Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

BareBones Fantasy – RPG ritkán játszóknak

• Válasz írásához lépj be
21 hozzászólás érkezett eddig

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.17, 13:56

Köszi az ismertetőt, frappáns! :)

Ahogy nézem a honlapjukat, most készül "Covert Ops" címen egy ugyanilyen hozzáállású titkosügynökös játék is...

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.04, 11:07

A hétvégén tervezünk indítani egy partyt, és egy varázsló biztos lesz a csapatban.

Egy tanács: ne hagyd össze-vissza mozogni a karaktereket csatában. Bár a könyv nem mondja ki (csak sugallja), de egy körben egyszer lehet mozogni, és ha az az alapnál több (azaz dobással kísért), akkor egy akciót el is használ.
Az íjászokra pedig különösen figyelj, jobb előre tisztázni, hogy ne nagyon támadjanak egy-kettőnél többször. Szintén nem mondja a könyv, de megborítaná a dolgokat szerintem. Ahány rendszert ismerek, szinte mindegyik valamilyen módon kimondja, hogy azért támadásból ne legyen sok, e kérdést a rövidség miatt a BBF mesélői belátásra bízza. Ezért talán nem "az" ideális kezdő rendszer, szerintem azoknak való, akik már ismerik a dörgést.

És itt is igaz az egyszerű rendszerek nagy kiegyenlítősdije: a játékosok előbb-utóbb letesznek egy általuk alkalmazott, a mesélő által nem tiltott szabály-visszaélésről, ha a nem játékos karakterek is alkalmazni kezdik velük szemben. Plusz ha túl hatalmas a varázsló, akkor mindenki elsőként őt próbálja kikapcsolni.

De ezeket amúgy is tudtad.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.03, 11:01

http://dwdstudios.com/node/1938

Grottyo

Grottyo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.07.03, 10:50

Erről a varázsló fejlődéses alternatíváról tudnál írni?
A hétvégén tervezünk indítani egy partyt, és egy varázsló biztos lesz a csapatban.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.03, 09:43

A Spellcaster egy idő múlva lehet ugyan hatalmas, ezt a fejlesztők is észlelték, és javasoltak is alternatívát. A magam megoldása a memorizációs rendszer bevezetése, ezzel pedig megfoghatók.

Egy körben öt támadás: nem a kezdő karakterek problémája, ha valaki minden létező erőforrást a támadásra fordít, még akkor sem tud 75%-nál nagyobb összeget elérni. A kezdeti 5d10+30-ből a maxot kell dobnia, törpének lenni, hogy a STR-re vagy félszerzetnek lenni, hogy DEX-re kapjon még osztás előtti +10-et, így ér el 90-et, ami a melee-hez/ranged-hez így lesz 45%-os esély, és a primary +20-t plusz a képzettségfejlesztés +10-et fölhasználja, és így ér el 75%-ot. De ez aligha jön össze, ha elfogadja, amit dobott, és 75%-os értékből nem lesz öt érvényes/sikeres támadás: 75, 55, 35, 15.

Szóval a körönkénti öt támadás szerintem nem valós probléma, a pálya elején meg főleg. Az ismertetőben írtam is, hogy valamilyen limitet beraknék támadásszámban, egy-kettőnél többet ne támadjon senki, ugyanis a sok dobás a spotlight-idő rablása a többiektől. Nagyobb rankkal már engedélyeznék hármat, mondjuk hármas rankkal (rank=/=képzettségszint, sokkal lassabban fejlődik), ha a titulusa a warrior harmadik titulusa, de az megint csak elég lassan jön össze.

De az észrevételeket kösz. Jöhet még.

Ren_the_Unclean

Ren_the_Unclean

Gyűrűlidérc

• Fórumita
  • 702 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.02, 23:13

Játszottunk egy darabig ezzel a rendszerrel. Az egyszerűsége pozitív, néhány más rendszerhez hasonlóan ez is sok teret hagy a szabad mesélői interpretációnak. Viszont némi játék után úgy éreztük, hogy a rendszer nem lett elég jól kitesztelve. Ahogfejlődtek a karakterek, a Spellcaster hatványozottabban gyorsabban fejlődött, mint az összes többi képzettség, valahogyan muszáj a mesélőnek megfognia, hogy ne legyen belőle mindent egymagában megoldó gépezet.

A másik problémás pont az akciók száma körönként és a kezdeményezési sorrend volt. Néha kicsit visszás helyzeteket hozott, hogy az egyik körben tök utolsó karakter, akinek nem kellett védekeznie, leadta a maga öt támadását, majd a következő körben ő kezdett, és megint.

Összességében véleményem szerint a rendszer egy alkalmi játékra jó, amikor nem akartok sok időt tölteni a karaktergenerálással (a statisztikák összeállítása nagyjából két percbe telik), de hosszú távú játékra nem alkalmas.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 16:25

Talán annyi, hogy a némileg freeform varázsláshoz azért kell egy érettebb brigád: "igen, meg lehet csinálni az rezet arannyá változtató gépet, de ilyet ne csinálj, mert a játék lényege a kaland és a felfedezés, nem ez a hülyeség"

Erre speciel gondoltak (l. Transform szpell részletei http://dwdstudios.com/node/1210?viewtype=downloads'), de attól még a kommented ül.

Módosította Radivoj: 2013.07.01, 16:30

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 16:05

Nekem ez tradicionálisabbnak tűnik a DW-nél, persze az ízlések különböznek.

Rajongói bázisa van a BBF-nek, egyelőre nem túl nagy, és a dwdstudios fórumaira korlátozik, de már kezdenek kidolgozni más settingeket is. Valami kalózosat éppen most kezdenek építeni, boszorkánymesterekkel meg kalózkodással, hivatalos verzióban pedig a kémfilmek világa készülőben (Covert Ops).

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
    2                      

Kelt 2013.07.01, 13:40

Jól hangzik, de nálam az egyszerű, de nagyszerű fantasy játék helyét már elfoglalta a Dungeon World.

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 12:21

Esküszöm pont ilyenre akartam tervezni asaját gyártású Goblin Town játékomat. D6 alapokon akartam elindulni, de ez minden eddiginél nagyobb löketet adott :D

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 12:18

Egyetlen bajom van ezekkel a szerepjátékrendszerekkel:
Az, hogy nincs egy csapat és annyi szabadidőm, hogy mindet tisztességesen kipróbáljam és végigvigyek bennük egy-két életút kampányt. :D
Több szerepjátékos és szabadidő kellene ennek a világnak...

Sahra_Stanfield

Sahra_Stanfield

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 120 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 10:36

Köszi az ismertetőt!
Egyből beleszerettem, egyszerű gyors ami kell ha az embernek nincs túl sok bonyolultsághoz kedve, de játszani szeretne. Esetleg mesélő és nincs kedve komolyabb modul készítéssel tölteni az időt. :)

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 10:25

Köszi az ismertetőt!
Egy ehhez kísértetiesen hasonló rendszeren dolgozok, kb. egy éve, de tudtam, hogy egyszer valaki megírja helyettem :D

Mantriel

Mantriel

Fehér Torony Mágusa

• Fórumita
  • 457 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 09:10

Nagyon korrekt ismertető, köszi. :)

Jöhet még. :D

De szívesen olvasnék kampány világokról is. Az utolsó amit használtam/alaposan végig olvastam Ptolus volt.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 09:08

Fantasztikus játék, meg is vettem kemény kötésben (az RPGNow-on most $18.99+postaköltség, ami enyhén szólva kacagtató).
Csak két bajom van vele: nem a 90-es évek elején jelent meg, és nem magyarul.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 09:06

Ezekkel akérdésekkel csak mégjobban hasonlít a Dungeon worldre. Egyszerű játék mindkettő. (pozitív értelemben)

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 09:02

Örömmel.

A fejlődés fejlesztési pontokkal megy, fejleszthető bármelyik tulajdonság (1 DP 1 % növelés, szerintem ez egy kicsit olcsó), illetve növekvő költséggel bármelyik képzettség.
Mesealkalmanként egy tízpontos kérdéssor szerepel, amire egyszerű igen/nem-ekkel lehet válaszolni, minden igen válasz után jár egy fejlesztési pont. Pár példa a kérdésekből:
túlélted az összes csatát? megtudtál valami fontosat a világról? jól kijátszottad a leíróidat?

Mivel százalékos a rendszer, nem látom technikai okát, hogy miért ne lehetne a BRP fejlesztési metódusát beilleszteni. Hogy tapasztalati pontozás van, annak oka szerintem a tisztelgés a hagyomány előtt. "PENNY: Mondjátok, hogy pénzben játszottunk! SHELDON: Ó, még ennél is jobb! Tapasztalati pontokat kapsz!"

A másik dolog, hogy a BBF erőszintje magasabb a BRP/COC-játékoknál, és mint ilyen, számít a 100%-nál nagyobb értékek jelenlétére. Nem a játék elején, hanem valamikor a játék során.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 08:57

jó ismertető, köszi, bár eléggé hasonlít a LEGEND-rpgre, ami kb. a Runequest fejlesztett verziója :nos:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 08:38

Az ismertetőért köszönet, eddig nem ismeretem a rendszert. Számomra elég szimpatikus a hozzáállás.

Talán annyi, hogy a némileg freeform varázsláshoz azért kell egy érettebb brigád: "igen, meg lehet csinálni az rezet arannyá változtató gépet, de ilyet ne csinálj, mert a játék lényege a kaland és a felfedezés, nem ez a hülyeség"

Kérdés:
a brp (CoC) féle fejlődés beilleszthető?
(= a sokat használt képzettségre teszel egy próbát a kaland után, ha NEM sikerül, tanultál az alkalommal újat, és növekedik a képzettség X ponttal)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2018 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 07:58

Köszi az ismertetőt, tetszik! Határozottan szívesen kipróbálnám. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]