zsolln08

zsolln08

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.24, 19:30

Szevasztok!

A kérdésem leginkább ide kapcsolódik, bocsánat előre is ha rossz topicot választottam. Felkívántam éleszteni társaságomban a jó öreg SR-t. Így elkezdtem nézegetni a netet szabálykönyvek után. 

Meghökkenve tapasztaltam, hogy az SR 5 16.000 ft!!! Kérdésem tőletek, hogy megér-e ennyit és mi az a tartalom amiért így lőtték be az árát? 

Nem valószínű, hogy ezt szerzem be (ennyiért legalábbis, mivel amúgy is nagyon ritkán gyűlünk össze egy egy árny melóra :D) de tényleg érdekelne mások véleménye is az üggyel kapcsolatban. 

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.01, 09:07

Megjelent az első kaland a SR5-höz:
http://rpg.drivethrustuff.com/product/119804?src=SplinteredStateCmail

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.21, 18:19

SR 5 : szépen kivannak dolgozva a rasszok is.
sőt ha van egy igen ó hamisrasszod fizeheted utána is az adót, vagy behívhatnak szolgálatra...

ha nincs rasszod(azon kívül hogy nem járkálhatsz az átlagosná ljobb környéken) 3-ad annyi spamet kapsz.
jobb környéken a rasszod folyamatosan sugározni kell.
ellenben a zsaruk kiemelnek.

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.20, 11:40

A szociálisra specializálódó karakterek sokkal fontosabbak lettek az új rendszerrel mert ha mindenkinek 1-es karizmája karaktere van ők nem képesek elég sikert elérni hogy infót szerezzenek vagy felszerelést vegyenek. (Max sikerek szociális próbára függenek karizmától és esszenciától is úgyhogy 1es karizma 0.01esszencia és még akkor is rádlő a rendőrség ha csak azt mondtad jó reggelt)

Szerintem nem baj, hogy a szociopata vagy antiszociális karakterek nehezebben boldogulnak a mindennapokban. Pont mint a valóságban. :) Meg aztán a Face archetípust sem véletlenül találták ki.

ez nem is baj sőt!

nagyon jó az sr 5.
tetszik hogy a korábbi FAQ-t beledolgozták.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.20, 10:39

A szociálisra specializálódó karakterek sokkal fontosabbak lettek az új rendszerrel mert ha mindenkinek 1-es karizmája karaktere van ők nem képesek elég sikert elérni hogy infót szerezzenek vagy felszerelést vegyenek. (Max sikerek szociális próbára függenek karizmától és esszenciától is úgyhogy 1es karizma 0.01esszencia és még akkor is rádlő a rendőrség ha csak azt mondtad jó reggelt)

Szerintem nem baj, hogy a szociopata vagy antiszociális karakterek nehezebben boldogulnak a mindennapokban. Pont mint a valóságban. :) Meg aztán a Face archetípust sem véletlenül találták ki.

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.04, 06:59

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]