Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Zombie Squad - zombivadász RPG

• Válasz írásához lépj be
29 hozzászólás érkezett eddig

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.07, 11:28

Köszönet a fordításért! Már ki is próbáltuk, rettenetesen élveztük! Gondolkodom hogy készítek hozzá egy kis mesélői háttér- / kalandgenetátort, mint ahogy a DS esetében is készült ilyen!

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.07, 02:49

Köszönet a fordításért! Már ki is próbáltuk, rettenetesen élveztük! Gondolkodom hogy készítek hozzá egy kis mesélői háttér- / kalandgenetátort, mint ahogy a DS esetében is készült ilyen!

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.23, 15:21

2-3 évvel ezelőtt, amikor még rendszeresen meséltem, akkor vettem elő ezt a játékot, ha nem mindenki tudott eljönni a játékülésre. Minden előzetes előkészítés nélkül remekül el tudtunk vele játszani. Egy játékülés alatt, akár 3 garnitúrányi karaktert is ledaráltam (általában a meggondolatlanságuknak hála... vagy netán egymást ölték meg), de ettől függetlenül mindannyian élveztük, sőt, volt hogy akkor is ezt játszottuk, ha mindenki eljött (közkívánatra)! Mivel a saját városunkban játszottunk (azaz Szeged volt az események helyszíne), így mindenki tisztában volt azzal, hogy mi merre hány méter, plusz mindig volt nálam egy térkép is.
Ajánlom figyelmébe mindenkinek, aki kedveli a zombitúlélő horrort!

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 18:27

Én nem is veszem ezeket magamra, mivel nem én készítettem a játékot, sőt nem is profi fordítást töltöttem fel, eredetileg csak a saját csapatomnak tettem fel.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 18:16

Valószínűleg több dologban is igazatok van, de szerintem hatalmas hibát követtek el azzal, ha azt hiszitek, a játékosi/mesélői feladatkör tisztázatlansága okés. Adott csapaton belül még talán, ott az élőszón van a hangsúly. Na de írott médiumban? Olyan gyakoriak a kimondatlan feltevések, hogy meglátásom szerint a szerepjáték-történelem legnagyobb erejű félreértései éppen abból fakadtak, hogy a játékírók nem tudták érthetően kifejezni azt, hogy miben is különbözik lényegileg (és nem statisztikák szintjén) a játékuk a korábbiaktól és hogy ez a különbség milyen elvekkel, miféle technikákkal ragadható meg. A legszemléletesebb korszak erre talán a AD&D -> WoD korszak lehet még a kilencvenes évek elején, remélem értitek az utalást.

És itt most nem Tebolyult_Tuzmagusnak szól a kritika, neki köszönet a fordításért, de (talán Marvinhoz hasonlóan) nem értem, hogy a leírtakban mi a pláne. Ugyanis felhasználva a ti érveteket, szerintem ezek nagy része max. fél óra felkészülés után rögtönözhető bármely általánosabb rendszer alá. Ez egy szerepjáték-csonk, figyelemfelkeltő hangulat és hasznos modulelemek nélkül.

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 17:25

Ez azért nem egy ezredik dungeonírtó klón. De tényleg csak arra jó, hogy kedvenc zombifilmjeinket újragondoljuk, és lejátsszuk a haverokkal, arra viszont tökéletes. A feltételezett célközönségből pedig fogta magát valaki és ahogy mondtad: megcsinálta magának. Aztán feldobta egy oldalra, hogy a többiek azonnal belevághassanak. Ehhez pedig jó alap volt a DS.

Én meg egyik éjszaka hirtelen felindulásból átírtam magyarra azoknak a barátaimnak, akik nem tudnak angolul, és gondoltam, akkor már feltöltöm ide is.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 16:43

Ki nézi le? Játszottam csomó ilyet, sőt írtam is, csak azt nem értem, mi szükség még egyre, ami egyrészt semmi újat nem mond, másrészt amilyet a feltételezett célközönség simán csinál magának.

Meglepő lehet, de nem a békaügetésben, térdig érő szélben lombfűrésszel történő zombiirtás módosítói hiányoznak 600 oldalon, hanem a leghalványabb ötlet (lehet, hogy az aktuál társaság tett bele, de a fentiekből nem derül ki, noha pont ez lenne az érdekes).

Na mindegy, a kollektív tapsikolást sem értettem sose, midőn valaki megcsinálta a milliomodik D&D-klónt, annyi eltéréssel az összes többitől, hogy elfek meg famanók +1 helyett +2-vel bújnak bokorba, de ez legyen az én bajom.

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 16:09

Egy zombis túlélőhorror miért kéne kódex méretű szabálykönyv?

Legyen plusz 296 oldal tele spec harci helyzetekkel, minden szituációra, hogy hogyan kell dobálni a kockát, miközben egy zombifikálódott pincsi ellen küzdeni, miközben egy helikopterről lógsz lefelé, és répalé folyt a bal szemedbe?

Meg legyen pár tucat kamu oldal arról, hogy hogyan legyen személyisége a karakterednek, ne csak harcértéke?

Vagy töltsék fel a srácok pár száz oldal világleírással, meg a vonatkozó szabályokkal?

Nem hiszem, hogy így le kéne nézni a minimál szabályos játékokat.

Nem csak arra jók, hogy egy kezdő játékosnak pillanatok alatt lemesélj velük egy betanító játékot.

Én olyanokkal próbáltam ki, akik ágybavizelő koruk óta szerepjátékoznak, és jól szórakoztunk, senkinek sem hiányzott, hogy egy hétvégét csak arra pazaroljunk, hogy megtanuljunk egy új rendszert, vagy, hogy játék közben kutassunk a megfelelő szabályok után.

Egy ilyen típusú játékhoz egyszerűen nem kell több ennél, de ha valakinek mégis hiányoznak a részletesebb dolgok, akkor ahogy mondtad: kirázza a kisujjából, és hozzá írja.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 14:45

Marvin,

Van az a helyzet, hogy játszanának az emberek, de már a Savage Worlds is bonyolult.

Anno volt olyan Shadowrun partim, ahol hozzávetőlegesen mindenki ismerte a világot, de sem szabálykönyv, sem karakterlap nem volt a környéken, ellenben játszási kedv volt. Kénytelenek voltunk kocka nélkül tolni és bár jó volt, dobálni mindenki szeret(ett volna).

Egy ilyen rendszerrel simán összerakok 4-5 karaktert addig, míg elkészül még két tálca szendvics és mehet is a buli.

Tipikus "tábori" játék.

Hosszú és vérkomoly kampány nem ebben fog menni és valószínűleg én is tudnék rögtönözni hasonlót, de örülök, hogy valaki megcsinálta és remélhetőleg a teszteléssel járó matekozást is elvégezte.

Bulldy

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 14:12

Láttam jó régen, azóta se értem, mi szükség van a hatezredik vázlatos aligjátékra (hasonlóképpen a "balra leverhetsz 30 orkot"-típusú, észveszejtően oldschool és minimál lobotómiadungeonokra), ami az égvilágon semmi újat nem hoz se rendszerileg, se a zsánerbe, se sehova.

Ha meg ugye mindenki annyira tapasztalt, és nem innen fogja megismerni a szerepjáték csodálatos világát (valószínűleg tényleg nem), akkor 5 perc alatt kiráz egy ilyet a kisujjából. Szóval minek?

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 13:43

Így visszaolvasva néhol magyarosíthattam volna jobban is a szöveget. Ha egyetértetek vele írok egy korrektúrát.

De ha senkit nem zavar, akkor én sem görcsölök rajta. Úgysem kezdi senki a tömeggyártásába. :D

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 13:25

Urban,

amiket te felvetsz, azok olyan dolgok, amik az első játékülésen kiforrják magukat, vagy a csapat előre megállapodott benne. Fölösleges időt tölteni a megírásukkal.

Ajánlom a Savage Worlds megközelítését: add el az ötletedet 30 másodperc alatt a játékosoknak, aztán ha beszéljétek meg a részleteket közösen.

Rosszhiszemű nem vagyok veled szemben, de nem tudok nem cinikus lenni, mikor olyasmit vár el valaki egy játéktól, amire semmi szüksége - ráadásul az illető rutinos játékos és mesélő.

Ne abból indulj ki, hogy valakinek a kezébe akad ez a játék és innen indulva kezdi felfedezni a zombiapok zsánerét, hanem pont fordítva: filmeken, képregényeken, könyvökön, videójátékokon keresztül bejön neki a zsáner és szeretni ilyen közegben szerepjátszani egyet, erre a konkrét célra keres egy megoldást. Innen nézve a kérdéseid valahol a fölösleges és a bosszantó között vannak. :)

Bulldy

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 12:57

Urban: szerintem túlpörgeted ezt az egészet.

Ez egy rule light! szerepjáték túlélési helyzetek szimulálására egy zombitámadás közepén. Ha egy szimpla zombie shootert szeretnétek játszani, akkor elég ez a 4 oldal, ha egy Walking Dead szintű jellemfejlődést szeretnél leszimulálni az meg a mesélőtől és a játékosok igényétől függ.

A dobások fontossága szerintem is mesélőfüggő. Egy KM legyen már annyira önálló, hogy eldönti maga mire dobat.

A zombiapokalipszis élethelyzetek táblázatát nem igazán értem. Tudod, hogy mit találhatnak a túlélők egy vegyesboltban, mit egy vadászboltban, mire akadhatnak egy nőgyógyász rendelőjében. Az meg egyéni ízlés, hogy minden sarkon áll egy zombihorda, vagy néha csak egy kóbor macska zörgése ijeszt rájuk.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7928 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 12:48

strato: kaller is jár rajta, ami félúton leinti? :D

Azt nem tudom, még sosem utaztam ilyenen. Ha menetrend szerinti, akkor gondolom igen. :D

Javítottam egy csomó mindent a szövegben. Ha valakit még zavar valami, szóljon!

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 12:41

strato: kaller is jár rajta, ami félúton leinti? :D

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 12:36

Bulldy, meggyőződésem, hogy konok rosszhiszeműséggel viszonyulsz az általam felvetett kérdésekhez.

A mesélő feladatának és/vagy céljának rögzítését (csak afféle játékvezető? vagy "mesél?" a karakterek ellen kell játsszon, esetleg a zombi téma csak látszat, és titokban egy oldalon áll a játékosokkal, mert a jellemfejlődés provokálása a feladata? stb.) kulcsfontosságúnak találom és akár megoldható egyetlen oldalban is. Amelyik játék ezt nem írja le explicite az nem öntudatos játék. Enélkül is lehet jó játék, de könnyen belátható, hogy ennek hiányában idegenként nehezebb játszani.

Az, hogy mikor kell/lehet/tilos dobatni (a mechanikához fordulni) elsősorban nem mesélői stílus kérdése. Éppenséggel a csapatízléstől is is, de ami a lényeg: szerintem a játék kérdése is. Bizonyos meglepő konfigurációk ugyanis (minden szarra kell dobni -> minden elbukható -> micsoda szerencsétlen, esendő alakok vagyunk! és fordítva) különféle hangulatokat, sőt játékmódokat támogathatnak. Szóval ez a kérdés sem a mesélői ízlésről szerintem.

Az utolsó előtti bekezdésed meg konkrétan szembe megy azzal, amit máshol képviselni szoktál. Ilyen alapon a random encounterek tábláknak sincs semmi értelme, hisz ismerem a fantasy toposzokat, szóval biztosan semmilyen körülmények között nem lehet szükségem egy ravasz kis táblázatba, ahonnan ötleteket meríthetnék, ha megakadok mesélés közben! Kéretik érezni az iróniát!

Ugyanakkor elismerem, hogy valóban nem kell önálló, egységes egészként megállnia ennek a kiegészítőnek. De azért még szerintem jogos, hogy hiányolom ezeket. A mesélő a játékosokhoz képest szinte 0 segítséget kapott!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7928 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 12:19

A PDF-ben jól írtam. Egyébként a végén, a járműveknél is érdemes lenne tabulálni, mert egybecsúsztak a hasábok.
Most próbálok vizualizálni egy buszhelikoptert. :D

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cb/BLT2_2-USMC-20070402.jpg
;)

Ha jut rá időm, átnézem a cikket, és javítom, amit találok.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 12:16

Mi a mesélő feladata?

Szvsz ez már nem a 90 -es évek és nem egy 300+ oldalas, keményfedeles kiadványról beszélünk. Szerintem már tartunk ott, hogy aki elé odakerül egy szerepjáték, az tudja, hogy mi a mesélő feladata. (De ha nem, az internet pillanatok alatt kisegíti.)

Mikor muszáj és mikor lehet próbadobást tenni? Mikor nem kell?

Ez pont az a rész, ami teljesen a mesélő stílusától függ. Valaki fogmosásra is dobat, valaki meg a harcra sem. Egy szabálykönnyű rendszernél pont mellélövés "dobatási listát" előírni a mesélőnek.

Van e cél a puszta túlélésen felül? Ha igen, miként kezeljük? Ha a puszta túlélés a cél, milyen hangulatilag megfelelő akadályokat érdemes a játékosok elé állítani?

Milyenek a tipikus zombiapokalipszises helyzetek, esetek, események? (elég lenne egy tömör táblázat)

Te láttár/olvastál már zombi-apokaliptikus filmet/könyvet/képregényt? Aki ezt a játékok választja, az valószínűleg ismeri a zsánert, de legalábbis van róla elképzelése. Aki nem, az kevés eséllyel köt ki nála. Pl. faterom is szokott netezni, még a különbséget is tudja egy .pdf és egy .doc(x) között, mégsem valószínű, hogy rábukkan erre a játékra és a szabálykönyvből akarja megtudni, milyen történeteket lehet játszani-mesélni egy zombiapok játékban. Meg ugye nem is játszik. Még a (tudományos) fantasztikus filmeket sem szereti. Utoljára könyvként meg a Szerveskémia II. volt a kezében, de az sem tegnap.

Ne tegyünk úgy, mintha önálló, egységes egészként kellene ennek a játéknak megállnia.

Bulldy

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 11:55

A PDF-ben jól írtam. Egyébként a végén, a járműveknél is érdemes lenne tabulálni, mert egybecsúsztak a hasábok.

Most próbálok vizualizálni egy buszhelikoptert. :D

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6155 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 11:29

jó darab, a DS amúgy sis tetszik, és ez sem rossz! :cool:

(legközelebb egy helyesírás-elenőrzést futtassatok már le, esetleg a T.Szerkesztők is: mozgási szabályok részben: "hajthat verge")

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]