Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Új magyar szerepjáték: Project D - 4. kolonizáció

• Válasz írásához lépj be
99 hozzászólás érkezett eddig

ndee

ndee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.18, 22:43

sultankalifa

a betat lattam, az nem volt kamu, csak meg van/lesz vele melojuk.

És, hogy tetszett?

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 15:18

sultankalifa

a betat lattam, az nem volt kamu, csak meg van/lesz vele melojuk.

sultankalifa

sultankalifa

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 14:57

nekem ez egy kamunak tűnik, amivel a kedves ötletgazda a websopját reklámozta, illetve lóvét próbált szerezni a nyarraláshoz, mivel egy hónap alatt sem osztott meg semmilyen infot, amire kiváncsiak lettünk volna. sajnálom érdekelt a dolog.

ndee

ndee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 11:51

Elkészült végül az az összefoglaló a játékról?

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.17, 12:01

Na végre, megint valami izgalmas kezdeményezés!!

Remélem, nem túlbonyolított, minden fűszál mozgására kiterjedő, pepecselős szabályok lesznek. A Coyote is sokkal jobb lett volna, ha valami minimalistább szabályokat használt volna és több hely marad a háttérvilág leírására, egyedi helyzeteinek összegyűjtésére és hozzá passzoló spéci és egyszerű szabályokra...

wapper

wapper

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.07.15, 18:18

Hát gorak, azzal egyetértek, hogy sz.r könyvet nem kell venni, mert nem éri meg az árát.
Viszont a szavaidból nekem az jön le, hogy bármennyire is ostorozod a kiadókat, a silány tömegtermékeket, a csupán marketing által eladott írásokat, végső soron te mindenfajta könyv megvásárlása ellen vagy, akkor se vennéd meg ha a világ legjobb könyve lenne. Javíts ki ha tévednék.
Ezzel pedig mélységesen nem értek egyet. Akkor sem, hogy én a jó könyveket is csak egyszer szoktam olvasni, és onnastól porfogó. Az általad kifogásolt 3000 forint sajnos nem túlárazottságot jelent, ugyanis az (jó könyv esetén) több óra szórakozás, amit ha épp nem a tv előtt bambulva vagy a neten lógva érnél el akkor sem lenne olcsóbb. Pl. elmenni barátnőddel egy étterembe vagy elmenni a moziba másfél óra élményért pattogatott kukoricával vagy barátaiddal lefoglalni egy tekepályát 2-3 órára stb. stb. mind kijön annyira fejenként. Persze sok pénz az, de nem azért mert túl van árazva, hanem mert keveset keresünk (de ez más téma, persze már így is régen offtopic vagyunk).
Egy lentebbi hozzászóló szavaival élve én is meglátogatom torrentországot, de ehhez nem gyártok valami fennkölt ideológiát hogy most akkor hősiesen harcolok a multik meg a selejt termékek ellen. Arról meg végképp nem beszélem le az esetleg nálam jobb módban élőket, hogy megvegyenek valamit amit használnak. Akkor is, ha csak egyszer használják, mint a könyvet. Főleg, mert a hányszor használható kérdésnek nincs is értelme, sokkal inkább annak, hány óra szórakozást nyújt. Lásd összehasonlítva manapság a számítógépes játékok 20 óra körül nyújtanak (feltéve ha jók persze, illetve most nem multiról beszélek), és vagy 3-szor annyiba kerülnek, szóval ezen a fronton sem veszít a könyv (persze páréves játékok olcsóbbak, ahogy használt könyvet is olcsóbb venni, az indie játékok is olcsók, azokban viszont nincs 20 óra).
A jó könyveket meg igyekszem megvenni, az pedig az internet korában már előre sem annyira zsákbamacska, hogy jó-e, mint amennyire beállítod.

Módosította wapper: 2013.07.15, 18:24

sultankalifa

sultankalifa

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.15, 15:43

Hát szét offoltátok rendesen, én meg hiába várom, hogy bármivel többet megtudjak a játék világról/szabályrendszeréről stb.

off könyvtár, videótéka és már nincs is útban a cucc:).

Módosította sultankalifa: 2013.07.15, 15:43

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.13, 21:48

Az, hogy egy terméket nem veszek meg, nem okoz negatív visszacsatolást és kárt a gyártónak? Dehogynem, semmi más nem okoz nagyobb kárt. Nem is értem ilyen ostobaságot hogy állíthatsz. Ha nem veszi meg tíz ember, az tízzel kevesebb termék. Tényleg képtelen vagy felfogni, hogy itt pénzről van szó? A gyártót az motiválja leginkább, hogy megvedd a termékét, aki mást hisz az saját magát csapja be. Ez még önmagában nem bűn, nyilván meg akar élni belőle.

Ha nem veszi meg tíz ember, mitől lenne rögtön tízzel kevesebb termék? Megveszi másik tíz, máshol, máskor. Attól még, hogy fölényesen ellépsz mellette, a nyomodban jövők ugyanúgy megvehetik. Tehát semmiféle visszacsatolást nem adsz neki, még csak kárt sem okozol.
Kára akkor lenne, ha bekalkulálná, hogy a termék bekerülési ára X összeg és egy adott csoport minden tagjától elvárt, hogy megvegye, különben nem kapom vissza a pénzem. Pl. készítek egy DLC-t egy játékomhoz és elvárom, hogy mindenki, aki az alapjátékot megvette, ezt is megvegye. Ha nem veszi meg mindenki, na az a tényleges kár.
De mivel a legtöbb esetben ilyen nincs, minden eladott példány egy valamekkora nyereség (az alap bekerülési költségen túl). Tehát egy fillér kárt sem okozol neki, mert nem te vagy a célcsoportja és a költségeit úgy lőtte be, hogy arányosan a lehető legtöbb potenciális vevőt érje el.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.13, 17:20

U.i. (és pont ideillik): Volt még valaki rajtam kívül innen, aki adott pénzt a Golden Sky Stories KS kampányra, mert rettentően kreatívnak és cukinak találta már csak a felvezetését is - annak ellenére, hogy idehaza soha az életben nem fog játszani vele? :) (És azóta már megkaptam a nem végleges pdf-et is és oltárian aranyos és jópofa.)

Fakk. Ha idejében szóltál volna...

_gorak (NPC/NJK)

_gorak (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.07.13, 17:02

Hát nem ér annyit, mintha hivatalosan beismerték volna, hogy sz*rt hoztak össze, főleg mivel ez sztandard procedúra a steam-en, de a semminél nyilván többet ér.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.13, 16:43

Wow nem gondoltam volna, hogy visszaadják az emberek pénzét.
A Sega volt a kiadó, a pénz az ő zsebükből került vissza a vásárlókhoz.

Tévedés. A Steam adta vissza a pénzt, a Sega semmilyen kárt nem szenvedett. Kevesek által ismert tény, hogy a Steam egy alkalommal visszatéríti a választott játék árát.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.13, 16:37

Tökéletesen jó példa. Mivel ez zsákbamacska, ahogy mondtad, csak akkor derül ki, hogy becsaptak, amikor már megvetted a terméket.

Tudod, ezen az internet nevű dolgon vannak ám olyan helyek is, ahol a könyv/film/játék stb. megjelenése után kijönnek mindenféle ismertetők és kritikák, ami alapján el tudod dönteni, kell-e neked az adott termék.

Én is szeretem a könyveket, szeretek olvasni, jobban szeretek kinyitni egy könyvet és lapozni, mint egy monitor előtt ülni és görgetni. De ha megveszem a könyvet, elolvasom, majd felteszem a polcra, nem olvasok, hanem szemetet halmozok fel.

Tudod, ezen az internet nevű dolgon el is lehet adni a megunt könyveket. Sőt, állítólag még vannak antikváriumok is.

Én nem azt mondom, hogy minden egyes kreatív munkát végző egyén aljas gazember, és az egyetlen életcélja, hogy kicsalja a pénzünket. Azt mondom, hogy vannak ilyenek, és Magyarországon emberek ezrei, sőt tízezrei esnek áldozatul évente ilyen embereknek, a különbség csupán a kár összege.

Ha a magyarok tízezrei olyan hülyék, hogy válogatás és gondolkodás nélkül megvesznek mindent, akkor megérdemlik a sorsukat.

_gorak (NPC/NJK)

_gorak (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.07.13, 13:57

Wow nem gondoltam volna, hogy visszaadják az emberek pénzét.
A Sega volt a kiadó, a pénz az ő zsebükből került vissza a vásárlókhoz.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.13, 13:34

Tökéletesen jó példa. Mivel ez zsákbamacska, ahogy mondtad, csak akkor derül ki, hogy becsaptak, amikor már megvetted a terméket.

Végül is nem review-zta a fél szaksajtó már a megjelenés napján (a másik fele csak egy nappal később), amiből helyből látszott, hogy Gearboxék mindenkit átvágtak a palánkon a demóval. :)
Nem, ez nem jó példa, mert másról szól.

A többire inkább nem reagálok, mert hosszú távon nem látom értelmét. Majd a többiek szétboncolják, ha akarják.
Csak azt sajnálom, hogy egy ilyen beszélgetés/vita már megint egy teljesen másról szóló hír alatt alakul ki, és amint átvinnénk egy külön topikba, kábé be is fejeződne...

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.13, 13:26

Hallottál olyanról, hogy a becsapott emberek visszakapták a pénzüket, ha visszavitték az A:CM játékot? Nem, mert nem történt ilyen.

Attol, mert nem hallottal rola, meg volt/van ilyen...
Ime 2 random link a `aliens colonial marines refund steam` google talalataibol:
http://steamcommunity.com/app/49540/discussions/0/846945411126431162/
http://www.gamefaqs.com/boards/945070-aliens-colonial-marines/65510444

A 3000 forint lehet hogy neked nem nagy pénz, de mindenképpen aránytalan összeg, főleg egyszeri élményért.

Ez az elmenytol magatol fugg. Ami mint az osszeg, szinten relativ.

_gorak (NPC/NJK)

_gorak (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.07.13, 13:01

Hallottál olyanról, hogy a becsapott emberek visszakapták a pénzüket, ha visszavitték az A:CM játékot? Nem, mert nem történt ilyen. Ezért mondtam, hogy a pénztárcánkkal kell gondolkodni.
Nem állítottam, hogy "minden sz*r", sem hogy ez az iparág csak minimálisan kreatív. De tudomásul kell venni, hogy a gyártó számára ez egy üzlet is, ezért így kell gondolkodni róla.

A magus azért bukott meg, mert a csapat két különböző stílust kedvelő és követő része összemarakodott. De a végeredmény mégis az lett, hogy marakodni kezdtek a licencen, amivel vissza is tértünk a pénzhez.

Az, hogy egy terméket nem veszek meg, nem okoz negatív visszacsatolást és kárt a gyártónak? Dehogynem, semmi más nem okoz nagyobb kárt. Nem is értem ilyen ostobaságot hogy állíthatsz. Ha nem veszi meg tíz ember, az tízzel kevesebb termék. Tényleg képtelen vagy felfogni, hogy itt pénzről van szó? A gyártót az motiválja leginkább, hogy megvedd a termékét, aki mást hisz az saját magát csapja be. Ez még önmagában nem bűn, nyilván meg akar élni belőle.

A 3000 forint lehet hogy neked nem nagy pénz, de mindenképpen aránytalan összeg, főleg egyszeri élményért.

Én is szeretem a könyveket, szeretek olvasni, jobban szeretek kinyitni egy könyvet és lapozni, mint egy monitor előtt ülni és görgetni. De ha megveszem a könyvet, elolvasom, majd felteszem a polcra, nem olvasok, hanem szemetet halmozok fel.

Én nem azt mondom, hogy minden egyes kreatív munkát végző egyén aljas gazember, és az egyetlen életcélja, hogy kicsalja a pénzünket. Azt mondom, hogy vannak ilyenek, és Magyarországon emberek ezrei, sőt tízezrei esnek áldozatul évente ilyen embereknek, a különbség csupán a kár összege.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.13, 11:57

gorak, szerintem elképesztően torz módon látod a dolgokat: igen a "kreatív termékek előállítói" között is van, aki a minőségre törekszik, és nem arra, hogy a fogyasztót átbassza...

a magyar szerepjátékkiadás (szerintem) több ponton csúszott félre:
-többször kiadott, ingadozó minőségű kiadványok (főleg a M* volt ilyen)
-megígért, és nem abban a várt formában kiadott kiadványok, sok-sok hónapos vagy éves csúszásokkal
-befejezetlen és megdöglő projectek (Auvron, Codex, Requiem)
-a profizmus hiánya
-folyamatos hitegetés és ígérgetés, és ezek be nem tartása
-nem volt nyereséges
Vagyis, nem az egyszeri fogyasztózombin múlt az, hogy ezek bedőltek, előbb-utóbb...

vannak ellenben üdítő kezdeményezések is (Kém, Kék, de láttam Werewolf, KULT, Earthdawn magyarítást is) amik amatőrök, a maguk módján úttörők, és még kisebb közösségek is kezdenek kialakulni.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.13, 11:48

Az AC:M ebben a gondolatmenetben rossz példa. Ott volt egy demó, amire mindenki felhördült és előzetes díjakat söpört be és óriási előrendeléseket generált. A végtermék megjelenése után derült ki, hogy az egész demó manipulált, mesterségesen és szándékosan feljavított volt. Ami nem kreatív dolog, nem minimálisan, vagy maximálisan kreatív, hanem csalás. Itt már rég nem arról van szó, hogy "sz*r volt, de eladtunk 1.3 milliót", hanem "átvertünk mindenkit, eladtunk 1.3 milliót és többé soha a büdös életben nem fognak megvenni tőlünk semmit"...

Márpedig ez évényes az általad mesterségesen fenntartott, (szerinted) minimálisan kreatív iparágra is. Ez nem 4-5 éve kezdődött, hanem jóval korábban, 10-20-30-sok éve és az egyszer átvert vevő nem fog még egyszer ugyanabba a folyóba belépni.
Csakhogy az irodalom, a filmek, meg úgy általában a kreatív művészeti ágak jó része zsákbamacska. Nem azért nézed meg, mert felvet a pénz és tudsz rá szórni eleget, hanem mert több-kevesebb igényed van rá. Ha megvan az a bizonyos mennyiségű "pinch of interest", akkor a pénztárca lesz másodlagos. De ha megszerezted és elégedett vagy vele, akkor nem a vásárlással fogod az illetőt tovább bátorítani, hanem a pozitív reakcióiddal. A kreativitást nem a pénz fokozza, hanem a pozitív visszacsatolás. Pont, amit felhoztál példákat, a tévé, az internet, az újságok, vagyis a média tud közízlést befolyásolni - és ebben a te szavad is ugyanúgy benne lehet.
De ha te nem veszel meg egy terméket, mert úgy érzed, nem felel meg az ízlésednek, az csak a te felületes, saját nézőpontú ízlésed, ami más dolgokat preferál. De ettől még egy fillér kárt sem fogsz okozni az előállítójának, se nem okozol negatív visszacsatolást a számára. Ha utóbbit mégis elköveted, hamar lebuksz a termék hiányos, felületes ismerete miatt és elkönyvelnek szimpla hater-nek, vagy buta trollnak.

Tehát: lehet itt nyammogni, hogy "minden sz*r", csak ideje észrevenni, hogy akármennyire is macsó kiállni a szikla szélére és acélos tekintettel belenézni a szélbe, elég egyedül vagy ott kint... :)

U.i. (és pont ideillik): Volt még valaki rajtam kívül innen, aki adott pénzt a Golden Sky Stories KS kampányra, mert rettentően kreatívnak és cukinak találta már csak a felvezetését is - annak ellenére, hogy idehaza soha az életben nem fog játszani vele? :) (És azóta már megkaptam a nem végleges pdf-et is és oltárian aranyos és jópofa.)

Módosította Petrus: 2013.07.13, 11:50

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.13, 11:40

Ez a "haljanak éhen a pékek" hasonlat borzasztóan félrevezető. Nyilvánvalóan nem hiszem, hogy ezt a tartalomszolgáltatók és fogyasztók között régóta dúló vitát meg fogom oldani.

Senki nem varta el toled sztem. :) Mindenki a maga hataskoren belul tesz vagy nem tesz dolgokat.

Ez a vita nem arról szól, hogy "becsületesen fizessék meg a kreatív munkát", hanem óriási pénzekről.

Reszemrol arrol szolt, hogy kifizetsz-e egy regenyert 3000 Ft-ot, hogy elolvasd. (Es utana kideruljon, hogy tetszett-e vagy sem.) Az meg nem annyira oriasi penz :)

_gorak (NPC/NJK)

_gorak (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.07.13, 11:12

Én is szeretem a könyveket, jobban szeretek megfogni egy könyvet és úgy olvasni, mint ülni egy monitor előtt és görgetni.
De nem látom értelmét, hogy olyan könyv porosodjon a polcomon, ami csupán a helyet foglalja.

Talán nem világos sokak számára az a gondolkodásmód amit a kreatív termékekkel (könyvek, zenei művek, filmek, játékok) kapcsolatban képviselni próbálok.
Manapság napról napra nagyobb a kreatív termékek között a választék. Egyre többen ismerik fel mekkora összegeket lehet kreatív munkával keresni, boldog-boldogtalan igyekszik kreatív terméket előállítani (könyvet írni, zenét szerezni, filmet vagy játékot készíteni).
Amikor egy ilyen termékért pénzt adsz ki, mindegy hogy kettő, vagy kettőezer forintot, azzal bátorítod a termék előállítóját, hogy jó irányt követ, megfelelő minőségű a termék, amit előállít,tegye továbbra is azt, amit eddig. Mivel a kreatív termék nem létszükséglet (például nem halsz éhen vagy szomjan, ha nem olvasol könyvet), kizárólag szubjektív minőségi szempontok alapján lehet megítélni. Persze vannak stilisztikai, illetve különféle tartalmi jellemzők, de a végén mindig a személyes élmény számít, ami nyilvánvalóan szubjektív, nem vagyunk egyformák.
A gyenge minőségű termékek előállítását a digitális kor ingyenes reklámlehetőségei csak tovább segítik. Manapság az internet, szociális oldalak, és keresőmotorok korában sokkal könnyebb bármilyen terméket (akár ingyenesen) megismertetni a fogyasztóval, ezáltal befolyásolni a fogyasztót, mint akár két évtizeddel korábban, amikor csak TV-, és rádió-reklámok, újsághirdetések álltak rendelkezésre.
Amikor egy kreatív termékért pénzt fizetsz, nagyon fontos, hogy a pénztárcáddal dönts, tudatosan válogass, és ne adj ki semmiért pénzt, ami nem megfelelő minőségű, mert ha nem így teszel, azzal a silány minőséget élteted, mintha azt mondanád: "nem baj, ha gyenge minőséget produkálsz, ez is elegendő arra, hogy megélj belőle, akár jobban, mint aki nem kreatív jellegű, de a tiédnél adott esetben sokkal jobb minőségű, vagy legalábbis értékesebb munkát végez".
Az Aliens: Colonial Marines tökéletes példa a problémára. Ha tíz év múlva felmerül a játék neve, nem azt mondják majd "íme egy nagyszerű franchise-ra épülő silány minőségű játék". Azt mondják majd "íme egy nagyszerű franchise-ra épülő silány minőségű játék, amiből még így is eladtak 1.3 millió példányt."
Azzal, hogy meggondolatlanul pénzt adsz ki valamiért, csak mert olcsó, vagy csak mert megteheted (nem okoz komolyabb kiesést a termék ára), azt mondod "nem számít a minőség, elég ha elérünk egy minimális szintet". A létrehozót nem fogja érdekelni, hogy miután már kiadtad a pénzed, kiderül a termék gyenge minősége.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]