Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Xbox One: Már Kinect sem kell

• Válasz írásához lépj be
20 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.30, 13:51

Nem nagy meglepetés ez sem a Sonytól:
http://www.eurogamer.net/articles/2013-08-30-playstation-4-bundle-contains-killzone-camera-second-pad-for-roughly-same-price-as-xbox-one

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.20, 23:25

Hovatovább:
http://www.eurogamer.net/articles/2013-08-20-12gb-playstation-3-now-discounted-to-199

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.20, 23:18

Nem itt volt szó róla, hanem egy korábbi konzolos cikknél, de mindegy. Meg is jött az, ami már lógott a levegőben:
http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2013/08/20/playstation-vita-price-drop-announced.aspx
200 USD/EUR lesz a PS Vita új ára.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.20, 10:22

Microsoft unveils Xbox One indie developer self-publishing program. SpyParty dev praises initiative:
http://www.eurogamer.net/articles/2013-08-20-microsoft-unveils-xbox-one-indie-developer-self-publishing-program

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 21:51

Közben pedig a Steam átmegy konzolba, pofátlan módon lenyúlva még az XBox kontrollerét is...

Bulldy

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 21:25

]Aha, csak az a baj, hogy az eredeti tervek szerint az arcfelismerő reflexből letiltotta volna a játékot ha az arra nem regisztrált Ray-t meglátja a szobában.

{Citation needed}

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 13:15

Játékot? Ki beszélt itt játékról? :)

A délutáni kávéadagom, amikor éppen gépeltem. :pirul:
Családi vevőkörnél viszont hátrány, ha a kis Johnny nem tudja áthívni a haverjait, hogy mezőzhessen az új konzoljával.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 13:11

Játékot? Ki beszélt itt játékról? :)

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 13:08

Billy Bob számára biztosan nagymenőség, ha áthívja Ray haverját megnézni az esti Nascar futamot pár sör mellett, hogy nem a tévé távirányítóját nyomja meg, hanem csak anníit mond, hogy "Xbox Nascar". :)

Aha, csak az a baj, hogy az eredeti tervek szerint az arcfelismerő reflexből letiltotta volna a játékot ha az arra nem regisztrált Ray-t meglátja a szobában.
Nem tudom mi folyik mostanában a Microsoftnál, de lehet hogy a marketing osztályuk megérett már egy csoportos leépítésre.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 12:26

A Kinect egyértelműen a családi- és partijátékok eszköze. Gémer szemmel azért tűnik értelmetlen kiegészítőnek, mert egy AAA játék sem támogatja értelmesen a használatát, és lássuk be, ha támogatnák is, senki nem fog tartósan úgy Skyrimezni, hogy kaszabolja a levegőt maga előtt álló testhelyzetben, ha kiválthatja ezt a kényelmes kanapén ülve, kontrolleres irányítással.
Mivel az Xbox One egyértelműen a családi szórakoztató központ szerepébe pozicionálja magát, fontos tartozéka a Kinect. Lehet, hogy a hangos gémer közösségnek nincs szüksége rá (és láss csodát, ki is lehet kapcsolni), de a csendesebb ugyanakkor vélhetően nagyobb számban lévő családi vásárlókat meg kiválóan lehet vakítani vele.
Billy Bob számára biztosan nagymenőség, ha áthívja Ray haverját megnézni az esti Nascar futamot pár sör mellett, hogy nem a tévé távirányítóját nyomja meg, hanem csak anníit mond, hogy "Xbox Nascar". :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 10:32

Párszor próbáltam a kinectet. Először jó móka de "komolyabb1 játékkal nem találkoztam rajta* mind gyerekszintű mókázások voltak. Az egész nagyon casual jellegű volt nekem, nem győzött meg hogy kéne ilyen.

* talán egy kivétel valami zombinhentelős de azt meg nagyon nehézkes volt irányítani.

Ott van pl. a Forza Motorsport 4. Az sem gyerekjáték.

Autós játékok nem kötnek le. Kolléga kincetjével próbálkoztunk, amit ott tapasztaltam az nem győzött meg h kéne ilyen. PCn is nagyon jól el tudok játszani.

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 10:20

Párszor próbáltam a kinectet. Először jó móka de "komolyabb1 játékkal nem találkoztam rajta* mind gyerekszintű mókázások voltak. Az egész nagyon casual jellegű volt nekem, nem győzött meg hogy kéne ilyen.

* talán egy kivétel valami zombinhentelős de azt meg nagyon nehézkes volt irányítani.

Ott van pl. a Forza Motorsport 4. Az sem gyerekjáték.

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 06:51

Nesze neked. Máskor meg arra panaszkodtok, hogy senki sem figyel rátok. :(

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.13, 20:15

Mert a cégeket eddig is csak az tartotta vissza a nagy akcióktól, hogy kénytelenek voltak lemezen is kiadni a játékokat? Gyakran a digitális változat drágább, mint a lemezes (különösen a magyar piactéren).

Felteszem, hogy a magyar piactér - bármi legyen is ez - meghatározó pont volt a stratégia kialakításában.

Egészen egyszerűen arról van szó, hogy vagy el tudod adni a használt játékaidat, vagy DRM-mel gondoskodnak arról, hogy ne tehess ilyet, ilyenkor viszont van mozgástere a terjesztőnek nagy leárazásokat csinálni. Ezt teszi a Steam is.

Valami ilyesmi volt a szándék az új xboxnál is, de az egekig hallatszó rinya hatására a Microsoft dobta az eredeti koncepció nagy részét.

A fő gond ugyanaz, mint jópár terméküknél. A Microsoft egyszerűen nem képes lekommunikálni mit is akar, pedig kimondottan jó ötleteik vannak, a netes hivemind meg üvöltve félremagyaráz mindent...

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.13, 19:38

Kinect nélküli xboxot nem fognak árulni, tudomásom szerint.

Egyébként meg nagyszerű elnézni, ahogy a közösségi reakciók szépen kivégezték azokat a lehetőségeket, amikkel egy steam jellegű szolgáltatásrendszert lehetett volna biztosítani, esetleges jó nagy akciókkal.

Mert a cégeket eddig is csak az tartotta vissza a nagy akcióktól, hogy kénytelenek voltak lemezen is kiadni a játékokat? Gyakran a digitális változat drágább, mint a lemezes (különösen a magyar piactéren).

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.13, 15:35

Kinect nélküli xboxot nem fognak árulni, tudomásom szerint.

Egyébként meg nagyszerű elnézni, ahogy a közösségi reakciók szépen kivégezték azokat a lehetőségeket, amikkel egy steam jellegű szolgáltatásrendszert lehetett volna biztosítani, esetleges jó nagy akciókkal.

_gorak (NPC/NJK)

_gorak (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.08.13, 14:31

Wow eggyel kevesebb dolog amit letuszkolnak a vásárló torkán? Meglepő...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.13, 13:26

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.13, 13:16

Már csak egy Kinect nélküli csomagot kéne bejelenteniük, és akkor nagyjából el is érik az origót. :)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.13, 13:14

Volt meg vmi agyonharangozott bejelentesuk, amit nem vontak vissza?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]