Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Z, mint Zombi

• Válasz írásához lépj be
34 hozzászólás érkezett eddig

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.15, 18:22

Közben elolvastam a The Zombie Survival Guide-t is Max Brookstól, itt is végén található szerencsére fiktív törtélmi előfordulások a legérdekesebbek, én magyar kiadó (Könyvmolyképző) helyében kértem volna azt az extra lehetőséget, hogy 1-2 magyar eseményt beletehessek a listába, akár széljegyzetként...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.07, 22:00

Igen, az nem volt tiszta, hogy a korábbi, kisebb "figyelmeztető járványok" ellenére hogyan és mikor szabadult el a dolog. Én azt mondanám, hogy mindenki ignorálta, hogy mi történik, nem akart róla tudomást venni, utólag pedig már nincs meg a felelős...

A yonkers -i csatához odacsalogatták a zombikat sok mérföldön keresztül, azzal a szándékkal, hogy egyszerre semmisítsék meg mindet. Nem jött be. :)

A Japán részek valóban szánalmasak voltak, úgy tűnik az amerikai írók nem tudnak kitörni a "japán = misztikus ninja-szamuráj" kényszerképzetből. Mondjuk indulni jól indult a dolog, ahogy a netfüggő srácnak sorra "tűntek el" a netes haverjai. Csak aztán átment Zombie Slayer D -be a dolog. :(
Inkább írta volna azt, hogy a brit szigeteken hogyan nyomták le teljes lemezvért és claymore segítségével a zombikat. :)

Bulldy

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2690 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.07, 14:10

Üdv!
A könyv egy szempontból nézve remek, más szempontból nézve nem. A remek része a társadalmi kritika, illetve az egyes országok kormányainak és lakosságának reagálása. Ez nagyon jó. A végén az újjáépülő társadalom és az utóvédharcok bemutatása szintén zseniális. A probléma igazából a zombi-terjedéssel van. A könyvből világosan kiderül, hogy itt több hónap alatt fajulnak el a dolgok- hiszen pl. vakcinát is fejlesztenek ki ellene (ami ugye nem hat...). Szal elkezdődik a zombifertőzés, média felkapja, aztán elkezd lecsengeni, aztán egyszercsak lesz rohadtsok zombi. Na, ezt a hirtelen zombiugrást nem lehet semmiféle logikával megmagyarázni. A nagy amerikai vesztes csatával nem az a problémám, hogy a sereg vezetői idióták, hanem az, hogy hogy lett egyszerre ott több millió zombi? Valaki említette a japános fejezeteket, az tényleg paródiaszerűre sikerült.
Ennek ellenére 2* olvastam, bizonyos részeket többször, mert hihetetlen jó hangulata van.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.05, 07:18

Beszereztem elkezdtem olvasni. Érdekes ez a riport-könyv imitáció habár valahogy várom hogy "történjen" valami, mondjuk tudom hogy nem fog.

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.04, 17:21

Könyvet olvastam, én annyira nem estem tőle hasra. Persze lehet, hogy már akkor is bennem volt az a kétely, hogy egy alapvetően (ál)riportkönyvet, hogy lehet megfilmesíteni. Válasz azóta megjött: Jól nem lehet, úgy, hogy a lényegét ne ölje meg.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.04, 12:55

Ha a zombik esetében (mi hajtja őket, hogy működnek ennyi ideig stb) hajlandóak vagyunk szuszpenzálni a diszbelífet, miért szőrözünk a másik oldal realitásain?

Mondjuk a "28. nappal később" végén az éppen éhenhaló zombi (jó, azok nem igazzy zombik)
éppen ezért tetszik - nekem.

De a Dead Reign (ez egy RPG) magyarázata is kellőképp reális.

Visszatérve: ha csoszogó horda az adott "fajta" zombi, akkor a kombájn és a cséphadaró tank
(amely utánfutós tartályban húzza maga után a lángszóróhoz a naftát) adja magát - és a száraz materialista szemlélettel is megállja a helyét.

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.04, 12:35

Romero zombifilmjeiben soha nincs magyarázat a zombikra. Csak megjelennek és ellepik a világot.
Ez nála egy hasonlat az agyatlan fogyasztói társdalomra, annak tart torz tükröt, amikor elhangzik a mondat, hogy "Ők mi vagyunk"
Ettől jók ezek a filmek, mert nincsenek bugyuta, erőltetett indoklás rájuk.

Nálam Romero az etalon a zombifilmek terén.

Vannak az ő filmjei, meg vannak a rossz zombifilmek.

Kivéve persze a paródiákat, mint a Fido, Haláli hullák hajnala, Zombieland, stb.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.04, 09:34

Persze, 4-5, feltételezve, hogy az utak tiszták és nincsenek tele elhagyatott autókkal. Városban ennyi el sem fér egymás mellett, házak között még úgy sem (jó, persze, ezeket kitakaríthatják az egyéb fegyveres csapatok).

Ha a zombik esetében (mi hajtja őket, hogy működnek ennyi ideig stb) hajlandóak vagyunk szuszpenzálni a diszbelífet, miért szőrözünk a másik oldal realitásain? L4D-ben se akad fenn az ember azon, hogy mindenhol van szanaszét lőszer, vagy hogy bézbólütővel tankot lehet ölni...

(A SP meg szerintem csak gyenge cincogás, mint badass rohamzene. :) Sosem voltam oda értük.)

Ki szánta ezt badass rohamzenének? Ez egy mindenbe beleszaró hangulat, kérlekalássan.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.04, 09:16

a sörétek pár méterről már nem ütik át a koponyát, stb.).

Emberre, zombira nem skeetsöréttet lövünk - hanem 8-9mm átmérőjű söréttel. Aminek darabja
"üt akkorát", mint egy 9mm-es (9*19mm Lüger, hogy szabatos legyek) pisztolylövedék - némi szerencsével a harmadik fejből nem jön ki hátul.

Plusz van egy olyan ketyere ("duckbill shotgun"), ami a szórásképet nagyjából kör/kúp alakúból
legyezőszerűvé varázsolja - minden ajándék fejmagasságban, egy 1-2-3 méteres sávban terítve.

"Aki fegyverb**inak nevez, azt keresztüllövöm ezzel a 9mm-essel :P"

Módosította KLM: 2013.07.04, 09:18

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.04, 09:06

de a szögesdrótot kétlem, hogy át tudja vágni, inkább csak feltekeri, megcsavarja, ott meg kell állni egy idő után.

Mondjuk ez wiki, de máshol is hallottam, olvastam, Sherman Crab:
"Unlike the Scorpion, the Crab's flail was powered by the main engine. In Britain, the time and resources were available to carry out the major modifications to the Shermans' transmission that were needed to add a power take off. This removed a major problem of the Scorpion - the outside auxiliary engine with its vulnerable operator. The Crab's rotor carried 43 flails and was driven at 142 rpm by a driveshaft running down the right hand side of the tank. An innovation was the addition of cutters to the rotor that cut barbed wire and stopped the flail from becoming tangled. This feature made the Crab very effective at tearing up barbed wire obstacles."

Namost a Sherman kb. 30 tonnáját 400-470 lóerős motor hajtotta. A mai tankokban 1500 ló is ficánkol.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.04, 07:55

Akkor képzeld el, hogy 4-5 ilyen megy lépcsős alakzatban, mint kombájnok aratáskor, az elől haladóra csavarozott hangszórókból meg ez szól, amit csak néha nyom el a néhol megszólaló ágyulövés meg napalm:

Persze, 4-5, feltételezve, hogy az utak tiszták és nincsenek tele elhagyatott autókkal. Városban ennyi el sem fér egymás mellett, házak között még úgy sem (jó, persze, ezeket kitakaríthatják az egyéb fegyveres csapatok).

Ha ezek után sem vagy meggyőzve, akkor reménytelen eset vagy.

Együtt tudok élni ezzel a ténnyel. :)

(A SP meg szerintem csak gyenge cincogás, mint badass rohamzene. :) Sosem voltam oda értük.)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.03, 19:08

Továbbra sem vagyok meggyőzve, hogy ez ultimate módon működne egy zombihorda ellen. :)

Akkor képzeld el, hogy 4-5 ilyen megy lépcsős alakzatban, mint kombájnok aratáskor, az elől haladóra csavarozott hangszórókból meg ez szól, amit csak néha nyom el a néhol megszólaló ágyulövés meg napalm:

http://www.youtube.com/watch?v=A55ysCg0Kn8

Ha ezek után sem vagy meggyőzve, akkor reménytelen eset vagy.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.03, 16:01

Ezek a cséphadarós tankok nem csak az aknamezőn kellett átrágják magukat, hanem a Bocacche (ha jól írom) vidék sövényein és persze a jó öreg szögesdróton.

Ezek mind-mind tartósabbak egy némileg oszlásban lévő emberi testnél - nem nagyon akadna el.

A bokrok, sövények "szellősek", letörnek, darabokra hullanak egy ilyen gép alatt, de a szögesdrótot kétlem, hogy át tudja vágni, inkább csak feltekeri, megcsavarja, ott meg kell állni egy idő után.
Továbbra sem vagyok meggyőzve, hogy ez ultimate módon működne egy zombihorda ellen. :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.03, 15:04

Hali!

Ettől függetlenül nem hiszem, hogy jól működne ez a cséphadarós - aknaszedős dolog. A dögök, maradványok fennakadnának rajta és egy idő után használhatatlan lenne.

Ezek a cséphadarós tankok nem csak az aknamezőn kellett átrágják magukat, hanem a Bocacche (ha jól írom) vidék sövényein és persze a jó öreg szögesdróton.

Ezek mind-mind tartósabbak egy némileg oszlásban lévő emberi testnél - nem nagyon akadna el.

Ettől függetlenül a jó öreg mk 19.-re szavaznék, mint "népnevelő" eszközre.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.03, 11:13

Petrus:

Szerintem sem működni többszáz, többezer zombi ellen, legfeljebb kiscsapatos mókában. :)

DiMalto: and again, nem vagyok biztos benne, hogy magyarul megéri az árát. Én 5 olyróért vettem a WWZ -t angolul, magyarul sajnáltam volna érte a 3400,- HuF -ot.

And as always, legalább a fordítási hibáktól és hülye magyarításoktól sem szenvedtem. (A "Forgotten Realm Campaign Setting" magyar kiadása óta szemrángásom van, ha meghallom a 'fordítás' szót...)

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 836 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.03, 11:02

Olvasd el a Zombi-túlélés kézikönyvét, és megtudod, miért nem nyerő fegyver a shotgun (hangos, a lőszer sok helyet foglal és nehéz, a sörétek pár méterről már nem ütik át a koponyát, stb.).

Jé, nem is tudtam, hogy ez is megjelent magyarul! Szuper!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.03, 06:47

A filmben lettek gyorsak, ki tudja mi okból...

Ó, akkor ezért emlékeztem rosszul. Pedig olvastam a könyvet, de látszik, hogy mennyi maradt meg belőle... (Nem volt rossz könyv, de mást vártam és első olvasásra csak végigrohantam rajta. Majd egyszer elolvasom rendesen, normál tempóban is.)
Ettől függetlenül nem hiszem, hogy jól működne ez a cséphadarós - aknaszedős dolog. A dögök, maradványok fennakadnának rajta és egy idő után használhatatlan lenne.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1271 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.03, 06:04

jó kis ismertető, köszi :hc:

ha már zombik elleni védekezés, akkor a klasszikus:
http://www.bing.com/images/search?q=pancor+jackhammer&qpvt=pancor+jackhammer&FORM=IGRE

prototipus szintjén létezik is, de 12 lőszer, és automata, mi kell még? :cool:

Olvasd el a Zombi-túlélés kézikönyvét, és megtudod, miért nem nyerő fegyver a shotgun (hangos, a lőszer sok helyet foglal és nehéz, a sörétek pár méterről már nem ütik át a koponyát, stb.).

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.02, 22:49

jó kis ismertető, köszi :hc:

ha már zombik elleni védekezés, akkor a klasszikus:
http://www.bing.com/images/search?q=pancor+jackhammer&qpvt=pancor+jackhammer&FORM=IGRE

prototipus szintjén létezik is, de 12 lőszer, és automata, mi kell még? :cool:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.02, 21:48

Kétlem, hogy használható lenne. Csak egy irányba jó, utána meg elakad (merthogy a zombik nem robbannak fel, ott maradnak rajta). A könyvben meg nem a klasszikus "lassú" zombik, hanem a "gyorsak" vannak, akik nem is annyira hülyék. Kikerülik. :)

Nem, lassúak és buták. :)

Amikor a "médiagenya" zsoldjában álló testőr meglátja a futó tömeget, be is parázik, hogy ha a zombik tudnak futni, akkor mászni is és semmit sem ér a fal. Aztán kiderül, hogy alaptalan az aggodalma. :)

Ugyanezért sikerül halomba lőni "indiai alakzatban" a zombikat: csak jönnek szép lassan, kimért fejlövésekkel szépen lehet őket szedni, csak nem kell pánikolni és legyen aki tölti, cseréli a puskát.

A filmben lettek gyorsak, ki tudja mi okból...

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]